ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
matuskorv
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 258
Dátum registrácie: Po 16. Júl, 2012, 17:19
Bydlisko: Rožňava

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa matuskorv »

dnes som písal na zákazníckú zónu ohľadom toho kedy mi zrýchlia internet.. na to mi volala jedna slečna, že už prebehlo zrýchlenie na mojej adrese a ja hovorím.. dobre v zákazníckej zóne mám 15 mbit ale profil je stále nezmenený.. ja chcem len zistiť či bude možné u mňa zrýchliť tú linku alebo prejdem na nižší program.. a ona že ja nemusím prechádzať na nižší program ale ja jej hovorím mne stále ide internet rovnako a nie je zrýchlený.. ja chcem aby ma prepojila k tomu čo má toto na starosti a ona že aby som zavolal na zákaznícku expert linku a ja že či to je ťažké ma prepojiť alebo nech sa mi ozve ten čo to má na starosti... ty kokos akože ja mám dosť.. tak mi má ešte volať a zistiť či to bude možné aspoň 12 mbit by som chcel docieliť.. ináč prejdem na nižší naspäť...
Používateľov profilový obrázok
Fullesh
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5202
Dátum registrácie: So 05. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Nitra

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa Fullesh »

Da sa nejak zistit, cez zak. linku, alebo poslat vypis spotreby dat ? Chodi mi len SMS s oznamenim ze som prekrocil 80% FUP. Mam v kazdom pc doma nainstalovany networx a ked som to naratal, neni tam ani len 50% FUP, mobili nemam odsledovane ale to tolko nemozu zrat. Pripadne ci mam vypnut antenu na zahrade zeby sa mi niekto cudzi pripajal...
|MB| MSI B450I Gaming Plus |CPU| AMD Ryzen 5 5600G |CPU's Cooler| AIO 140mm
|RAM| G-Skill 2x8GB DDR4 3200MHz Trident-Z |GPU| AMD Vega 7
|SSD| Intel 660p 1024GB M.2 NVMe |PSU| NZXT 650W 80Plus Gold |Case| NZXT H1 V1
|LCD| BenQ BL3200PT |Mouse| Logitech G603 |Pad| Razer Goliathus Speed |OS| Microsoft Windows 10 Pro x64 SK
|OC| Celeron D 330 E0 / Pentium E2160 M0 / Pentium E5200 M0 / Pentium E5200 R0 / Phenom II X3 720 C2 / Core i5 2500K / Core i5 6600K
.
Kaper

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa Kaper »

Matuskorv: Odporucam zavolat znova, a nie na ziadnu ich expert linku - to je len drahá kravina, ale normálne na zák. linku. Pýtaj si napr. pána, ktorý sa volá "Kalavský" s ním som vybavil všetko.

Fullesh: Najlepšie je si sledovať traffic hneď na vstupe, tj na router-y, niektoré routre to vedia, ale len do momentu reštartu - potom sa traffic zmaže, najlepšie nahodiť nejaký open source systém ako DDWRT / OpenWRT a tam si to cez VNSTAT sledovať - takto to robím ja, ale celkom ľahko si musíš vedieť odsledovať či stiahneš denne viac ako 10GB a prekročíš FUP. Nie som si istý ale skús sa spýtať na linke, možno ti vedia povedať nejaké dáta, viem Źe som sa kedysi nato pýtal, ale oni majú len nejaké historické šatistiky, a nie celkom presné, tak neviem, ale evidovať to 100% niekde musia. Možno im to ale loguje Telekom a Orange k tomu nemá prístup.
josa
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 350
Dátum registrácie: So 04. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Nové Zámky

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa josa »

Ja mam v zakaznickej zone zobrazene kolko som preniesol v minulom obdobi + zatial v aktualnom.
Používateľov profilový obrázok
Fullesh
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5202
Dátum registrácie: So 05. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Nitra

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa Fullesh »

josa: a cez co sa tma pripajas ? Cez email ? Alebo prihlasovacie udaje v routry ?
|MB| MSI B450I Gaming Plus |CPU| AMD Ryzen 5 5600G |CPU's Cooler| AIO 140mm
|RAM| G-Skill 2x8GB DDR4 3200MHz Trident-Z |GPU| AMD Vega 7
|SSD| Intel 660p 1024GB M.2 NVMe |PSU| NZXT 650W 80Plus Gold |Case| NZXT H1 V1
|LCD| BenQ BL3200PT |Mouse| Logitech G603 |Pad| Razer Goliathus Speed |OS| Microsoft Windows 10 Pro x64 SK
|OC| Celeron D 330 E0 / Pentium E2160 M0 / Pentium E5200 M0 / Pentium E5200 R0 / Phenom II X3 720 C2 / Core i5 2500K / Core i5 6600K
.
josa
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 350
Dátum registrácie: So 04. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Nové Zámky

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa josa »

Teraz som v praci, ale myslim, ze email, tam potom kliknem na "pracovat s inymi cislami" zadam rodne cislo a hned dole mam spotrebu ak si to dobre pamatam.
matuskorv
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 258
Dátum registrácie: Po 16. Júl, 2012, 17:19
Bydlisko: Rožňava

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa matuskorv »

Spísal som s jednou pani teraz záznam.. dajú mi vedieť že čo... fakt už podľa telekomu tu zrýchlovali a viem že robili niečo aj v susednej ústredni bo vo vedľajšej obci kde máme ústredňu spustili vdsl tak to musí fakčiť normálne.. ďakujem kamer za radu.. táto slečna sa tomu aspoň rozumela...
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa quicky »

chalani nejaky help? nahodil som router dsl,alebo co to je (Zyxel VMG1312-B30B), uzasna rychlost 3mbit...

nejaky help ako ten smiesny router nastavit alebo nieco podobne? pripadne aky kanal na 2.4ghz vhodny a pod?
Kaper

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa Kaper »

A my máme ako vedieť na čo sa nás pýtaš? 3Mbit kde? 5km Wi-Fi, na kábli? Aký máš profil, staty tvojej linky, atď. Takto ti asi nikto nič neporadí
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa quicky »

na kabli 15mbit, wifi hned vedla routra 7mbit, v miestnosti vedla cca 6metrov asi 1-3mbit... proste ten router je mrtvy ...

mam este iny asus router, viem tento zyxel nejak nastavit ako forward routing? alebo ako sa to vola? resp ako potom nastavit ten asus ,aspon nejake hlavne hinty/body po com hladat :D
Kaper

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa Kaper »

Na toto si založ novú tému, nemyslím si, že sa to týka DSL tieto info a faktorov prečo ti ide Wi-Fi tak ako ide môže byť veľa.
Používateľov profilový obrázok
Andrew007
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1735
Dátum registrácie: Ne 28. Dec, 2008, 20:14
Bydlisko: Senec

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa Andrew007 »

No nič, vypnúť vysielanie na zyxeli a dať ďalšie zariadenia "acces point" a nechať zapnuté dhcp len na prvom zariadení, aby si nemal problém s nat a port forwardingom, ak vôbec dajaké používaš .
5800X3D - ROG strix B550-A gaming - 4090 GS - Corsair 32/3600 - 970 evo 1TB - Corsair RM850 - Dell 2716DG 2K/144 / Dell Gaming G3223Q 4K/120
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa quicky »

jedine co pouzivam je default :O resp nejake quick nastavenia,nic ine...

idealne aby to prve zariadenie len postupilo cez kabel signal druhemu routru a ten spravi wifi (dufam,ze lepsi dosah lebo hodim tycku velebnosti)
Používateľov profilový obrázok
Andrew007
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1735
Dátum registrácie: Ne 28. Dec, 2008, 20:14
Bydlisko: Senec

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa Andrew007 »

Ak máš doma hociaký router môžeš to hneď teraz odskúšať, kábel šupni do portu LAN druhý koniec deto do druhého zariadenia LAN . Na druhom zariadení si vypni dhcp server a nastav wifi .
5800X3D - ROG strix B550-A gaming - 4090 GS - Corsair 32/3600 - 970 evo 1TB - Corsair RM850 - Dell 2716DG 2K/144 / Dell Gaming G3223Q 4K/120
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa quicky »

nepotrebujem nic viac spravit?
na prvom /dsl/ vypnem wifi, kabel do druheho routeru, tam zapnem wifi, ale nejak by som mal nastavit odkial ide signal, ci ? tam to ma tie moznosti AP,atd?

Návrat na "Siete"