Alza.sk

Všetko o vašich skúsenostiach s predajcami HW ...
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa Papek »

Filip ty si totálne mimo... skryte zmluvy? Ilumináti? Dlhší termín dodania? Wat? (Lepšie ceny majú, nič viac) Pokial zákazník reklamuje = doručovateľ nedodrzal podmienky a pokial nepreukáže, že zdržanie sposobil nejaký xxx faktor (pád meteoritu ATP) tak Alza dopravu neplatí (tak isto ako ani my), a zákazníkovi venujú maximálne tak poukaz na 10€ zľavu pri nákupe nad 500€ (2% zľava na nákup).
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa felipe25 »

este raz.. nie niesom mimo.. snake napisal, ze VO nema problem s dodanim.... ale aj alza "odosle" tovar nacas.. tak kde moze byt potom problem? len na strane kurierov.. predpokladam ze nehodnotil 1dnu zasielky, ale viac...

ked ma cez alzu plno ludi problem, tak dakde problem bude nie?
alza dopravu neplati - aha, takze tiez je to o zmluvach. ty si videl zmluvu alzy s kur. spolocnostou, kde je presne definovane, ze ak nepride zasielka dalsi pracovny den, ze sla zadarmo?? bo toto si napisal, a presne to riesim aj ja (preco zasielky z alzy nechodia nacas, ked nacas poslane su!?)
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6780
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa molnart »

podla mna je uplne normalne ze v B2B segmente mas s dopravnymi spolocnostami dohodnute trosku ine SLA. ak niekomu nedojdu vcas vianocne darceky tak to moze byt vsetkym u riti, ale ak na druhy den nedorazi z kosic do bratislavy zmluva na podpis tak je to trosku iny pruser. takze aj v case maximalnej vytazenosti by tieto zasielky mali byt riesene prioritne, co realne moze byt aj dovodom preco alza dorucenie "negarantuje" - lebo vzdy moze dorazit nejaka necakana zasielka s vyssou prioritou.

k tej sezonalite: dopravne firmy prakticky ziadnych zamestnancov nemaju, mozno tak sekretarky a dispecerov na centrale, vodici su na zivnost, takze pre nich nie je vobec ziadny problem nabrat na 2 tyzdne 3x ludi, samozrejme pokial sa na trhu najdu.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa LordKJ »

Tak bedna nakoniec ani nedosla, zrazu bez akehokolvek mailu alebo co sa zjavil v alze pri objednavke dobropis na bednu :facepalm:
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa quicky »

Ja som objednával priateľke lyže elán,samozrejme prišli uple iné lyže (rozumej úplne iná farebná kombinácia)....Popis sedel,čiže obrázky majú na pikacu
Používateľov profilový obrázok
DiwaSwina
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1187
Dátum registrácie: Po 28. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa DiwaSwina »

Takze alza dneska zase zahviezdila - SSD disk stav ROZBALENE - krabicka pekne zabalena, prelepena - a hups, nabehanych 29hodin,40 krat zapnuty, este tam aj ostali particie po prechadzajucom majitelovi.. :furious:
Kedze lifetime je samozrejme na 100%, je tam plna zaruka, bola dobra cena a je to brane na firmu, tak neriesim, inac by som im siel podakovat.
Ale bod dole, s tymto som sa u nich este nestretol.
Používateľov profilový obrázok
geroswen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: So 03. Jan, 2015, 23:54
Bydlisko: Bratislava, Cifer

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa geroswen »

Ja som poslal Alze 18.11 2016 ponuku na spolupracu. Na mail mi hned prisla automaticka odpoved od chlapika, co to ma na starosti, ze sa vrati v druhej polovici Novembra... tak som si povedal, ze kkt asi nevie kedy je polovica mesiaca a preposlal som to jeho kolegovi.

Ked mi 2 tyzdne nikto neodpisoval, tak som im napisal na FB. Teta mi na druhy den odpisala, ze panko je dlhodobo chory a mam to preposlat na niekoho dalsieho, na co som jej odpisal, ze som tak urobil uz pred 2 tyzdnami... Na druhy den to niekto od nich preposlal na dalsieho typka, ktory je tiez asi chory, lebo mi za 3 tyzdne nedokazal odpisat...

Ako zakaznik som s nimi az na male vynimky spokojny ale za toto maju u mna velke minus. Pockam este cca tyzden a ked mi neposlu vyjadrenie, tak si budem pytat kontakt na jeho nadriadeneho, nech si to tam daju do poriadku. Keby to bola firma s 3 zamestnancami, tak nepoviem ale henten chuj je za to plateny... :furious:

Sposob akym so mnou komunikuju tiez nema ziadnu uroven. Tiez robim vo velkej firme ale na urovni komunikujeme aj s ludmi, co nam platia par centov mesacne, o partneroch a firmach ani nehovorim...

Keby mi niekto vedel do PM hodit email na niekoho vyssie postaveneho v Alze, tak budem rad ;)
Dell M4500 - i7-920xm @3.87Ghz, quadro 1800m
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa quicky »

tak rozbalene znamena,ze je to vratane v 14 dnovej lehote, tj niekto to kludne 13 dni pouzival,tak co sa cudujes :)

ked chces nove kup nove :)

rozbalene = pouzivane.
pouzivane = vykup /tj kratsia zaruka napr/
Používateľov profilový obrázok
DiwaSwina
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1187
Dátum registrácie: Po 28. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa DiwaSwina »

Tak to velmi zle chapem - pouzity disk ktory uz ma 30hodin a 1.6TB zapisov patri pod ZANOVNE/POUZITE. Celkom ma to prekvapilo lebo som od nich bral viacej veci ktore boli predane ako rozbalene a vzdy to bolo OK. Toto je vyslovene odrb na zakaznika, ked na to neupozornia a poslu dalej.

Rozbalene - Ide o nové produkty, pri ktorých došlo k rozbaleniu na predstavenie či nafotenie pre e-shop, prípadne pochádzajúce z vrátenia inými zákazníkmi. Samozrejmosťou je úplné príslušenstvo sprevádzané plnou zárukou v dĺžke minimálne 24 mesiacov.

Zanovne - Do tejto kategórie patrí krátkodobo používaný tovar, ktorý následne prešiel kontrolou našich odborníkov. Všetko podporené zárukou s dĺžkou 21 mesiacov a veľmi zaujímavou cenou.

Pouzite - Použitý tovar, so zárukou na celých 12 mesiacov, oproti zákonom daných 6 mesiacov. Presne tieto kusy obsahuje kategória použitého tovaru. Tu sa sústredí plne funkčný tovar, ktorý obsahuje všetko potrebné na jeho plnohodnotné používanie. Navyše za skvelé ceny.
Používateľov profilový obrázok
patro16
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2740
Dátum registrácie: Ne 12. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Trenčín

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa patro16 »

ako je to s rma, ked mam tovar kupeny od ineho cloveka, mam kopiu fa, kupene to bolo na fo - da sa normalne postupovat cez moj ucet v zalozke moja alza > nova rma - vyplnit udaje a doniest im to na pobocku s tym ze uz to bude reklamovane pod mojim menom - teda ako moj tovar alebo treba ist rovno na pobocku povedat o co ide a na webe nic nevyplnat?
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Core i7-4790K@4,5Ghz
Cooler: Noctua NH-D15 chromax.black+NT-H1
MB: MSI Z97 PC Mate
RAM: Kingston HyperX Fury Black 1866Mhz CL10 16GB kit
GPU: iGPU
SSD: Samsung 850 EVO 250GB
HDD: Seagate SV35 1TB 64MB cache+Cooler: SCYTHE SQD-1000 QUIET DRIVE
DVD: Lite-On iHAS124 (xbox 360 XGD3 ready)
PSU: Enermax Platimax 500W
Case: Corsair Vengeance C70 Military Green
+outtake: Noctua NF-A15 PWM + NF-S12A PWM, intake: 2x Noctua NF-S12A PWM
Monitor: AOC Q3279VWFD8 & HP ZDisplay Z27i
Periferie: Microsoft Sidewinder X4 SK, A4tech XL-750BK
Printer: HP LaserJet 1018
NB: ACER TravelMate 5760G >CPU: Intel Core i5-2520M, RAM: 2x4GB 1600MHz, GPU: HD3000 + Nvidia Optimus GT520M, HDD: WD Scorpio Blue 750GB 5400rpm, SSD: Intel 520 180GB
Mobile: Samsung Galaxy A52 5G
Car: KIA Ceed HB MY22 LUNAR
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa CageJ »

normalne....
prides a vybavene


ja som predal GPU s faktúrou a to bolo vsetko..
Používateľov profilový obrázok
Pein
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1760
Dátum registrácie: St 11. Sep, 2013, 09:20
Bydlisko: Žilina

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa Pein »

no cez tvoj ucet to nepojde kedze ty ju nemas "zakupenu".
Normalne pridi do predajne, s tym ze chces RMA, spomen ze niesi prvy majitel a aby teda kontaktovali teba, vypytaju si kontaktne udaje a thats it.
Používateľov profilový obrázok
patro16
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2740
Dátum registrácie: Ne 12. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Trenčín

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa patro16 »

ok dik chalani
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Core i7-4790K@4,5Ghz
Cooler: Noctua NH-D15 chromax.black+NT-H1
MB: MSI Z97 PC Mate
RAM: Kingston HyperX Fury Black 1866Mhz CL10 16GB kit
GPU: iGPU
SSD: Samsung 850 EVO 250GB
HDD: Seagate SV35 1TB 64MB cache+Cooler: SCYTHE SQD-1000 QUIET DRIVE
DVD: Lite-On iHAS124 (xbox 360 XGD3 ready)
PSU: Enermax Platimax 500W
Case: Corsair Vengeance C70 Military Green
+outtake: Noctua NF-A15 PWM + NF-S12A PWM, intake: 2x Noctua NF-S12A PWM
Monitor: AOC Q3279VWFD8 & HP ZDisplay Z27i
Periferie: Microsoft Sidewinder X4 SK, A4tech XL-750BK
Printer: HP LaserJet 1018
NB: ACER TravelMate 5760G >CPU: Intel Core i5-2520M, RAM: 2x4GB 1600MHz, GPU: HD3000 + Nvidia Optimus GT520M, HDD: WD Scorpio Blue 750GB 5400rpm, SSD: Intel 520 180GB
Mobile: Samsung Galaxy A52 5G
Car: KIA Ceed HB MY22 LUNAR
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa quicky »

diwasima, aky odrb? ved sam pises tovar vrateny inymi zakaznikmi = v lehote do 14 dni ,teda tuto dobu to niekto "pouzival"...

rozbaleny tovar z alzy nekupovat,casto sa tam dostanu kusky ktore su proste pokazene a niekto to vrati do alzy pricom aj povie,ze to je pokazene a oni to vezmu spat (pripad na fore s gtx980TI, ktoru aj po upozorneni predavali nadalej)...
Používateľov profilový obrázok
Sky
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2009
Dátum registrácie: Ut 15. Dec, 2009, 15:49
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa Sky »

Mne tak tiez prisla myska ktora mala zlomeny kabel, tak som im pisal, ze bolo uvedene, ze ide o rozbaleny tovar a nie poskodeny. O dva dni prisiel kurier po mysku a zaroven doniesol cisto novy, nerozbaleny kus :)
CPU: AMD Ryzen 5 3600 + Noctua NH-D14, MB:MSI B450M Mortar MAX,
VGA: Sapphire RX580 8GB, RAM: PATRIOT Viper 4 Blackout 32GB 3200Mhz, NVMe: Kingston FURY Renegade 2TB, Samsung 980 1TB, HDD: Toshiba 2TB, TOSHIBA 3TB, TOSHIBA 6TB
PSU:EVGA Supernova GS650 Gold, Case: SilverStone Lucid LD01, OS: Windows 11 Pro, LCD: AOC Q3279VWF
Keyboard: Logitech G910 Orion Spectrum, Mouse: Logitech G604 Lightspeed

Návrat na "Skúsenosti s predajcami"