ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
josa
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 350
Dátum registrácie: So 04. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Nové Zámky

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa josa »

1300kbit som myslel na uploade :D ale bral by som aj 1300mbit :D
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7977
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

rovnake.. skusal som tam dnes volat aby zvysili ten profil na 16000+.. ale nic... 66% rychlost je dosiahnuta a mame spolu..
Kaper

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa Kaper »

Prečo sú v tom orange-i takí s prepáčením retardovaní, a stále melú svoje o 66% rýchlosti? Kde to majú akože uvedené, čo je to za somarinu? Minule mi to tiež jeden inteligent na linke tvrdil, ale nechápem prečo sa týmto oháňajú. Veď to nedáva vôbec zmysel. Vysvetlí mi to niekto, a či to majú vôbec z zmluve atp? Na hlavu...
josa
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 350
Dátum registrácie: So 04. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Nové Zámky

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa josa »

No to je super. Takze asi si priplatit a ist nazad k telekomu
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7977
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

To robi sam Telekom, žiaľ.

Pošlite im cez ten webový formulár aj vaše reklamácie ohľadom rýchlosti a možno sa bude niečo diať.
Kaper

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa Kaper »

Akurát idem jednu reklamáciu posielať, Oni sú fakt ako trafení, či už Telekom alebo Orangutan. Včera som volal s jedným, čo ani nevedel čo od neho vlastne chcem, bol úplne stratený. Žiadal som prechod na nižši profil z DSL15 -> DSL8 (Lebo linka mi viac nedá) a teraz pozerám, a kok**i z telekomu mi to nastavili na 6Mbit/1Mbit profil. Oni sú vážne pošahaný asi.

Dajte vedieť ako ste natom, zas obdobie nervou, len čo nevedia nastaviť profil na linke :P.
josa
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 350
Dátum registrácie: So 04. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Nové Zámky

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa josa »

Ja som to teraz poslal a chcel som pripojit aj screen s realnymi rychlostami, ale aktualne to slape pri uploade ako hodinky :D
Tak som im pisal, ze chcem povodne hodnoty linky ako boli inak idem ku konkurencii (neviem k akej :D )
Používateľov profilový obrázok
Andrew007
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1735
Dátum registrácie: Ne 28. Dec, 2008, 20:14
Bydlisko: Senec

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa Andrew007 »

Paráda, a terz si predstav že majú v schránke stovky podobných mailov a na reklamačnom 5 ludí na celé slovensko . A pokiaľ dobre viem, na reklamácie majú stanovený termín 30 dni . Vela šťastia .
5800X3D - ROG strix B550-A gaming - 4090 GS - Corsair 32/3600 - 970 evo 1TB - Corsair RM850 - Dell 2716DG 2K/144 / Dell Gaming G3223Q 4K/120
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7977
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

Omyl 2 dni
Kaper

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa Kaper »

Evidujete niekto packet loss vo večerných hodinách? Linku mám v pohode.
matuskorv
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 258
Dátum registrácie: Po 16. Júl, 2012, 17:19
Bydlisko: Rožňava

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa matuskorv »

Dnes som bol u krstnej a keď som testoval ich net.. jedným slovom katastrofa... znížili im profil na 4600 na downloade (max rate okolo 12000) a k tomu vo večerných hodinách im nejde skoro vôbec net.. neviem čo im pošahali a to mali 1000 krát lepšiu linku ako ja doma a teraz to majú úplne na péčko.. v momente sme volali zákaznícku zónu.. som zvedavý čo im s tým urobia a to teraz by už mali mať pomaly 8/1 linku a toto sa ani zďaleka na to nepodobá...
Kaper

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa Kaper »

Tomu teda nerozumiem. Ak sú parametre linky OK, tak nechápem, ani nevidím jediný rozumný dôvod prečo to tak nastavili. Ono ja teraz riešim v podstate rovnaký problém. Max rate 12000 , mám DSL8 a profil mi nastavil nejaký dement z telekomu na 6Mbit... By som im ruky nohy dolámal... Len čo riešim jednu vec, ktorá sa dá vyriešiť behom 1 minuty (zmena profilu) tak to riešim už týždeň a neúspešne. Najsmutnejšie natom vŠetkom je to, že keď voláš na orange linku, tak chytíš niekoho kto aspoň vie čo chceš, alebo niekoho, kto si melie svoje a vôbec sa nesnaží ani pochopyť problém + ani nevie základné pojmy spojené s DSL linkou. Tí , ktorí volajú už potom - tak sa tomu aspoň rozumejú, ale čo im povie telekom, to je sväté, a tomu to ja nechápem, ja viem, že majú prenejaté káble, ale kua prečo si orange nevie dupnúť? a keď sú takí neschopní, nech si budujú vlastnú infraštruktúru, pre mňa aj pevný LTE internet by som bral... Lenže v obci si môžeš ísť akurát pískať. DSL je tu pre mňa ako optika - vôbec jediné riešenie.
Používateľov profilový obrázok
Fullesh
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5202
Dátum registrácie: So 05. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Nitra

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa Fullesh »

Obrázok

Neviem ci sa umna daco menilo, download mam uz 3 mesaice rovnaky ale upload je uz 8.
|MB| MSI B450I Gaming Plus |CPU| AMD Ryzen 5 5600G |CPU's Cooler| AIO 140mm
|RAM| G-Skill 2x8GB DDR4 3200MHz Trident-Z |GPU| AMD Vega 7
|SSD| Intel 660p 1024GB M.2 NVMe |PSU| NZXT 650W 80Plus Gold |Case| NZXT H1 V1
|LCD| BenQ BL3200PT |Mouse| Logitech G603 |Pad| Razer Goliathus Speed |OS| Microsoft Windows 10 Pro x64 SK
|OC| Celeron D 330 E0 / Pentium E2160 M0 / Pentium E5200 M0 / Pentium E5200 R0 / Phenom II X3 720 C2 / Core i5 2500K / Core i5 6600K
.
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7977
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

Kaper napísal:Tomu teda nerozumiem. Ak sú parametre linky OK, tak nechápem, ani nevidím jediný rozumný dôvod prečo to tak nastavili. Ono ja teraz riešim v podstate rovnaký problém. Max rate 12000 , mám DSL8 a profil mi nastavil nejaký dement z telekomu na 6Mbit... By som im ruky nohy dolámal... Len čo riešim jednu vec, ktorá sa dá vyriešiť behom 1 minuty (zmena profilu) tak to riešim už týždeň a neúspešne. Najsmutnejšie natom vŠetkom je to, že keď voláš na orange linku, tak chytíš niekoho kto aspoň vie čo chceš, alebo niekoho, kto si melie svoje a vôbec sa nesnaží ani pochopyť problém + ani nevie základné pojmy spojené s DSL linkou. Tí , ktorí volajú už potom - tak sa tomu aspoň rozumejú, ale čo im povie telekom, to je sväté, a tomu to ja nechápem, ja viem, že majú prenejaté káble, ale kua prečo si orange nevie dupnúť? a keď sú takí neschopní, nech si budujú vlastnú infraštruktúru, pre mňa aj pevný LTE internet by som bral... Lenže v obci si môžeš ísť akurát pískať. DSL je tu pre mňa ako optika - vôbec jediné riešenie.
vsetci mame tie profily divne... zial ak dosahujes 60% (po novom), musis drzat hubu ;(
Používateľov profilový obrázok
Fullesh
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5202
Dátum registrácie: So 05. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Nitra

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa Fullesh »

Terazp ozeram, ze telekom ponuka dsl bez obmedzenia dat, na orange sa nic nepise. Zeby ten FUP zrusili ?
|MB| MSI B450I Gaming Plus |CPU| AMD Ryzen 5 5600G |CPU's Cooler| AIO 140mm
|RAM| G-Skill 2x8GB DDR4 3200MHz Trident-Z |GPU| AMD Vega 7
|SSD| Intel 660p 1024GB M.2 NVMe |PSU| NZXT 650W 80Plus Gold |Case| NZXT H1 V1
|LCD| BenQ BL3200PT |Mouse| Logitech G603 |Pad| Razer Goliathus Speed |OS| Microsoft Windows 10 Pro x64 SK
|OC| Celeron D 330 E0 / Pentium E2160 M0 / Pentium E5200 M0 / Pentium E5200 R0 / Phenom II X3 720 C2 / Core i5 2500K / Core i5 6600K
.

Návrat na "Siete"