Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6226
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa icefire »

Papek nejazdia prave na tych poslednych neukojeni pretekari? :laugh:
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7299
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Papek »

debili sa najdu vsade, ci uz je to 3er, civic alebo fabia ;)
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
Bamma_boy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 610
Dátum registrácie: St 05. Aug, 2009, 19:33
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Bamma_boy »

Smutné súdiť správanie človeka podľa toho v akom aute sa vozí.. nuž, dnešný trend.
2 roky jazdím, bez nehody, bez prekročenia rýchlosti a to som začínal ako 15 ročný sopliak ktorý mal rozum a vedel, čo si môže na ceste dovoliť a čo nie.
Teraz chcem kúpiť auto do 2k€ a obhliadam sa práve po nejakej Mazde, Civicu príp. Corolle vzhľadom nato, že sú to relatívne spoľahlivé autá s dostatkom výkonu na nejaké to obehnutie deda ktorý si to šinie 70-80kmph.
Naozaj nechápem prečo by som sa mal obzerať po služobnej zničenej 200k Fabii, len preto aby som nevyzeral ako "neukojený pretekár" :rolleyes:
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6226
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa icefire »

To nebolo myslene na teba :facepalm: Co som pozeral BMWcka, tak uz len z tych popisov, co tam davali mladi majitelia (bolo jasne podla pisania), sa dalo usudit, ze z toho tahali, co to dalo (co inak mam moznost aj kazdy den pozorovat nazivo). Nikto ti nekaze kupovat Fabiu, toboz pri rozpocte 2k. Nezabudaj ale, ze aspon 500 eciek stranou na pripadne opravy. Aby si nebol prekvapeny, ked ti nieco vyskoci.
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
Bamma_boy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 610
Dátum registrácie: St 05. Aug, 2009, 19:33
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Bamma_boy »

Ok, pardon. ;) Mne je jasné, že u tohoto typu áut, je prvoradé pozerať kto na tom jazdil, preto sa ani nepozerám napr. po 3er, lebo na to auto sa takýto chum@ji doslova lepia.
Je to problém nájsť Civica v pôvodnom stave, seriózne jazdený ale dá sa.. Každopádne tých 2k€ je bez opráv, je mi jasné, že na tom aute budem musieť spraviť okamžite nejaký ten servis, prípadne nejaký v budúcnosti (kto predáva kompletne opravené auto?) :)
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12482
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa HellAngel »

inac co taka mazda 323f?:
http://auto.bazos.sk/inzerat/11393545/p ... 6-1995.php
(nevravim ze prave tuto, toje len pre ilustraciu)
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7299
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Papek »

323 su celkom slusne auta, povodne som chcel kupit mazdu, kedze som nemal moc penazi, ale potom sa nasli nejake bubaky navyse a kupil som Civic. Inak moja byvala mala starsiu 323, tusim rocnik 98 a jazdilo jej to celkom slusne, tatko jej hned po kupe dal do poriadku podvozok (zohnal jej na to kridlo z Lancera :D ) a okrem toho nemala problemy, interier celkom dobry, nehrkotal, nevrzgal.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa quicky »

bamma boy: snobske ? prosim ta zobud sa :D raz som napisal ake auto mam,auto ma 7rokov a neni to nicim vynimocne,takze snobske asi nebude to prave orechove :good:


ale musis uznat ,z ta kombinacia znie vtipne :D ked sa povie full vybavi sa mi nejaka a8 co ma telku chladnicku dovieranie dveri atd :rofl:


p.s. inak tiez sa priklanam k 1.4ke benzin nameisto 1.2,kamarat to mal v cliu,vcelku male sikovne auto,ale pri trosku tazsej nohe to zralo strasne vela tym myslim 11+mesto hocikedy
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa ZoranICS »

nema mazda asi nadrahsie nahradne diely v celom vesmire? :)
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7299
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Papek »

ma :) ale pokial nebude burat, tak veci bezneho opotrebenia kupi za par korun z druhovyroby alebo vrakaca
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
yNo
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1824
Dátum registrácie: Št 04. Jún, 2009, 19:20
Bydlisko: Sv. Jur

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa yNo »

Nemáte tu niekto BMW 320D E46 110KW alebo Passata 1.9TDI 96KW? Zaujimalo by ma,na co si mam dat pozor pri jeho kupe, pripadne co tam odchadza, ako drahy je servis,atd :-) Vdaka
4.2015 - koncim s forom za Ban do bazaru, kde som nikoho neokaslal-ale zabudol ukončiť staré odlezane obchody.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa quicky »

osobne sme mali toledo 1.9tdi, 00rocnik-kupeny ako predvadzacka s 1t km, predany v 2010 so 101t km :D ,za celu dobu sme menili akurat oleje filtre. spotreba 5l realnych.
celkovo passat/toledo/a4 okolo toho roku vyzeraju aj dielovo su tak 80perc rovnake a udrzba je viac ako smiesna,podla mna velice vhodna volba pre niekoho kto chce lacne vozenie.
sice si nenapisal aky rocnik chces,ale celkovo VW ma suciastky za bagatel,a 1.9tdi sa mne osobne velmi pacil:)
yNo
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1824
Dátum registrácie: Št 04. Jún, 2009, 19:20
Bydlisko: Sv. Jur

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa yNo »

áno,áno... presne 2000 - 2003/4. na novší asi nemám :-) Máme doma benzínového passata a tiež sme nič na ňom nemenili, ale neviem,ako to je s dieselovými,tak si ma celkom potešil. Chcel som ísť aj do Audiny,len tam mi prídu dosť drahé diely, ale keď hovoríš, že sa nekazia...
Naposledy upravil/-a yNo v Ut 22. Nov, 2011, 17:40, upravené celkom 1 krát.
4.2015 - koncim s forom za Ban do bazaru, kde som nikoho neokaslal-ale zabudol ukončiť staré odlezane obchody.
Používateľov profilový obrázok
jammal
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 337
Dátum registrácie: Ne 21. Jún, 2009, 11:03
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa jammal »

Pockaj si na snejkove nazory. Samizda ze jazdi oktavku s tym motorom. Naklady su tam asi ako na kazdy diesel, ked kupis kus kde je vsetko bud od vyroby alebo sa to menilo pred x kilometrami tak tam nasypes dost penazi. Turbo, cerpadlo, vstreky, spojka,... Rataj, ze diely na BMW budu drahsie a hlavne, ze to je zadohrab.
A ked e46 tak by som bral asi iba facelift. Mozno by sa zislo prestudovat aj bmwklub, dost sa tam riesi okolo 320d.
Používateľov profilový obrázok
LoPiO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1474
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa LoPiO »

Len tak odbocim od nakupov.

Tron bike, nemate nahodou 55000 dollarov navyse ? :D ( snad som mu dobre rozumel ).

To len nahodou sa na to narazil. Nezaujal ma len system otacania kolies, ale ten dizajn sa mi naozaj paci ;)
I found paradise, it`s Ibiza.
I found heaven at Decibel Outdoor festival - Beekse Bergen , ilvarenbeek, Netherland

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"