mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Príspevok od používateľa Chris »

len taky detail ze je to 2.0 a nie 2.5
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6877
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Príspevok od používateľa stefan222 »

boli sme ceknut aj dnes a asi ju vezmem ked broslov kamos sa neozve. ten snimac pruhov som len apomenul ze sem tam bol orangovy a sem tam zeleny ale rychlost som menil casto tak mozno preto. nemal som vela aut a kazda novinka ma len udivuje a jasne ze to nie je kriterium auta. majitel tera jazdi 7km mesto denne len a svieti mu 6,9 dlhodoba. odpich hluk podovozok mi prisiel mega dobre ale tak vyrastal som na fabii tak latku mam dole. jedno co sa bojim je servis ked uz ma 140, lebo nemam viac ako cena auta.a tam je mozno chyba. psat som nesiel ceknut lebo stale sa bojim tsi motorov. manzelke sa paci ale co som bol kusa sklamany tak vzadu mi pride ze suprb 2je vzadu vecsi.kufor velky az az. navigaciu som neskusil,a bluetooth tiez ne. na forach som presiel kopec te. a aj sedadla nevrzgali. je to biela koza a sedelo sa mi lepaie ako na mojich potahoch MAD. ex majitel bral 2,5l automat tak v 2020 to hadam preda. :) inac infoteinment neriesim. ale ze vobec. ked bude bavit navigacia a ked sa aparuje moja sunka ta som ok. inac neviem ako sa aktualizuje ta navigacia. som.sa zabudol opytat. cca stvrtok-sobota ju asi budem mat. zajtra predavam svoju. nahodou v presove nepoznate niekoho kto vie poriesit prihlasenie aby som tam nezabil ppl dna a nervy???dik.
hry- ps5
doma-HP probook
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Príspevok od používateľa mp3turbo »

superb2 je vacsi nez pasatt, jasneze. Superba je na tom postavena, rovnako ako Ocktavia 1 bola postavena na velkom kufri vo svojej dobe (a skoro vsetci majitelia by veeeelmi radi obetovali desat centimetrov miesta v kufri za desat centimetrov miesta viac na zadnych sedackach).

Som presvedceny ale so sublerou som nebehal, ze Superba2/3 maju viac miesta vzadu nez bmv7, urcite maju viac nez kratka verzia a myslim si ze o milimeter viac ako predlzena sedmicka. Na sirku sa nebavime.

Cena aktualizacie origo navigacie u automobiliek ta presvedci ze Waze/Navigator/Sygic v telefone vobec nie je zly napad : 380 eur na rok a podobne cisla su uplne bezne. Jedine ze by si kupil nejake dost drahe auto a to by malo X rokov zahrnutych zadarmo.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Príspevok od používateľa maniak »

Turbo: Skoda ma aktualizacie zdarma, mazda tusim 60 eur (?, treba sa spytat, vyslovene horibilne to nebolo), ... tieto velke palkysu tusim este v premii, ale aj tam to uz mozno ustupilo.
FVE 12.45 kWp V/Z
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6877
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Príspevok od používateľa stefan222 »

no pasata som vobec nevidel ale myslim.tu mazdu 6ze vzadu nema neako mega vela miesta,ale ja mam 2m zase. aktualizaxiu tym nenazrancom nedam ani 20€. tolko ma stoji sygic lifetime v zlave cely svet. ale potesi v aute mat bo mobil mi vadi ked trci. nova navi stoji 500€ co mi pride kusa moc.tsi je ako na tom v superbe?vladze to?
hry- ps5
doma-HP probook
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Príspevok od používateľa maniak »

Superb/passat su podobne auta, podobna vaha, naladenie podvozka, rovnake motory a prevodovky, ... takze tsi bude mat v principe identicku dynamiku v oboch autach. Ja mam v sup3 tdi so 150k a mne to dynamicky staci, obieha sa s tym rychlo, na dialnicu a okresky v ramci povolenych rychlosti akurat.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
Wolfish
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 121
Dátum registrácie: So 11. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Topolcany, Bratislava

Re: mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Príspevok od používateľa Wolfish »

stefan.koval napísal:boli sme ceknut aj dnes a asi ju vezmem ked broslov kamos sa neozve. ten snimac pruhov som len apomenul ze sem tam bol orangovy a sem tam zeleny ale rychlost som menil casto tak mozno preto. nemal som vela aut a kazda novinka ma len udivuje a jasne ze to nie je kriterium auta. majitel tera jazdi 7km mesto denne len a svieti mu 6,9 dlhodoba. odpich hluk podovozok mi prisiel mega dobre ale tak vyrastal som na fabii tak latku mam dole. jedno co sa bojim je servis ked uz ma 140, lebo nemam viac ako cena auta.a tam je mozno chyba. psat som nesiel ceknut lebo stale sa bojim tsi motorov. manzelke sa paci ale co som bol kusa sklamany tak vzadu mi pride ze suprb 2je vzadu vecsi.kufor velky az az. navigaciu som neskusil,a bluetooth tiez ne. na forach som presiel kopec te. a aj sedadla nevrzgali. je to biela koza a sedelo sa mi lepaie ako na mojich potahoch MAD. ex majitel bral 2,5l automat tak v 2020 to hadam preda. :) inac infoteinment neriesim. ale ze vobec. ked bude bavit navigacia a ked sa aparuje moja sunka ta som ok. inac neviem ako sa aktualizuje ta navigacia. som.sa zabudol opytat. cca stvrtok-sobota ju asi budem mat. zajtra predavam svoju. nahodou v presove nepoznate niekoho kto vie poriesit prihlasenie aby som tam nezabil ppl dna a nervy???dik.
Ahoj, tu je broslov kamos :) tak ja mam ten isty model v ciernej kozi. Snimac pruhov sa da vypnut takze osobne to mam vypnute od kedy to auto mam. Co sa tyka update navigacie tak to som absolvoval minuly rok stym ze si na tomtom.com kupis update mapy, zoberies sd kartu z auta pripojis na PC a updatujes. Neni to najlacnejsie ale ja som za to dal asi 42 libier v akcii cela europa. Co sa tyka nevyhod tak najvacsia je odhlucnenie interieru to znamena ze pri 130+ je to hlucnejsie ako by som cakal. Niekto to riesi vymenou tesneni a odhlucnenia od kolies tak ale ja som to zatial neriesil. Co sa tyka spotreby tak dokazal som jazdit aj za 6.5 na pc. Momentalne mam dlhodobo 7.0 podla pc. Jazdim TO-Praha. Co sa tyka nejakych problemov tak som neriesil zatial vobec nic. Ziadna porucha. Ak mas este nejake otazky tak mi posli spravu kedze je tu 9 stran co sa mi nechce moc citat.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6877
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Príspevok od používateľa stefan222 »

ahoj
okrem toho odhlucenia je tu este nieco co by ti vadilo na aute? pisal som ti spravu inac.
tu navigaciu si dal 42 libier na lifetime? ci 1 aktualizacia? ake mas kolesa na nej?

@turbo/all
tie 19"kolesa 225/45 nicia napravu/capy./ramena/tlmice?
ze predat a ist do 17"?
hry- ps5
doma-HP probook
ANONYM_a7

Re: mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

preco by kolesa nicili capy napravu ramena ak su vyrobcom zapisane v TP?
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Príspevok od používateľa Papek »

Pri pouzivani kolies s vyssim profilom by si mal mat (teoreticky) dlhsiu zivotnost tlmicov, pruzin a capov, kedze dostavaju mensie rany od kolies. Zavisi aj od toho, ako velmi su nad/poddimenzovane.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6877
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Príspevok od používateľa stefan222 »

no, cize 225/45 r19 ked si necham mi usetria spotrebny material na naprave an aute? ja som bol v tom ze cim vecise koleso tak tym vecsia zataz a tym skorsie opotrebenie.ci?
hry- ps5
doma-HP probook
ANONYM_a7

Re: mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

je to relativne vôbec toto neries.... rovnako plati cim vacsie koleso tým menej jám ho zhltne.... ak ti je auto dostatocne pohodlne na týchto gumach nechaj to tak
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nesuhlasim s tebou, ako obycajne. Nemam dojem ze by boli jamy na ceste cajchovane pre 215, 225 alebo 245mm siroke pneu. Nespominam si na prilis vela jam ktore by som s uspechom "nevidel" "necitil" kolesom 255mm sirokym (lebo aj take jazdim) a ktore by som sialene videl na 225kach. V neposlednom rade nejde iba o jamy, akekolvek vyliate veci, priecne popukane vozovky, kolajnice atd proste rolujes na tych pneumatikach a to sa vsetko zrata dohromady.


Cim je sirsia pneu s mensou vyskou (mensim profilovym cislom) na vacsom priemere, tym tvrdsie auto jazdi a to absolutne jasne citis nielen ty ako vodic, ale samozrejme aj technika pod tvojou prdelou. Navyse aj tie pneu samotne su rozlicnej konstrukcie, 255ka sa robi zlahka inac nez 215ka napriklad preto lebo sa od nej ocakava ukrutne vyssie nasadenie, vacsinou tie velke 235mm+ kolieska byvaju run-flaty co im na makkosti a komforte a prenasanych razoch z vozovky takisto nepomaha atd, atd.

Preto vacsie kolesa "nicia" capy napravu tlmice, aj ked su zapisane v TP. Nicia ju URCITE viac ako ine kolesa ktore maju mensi priemer a vacsiu vysku, a tiez su zapisane v TP na tom istom aute.

245/35R19 znici veci skor nez na tom istom aute uplne na milimeter rovnako jazdene, do rovnakych jam rovnako padnute 225/55/R17. Z tejto fyzikalnej udalosti este nikto nevymyslel opušťák.

Na zaver si pripomenieme napriklad v cenniku kolko stoji bezna pneu 17" a kolko stoji premiova pneu 19" a Pista sa slobodne rozhodne, ci existujuce kolieska preda a necha moznost pokochat sa s nimi niekomu inemu.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
ANONYM_a7

Re: mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Ciachovane samozrejme nie, ale ked je jama užšia ako koleso asi do nej nepadneš. Ak je širšia ako koleso spadneš do nej. Na tom sa zhodneme ano?
Cize v podstate s tebou suhlasim samozrejme. Ani som nič také nenapísal, to si napísal ty :D

Zvyšok je opäť len žitie v iracionálnom strachu :D lebo kolesa sa do TP zapisuju od oka nie podla tech. spôsobilosti všakže ;) To ze sa opotrebuju viac neznamená, že to akokoľvek zmení odporúčaný interval výmeny týchto súčasti podvozku automobilu. Pretože ten, ak sa nemýlim, je vystavený všeobecne nie podľa obutia. Musí sa teda počítať s najhorším variantom.

Ved nech zrobi ako chce mne to moze byt jedno, len zasa neprehanajme ze mu na 19tkach vyhrka podvozok za 2 tyzdne a na 17tkach bude chodit este jeho vnuk s rovnakým podvozkom... hlavne ak na tom aute 19tky už sú.
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Príspevok od používateľa maniak »

turbo: trosku sa oboznam so svetom dnesnej strednej triedy. Vacsina znaciek dnes osadzuje auta kolesami s priemerom 17-19", najdu sa aj 20", v beznom rozmere 225-245mm sirky s profilom 55-40% (ako pisem, mam 235/45/R18), zohnat nie-runflat gumu nie je absolutne ziaden problem. Pistovi teda ostava len sa rozhodnut, ci ma na gumy a ci su mu dostatocne komfortne 19" disky. Btw, pozri sa na novy Scenic s fabricky dodavanymi 20" diskami :)
Inak Pista, zbehni si do najblizsej mazdy a povoz sa v sucastnej 6tke na 17" diskoch, nech mas na porovnanie, ako je to komfortne.
FVE 12.45 kWp V/Z

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"