Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

ja som to zatiaľ praktizoval vždy, najmä blaváci na ťažkých mercedesoch ktorý zvyknú testovať diaľkové, tam to vždy pomohlo.

jaffar: a pridaj sa uz do skupiny vole :D lebo na nasledovnom beer session budes za trest pit kofolu :D





.
jaffar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2011
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa jaffar »

Na diaľkové mám zadné hmlovky, sú v dobrej výške :D
Snake napísal:jaffar: a pridaj sa uz do skupiny vole :D lebo na nasledovnom beer session budes za trest pit kofolu :D
No, budem musieť prepísať veci zo sprintmonitoru a na to som momentálne lenivý :D
Anyway, Beersession? Čo si pamätám, tak posledná bola snáď v 2007 v Slovaku, mohli by sme niečo doriešiť ;)
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

No ja neviem zapnúť zadné hmlovky bez zapnutia predných, takže toto u mňa padá, ale možno to prerobím nejak :-)

OT: jj treba sesnu niekedy zopaknut :-D





.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa HellAngel »

este je jedna moznost namontovat si osobitne (velke) cervene svetlo (nic zlozite) a vypinac si umiestnit niekde pri sedadle. Ked bude nejaky problem tak to zapnut. :-D
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

náááh, to je moc zdĺhavé, stačí mi takáto nálepka.
Untitled.png
x_x_x_x napísal:Som sa regol na tu stranku, no nechtiac som vynuloval tachac, ked osm sa siel nato kuknut, a tak dlhoo som setril na naftu :laugh:
zadáva sa tam celkový stav odometra, nie trip odometer ;)

PS: prave som rozflakal 40€ na autokozmetiku, dufam ze to k niecomu bude :D





.
Používateľov profilový obrázok
Fullesh
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5202
Dátum registrácie: So 05. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Nitra

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Fullesh »

Jaaaj, tak potom v poho :D
Lebo ja som cakal ze kolko prejdem na plnu nadrz a uz bude takmer prazdna... Som si vsimol spinku okolo toho pupceka, tak som to ze utrem, handra poruke a klik, vynulovane.
Mna len trapi, ze ja uz tak skoro nenatankujem, nieje zaco :hysterical:

// Nj, ale aj tak mi je potom nanic toto posledne tankovanie, ked som uz zaklikol vynulovanie, mi to nahodilo tu vzdialenost uz aj do celkoveho.
|MB| MSI B450I Gaming Plus |CPU| AMD Ryzen 5 5600G |CPU's Cooler| AIO 140mm
|RAM| G-Skill 2x8GB DDR4 3200MHz Trident-Z |GPU| AMD Vega 7
|SSD| Intel 660p 1024GB M.2 NVMe |PSU| NZXT 650W 80Plus Gold |Case| NZXT H1 V1
|LCD| BenQ BL3200PT |Mouse| Logitech G603 |Pad| Razer Goliathus Speed |OS| Microsoft Windows 10 Pro x64 SK
|OC| Celeron D 330 E0 / Pentium E2160 M0 / Pentium E5200 M0 / Pentium E5200 R0 / Phenom II X3 720 C2 / Core i5 2500K / Core i5 6600K
.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

nejak to tam zapíš, aspoň približne, prvé tankovanie je aj tak iba informačné, malá odchýlka nevadí.





.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/2 ... amtype=WM3

Prosím vás len nie že to budete skúšať. A ak aj hej, nie v PET fľaši (nech vás ani NENAPADNE skúšať to v plastovej bandaske), a treba to robiť vo vetranej miestnosti (to ako oni uvoľnovali podtlak, to vás môže stáť život).

AK to budete skúšať, odporúčam KOH namiesto NaOH (NaOH nám dá tuhý glycerol, ale je ťažšie s ním pracovať v procese transesterifikácie a aj titrácie, KOH dá tekutý/gelový glycerol). Presne si pomocou titrácie odmerať koľko katalyzátoru potrebujete. Odporúča sa miešať hodinu pri udržiavaní teploty oleja a metoxidu. Neni na škodu dať do tejto zmesi 5% vody, miešať 15 minút a potom nechať reagovať (dva dni minimum).

Čo sa týka umývania, robíme kým voda nie je čistá, začíname tak jak on, jemne prelievať, ale môžeme potom aj agresívne miešať (vrtačkou). Potom necháme vodu odpariť . :-)

Čo sa týka toho "poškodovania motorov", toto nie je tak celkom pravda, na motoroch ktoré bežali na petronaftu (vyrábanú z ropy), tak bionafta uvoľní všetok sajrajt čo sa tam v nádrži rokmi nazbieral, takže za 1000km môžete očakávať zhasnutie motora a zakalenie palivového filtra.

B100 (100% obsah biozložky) sa neodporúča používať v motoroch Common Rail alebo Pump-Duse, v motoroch VerteilerPumpe sa môže používať v koncentrácii B100 (0% petronafta, 100% bionafta), v CR B5 (95% petronafta, 5% bionafta, B5 tankujete aj teraz, keďže EU vyžaduje aby v motorovej nafte bola biozložka - ďakujte zeleným), v PD B20-B30 bez problémov.

Problémy prichádzajú v zime, žiadne aditíva nefungujú (jediné aditívum je normálny diesel, ak sú doňho pridané aditíva, tak tie už fungujú), BD sa začína kaliť v závislosti od použitého oleja (5°C až -5°C). Takže BD je v zime ee.

Výkon motora rovnaký, môže byť aj vyšší, spotreba sa jemne zvýši, BD lepšie maže a tým pádom chráni pred koróziou.

Tejto téme sa venujem už asi mesiac, kopec článkov prečítaných, konzultácie s chemikmi, proste mi to nasadilo chrobáka do hlavy a isto to budem realizovať.





.
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

aky video modul to potrebuje?
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

WMV alebo sa dá prepnúť na RealMedia





.
Používateľov profilový obrázok
Fullesh
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5202
Dátum registrácie: So 05. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Nitra

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Fullesh »

Ako ma mzistit stav paliva pred tanovanim, sak rucicka bola dole, ale este tam daco bolo :D
No som teda zvedavy co mi to vypocita...
|MB| MSI B450I Gaming Plus |CPU| AMD Ryzen 5 5600G |CPU's Cooler| AIO 140mm
|RAM| G-Skill 2x8GB DDR4 3200MHz Trident-Z |GPU| AMD Vega 7
|SSD| Intel 660p 1024GB M.2 NVMe |PSU| NZXT 650W 80Plus Gold |Case| NZXT H1 V1
|LCD| BenQ BL3200PT |Mouse| Logitech G603 |Pad| Razer Goliathus Speed |OS| Microsoft Windows 10 Pro x64 SK
|OC| Celeron D 330 E0 / Pentium E2160 M0 / Pentium E5200 M0 / Pentium E5200 R0 / Phenom II X3 720 C2 / Core i5 2500K / Core i5 6600K
.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa HellAngel »

chces ratat spotrebu?

sprav to nasledne:

natankuj totalne do plna.
vynuluj tachometer. Vyjazdi nadrz do prazna a odpis si stav tachometra. Natankuj zas do plna. Zober udaj z tachometra a udaj kolko litrov si znova natankoval. Z toho dostanes priemernu spotrebu. Nie je to totalne presne na dc benzinu ale na orientacnu hodnotu to staci.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Fullesh
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5202
Dátum registrácie: So 05. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Nitra

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Fullesh »

Ja viem, ved tak aj pocitam, nie na tomto aute... Ja som len zvedavy, jak to vypocita henta kalkulacka :-)
Btw... dnes som uz mohol vedet, aku mam spotrebu, len som prednedavnom vynuloval nechtiac tachometer... :wallbash:
|MB| MSI B450I Gaming Plus |CPU| AMD Ryzen 5 5600G |CPU's Cooler| AIO 140mm
|RAM| G-Skill 2x8GB DDR4 3200MHz Trident-Z |GPU| AMD Vega 7
|SSD| Intel 660p 1024GB M.2 NVMe |PSU| NZXT 650W 80Plus Gold |Case| NZXT H1 V1
|LCD| BenQ BL3200PT |Mouse| Logitech G603 |Pad| Razer Goliathus Speed |OS| Microsoft Windows 10 Pro x64 SK
|OC| Celeron D 330 E0 / Pentium E2160 M0 / Pentium E5200 M0 / Pentium E5200 R0 / Phenom II X3 720 C2 / Core i5 2500K / Core i5 6600K
.
Používateľov profilový obrázok
Borec
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: Št 04. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice (19)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Borec »

ja konečne pod 6l :hysterical: zajtra mu idem načapovať, tak uvidím presne, ale už teraz faaaaajn :D
Používateľov profilový obrázok
Xaltotun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1179
Dátum registrácie: Ut 15. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Xaltotun »

som cital ze 90% aut v EU najazdi menej ako 10k rocne, je to tym ze na zapade ma dost rodin viac aut. BTW som si objednal na lancer led svetla dozadu miesto rozbiteho (vandalizmus), potom dam foto
MB: Gigabyte 880GA-UD3H, CPU: PhenomII-X4 955@975 BE + CM Hyper 212+Noctua NF-P12 HDD: 40GB SSD Intel X25-V + 5TB storage, RAM: 12GB A-DATA OC Gaming 1600mhz ddr3 CL9, PSU: Corsair CX600, GPU: Gigabyte gtx760OC rev.2, CASE: CM Elite 430 Black, MOUSE: A4Tech XL750BF + roccat taito, MONAS: HP-LP2275W S-PVA, SOUND: Behringer UCA222 + Audio Technika ATH-T 500, Koss UR29, MT: HTC One V, CAR: Mitsubishi Lancer X 2010 1,8MIVEC@143ps@full, TABLET: Prestigio PMP 5597D duo + ipad mini

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"