ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7977
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

ale kde, je napisany v cenniku
Kaper

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa Kaper »

CageJ napísal:
Kaper napísal:Tomu teda nerozumiem. Ak sú parametre linky OK, tak nechápem, ani nevidím jediný rozumný dôvod prečo to tak nastavili. Ono ja teraz riešim v podstate rovnaký problém. Max rate 12000 , mám DSL8 a profil mi nastavil nejaký dement z telekomu na 6Mbit... By som im ruky nohy dolámal... Len čo riešim jednu vec, ktorá sa dá vyriešiť behom 1 minuty (zmena profilu) tak to riešim už týždeň a neúspešne. Najsmutnejšie natom vŠetkom je to, že keď voláš na orange linku, tak chytíš niekoho kto aspoň vie čo chceš, alebo niekoho, kto si melie svoje a vôbec sa nesnaží ani pochopyť problém + ani nevie základné pojmy spojené s DSL linkou. Tí , ktorí volajú už potom - tak sa tomu aspoň rozumejú, ale čo im povie telekom, to je sväté, a tomu to ja nechápem, ja viem, že majú prenejaté káble, ale kua prečo si orange nevie dupnúť? a keď sú takí neschopní, nech si budujú vlastnú infraštruktúru, pre mňa aj pevný LTE internet by som bral... Lenže v obci si môžeš ísť akurát pískať. DSL je tu pre mňa ako optika - vôbec jediné riešenie.
vsetci mame tie profily divne... zial ak dosahujes 60% (po novom), musis drzat hubu ;(
Včera som konečne dostal niekoho rozumného na linke, ktorý aj vedel o čom mu vôbec rozprávam. Tak spísal žiadosť a dnes ráno mi konečne nastavili profil aký som chcel až nato, žie nie tak celkom. Chcel som profil 7,5/1Mbit a zase ten debil z telekomu nastavil upload len na 0,5Mbit - ja to proste nechápem, či je upload 0,5 alebo 1 Mbit tak tá linka je stabilná... Tak čakám dnes na hovor z orange-u a skúsim ich poprosiť ,nech tam ešte raz pošlú opravu na 7,5/1Mbit a DÚFAM, že už konečne budem mať pokoj... Akurát fakt vo večerných hodinách to dáva packet loss 1-2% (10Min meraný interval).

Cage: skúsil by som to rovnako, keď tak Ti môžem poslať do správy meno s kým som to vybavoval, keby Ťa na neho spojili, verím, že by si to vybavil rovnako :).

Papa
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7977
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

Globálny výpadok
Kaper

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa Kaper »

Čo si myslel tým globálnym výpadkom?
b1gLoRD
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 57
Dátum registrácie: Pi 04. Feb, 2011, 11:47

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa b1gLoRD »

Fullesh napísal:Terazp ozeram, ze telekom ponuka dsl bez obmedzenia dat, na orange sa nic nepise. Zeby ten FUP zrusili ?
Neviem kde si to nasiel no aktualny cennik telekom programy Magio Internet M, L, XL FUP 300gb v tabulke.
Ak myslis programy Magenta Office Internet - tam FUP nie je a ta je určená pre právnické osoby a fyzické osoby podnikateľov a to ponukaju uz x rokov.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa quicky »

uuuuha po mesiaci mi prisliel dsl router... wow...
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7977
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

Kaper napísal:Čo si myslel tým globálnym výpadkom?
Mali 1-1,5h globalny vypadok a vraj je na dennodennom poriadku, odkedy Telekom navysuje kapacitu ustredni.
Používateľov profilový obrázok
Fullesh
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5202
Dátum registrácie: So 05. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Nitra

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa Fullesh »

b1gLoRD" sledujem stranku kde si nahodim poskytovatlevo a porovnavam i to ceny a sluzby a pozeram ze telekom ma pisane neobmedzene.
|MB| MSI B450I Gaming Plus |CPU| AMD Ryzen 5 5600G |CPU's Cooler| AIO 140mm
|RAM| G-Skill 2x8GB DDR4 3200MHz Trident-Z |GPU| AMD Vega 7
|SSD| Intel 660p 1024GB M.2 NVMe |PSU| NZXT 650W 80Plus Gold |Case| NZXT H1 V1
|LCD| BenQ BL3200PT |Mouse| Logitech G603 |Pad| Razer Goliathus Speed |OS| Microsoft Windows 10 Pro x64 SK
|OC| Celeron D 330 E0 / Pentium E2160 M0 / Pentium E5200 M0 / Pentium E5200 R0 / Phenom II X3 720 C2 / Core i5 2500K / Core i5 6600K
.
Používateľov profilový obrázok
Andrew007
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1735
Dátum registrácie: Ne 28. Dec, 2008, 20:14
Bydlisko: Senec

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa Andrew007 »

áno, lenže sa uplatňuje fair use policy* 300gb
5800X3D - ROG strix B550-A gaming - 4090 GS - Corsair 32/3600 - 970 evo 1TB - Corsair RM850 - Dell 2716DG 2K/144 / Dell Gaming G3223Q 4K/120
Kaper

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa Kaper »

KONEČNE som po týždni volaní z Orange-om (Asi 3x) + Technikom z Telekomu a neviem ešte s kýmdoriešil nastavenie linky. Som rád, že to nakoniec technik nastavil takto, pretože sa stále odvolával nato že taký profil nemôže nastaviť, lebo lebo...

Profil 7,5/1Mbit (8Mbit by linka dala tiež, ale už ku večeru je to len tak tak, a robilo to CRC chyby...)
Obrázok

Obrázok
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7977
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

Inac, pre riesenie SNR/M, dalej citat tu:

http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopi ... 2&t=113994
Používateľov profilový obrázok
JHUNTED
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 96
Dátum registrácie: Št 08. Nov, 2012, 17:18

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa JHUNTED »

Ake by mali byť tie optimalne hodnoty?
supportsat.cz - CZ a SK fórum pro fandy satelitního příjmu. CZ and SK forum for fans of satellite tv and satellite boxes.
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7977
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

Teraz sa pytas k comu?
b1gLoRD
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 57
Dátum registrácie: Pi 04. Feb, 2011, 11:47

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa b1gLoRD »

Fullesh napísal:b1gLoRD" sledujem stranku kde si nahodim poskytovatlevo a porovnavam i to ceny a sluzby a pozeram ze telekom ma pisane neobmedzene.
stare zname neobmedzene :D oni ti to rychlo vysvetlia ze stahovat mozes kolko chces... len rychlost sa ti znizi...takze datovo ta neobmedzia. :) smutne na tom je ze na predajni Telekomu ani slecinky o tom nic netusia a budu ti tvrdit ze ake je vsetko neobmedzene... takze jedina moznost je vyskolit ich s vytlacenym "Cennikom"...a vidiet ako sa potom tvaria je na nezaplatenie :D
Používateľov profilový obrázok
JHUNTED
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 96
Dátum registrácie: Št 08. Nov, 2012, 17:18

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa JHUNTED »

CageJ napísal:Inac, pre riesenie SNR/M, dalej citat tu:

http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopi ... 2&t=113994
Myslel som na otázku užívateľa "kaper"
supportsat.cz - CZ a SK fórum pro fandy satelitního příjmu. CZ and SK forum for fans of satellite tv and satellite boxes.

Návrat na "Siete"