Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

Toman napísal:- na STK treba len doliat novu kvapalinu do nadobky.... a mozem odvzdusnit zvisne kolesa... (mozno teda.....)
na STK ti merajú aj bod varu, keďže ten sa s vekom kvapaliny mení
ericc64 napísal:...
oh boy, here we go again, read the fucking longpost!





.
Používateľov profilový obrázok
ericc64
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 8170
Dátum registrácie: So 01. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: IL

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa ericc64 »

Snake napísal:
ericc64 napísal:...
oh boy, here we go again, read the fucking longpost!
please speak slovak
Delid CPU --- AM5 / 1700

MB: ??? CPU: ??? RAM: G.SKILL 48 GB KIT DDR5 8 000 MHz CL40 VGA: ASUS Turbo GeForce RTX 2080 Ti SSD: WD Black SN850 1TB + Kingston KC3000 1TB PSU: FSP Fortron Hydro Ti PRO 1 000W CASE: Streacom BC1 LCD: Alienware AW3225QF KEYBOARD / MOUSE / MOUSE PAD: Logitech MX Keys + Logitech G305 + A4tech X7 SOUND: Creative Gigaworks T20 II + Bang & Olufsen Beoplay H95
COOLING → CPU: Alphacool Core 1 VGA: EK-Vector RTX RE Ti RGB - Nickel + Plexi RAM: IceManCooler Full Nickel Water block + IceManCooler Full Nickel RAM Heatsink RADIATOR: TECO TK 2000 Chiller PUMP: 3x D5 TUBING: EK 16/12 FITTING: Barrow 16/10 + Koolance QD3 FANS: 10x ARCTIC P12 PWM PST CONTROLLER: Aquacomputer OCTO FLOW SENSOR: Aquacomputer High Flow LT FILTER: IceManCooler F40 Glass Filter
Používateľov profilový obrázok
PROMETHEUS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2067
Dátum registrácie: Ne 23. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa PROMETHEUS »

ja mam nissan primera 1.6 2000rok. zatial mi to staci kym nasetrim na nieco lepsie, ale to asi nebude tak skoro, pretoze mam teraz ine priority nez auto, ale inak som s nim spokojny, az na par skrabancov co som na nom porobil hlavne pri parkovani :D
MB: MSI X570 Tomahawk CPU: Ryzen 5900X RAM: BL2K8G36C16U4BL 4x8GB 3733MHz 16-18-18-35 GPU: Gigabyte RTX 3080 Gaming OC Waterforce Monitor: LG Ultragear 27GL83A-B SSD: WD Black SN850 1TB, SN750 500GB, 4x1TB Samsung EVO CASE: Lian Li O11 Dynamic XL PSU: EVGA 850W G2 Klavesnica, mys: Logitech G915 TKL + Logitech G903 Chladenie: CPU block: EK Quantum Velocity D-RGB Rads: EK SE360mm + EK XE360mm Fans: 9x Noctua NF-A12x25 PWM Pump: EK QUANTUM KINETIC TBE 200 D5 PWM D-RGB
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa HellAngel »

kupujte si japonce, ak sa da tak tie c su urobene priamo v japonsku. Oni si este stale drzia kvalitu. Maju sice vacsie ceny aut ale je to aj dane tym ze vedia co predavaju. Uz 10 rokov mame doma u nas len japonce, a musim poklepat ze ked sa pravidelne meni olej a potrebne vecicky tak ziaden problem s autom.
Ja osobne sa pousmejem na tom ze ludia neustale skacu tymto koncernom na to ze kupia od nich lacne auto a neuvedomuju si respektive nepozru si clanky od uzivatelov tychto aut co maju s nimi za skusenostami.
NB: Asus ROG Strix G16
MBG
VIP
VIP
Príspevky: 1572
Dátum registrácie: Ne 22. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: Topolcany/Bratislava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa MBG »

Mal som japonca. Mazdu, skvelé auto. Ale nesmie sa nič pokaziť.
Na porovnanie:
Mazda - jeden originál zadný tlmič - 83€
Všetky originál tlmiče na moje terajšie auto - 140€
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3760
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa lezgy »

Snake napísal:Práve som sa vrátil zo servisu, kúpil som komplet novú elektriku na altík (15€), a videl som známeho tak sme sa dali do reči. Hovoril že s týmto sa ešte nestretol (že Škodovka by to nemala mať takéto krátke), bežne sa s týmto stretáva u OII, SI predFL a u OIIFL. Povedal mi jak vymeniť zväzok (už je vymenený), a všimol som si že mali na servis 3 OII, 1 SII a jednu Tourku, keď som sa ho pýtal čo im je, tak u dvoch octáviek v prdeli hydroštely, u jednej kľuka, supík v prdeli ECU, a tá jedna tourka tam bola akurát na výmenu oleja (nabehaných okolo 178tkm). :? Hneď vedľa je VW, jak som odchádzal tak sa tam jeden chlapík rozkrikoval, opýtal som sa ho čo je za problém (najprv na mňa vybafol lebo si asi myslel že patrím k servisu :D ), mal tam dvoch passatov (taxikár), na jednom menil turbo raz, na druhom dvakrát spolu s olejovou vaňou, všetko v priebehu roka (investície za 2600€, v tej chvíli mi už tých 15€ neprišlo tak veľa). Že tých áut sa zbaví hneď jak vyjdu zo servisu.

V dielni som potom videl päťkového a šestkového golfa (neviem na aký servis boli, ale určite to nebola výmena oleja lebo hlava motora bola dole). Suma sumárum, prídem do servisu, roboty majú jak nasranej že ledva tam porodím kým dostanem čo chcem, a všetko čo mali závažnejší servis tak to boli autá 2005 a vyššie (modelový ročník), sused má GIV a mení tam akurát olej a filtre, sem tam nejaké čidlo sa odsere (jak mne na tepl. chlad. kvap., to mal to isté on), proste investície za pár eurášov, ďalší sused ford, olej, filtre, finito. Ja Octa, olej, filtre, sem tam nejaké čidlo (výnimočne teraz elektrika), proste položky také že keď to zrátam tak do 100€ sa zmestím aj keby čo bolo. No a potom sú tam autá také že za tú cenu čo oni kupovali Octu II, tak majú trojnásobnú výbavu, dvakrát tak silnejší motor jak ja, než za cenu čo som kupoval Octu ja. Pointa žiadna, len proste sa buď mne zdá že VW ide fakt do riti (a to bohovským tempom), alebo fakt všetci do jedného jazdia jak prasce že im odídu hydroštely po 45tkm :?

to nieje koncernom
u kolegu dodnes visi krasna 407cka? v dreve, 2rocna...ak som teda neutal mimo cislo..ale asi 407cka
spojka v niekde....
pytam sa chlapa co mu je po 110 000km a mesiac po zaruke?...nie kratko vydrzala?
odpoved...francuz....vydrzala dlho

takze to bude niecim inym....
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

tak francuzske auta, to je normalne, v prieskume sa drzia stale v popredi ohladom najhorsich skusenosti s autami.





.
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3760
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa lezgy »

normalne to urcite nieje
po dvoch rokoch odide taka vec
a niesu to len francuzi....

ide kus z pasu a uz sa vie ze napravnica budereklamovana o 10000km
...WTF?

ake su teda zisky automobilky ked aj vie kde je chyba ale im je lepsie nechat to tak polroka a az potom to zacat menit?
ano parkusov vrzgat nebude par sa ich potrebe bez havarijnej ale......
:wallbash:
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

Však to sa divím aj ja, že namiesto toho aby zarábali na aute, oni zarábajú na servise, vedome predajú auto pod cenu aby sa potom mohlo servisovať.

Niečo z témy "Ako skurviť spojku".

Obrázok
Obrázok





.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa HellAngel »

MBG napísal:Mal som japonca. Mazdu, skvelé auto. Ale nesmie sa nič pokaziť.
Na porovnanie:
Mazda - jeden originál zadný tlmič - 83€
Všetky originál tlmiče na moje terajšie auto - 140€
to je vec nazoru, rahe ako drahe, ale ak nie si naozaj prsa a nejazdis s autom relly po totalnych dierach tak tie tlmice zas nemenis kazdy rok. (iked nase cesty vacsinou pripominaju tankodrom)
dalsia vec, na japonske auta najdes kopec lacnych nahradnych dielov, ale treba ratat aj s tym ze nevydrzia to co original alebo znackovy diel.
Do byvaleho auta mitsubishi sme davali s otcom len znackove diely ( ako vravim, ten vacsina dielov sa nemeni kazdy rok a ak sa chova vodic ku autu ohladuplne tak to vydrzi aj na niekolko rokov bez prblemu), nikdy sme nemali vaznejsi problem. jedine co sa menilo pravidelne bol olej a naplne. Keby do mna nenasil deges co si to valil po dedine 120 km/h v zime na favoritke tak mam to auto este aj dnes.
a to sa naaute nechodilo len ako v papuckach. motoru sa daval dobry knedlik, na dvojke v pohode 125 kmh a 7000 otacok. Ale vedel som ze to auto to zdrzi, lebo sa mu dalo vsetko co poterbovalo.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Borec
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: Št 04. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice (19)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Borec »

mitsubishi ty koxo... :) Som šiel dnes z Mošoviec tak som stretal jedno evo 8... kokos srdcovka, ja z toho auta nemôžem :red:
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa HellAngel »

ja som nemal EVo, respektive bol to prvy model co sa zacal pouzivat na EVO. Je k videniu na dolnej stubnu oproti skolke :D
to EVO co si videl bolo cervene? ak ano ma ho typek co ma ten hotel v Gaderskej Doline. Je to riadna kara a je to moj sen uz velmi dlho. Keby priatelka nechcela nieco vacsie a vyzsie (honda CRV) tak mam znova Lancra :D

este pre ukazku ako vyzeralo pred:
Obrázok

a po strete s blbeckom co nevie jazdit:
Obrázok
Obrázok

este by som chcel vyzdvihnut kvalitu japonskej prace. Auto ide nastartovat, ide snim bezproblemovo radit a da sa na nom aj chodit :cool:
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Borec
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: Št 04. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice (19)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Borec »

Jo červené + polepy... tiež ho poznám (z videnia) ale proste po tom aute bažím :D :red:


// nooo však hejj, ja nevravím že hellangel mal evo, ja som len povedal že mitsubishi je fajn a že ja milujem EVO :laugh:
Naposledy upravil/-a Borec v Št 19. Aug, 2010, 11:25, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa HellAngel »

ma polepy RAlly ART. Je to fanda vsetkeho rychleho. Este ma 4kolku a hondu CBR vo farbach Castrol. celkom fanatik :D
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

Ale veď hento je klasika Lancer, nie Evo. ALe inak brutus auto, šoférovať to, tak mám "krízu" :-)





.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"