Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

yNo
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1824
Dátum registrácie: Št 04. Jún, 2009, 19:20
Bydlisko: Sv. Jur

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa yNo »

SX4 je uz myslim drahsia nie? :)) Kazdopadne radsej by som nieco s podobnou spotrebou ako Fabia cize nejakych 6 mimo a v meste do 8. Nie je problem u SX4 ako napriklad u Swifta 1.3 ze ked ides po dialnici,mas mensi kopcek, tak uz musis podradovat do 4?
4.2015 - koncim s forom za Ban do bazaru, kde som nikoho neokaslal-ale zabudol ukončiť staré odlezane obchody.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12349
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa HellAngel »

vsimli ste si? SNake nam ocervenel :D
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Blackhawk »

Hej, akurat som na to pozeral, cerveny had, to sa len tak nevidi. :D
Som zvedavy ci zmeni aj avatara.
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3762
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa lezgy »

yNo napísal:Prichadza novy rok a s nim by bol aj vhodny cas na vymenu mojho vozidla :)) Rad by som sa spytla,ci nemate niekto Swifta,nakolko ma toto vozidlo najviac zaujalo v mojej cenovej kategorii. Taktiez by som rad vedel ci postacuje 1.3, alebo mam radsej pohladat 1.5. Ake nedostatky ma to auto,atd. A najradsej aj realnu spotrebu, pretoze co som sa docital na internete niekto uvadza prijemnu nizku spotrebu,iny clovek zase neprijemne vysoku. Vdaka za cas ;)
user Jarko ma myslim
napis mu
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Papek »

cerveny had? :D ten musel teda riadne betonovat, ked si za to vysluzil administratora
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

STENLY napísal:zadny nahon nie je pre každého.... 4kolku odšoféruje aj malé dieťa
lol
HellAngel napísal:inac fakt , kde je SNake?????
tu :-)
quicky napísal:nove zimne pneu a ani sneh nemame... u by sa clovek isiel aj trosku posmykat ;-)
šak toto, ja som aspoň trošku stihol na parkovisku na kauflande, keď mrzlo, ale potom už zasa nič :/
Timeshifter napísal:Ako môže takto strašne zlyhať trhový systém? Kvalitné veci nikto nekupuje?! To fakt chcú ľudia hračku na 5 rokov, čo má kopu zbytočností a výroba zničí omnoho viac prírody, ako ušetrené gramy CO2, a to všetko namiesto auta - nástroja, ktorý má slúžiť a niečo vydržať?!
Ano, viď felipe a golf.
sm_oOx^ napísal:OT: passat alebo superb? (ine nemam ne vyber :-))
béčko
Papek napísal:v kazdom pripade je to <>vina ... ako by Snake povedal :)
:-)
yNo napísal:Prichadza novy rok a s nim by bol aj vhodny cas na vymenu mojho vozidla :)) Rad by som sa spytla,ci nemate niekto Swifta,nakolko ma toto vozidlo najviac zaujalo v mojej cenovej kategorii. Taktiez by som rad vedel ci postacuje 1.3, alebo mam radsej pohladat 1.5. Ake nedostatky ma to auto,atd. A najradsej aj realnu spotrebu, pretoze co som sa docital na internete niekto uvadza prijemnu nizku spotrebu,iny clovek zase neprijemne vysoku. Vdaka za cas ;)
Kamoš má, 1.3, 7-9l/km, jazdí prevažne mesto, šiel by som do silnejšieho agregátu.





.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Papek »

no hura, vitaj spat :) no mas tu toho co dobiehat

inak, stala sa mi taka neprijemna vec. Teda pekne po poriadku. Dakedy minuly tyzden sa rano zobudim a kukam z okna, ze je*e sneh a ja samozrejme na letnych, takze panika, nahodil som kolesa do kufra, dve take skorovyfucane, a isiel som to prezut. Tam to chalan vyvazil, hodil do vody, vsetko ok.. Prejdu dva dni, pridem k autu a predne gumy takmer prazdne. Tak za neustaleho <>vania som to dofukal pumpou (esteze mam 14") a isiel som prec. Odvtedy uz presli tri dni a kolesa stale drzia. Tak teraz mam strach s tym niekam ist, ak to moze pustit takto nahodne. Druha moznost je ta, ze mi to vypustila nejaka dobra dusa za to, ze som parkoval pred vedlajsou branou a niekoho som ukrivdil o exkluzivny flek.

A u*ebal som prednu zasterku. Po prezuti mi suchali skoro v kazdej zakrute az prislo k najhorsiemu. Pravu to este len caka :D
neviem, ci som to sem uz nahodou nedaval http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos- ... 5777_n.jpg
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Aké auto by ste poradili, do 3500e?
malé, hlavne mesto ( osoba býva 6km od mesta, do ktorého bude jazdiť ), môže byť 3 ale aj 5 dverák, (5 je asi viac praktické ), je jedno, či dizlak alebo benzín, nech to nie je extra staré ( najlepšie 2005+, ale nebránia sa iným ponukám ). Budú na tom jazdiť 2 ženské ( frajerka + jej mamka ).

auto môže byť aj z Ačka , ale pobočka PP ( ale tuším aj dovážajú autá na pobočku, kde chceš ).

Zatiaľ sa im páčil Seat Ibiza, swift, chrobák.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

Krutibrko napísal:je jedno, či dizlak alebo benzín
Neni, v tomto prípade iba benzín





.
Používateľov profilový obrázok
Sky
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2009
Dátum registrácie: Ut 15. Dec, 2009, 15:49
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Sky »

neviete ako to je s podsvietenim podvozku? Ci je to povolene alebo nie, lebo tu na videu (z 2010) hovori ze je, tak ci sa to nezmenilo, pripadne nejaky "odkaz" na konkretnu cast zakona kde to je by tiez potesilo.
CPU: AMD Ryzen 5 3600 + Noctua NH-D14, MB:MSI B450M Mortar MAX,
VGA: Sapphire RX580 8GB, RAM: PATRIOT Viper 4 Blackout 32GB 3200Mhz, NVMe: Kingston FURY Renegade 2TB, Samsung 980 1TB, HDD: Toshiba 2TB, TOSHIBA 3TB, TOSHIBA 6TB
PSU:EVGA Supernova GS650 Gold, Case: SilverStone Lucid LD01, OS: Windows 11 Pro, LCD: AOC Q3279VWF
Keyboard: Logitech G910 Orion Spectrum, Mouse: Logitech G604 Lightspeed
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

svietiť ti majú svetlá, a nie podvozok, maximálne tak stropné svetlo, kapiš?





.
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Snake:ja viem, že v tomto prípade bude lepší benzín :) Čo by si také poradil?
Ačko preto, lebo v PP máme známeho, takže nepredá nám somarinu, nehovoriac o tom, že sa dá da skontrolovať k nám

edit: čo tak http://autobazar.autovia.sk/opel-corsa- ... m5-1071287 ?
Používateľov profilový obrázok
Sky
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2009
Dátum registrácie: Ut 15. Dec, 2009, 15:49
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Sky »

Snake napísal:svietiť ti majú svetlá, a nie podvozok, maximálne tak stropné svetlo, kapiš?
nepytal som sa co ma/nema svietit, ale ci je to povolene/alebo uz nie... (nie je to pre mna)
//no toto som potreboval, dakujem :)
Naposledy upravil/-a Sky v St 28. Dec, 2011, 18:05, upravené celkom 1 krát.
CPU: AMD Ryzen 5 3600 + Noctua NH-D14, MB:MSI B450M Mortar MAX,
VGA: Sapphire RX580 8GB, RAM: PATRIOT Viper 4 Blackout 32GB 3200Mhz, NVMe: Kingston FURY Renegade 2TB, Samsung 980 1TB, HDD: Toshiba 2TB, TOSHIBA 3TB, TOSHIBA 6TB
PSU:EVGA Supernova GS650 Gold, Case: SilverStone Lucid LD01, OS: Windows 11 Pro, LCD: AOC Q3279VWF
Keyboard: Logitech G910 Orion Spectrum, Mouse: Logitech G604 Lightspeed
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

Neni, máš to v časti o tom, že nie je dovolený zásah do vozidla bez schválenia výrobcu, tie neóny by tiež mali mať homologizáciu, a hádaj či také zoženieš ;)





.
Používateľov profilový obrázok
qq6600
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1651
Dátum registrácie: Št 11. Dec, 2008, 21:08
Bydlisko: Bratislava II

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa qq6600 »

Neda mi nerypnut :)
Do riti z coho vyrabaju v Opli tie manzety okolo radiacky a rucky ? Na kazdy Opel ktory sa pozrem ten ju ma znicenu ,nechapem...

Dneska som bol prihlasit auto v Senci ,o piatej som bol pri DI s ocakavanim ze budem prvy.No trt barani predo mnou tusim 11 ludi a prvy tam bol od pol tretej v noci . Skoda slov...
A na ceste domov som zistil ze vybite zadne tlmice su dost nebezpecne,idem si trosku rychlejsie zakrutou a zrazu ta svina tak zaplavala ze som len kukal ci este niesom v jarku :)

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"