Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Všetko o vodnom chladení a riešenie problémov ...
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12951
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Jo, odpovedali, len bohužiaľ sa EK vo všetkej svojej múdrosti rozhodlo, že ich bude vyrábať len v 16/11 a 19/13 veľkosti. Celkom ste ma prekvapili, že toľkí máte s nimi skúsenosti, ja som si tak jaksiktaksik myslel, že to sú buď priehľadné PVC, PETG/akryl alebo rovno sklo. Ale tak vy ste, chalani, skôr muži do voza ako do koča a preto máte radi gumu. Mám vás všetkých veľmi rád.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12951
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Máte nejakú preferenciu, pokiaľ ide o CPU blok? Pozerám v cenách 50-70€ a viacmenej to je o:
- Alphacool Eisblock XPX https://tichepc.sk/Alphacool-Eisblock-X ... rsion.html
- Corsair XC5 Pro https://www.amazon.de/dp/B09FXVY7GK
- Aqua Computer Kryos Next https://www.mindfactory.de/product_info ... 63692.html
- Heatkiller IV Pro https://www.mindfactory.de/product_info ... 51885.html
výkonovo to je asi o tom istom +- autobus ako som tak pozeral
https://www.xtremerigs.net/2018/04/10/k ... ck-review/
https://www.computerbase.de/2021-08/cpu ... ergebnisse
výsledky sa trošku líšia ale ak by sme to zahovorili ako odchýlku merania, tak to je asi veru narovnako. Skôr ma zaujíma kvalita spracovania, montáž, prípadný servis/náhradné diely.

Taktiež ešte premýšľam, že ušetrím na kvapaline a namiešam si ju sám. Destilku by som kúpil z lekárne, tam by mohla byť lacná a kvalitná, no akurát premýšľam, že aký koncentrát. EK koncentrát sa neoplatí, tam človek ušetrí ani nie 2€ oproti premixke a pozerám na toto od XSPC
https://tichepc.sk/XSPC-EC6-Protect-Biocide-30ml.html
neviete, či k tomu je potrebné ešte niečo pridávať? Nepripadá mi to, že by tam bol antikorozívny prvok. Či jediné ozajstné all-in-one riešenie je klasika od Mayhems
https://tichepc.sk/MayhemsBiocide-15ml.html
https://tichepc.sk/MayhemsInhibitor-15ml.html ?
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12951
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Tak nakoniec som všetko hore vyriešil, šiel som do Kryosu a namiešam si džúsik sám ale tak jaksiktaksik som to zabudol ďalej riešiť. Ako s destilkou, je vhodné zohnať nejakú destilovanú ako destilovanú (sterilnú) alebo či stačí aj destilovaná, teda vlastne demineralizovaná ako napríklad v OBI
https://www.obi.sk/oleje-a-aditiva/aqua ... /p/1357953 ?

No ku*wa, aj šem ši odpovedal
https://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtop ... 5#p1432005
:hysterical:
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
ericc64
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 8142
Dátum registrácie: So 01. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: IL

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa ericc64 »

Ja pouzivam tu z OBI. Samotnu , bez nicoho.. Ale ja som to minal na litre... Nejako nechapem, preco si si proste nekupil hotovy mix, do bezneho vodnika kde minies 1L, nema zmysel nieco spekulovat a riedit si to sam.
Spoiler: ukázať
MB: ??? CPU: ??? RAM: G.SKILL 48 GB KIT DDR5 8 000 MHz CL40 VGA: ??? SSD: WD Black SN850 1TB + Kingston KC3000 1TB PSU: FSP Fortron Hydro Ti PRO 1 000 W CASE: Streacom BC1 LCD: Alienware AW3225QF KEYBOARD / MOUSE / MOUSE PAD: Logitech MX Keys + Logitech G305 + A4tech X7 SOUND: Creative Gigaworks T20 II + Bang & Olufsen Beoplay H95

COOLING → CPU: Alphacool Core 1 VGA: ??? RAM: IceManCooler Full Nickel Water block + IceManCooler Full Nickel RAM Heatsink RADIATOR: TECO TK 2000 Chiller PUMP: 3x D5 TUBING: EK 16/12 FITTING: Barrow 16/10 + Koolance QD3 FANS: 10x ARCTIC P12 PWM PST CONTROLLER: Aquacomputer OCTO FLOW SENSOR: Aquacomputer High Flow LT FILTER: IceManCooler F40 Glass Filter
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22010
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa dexterav »

bud ako píše erik, alebo ja dávam destilku a jed na patkane(alphacool inhibitor) aby sa to nezariasilo resp nerobilo iný neplechu :D
pre non hardcore ale odporúšam cryofuel a nevymýšlať
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12951
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa loleqboleq »

ericc64 napísal: St 08. Jún, 2022, 18:35 Ja pouzivam tu z OBI. Samotnu , bez nicoho.. Ale ja som to minal na litre... Nejako nechapem, preco si si proste nekupil hotovy mix, do bezneho vodnika kde minies 1L, nema zmysel nieco spekulovat a riedit si to sam.
Pretože tam 1 liter nepôjde a určite tam pôjde o niečo viac ako 1 liter, t.j. jedna fľaša nestačí a už sme skoro na cene toho, čo ma stáli oba koncentráty a destilka. Takto mám ale ja ešte navyše litre destilky na preplachovanie, prvotný run, prepláchnutie a ostré napustenie natvrdo. K tomu si to môžem preplachovať aj každý rok a mať stále aditíva na XYZ rokov dopredu a XYZ litrov a dokonca by som mohol spraviť niekomu mix na vyžiadanie za malý príplatok. Takže zrátaš si dve a dve a výsledok je ZISK ZISK a ešte raz ZISK.

Za mňa je toto blud, je to proste drahé a kým nechceš farbu...
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
j0hny
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1134
Dátum registrácie: St 31. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Poprad

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa j0hny »

Zabudol som vam prispiet poznatkom, ze aj z CPU bloku freezera sa daju vytiahnut hadice.
Takze uz som prepojeny kompletne tygotane priesvitnou hadickou. Zatial.
Z daalsej vyplaty beriem gpu blok a 12/10 akrylovky.
Ze to konecne dokoncim podla planu.
Akurat rozmyslam ako tie pipiky na CPU bloku prerobim na 1/4" zavit. Chcelo by to redukcie 1/8" vonkajsi na 1/4" vnutorny. Lebo neviem ci sa mi podari narezat vonkajsi zavit na toto a 100% zalepit. Tlakova skuska ukaze...
Inak ventilatorik na vram som cvakol a naspajkoval nan PWM predlzovak. Takze cerpadlo aj vrmfan uz mam v doske zvlast.
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
Spoiler: ukázať
i9 12900KS stock+undervolt, ekwb velocity ; MSI PRO Z690-A DDR4 ; Kingston FURY 32 GB KIT DDR4 3600/CL16 1Gx8 ; MSI RTX3090 Suprim X aplhacool blok+bckplate ; NVME Ťamťung 970 EVO 1TB, SSD WDgreen 480 ; SilentiumPC Armis AR6 TG ; Corsair RM850X ; Philips 65OLED856, custom loop mo-ra core360. Samsung HW-A650 + 9100S surroundy
Používateľov profilový obrázok
Kraken11
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 66
Dátum registrácie: So 12. Feb, 2022, 15:44

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa Kraken11 »

Ahojte,

Tak som sa po case konecne vrhol na vodne chladenie a prerobil povodne z hadic na trubky.Prikladam foto z vysledku pre inspiraciu alebo ako sa to robit nema? :-)....
Urobil som par inovacii napriklad zvacsil radiator na 360mm a osadil dalsi ventilator zhora plus dalsi rad lediek i prietokomer namontoval takze dalsia faza v buducnu bude blok na grafiku ale az ked spadnu trocha ceny a budem mat na RTX 3080TI :-)....premena pred bola s hadicou a po s trubkou
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Ja som na vodne hratky neni, vobec neni, ale toto je parada. Palcek hore trikrat.

Kdyz se kluci hraji, nezlobi.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
j0hny
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1134
Dátum registrácie: St 31. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Poprad

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa j0hny »

Krasne. Ale na grafiku budes potrebovat dalsi 360mm radiator, ale to pri tejto bedni urcite nebude problem si myslim ;)
Tiez ma caka prerabka na trubky. Tie sucasne fitinky na 6/8mm hadicky s vnutornym priemerom sotva 3mm sa mi uz z nejakeho dovodu 2x upchali. Asi usadeninami z pouzitych dielov. Budem preto musiet znova rozobrat aj cpu blok z arctic freezera, ci tam nieco nieje zanesene.
Inak som sa do toho nehrnul. Hlavny dovod upgradu gpu na vodu malo byt znizenie hlucnosti. Bohuzial cerpadlo vyrazne tichsie ako suprimX asi neexistuje. EDIT: vlastne tie AiO pwm cerpadla su tichsie, aj to vo freezeri (po odpojeni vrm vetraku z plosaku ho nepocujem ani ked bezi a 100percent), len nevieme prietoky, 8w pumpicka bude mat prietok mensi ako D5 na minime.
Spoiler: ukázať
i9 12900KS stock+undervolt, ekwb velocity ; MSI PRO Z690-A DDR4 ; Kingston FURY 32 GB KIT DDR4 3600/CL16 1Gx8 ; MSI RTX3090 Suprim X aplhacool blok+bckplate ; NVME Ťamťung 970 EVO 1TB, SSD WDgreen 480 ; SilentiumPC Armis AR6 TG ; Corsair RM850X ; Philips 65OLED856, custom loop mo-ra core360. Samsung HW-A650 + 9100S surroundy
Používateľov profilový obrázok
Kraken11
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 66
Dátum registrácie: So 12. Feb, 2022, 15:44

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa Kraken11 »

Cus,

Tak grafika je najvacsi kuric a vyrobnik tepla cize dalsi radiator bude samozrejmost ale to ma cas len sa netesim nato ake cesty budem musiet porobit s trubiek zas aby mi to tam vsetko pasovalo cize zmestilo sa(kvoli radiusu v pravych uhloch).Mozno pouzijem kolena ako spoje namiesto ohybania trubiek(usetrim si cas a nerva).Vseobecne tie AIO vodniky su len marketingovy tah nemaju taku ucinnost ako custom vodne chladenie lebo v okruhu koluje malo kvapaliny a ta sa rychlo zohreje a potom system nestiha odvadzat vsetko teplo prec vcas(moj nazor).Inak pumpa ako taka nie je hlucna a skor ju prehlucia vetraky v skrini ale ak tam mas prave tie male vrm vetraky tak tie pocut skor lebo vydavaju nizkofrekvencny zvuk a na ten som obzvlast citlivy :-).....Moja pumpa ma 5 poloh rychlosti a ani na 5 stupni ju nepocut a to voda tryska v trubkach ako sialena az sa spenuje(musel som doliat rezervoar doplna aby nebol vzduch).Prietok vody by som ale vobec neriesil pretoze vo vodnikoch hoci aj liter kvapaliny relativne prejde celym obehom rychlo a v tych AIO vodnikoch tych 150ml je naozaj nic.Ja mam vsak rychlost na pumpe nastavenu vysoku lebo mam velky rezervoar na kvapalinu(750ml) plus v trubkach aj radiatore je nejaky objem vody a chcem aby sa cely cyklus cirkulacie vody uzavrel co najskor a voda "nestala".To dokazuju na mojom ryzene 3700XT v 100% zatazi teploty okolo 78C ale pozor nie na CPU ale package CPU kde je teplota najvyssia a na povrchu CPU mam o 10C menej.Skratka nemate pocitac akvarium s 50-100L vody tak nato myslite :-D
Používateľov profilový obrázok
j0hny
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1134
Dátum registrácie: St 31. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Poprad

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa j0hny »

Ta voda tam od urciteho prietoku ma zanedbatelny rozdiel vstupnej a vystupnej teploty takze je ti jedno uz ci mas 600L za hodinu alebo 3000. Tam su vacsie tepelne straty cez IHS a 2x teplovodivy spoj, ako cez blok do vody. Podstatny je vykon radiatora, aby sa teplota vody co najviac blizila teplote okolia.
Su o tom desiatky merani a clankov. Detto priemery hadic: od 8mm priemeru na ten meter trasy a 4 pravouhle kolena uz je to zanedbatelny rozdiel.
Objem vody v systeme je len akysi buffer. Ked ti nestiha radiator, pri 600w to je uz ako rychlovarna kanvica, len to trva dlhsie nez sa zohreje.
Expanzka ma uple iny ucel (okrem "imidzu"), a pri AiO tam je vzdy nejaka vzduchova bublina. Pri dostatocnom prietoku vzduchu cez radiator ta bublina staci uplne minimalna, radovo v mililitroch, zanedbatelna aj ak expanzku tvori radiator na lezato. Cim viac vody, tym vacsia vzduchova bublina. Pomer 1:10 je bezpecny este pod bodom varu, aby nevystrelila niekde hadica alebo nepovolilo tesnenie. Ale ked ma voda viac ako 50 stupnov tak je nieco velmi zle nastavene alebo poddimenzovane.
Inak oproti 9ks 12cm fanom pri 900ot/min na radiatore + 4x intake fanom, je to preslavene cerpadlo neporovnatelne hlucnejsie aj na 1. stupni. Prehluci ho az suprimX po par minutach hrania ked vetraky tocia cez 2000ot.
Cerpadlo Arctic freezera na maxime nevnimam ani pri minimalych otackach vsetkych fanov v bedni ;)
Takze D5 Vario bez pwm ovladania z dosky, kde ho viem roztocit a nasledne stiahnut na uplne mozne minimum, u mna neuspelo. Preto ho aj predavam...
Naposledy upravil/-a j0hny v Št 04. Aug, 2022, 21:53, upravené celkom 1 krát.
Spoiler: ukázať
i9 12900KS stock+undervolt, ekwb velocity ; MSI PRO Z690-A DDR4 ; Kingston FURY 32 GB KIT DDR4 3600/CL16 1Gx8 ; MSI RTX3090 Suprim X aplhacool blok+bckplate ; NVME Ťamťung 970 EVO 1TB, SSD WDgreen 480 ; SilentiumPC Armis AR6 TG ; Corsair RM850X ; Philips 65OLED856, custom loop mo-ra core360. Samsung HW-A650 + 9100S surroundy
Používateľov profilový obrázok
ericc64
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 8142
Dátum registrácie: So 01. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: IL

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa ericc64 »

A co to mas za pumpu ? Neni to stary vergel uz ? Pretoze EK D5 PWM s EK gumenym prstencom nie je pocut do cca 2000ot.
Spoiler: ukázať
MB: ??? CPU: ??? RAM: G.SKILL 48 GB KIT DDR5 8 000 MHz CL40 VGA: ??? SSD: WD Black SN850 1TB + Kingston KC3000 1TB PSU: FSP Fortron Hydro Ti PRO 1 000 W CASE: Streacom BC1 LCD: Alienware AW3225QF KEYBOARD / MOUSE / MOUSE PAD: Logitech MX Keys + Logitech G305 + A4tech X7 SOUND: Creative Gigaworks T20 II + Bang & Olufsen Beoplay H95

COOLING → CPU: Alphacool Core 1 VGA: ??? RAM: IceManCooler Full Nickel Water block + IceManCooler Full Nickel RAM Heatsink RADIATOR: TECO TK 2000 Chiller PUMP: 3x D5 TUBING: EK 16/12 FITTING: Barrow 16/10 + Koolance QD3 FANS: 10x ARCTIC P12 PWM PST CONTROLLER: Aquacomputer OCTO FLOW SENSOR: Aquacomputer High Flow LT FILTER: IceManCooler F40 Glass Filter
Používateľov profilový obrázok
j0hny
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1134
Dátum registrácie: St 31. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Poprad

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa j0hny »

Ma nakrutene 2 mesiace, hlucnost je rovnaka od nova. Priznavam ze zazracny gumeny prstenec nemam, ale pocul som ho aj volne polozene na pene, s 30cm tygothane makkuckymi hadicami.
Kontrolna otazka: Noctua 12cm fan na 900ot pocujes ?
Edit: ak by mal niekto zaujem porovnavat a vyvratit moje bludy, kludne ho poslem na skusku, postovne hradim ja. Ale je to D5 lowara od EKWB, kupene komplet ako kombo v nemecku
Spoiler: ukázať
i9 12900KS stock+undervolt, ekwb velocity ; MSI PRO Z690-A DDR4 ; Kingston FURY 32 GB KIT DDR4 3600/CL16 1Gx8 ; MSI RTX3090 Suprim X aplhacool blok+bckplate ; NVME Ťamťung 970 EVO 1TB, SSD WDgreen 480 ; SilentiumPC Armis AR6 TG ; Corsair RM850X ; Philips 65OLED856, custom loop mo-ra core360. Samsung HW-A650 + 9100S surroundy
Používateľov profilový obrázok
ericc64
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 8142
Dátum registrácie: So 01. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: IL

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa ericc64 »

No bez prstenca to neni ono, sam som mal D5 na Heatkileri expe a dodatocne som tam este pridaval EK prstenec, on pomaha nie len na vibracie ale tlmi aj tie take nizkofrekvencne piskajuce zvuky.

Ak sa bavime o A12x25 tak ta je na 900ot ticha,, nad uz ju zacina byt pocut. Ak sa jedna o nejake starsiu Noctuu, tak ta na 900ot ticha nebude.

Kazdopadne ako som pisal, EK D5 PWM je ticha do cca 2000ot ,, pouzival som ich na 1800rpm,,,, ked ju das napr na 1500ot, je to v skrinke nepocutelne. Problem moze byt aj v tom, ze ta tvoja neni PWM a ak mu nastavi zrovna nejake debilne otacky, kde to vibruje a huci, tak to mozes pocut. Preto je daleko lepsie PWM verzia... Lebo velakrat sa stalo pri nastavovani ze pri urcitych % regulacie ta pumpa proste bzucala.. Stacilo pridat 1% a prestalo to...

napr 30% - ticho , 31% - ticho , 32% bzucala , 33% -bzucala , 34% - ticho ..atd ... musel som najst take otacky kde isla ticho ... to sa samozrejme na tvojej neda, kedze to ma este stare manualne nastavenie.
Spoiler: ukázať
MB: ??? CPU: ??? RAM: G.SKILL 48 GB KIT DDR5 8 000 MHz CL40 VGA: ??? SSD: WD Black SN850 1TB + Kingston KC3000 1TB PSU: FSP Fortron Hydro Ti PRO 1 000 W CASE: Streacom BC1 LCD: Alienware AW3225QF KEYBOARD / MOUSE / MOUSE PAD: Logitech MX Keys + Logitech G305 + A4tech X7 SOUND: Creative Gigaworks T20 II + Bang & Olufsen Beoplay H95

COOLING → CPU: Alphacool Core 1 VGA: ??? RAM: IceManCooler Full Nickel Water block + IceManCooler Full Nickel RAM Heatsink RADIATOR: TECO TK 2000 Chiller PUMP: 3x D5 TUBING: EK 16/12 FITTING: Barrow 16/10 + Koolance QD3 FANS: 10x ARCTIC P12 PWM PST CONTROLLER: Aquacomputer OCTO FLOW SENSOR: Aquacomputer High Flow LT FILTER: IceManCooler F40 Glass Filter

Návrat na "Vodné chladenie"