COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa mp3turbo »

uplny ideal je predavkovat sa a nemat ziadny ucinok proti chorobe, a hajde do nemocnice na zlyhanie travacieho traktu :)


ja len... Odar v tej druhej viac vedeckej teme o Kovide linkoval totok : https://video.sme.sk/c/22753694/primar- ... ensko.html

Dneskaj na inštagrame dala cicamica prispevok z praxe : https://www.instagram.com/dr_monicka/
ja som dinosaurus bez inštagramu, cital som to na telefone starej, dufam ze tam bude lahke najst pribehy co teta pisala. Brrr zamrazilo ale samozrejme dezolati na nu vyskocili ze to si vymyslela, ze tam jednemu pracuje brat a ze nic take sa nestalo a podobne veci... nechapem ako moze byt v ludoch taka davka... coho... agresie a zloby ? Nie, to nie je agresia, demokracia je predsa pravo nesuhlasit a prejavit svoj nesuhlasny nazor... pochybovania a nedovery ? Nedovery v co, v to ze zenska ktora pracuje v nemocnici X na oddelení Y v Bratislave "kam sa da zajst" - cize nie v Demokratickej Republike Ghana - naplno klame ? A co by z toho asi tak mala, politcku karieru ? Statnu zakazku na striekacky ? Ake osobne obohatenie ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
ANONYM_a7

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Pretoze sme rozdelili spolocnost. Na presne dva tabory. A tie sa nenavidia - presne preto. Ale toto nespravil Covid. Toto spravili vlady - aj ta nasa. Podporili to samozrejme z velkej casti aj media. A je samozrejme nepripustne, aby ten tvoj tabor, v ktorom si nebodaj nemal pravdu ze ano. Lebo nic dolezitejsie ako pravda neexistuje.... (sarkazmus)

My sme pred 3ma tyzdnami boli v nemocnici - ruzinovskej. Narodil sa nam syn :) Vsade v mediach sa docitas/dozvies ake katastrofy ake preplnenia ake testy sa robia vsade vsetko sa dodrziava. Moja osobna skusenost mi celkom otvorila oci. Nielen ze to tam ma kazdy na salame co do opatreni (co ocenujem) ono anilen tie zakladne pravidla ala testy sa vôbec nerobia. V nemocniciach. Na porodnom. Kde je denne na navstevach na jednej chodbe 50+ ludi.

Jo a anilen mi nerobili test, ani PCR ani antigen (nemozem byt ockovany a nebol som ani testovany - prislo to predbezne o 2 tyzdne). Dali mi len vyplnit dotaznik v ktorom som musel na vsetko odpovedat NIE. To bolo cele. A to som tam bol cez 21 hodin s prestavkou na spanie. Nie ze respiky sa nenosili, anilen zakladne rúcha. A nie nebolo to tak ze som siel do vytahu a videl len to oddelenie. Vytah som nepouzil ani raz, 9 poschodi som slapal po schodoch ako richard muller. A videl som mnohe oddelenia v danej budove. Bol som po porode na 4roch navstevach - vzdy to bolo rovnake. Vecer zapnes telku a vidis tam uplny opak reality. Masaker...

Nikomu nic nenutim, neprezentujem ziaden nazor, kazdy nech sa zariadi podla seba. Ak vsak zijes len z toho co vidis na instaci fejsbuku a v telke, nevidis realitu. Jednoducho to tak nie je. Staci sa ist pozriet, nemocnica je volne pristupna pre kazdeho. Ak vas teda zaujima realita...

A cil ma mozete zozrat za to ze som nacek, antiwaxer a konspirator :cool:
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ale coby...
ako vzdy, vsetko zavisi na ludoch. No a tam je ten najvacsi pruser :( len je si treba uvedomit jednu vec : boli ste tam pred 3 tyzdnami, takze zaciatkom Septembra. Ja som tam nebol a nechystam sa, ale nejako verim tomu ze DNES je to uz STRASNE INAK nez si zazil.

k malemu samozrejme gratulujeme !!! bodaj by v 15tich len neveriacky krutil hlavou "to vam dost dobre yebalo z toho virusu, tatko co ?"
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10043
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa stiv »

Vsetko je to hoax, otvorte si oci. 🤣

V meste uz policia s hygienou kontroluju OTP. :) Na druhej strane stale su restiky kde sa da naplnit plny pocet ludi ako pred covidom a personal tiez ruska neriesi.

Co sa tyka lekarov tak sa moze rozhodnut ci to bude mat na salame alebo bude chciet test/ockovanie.
.
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5573
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa Odar »

Broslowski --> Otazka je, ci tomu tlieskat, alebo byt z toho zhrozeny.

Bojnicka nemocnica 2 tyzdne dozadu - navstevy na oddeleni bez sance. Jedina moznost v urcitu hodinu osobne navstivit osetrujuceho lekara a informovat sa o stave blizkeho.
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
ANONYM_a7

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

0dar neviem - tazko povedat, vtedy mi to vyhovovalo kedze zivot vznikal. Ak by vsak zanikal, urcite by som sa na to pozeral uplne inak. A presne o tom pisem. Minca ma vzdy dve strany. Respektujme sa navzajom, nemusime sa nenavidiet. Nenavist je jednoducha, respekt chce rozum a pokoru. A to veru, niekedy jednoduche nie je.
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa maniak »

St. Anna Kinderspital vo Viedni, v novembri pred rokom ako aj ternto rok v maji/juni vsetok personal a vsade v interiery iba s FFP2. Navstevy povolene oficialne iba na 1 h (vynimky paliativny pacienti), ale tolerovali 2-3h. Uz pre vstup do arealu bol OTP rezim (ca. od marca/aprila) aj pre tie najmensie deti, testovalo sa na mieste. Zazil som tam aj rodica, ktory odmietal sa nechat otestovat, jednoducho ho nepustili dnu. Viem, ze podobny rezim (vratane prisnosti) bol aj v malej nemocnici v Kittsee. Vzdy a vsade je to o ludoch a ich akceptacii pravidiel.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5573
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa Odar »

Broslowski napísal: So 02. Okt, 2021, 21:46Ak by vsak zanikal, urcite by som sa na to pozeral uplne inak.
Vsak presne o tom pisem. Keby nedajboze tvoja zena chyti covid v nemocnici a este aj s komplikaciami, mal by si na to iny pohlad.

Ja sa proste cudujem, ako tieto veci u nas funguju. Ked uz v nemocniciach je to haj buj, ako si to kto zmysli, tak potom sa nemozeme cudovat, ze ludia kaslu na opatrenia uplne.

maniak --> Moj priamy nadriadeny je z Viedne a mal behom roka zdravotne problemy. Hospitalizovany. Medzi recou popisoval, ako to tam fungovalo kvoli covid-u. Tam nejake opratrenia / pravidla su a evidentne sa aj dodrziavaju. U nas vsetko len samospadom.
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10043
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa stiv »

Odar napísal: So 02. Okt, 2021, 22:08 Ja sa proste cudujem, ako tieto veci u nas funguju. Ked uz v nemocniciach je to haj buj, ako si to kto zmysli, tak potom sa nemozeme cudovat, ze ludia kaslu na opatrenia uplne.
Davam tomu tak mesiac a zacneme vsetko obmedzovat, zatvarat, nudzak a to vsetko kvoli neockovanym. Operacie sa uz rusili/odlozili, lebo ved ked nezomieras tak pol roka vydrzis.

Inac sa mi paci ta antivax logika dezolatov ze iba na slovensku je covid a ostatne krajiny otvaraju (tie co maju 70% ockovanost) :-D
.
ANONYM_a7

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Odar napísal: So 02. Okt, 2021, 22:08
Broslowski napísal: So 02. Okt, 2021, 21:46Ak by vsak zanikal, urcite by som sa na to pozeral uplne inak.
Vsak presne o tom pisem. Keby nedajboze tvoja zena chyti covid v nemocnici a este aj s komplikaciami, mal by si na to iny pohlad.
A presne preto, by sme sa mali ako spolocnost spajat a podporovat, nie rozdelovat a nenavidiet. Pretoze kazdy zivot je unikat, kazdy jeden z nas ma vlastne skusenosti, ocakavania, sny, tuzby....

To by vsak potom stratila napr nasa vlada akukolvek moc nad spolocnostou, nakolko svoju komplexnu neschopnost dokazuju denne. Im by to nevyhovovalo. Aj preto to vyzerá tak, ako to vyzerá. Miesto spajania sa vola po rozdelovani, presne tak je momentalne nastaveny spolocensky dialog. Dokedy sa bude tlacit ze pravda je len jedna a ze existuje len jedna cesta, inak to nebude. Mozeme nadavat na "dezolatov" co chodia blokovat cesty. Aj ja som nadaval. Miesto nadavok stacilo trocha empatie, porozumienie.... zúfalý ľudia robia zúfalé činy. Mozno keby sme tiez tutoka zarabali v priemere 400e mesacne a zili od vyplaty do vyplaty neboli by sme iný. Celé je to o strachu. Ním sa manipuluje najlepšie. A ten platí na každého. Pretože každý ma strach z niečoho. Či už racionálne, alebo iracionálne.

Ale toto je predsa na nás, na spoločnosti, či to tak bude aj ďalej, alebo nie. Mier
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1828
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa Ivko »

Koho nazývaš vládou čo rozdeluje spoločnosť? Ja by som povedal že je to časť vlády čo zrovna moc nemá - hlavne Smeráci a Kotleby...
Ja som mal takú chuť ísť teraz do PN na ten protest čo organizoval Kotleba, aby som videl čo za zmes ludí sa tam zíde = chcel som vidieť kolko z nich bude idiotov a kolko sa tam zíde napríklad úplne bežných ludí.
Ale začiatok bol až o 19h a to keby tam prídem tak je v podstate tma...
Ale tak opice sa predviedli aj tak...

Poznám vela ludí čo sa nechce očkovať, ale nikto z nich neprotestuje, nevykrikuje a neutočí na tých druhých. Potom sú tí s nižším IQ, čo robia presný opak aj ked ich nikto k ničomu nenúti.
Aby bol človek v obraze https://youtu.be/gdgij9ZdCQM
A zasa: môžu vám zobrať majetok, ak budete mať 1 cent exekúciu, všetko vám zastavia, zoberú
Další bol dokonca u egyptského ministra, sedel v zlatom kresle vykladanom diamantami a riešil s ním chemtrail, tam ich zostrelujú...
Tak isto musel volať Putinovi... EU zakáže pynové kotly, krby...
Chlapec od 6:40 a potom 8:15 to zaklincoval, všetci politici tahajú za jeden pozdrav
A pri takých idiotoch sa pristaví kto? No predsa Magian a tiež další idiot Suja...
PS: keby to nebolo natočené tak o tom nikto nevie koho podporujú opozičný politici a neustále štvú aby robili bordel...
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa mp3turbo »

"ked ta nechali zrazit autom Siskari... to boli urcite ti ktori dostali grafén vo vakcine. Ach jaj, konzervy."



>> Poznám vela ludí čo sa nechce očkovať, ale nikto z nich neprotestuje, nevykrikuje a neutočí na tých druhých.
>> Potom sú tí s nižším IQ, čo robia presný opak aj ked ich nikto k ničomu nenúti.

o toto ide ... normalny clovek nepotrebuje nic spajat, rozdelovat, politizovat, prioritizovat, vyhrocovat. Zmotaju ti titánium do vakciny a potom je zle.




>> A presne preto, by sme sa mali ako spolocnost spajat a podporovat, nie rozdelovat a nenavidiet.

akoze v poriadku, len... povedz nam ako to chces dosiahnut. S tym kvantom ludi z ktorych mnohi su mudri jak botoše.
10:10 a kto za to moze ze tu neni teplo ? Zapredani poslanci, ta zima je financovana z europskej unie a sorošovym bratrancom.

ale volakto mi prelozte tu vetu od 10:10...
Naposledy upravil/-a mp3turbo v Ne 03. Okt, 2021, 10:37, upravené celkom 1 krát.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
DesRe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 528
Dátum registrácie: St 29. Mar, 2017, 19:43
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa DesRe »

wingo napísal: Št 30. Sep, 2021, 19:54 Polovica obvoďákov v SR má nad 50. Vôbec sa nečudujem že si dávajú pozor. Moja obvodná chytila COVID od manžela tiež obvoďáka ktorého nakazil pacient čo sral na opatrenia. Manžel zomrel, ona to potom zabalila a odišla na dôchodok. Smutný príbeh.

Nezabudnime na toho obvoďáka z Oravy, prvá obeť z radov zdravotníkov - zdravý chlap čo nikdy nebýval chorý, nemal ani 50. COVID nie je chrípka ani pre zdravých ľudí pod 50.

Tiež mám zopár príbehov z okolia, áno väčšina bez problémov, ale bolo tiež pár prípadov kde zomrelo niekoľko členov rodiny a to sa nebavíme o dôchodcoch.
až teraz som si všimol tvoje bydlisko
Až na pár detailov to sedí na doktora ktorého som poznal. Jeho manželka Eva a syn internista v BR
btw:zomrel na zlyhanie obličiek!
Spoiler: ukázať
MB: GIGABYTE AORUS X470 Gaming 7 WIFI CPU: AMD Ryzen 7 5800X default RAM: 4* F4-3200C14D-16GFX 3200 MHz CL14 GPU: EVGA 12G-P5-3967-KR SSD: Samsung 970 EVO 500GB ,Crucial P1 1TB ,Crucial MX300 275GB PSU: Be quiet! Dark Power 12 850W (cable sleeving MDPC-X parakord) CASE: Be quiet! DARK BASE 900 black Monitor: AOC AG271QG Keyboard: K95 RGB Platinum MX Speed Mouse: Razer Naga Pro / ROG Spatha Mouse pad: MOTOSPEED P40 atd.

RAD: Alphacool NexXxoS XT45 Full Copper X-Flow 420 + XT45 280 Pumpa: EKWB EK-XRES 140 Revo D5 Glass CPU: HEATKILLER® IV PRO COPPER NI GPU: EK-Quantum Vector FTW3 FAN: 5x be quiet! SilentWings 3 140mm PWM 1000rpm/1600rpm
NoteBook: Predator PH517-61-R54R

Kód: Vybrať všetko

https://imgur.com/a/QxS36gc
Používateľov profilový obrázok
DesRe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 528
Dátum registrácie: St 29. Mar, 2017, 19:43
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa DesRe »

Plne ockovani rakusania na JIS
Spoiler: ukázať
MB: GIGABYTE AORUS X470 Gaming 7 WIFI CPU: AMD Ryzen 7 5800X default RAM: 4* F4-3200C14D-16GFX 3200 MHz CL14 GPU: EVGA 12G-P5-3967-KR SSD: Samsung 970 EVO 500GB ,Crucial P1 1TB ,Crucial MX300 275GB PSU: Be quiet! Dark Power 12 850W (cable sleeving MDPC-X parakord) CASE: Be quiet! DARK BASE 900 black Monitor: AOC AG271QG Keyboard: K95 RGB Platinum MX Speed Mouse: Razer Naga Pro / ROG Spatha Mouse pad: MOTOSPEED P40 atd.

RAD: Alphacool NexXxoS XT45 Full Copper X-Flow 420 + XT45 280 Pumpa: EKWB EK-XRES 140 Revo D5 Glass CPU: HEATKILLER® IV PRO COPPER NI GPU: EK-Quantum Vector FTW3 FAN: 5x be quiet! SilentWings 3 140mm PWM 1000rpm/1600rpm
NoteBook: Predator PH517-61-R54R

Kód: Vybrať všetko

https://imgur.com/a/QxS36gc
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6878
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa stefan222 »

keby nemal ockovanie tak nie je na jis ale v rakve. co myslis? vies ze aj ten ockovany ouca chrani aj okolie.
hry- ps5
doma-HP probook

Návrat na "Debata o všetkom"