Windows Seven

Všetko o operačných systémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Kyblik78

Re: Windows Seven

Príspevok od používateľa Kyblik78 »

Cris napísal:Vážení - mám ďalší problém:
Mam 5.1 zvukovku aj repro zostavu - vo Wine nastavených všetkých 5 reproduktorov.
Keď pustím nejakú pesničku (je jedno či v Media Playeri, alebo v niečom inom), tak mi hrajú len ľavý predný a pravý predný reprák.
V XP mi hrali všetkych 6 reprákov.
Kde je problém ???
Ja mám so zvukjom tiež problém, mám realtek na MB, po ovládačoch z visty mi ide čisto ľavý predný reprák, ostatné trochu chrčia. Keď som vyhodil ovládače a nechal windowsácke,zvuk je čistá ale len stereo (mám 5+1).
Brandoo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5693
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Windows Seven

Príspevok od používateľa Brandoo »

Zistil som prečo nejde na Windows 7 5.1 a 7.1 zvuk... Netreba manulálne inštalovať ovladače, mne sa automaticky nainštalovali cez aktualizácie a ide mi zo všetkých reprakov zvuk :cool:

Dokonca aj dačo ku grafike... nainštalovalo.. konečne Microsoft urobil užitočnú vec :-)
Používateľov profilový obrázok
robour
VIP
VIP
Príspevky: 1780
Dátum registrácie: So 26. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Trstená

Re: Windows Seven

Príspevok od používateľa robour »

Práve ho skúšam, podarilo sa vám na ňom rozbehať image mechaniku daemon alebo alcohol? Mám build 7000. Ešte mám problém s ekvalizérom v HD zvukovke realtek ALC888. Sú tam len prednastavené krivky. Manuálna regulácia basy/výšky chýba. Ovládač mám z realtek.com.tw - posledný.
MTB: ASUS Crosshair VI Hero X370 CPU: AMD Ryzen 5 2600 : Noctua NH U9B RAM: G.SKILL 16GB KIT 3200MHz CL16 Aegis : Sapphire AMD Radeon HD6770: SSD: Samsung 970 Evo 500GB NVme M.2 HDD: Seagate SSHD 2TB ST2000DX001 PSU: Seasonic Focus 550W LCD: Eizo 19"
Brandoo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5693
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Windows Seven

Príspevok od používateľa Brandoo »

Ja mam C-media ovladace na PCI audio kartu... a vsetko mi ide. A namiesto deamon tool/Alcohol pouzivam UltraISO - je tam viac uzitocnych funkcii a tiez funguje... zatial som nemal ziadny problem z tejto oblasti..
Používateľov profilový obrázok
robour
VIP
VIP
Príspevky: 1780
Dátum registrácie: So 26. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Trstená

Re: Windows Seven

Príspevok od používateľa robour »

Skúsil som ten Ultra -ISO zdá sa to OK. Mechaniku vytvorilo. Ešte hľadám kde sa vypína "rozmazané písmo" Clear type. Totiž Clear type mám vyp. Písmo v textoch je OK. Ale nie je vypnuté Clear type napr. v zložkách "ponuka štart", taskbar, control panel a pod.... Prepokladám že to má na svedomí vzhľad. (myslím že to je Aero lebo to vypadá tak). Vzhľad mi aj vyhovuje. Vadí mi že časť písma je ostrá a časť písma napr. aj v oknách kde je práca so zložkou "rozmazaná" -podobný efekt ako clear type.
MTB: ASUS Crosshair VI Hero X370 CPU: AMD Ryzen 5 2600 : Noctua NH U9B RAM: G.SKILL 16GB KIT 3200MHz CL16 Aegis : Sapphire AMD Radeon HD6770: SSD: Samsung 970 Evo 500GB NVme M.2 HDD: Seagate SSHD 2TB ST2000DX001 PSU: Seasonic Focus 550W LCD: Eizo 19"
Brandoo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5693
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Windows Seven

Príspevok od používateľa Brandoo »

Clear type vypneš nasledovne:

Štart > do vyhľadávača napišeš Clear type > odfajkneš Turn on ClearType > next > nakomfiguruješ si tak ako ti to bude najlepšie sedieť ;)
Používateľov profilový obrázok
Bryan974
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 328
Dátum registrácie: So 12. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Košice

Re: Windows Seven

Príspevok od používateľa Bryan974 »

Tak musim sa aj ja pridat...Seven..je to proste sila... :-) od mountnutia ISO a spustenia plochy prebehlo 15 min a to som to robil na virtual pc 07 SP1 ... všetko funguje ako má, akurat si nemozem ohodnotit system...ake mate znamky? Vsimol som si , ze to hadze od 1,0 -7,9 :-) to len tak po mimo ... pouzivam 32 bit verziu a zatial nemam najmensi problem ... vsetko naistalovane, akurat gpu update drivers ale inak....tesim sa na full :-)

So zostavou v popise som bol uplne nadseny, ked som presiel na Vista Ultimate x64 --- som zvedavy, co to spravi s Win Seven :-) v reale ..nie iba virtual :P

Dufam, ze to nieje OT

"Seven Heaven" :bye:
Používateľov profilový obrázok
robour
VIP
VIP
Príspevky: 1780
Dátum registrácie: So 26. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Trstená

Re: Windows Seven

Príspevok od používateľa robour »

emPORiO napísal:Clear type vypneš nasledovne:

Štart > do vyhľadávača napišeš Clear type > odfajkneš Turn on ClearType > next > nakomfiguruješ si tak ako ti to bude najlepšie sedieť ;)
Dík za radu, ale moc nepomohlo. Problém je niekde inde: Clear type mám vyp.
Písmo v texte je OK. Vadí mi písmo nad textom v lište hore a dole. Urobil som foto:
http://img443.imageshack.us/img443/5651/40167878xh6.jpg
MTB: ASUS Crosshair VI Hero X370 CPU: AMD Ryzen 5 2600 : Noctua NH U9B RAM: G.SKILL 16GB KIT 3200MHz CL16 Aegis : Sapphire AMD Radeon HD6770: SSD: Samsung 970 Evo 500GB NVme M.2 HDD: Seagate SSHD 2TB ST2000DX001 PSU: Seasonic Focus 550W LCD: Eizo 19"
Brandoo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5693
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Windows Seven

Príspevok od používateľa Brandoo »

Ked to nieje ClearType tak je to tou priehľadnosťou. Skus toto: Control Panel > System and Security > System > Advanced System Settings > Performance settings > UNcheck Enable Desktop Composition a Enable transparent glass

Pre drsnejšie písmo (bez vyhladzovania) UNcheck Smooth edges of screen fonts

Tu je ešte par užitočných postupov ako odstraniť par zbytočnosti v oknach

How To: Remove “Send Feedback” Link In Windows 7
http://www.intowindows.com/how-to-remov ... windows-7/
Používateľov profilový obrázok
robour
VIP
VIP
Príspevky: 1780
Dátum registrácie: So 26. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Trstená

Re: Windows Seven

Príspevok od používateľa robour »

Poskúšal som. Má to na svedomí ten vzhľad. Najlepšie výsledky sú pri použití toho drsnejšieho písma bez vyhladzovania. V starom XP sa to chovalo trošku ináč, treba si na to zvyknúť.
Vďaka za užitočné tipy.
Používateľov profilový obrázok
Bryan974
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 328
Dátum registrácie: So 12. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Košice

Re: Windows Seven

Príspevok od používateľa Bryan974 »

Takze dnes som hodil Seven na čisto do notebooku ASUS ... CPU T2060 1,6 GHz, 2 GB RAM, ATI X200M a 120 GB HDD...mozem potvrdit, ziadna chyba sa nekonala..ani po tvrdych 4 hod pouzivania..mam tam vsetok software a vsetko funguje ako ma ..dokonca aj skype 3,8 verzia ide, hoci vypise ze je nekompatibilna, staci dat run program a pracuje :-) ...

Jediny problem co som mal, tak ked som vypol UAC(tusim sa to vola uz nejak inak) tak nenabehovali gadgets .akonahle som to dal na default, tak vsetko slape ako ma..internet, filmy, hudba proste zaklad ...

Vypina sa abnormalne rychlo, vista na nom nie ze slapala zle, ale jemne horšie..jedine čo mozem vytknut je nie velmi podareny dolny panel, ale uz si zvykam a zacina sa mi to pacit..... :P

Škoda toho 1. augusta... :laugh:
Používateľov profilový obrázok
eSPer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 678
Dátum registrácie: St 10. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Handlová

Re: Windows Seven

Príspevok od používateľa eSPer »

Obrázok

..vari už je hotová? ;)
Progress... ... 59%
Brandoo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5693
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Windows Seven

Príspevok od používateľa Brandoo »

Nj uz je ale grafiky/hry este nepodporuju. Som zvedavy jaka bude grafika
Používateľov profilový obrázok
robour
VIP
VIP
Príspevky: 1780
Dátum registrácie: So 26. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Trstená

Re: Windows Seven

Príspevok od používateľa robour »

Zopár hier mi pýta starý dx9. Ani po preinštalovaní hry sa nič nezmení. Skúšal niekto pospúšťať pár hier?
Ináč chválim rýchlosť. Čoraz viac tomu prichádzam na chuť. Idem na 64 bit verzii.
MTB: ASUS Crosshair VI Hero X370 CPU: AMD Ryzen 5 2600 : Noctua NH U9B RAM: G.SKILL 16GB KIT 3200MHz CL16 Aegis : Sapphire AMD Radeon HD6770: SSD: Samsung 970 Evo 500GB NVme M.2 HDD: Seagate SSHD 2TB ST2000DX001 PSU: Seasonic Focus 550W LCD: Eizo 19"
Brandoo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5693
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Windows Seven

Príspevok od používateľa Brandoo »

Ja hravam stary Counter-Strike 1.6 z roku 1999, s directx9 napr, Grid, Dirt... a dx10 Crysis, Bioshock .... vsetko mi ide.
Len obcas ma nastve ked sa tvary ze daco robi ale zamrzne explorer... potom musim tvrdy restart

Návrat na "Operačné Systémy"