Balik z Ciny

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12956
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Ja sa podelím s dvoma novými skúsenosťami s Alim a dispute.

Prípad 1 - vec objednaná 24.1., pred pár dňami som skontroloval tracking a tam bol update, že 1.3. "Cancelled by seller". Reku čo sa deje, napíšem tomu šikmáčovi a on že je asi blokovaný sklad a ja mu na to, že a čo to presne znamená a on mi odpovedal len s (hug) emotikonom. Mhm, dobre, dnes ráno som otvoril dispute, zadal som, že zásielka vrátená odosielateľovi. Asi za pol hodinku dispute vyriešený s refundom.

Prípad 2 - 8.3. som objednal klávku - podozrivý obchod ale reku, že skúsim - "Ships from" som zvolil Nemčúrov a dal si tam DHL_DE dopravu. Po skúsenosti hore som išiel skontrolovať tracking aj tu a pozerám, klasika, tracking číslo RYxxxxxxxxxxCN - reku totok ne, tak píšem do chatu Alimu, že som kúpil vec, ktorá mala prísť z Nemecka ale je tam CN tracking a že ja som si objednal z EU skladu, aby som nemal na starosť ešte colné poplatky. Šikmáč v chate mi vytvoril dispute s generickým textom "order not receive". Poďakoval som sa a pekne som si to upravil - pridal to, čo som písal aj tomu do chatu a pridal dokonca screenshot nejakej novej ponuky s rovnakou konštrukciou ponuky a vyznačil, že ako som si tam zvolil, že kupujem z DE skladu. Po pár hodinách dispute vyriešený s refundom. Tu sa celkom čudujem, že to bolo ukončené takto, popravde som nečakal, že to bude už vyriešené a nebude tam len odpoveď typu no refund a "wait".

Týmto nechcem povedať, že si myslím, že soudruzi z NDR niekde spravili chybu ale musím premýšľať, že či len mám šťastie, či píšem tak, že sa tam Číňanko klepe na stoličke, keď to píše alebo je tam nejaký iný meter na každého.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Thief
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1173
Dátum registrácie: Pi 14. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Dubravka

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Thief »

Mam taku otazocku na zdatnejsich tu.
Vacsina zasielok z ali mi prisla, ale teraz mi tam jedna dlhsie stoji na :
Out for delivery
Received by local delivery company
a to od 5.3.
Je to cez Cainiao Super Economy for Special Goods
LP00495659402914(New Tracking Number:UV516475039UZ)
Vie mi niekto povedat cez koho to u nas ide, teda kde patrat? Je to hlupost za par eur, ale tak z principu.
ADD: je mozne, ze to este caka na dalsi balik, ktory hodilo pod "Received by local delivery company" len predvcerom, ale ide zrejme z belgicka?
CPU: Ryzen 5 5600X, MB: MSI MPG B550 Gaming plus, RAM: 2x16GB Patriot Viper Steel DDR4 3600 Mhz, GPU: XFX Speedster QICK 319 RX6750XT CORE, Monitor: HP OMEN 27q, HDD: Seagate Ironwolf Pro 4TB, M2: Samsung 970 Evo plus 1TB, Crucial P5 plus 2TB SSD: Apacer Panther AS350 512GB PSU: Corsair RM850X Gold, Case:Fractal Define S, NET:Orange FiberNet 500Mb, OS: Win 10 pro 64
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 464
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Podľa trackingu to bude cez poštu, ale nič ti nebudú vedieť zistiť. Začína to písmenom "U" a čo som sa dávnejšie informovval tak pri takomto sledovacom čísle čo začína písmenm "U" nič nezistia.

Na iný balík pochybujem, že čaká, ono jedine ak by si mal kombinovaný balík, ale to by si už dávno vedel lebo by ti to vyskočilo v trackingu, takže pochybujem, že čaká sa na iný balík.
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

Už dvakrát po sebe mi prišiel zluceny balík cez UPS. Snáď koniec tým nezmyselným poplatkom pre poštu.
Používateľov profilový obrázok
Thief
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1173
Dátum registrácie: Pi 14. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Dubravka

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Thief »

Takze nakoniec sa na ten jediny balik cakalo takmer tri tyzdne, lebo vypalne ala Posta Nostra. Clovek objedna blbost za par eur. U cinana nikto netusi kade to pojde a bum 2e aj ked sa to na ali uz platilo....
Zlty papierik, ale prvy krat v zivote nanho napisali aj sledovacie cislo balika, takze 2e zasluzene.
ADD1: Bolo to Cainiao Super Economy for Special Goods. Presiel som spatne zodesat objednavok a takmer vsetko Aliexpres saver, alebo standard, jedna Cainiao Super Economy a jedna Cainiao Super Economy Global.
Teda jedina co nepresla bola Cainiao Super Economy for Special Goods. Bolo by fajn spravit nejaky prehlad komu aku zasielku odchytili.
Mozno by sa dalo vyhnut sposobu posty, kde to odchytavaju.
ADD2: Ma zmysel sa na ali s tym nejak zapodievat?
CPU: Ryzen 5 5600X, MB: MSI MPG B550 Gaming plus, RAM: 2x16GB Patriot Viper Steel DDR4 3600 Mhz, GPU: XFX Speedster QICK 319 RX6750XT CORE, Monitor: HP OMEN 27q, HDD: Seagate Ironwolf Pro 4TB, M2: Samsung 970 Evo plus 1TB, Crucial P5 plus 2TB SSD: Apacer Panther AS350 512GB PSU: Corsair RM850X Gold, Case:Fractal Define S, NET:Orange FiberNet 500Mb, OS: Win 10 pro 64
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12956
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Mne sa na začiatku toho obdobia podarilo dostať refund za ten poplatok ale to bol prípad, že to bolo objednané dva mesiace predtým ako to začalo platiť. Nemyslím si, že by sa to niekomu ešte podarilo.

Ja napríklad permanentne pozerám už len ponuky s Aliexpress Saver alebo Standard Shipping/Selection. Nič iné, a snažím sa objednať aspoň dve veci, resp. aspoň jednu so Standard a aj viac so Saver - vtedy sa to tak či tak spojí do jednej dopravy. Ja tiež ale lovím ponuky - nájdem všetky, zoradím od ceny a prechádzam aj tých 80 bez free dpúravy, až kým nenájdem najlepšiu ponuku, resp. najnižšiu cenu vrátane dopravy.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Thief
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1173
Dátum registrácie: Pi 14. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Dubravka

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Thief »

Asi skusim teda dalej iba cez aliexpress postu. Toto bolo Cainiao a islo to cez Uzbekistan... Pravdu povedat, ani sa mi nechce riesit 2e, ale z principu ma to vytaca. Nenahanam najlepsiu cenu, proste objednavam veci, ktore u nas niesu, alebo su niekolkonasobne drahsie. Odkedy vyberali vypalne, takmer som prestal objednavat. Ako napisala posta, ze uz je to ok, tak som tam nahadzal toho viac a pri jednom kuse to trafili... Problem nastava, ked clovek chce poobjednavat vela drobnosti. No skusim teda viac davat pozor na ten druh posty.
Len pre zaujimavost, za celu dobu sa mi stalo iba jeden krat, ze mi nieco neprislo. Zatial ani nic nebolo poskodene aj ked krabice sem tam trochu pozuzlane.
CPU: Ryzen 5 5600X, MB: MSI MPG B550 Gaming plus, RAM: 2x16GB Patriot Viper Steel DDR4 3600 Mhz, GPU: XFX Speedster QICK 319 RX6750XT CORE, Monitor: HP OMEN 27q, HDD: Seagate Ironwolf Pro 4TB, M2: Samsung 970 Evo plus 1TB, Crucial P5 plus 2TB SSD: Apacer Panther AS350 512GB PSU: Corsair RM850X Gold, Case:Fractal Define S, NET:Orange FiberNet 500Mb, OS: Win 10 pro 64
Používateľov profilový obrázok
Mr.Devil
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 565
Dátum registrácie: So 13. Apr, 2013, 16:15
Bydlisko: Michalovce

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Mr.Devil »

Priatelia, neviem ci sa to tu niekde rieši riešilo, ale zaujímalo by ma ci sa oplatí si v tejto dobe priplatiť za dopravu s Ali, napr. Štandard Shipping? Potrebujem niečo kúpiť ale nechcem nato prilis dlho čakať. Ďakujem ;)
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
Asus ROG STRIX X670E-A , AMD Ryzen 7 7800X3D + ROG STRIX RYUJIN II 360 argb , Gainward RTX 4090 Phantom, 32GB DDR5 6000MHz CL36 , Super Flower 1KW , Fractal R6 , LG OLED42C2 ,
Používateľov profilový obrázok
Pepeb007xx
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 2965
Dátum registrácie: St 16. Mar, 2011, 18:22
Bydlisko: NM

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Pepeb007xx »

maju to dobre vymyslene, inak to postovne, niektore sa docela zrychlilo, hlavne to co ma dlhe sledovacie cislo, zakoncene ZIP, to ide mega rychlo a co je najlepsie, ze sa doruci kurierom a bez doplatku, pokazde, krasa
MB Asus B550-F CPU AMD Ryzen 7 5800X3D @4,4GHz CPU AIO Fracal Desing Lumen S36 GPU Sapphire NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XTX Vapor-X 24G RAM Patriot 64GB DDR4 SSD Samsung 990 PRO 2 TB PSU Corsair RM850x Case Fractal Design North Chalk White TG Clear Monitor Samsung 32''U32H850 OS Win 11PRO64SK Repro Edifier S880DB
NAS Synology DS218play Noctua 20TB WD Red Surveillance Reolink RLN16-410 8TB UPS EATON Ellipse ECO800
Router Mikrotik hAP ac³ MESH 2×Asus RT-AX55 TV Philips 65OLED806 SoundBar Samsung HW-Q950A 11.1.4
Retro handheld Anbernic RG556 + Samsung PRO Ultimate 512GB GamePad Xbox wireless controller

#grammarnazi #parfumslover Steam Pepemau5 #DotA2 pretaktovanie klan: PC.SK Battle.net pepeb007xx#2925 #diablo4
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 464
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Minimálne Aliexpress Saver Shipping určite, rýchlejšie ako Cainiao to určite bude a sledovateľné. No za Standard no ťažko povedať, či by to šlo kuriérom alebo nie, je to 50 na 50, zároveň či by to tiež bolo rýchlejšie keď len v "ohhadovanom doručení" je rozdiel fakt len 8 dní aj to síce nie je pravdivé moc len odhad... zároveň z vlastnej skúsenosti čo využívam najviac Saver Shipping, tak niekedy 14 dní doručenie, niekedy 20 dní niekedy aj viacej, čiže fakt nič súrne čo potrebuješ čo najskôr by som neobjednával, zároveň celkovo z Číny by som neobjednával niečo čo chcem čo najskôr.

Inak teraz sa u mňa novinka objavila, väčšinou cez Saver to išlo cez Belgicko a teraz je sledovacie číslo končiace na HU (Maďarsko) čiže čisto teoreticky keďže to príde do Maďarska tak by to malo prísť skôr ako z Belgicka. Aktuálne to ide už 8 dní a už to píše: "Budapest-Linehaul Arrival:Arrived Budapest" tak uvidím či to príde do pár dní alebo ako vždy to kvôli SK pošte bude meškať :D
Naposledy upravil/-a JacobSteven v St 30. Mar, 2022, 20:34, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12956
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Aliexpress Standard ide stále kuriérom a ak k tomu je na ceste aj niečo cez Saver, tak to k tomu pribalia. Saver samotný by mal prísť normálne na poštu ako forward z Belgicka, no bez doplatku.

Takže ja to robím tak, že ak mám čo, tak nakúpim viac a aspoň jednu vec cez Standard (neraz mám takto aspoň jednu vec, ktorá má Standard či zdarma alebo za doplatok ale bez lacnejšej Saver dopravy).

V Devilovom prípade, ak je vec, ktorú chce kúpiť, len za niekoľko eur a iné neplánuje kupovať, tak by som volil Saver a išiel po to na poštu.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 464
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Ja môžem potvrdiť, že toto u mňa neplatí. Objednávka z 5. februára cez AliExpress Standard Shipping a nešlo to kuriérom. Normálne cez NL forward čo následne doručila pošta. Ale celkom slušne rýchlo za 16 dní. Alebo pri kombinovanom balíku čo už sa mi, ale dlho nestalo tak tam tiež ak bola doprava na všetkom Saver napríklad poslali to cez AliExpress Standard Shipping, ale tiež NL forward.

Súhlasím s tým, že stačí Saver, zbytočne priplácať za drahšiu keď istota nie je, že to príde rýchlejšie a Saver je aj tak jedna z najlepších a bez doplatku.
Používateľov profilový obrázok
Mr.Devil
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 565
Dátum registrácie: So 13. Apr, 2013, 16:15
Bydlisko: Michalovce

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Mr.Devil »

Diky, uz to chápem. V každom pripade ma zaujimala otázka ako je to ked si v rovnakom obchode kupim 2 veci a v jednom s nich zvolim Standard a v druhom free economi ci mi obe pošlú cez Standard.

Ale loleq mi to potrvdil cize super.
Asus ROG STRIX X670E-A , AMD Ryzen 7 7800X3D + ROG STRIX RYUJIN II 360 argb , Gainward RTX 4090 Phantom, 32GB DDR5 6000MHz CL36 , Super Flower 1KW , Fractal R6 , LG OLED42C2 ,
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12956
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Ak myslíš tou "free economi" tie Cainiao, tak tie určite nedávaj. To je proste Čínska pošta a tam to skoro istotne pôjde rovno z Číny na Slovensko a budeš platiť.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Pepeb007xx
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 2965
Dátum registrácie: St 16. Mar, 2011, 18:22
Bydlisko: NM

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Pepeb007xx »

tiez si to myslim, im je to jedno, ze ty musis doplatit a oni to aj tak niekedy poslu podla toho co im vyhovuje :D
MB Asus B550-F CPU AMD Ryzen 7 5800X3D @4,4GHz CPU AIO Fracal Desing Lumen S36 GPU Sapphire NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XTX Vapor-X 24G RAM Patriot 64GB DDR4 SSD Samsung 990 PRO 2 TB PSU Corsair RM850x Case Fractal Design North Chalk White TG Clear Monitor Samsung 32''U32H850 OS Win 11PRO64SK Repro Edifier S880DB
NAS Synology DS218play Noctua 20TB WD Red Surveillance Reolink RLN16-410 8TB UPS EATON Ellipse ECO800
Router Mikrotik hAP ac³ MESH 2×Asus RT-AX55 TV Philips 65OLED806 SoundBar Samsung HW-Q950A 11.1.4
Retro handheld Anbernic RG556 + Samsung PRO Ultimate 512GB GamePad Xbox wireless controller

#grammarnazi #parfumslover Steam Pepemau5 #DotA2 pretaktovanie klan: PC.SK Battle.net pepeb007xx#2925 #diablo4

Návrat na "Debata o všetkom"