DEAD SPACE

Hry a problémy s nimi...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
bassgenerator
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1502
Dátum registrácie: So 30. Aug, 2008, 08:28
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: DEAD SPACE

Príspevok od používateľa bassgenerator »

Shade napísal:akurat som zostelil to cudo na antene.... ti bosovia mi vobec nepripadaju tazky
to inde v hre je lepsia atmoska
level5 je brutal... som sa skoro pokockoval ked som to hral....srdce som citil az v krku :D to asi tym ze som to hral na 1x a vkuse... tak som netusil co na mna kedy vyskoci...a ze ich v tom leveli bolo :P a este ked mi vypustili vzduch.....no koniec... zatial naj level
len uz dako ochabuje pribeh... na zaciatku suprovy ale teraz dako straca dych... len som zvedavy jak sa to zauzli s tou blondatou babenkou

rozhodne odporucam zahrat a potom aj kuknut film
som to spravil v opacnom poradi a teraz viem co je preco a to ubera na atmosfere
edit: prekvapuje ma jak je to nenarocne na hardware... s mojou grafou mam vsetko zapnute a tiene na medium a ide ako pomasle
konecne hra kde sa nesustredovali na grafiku ale na pribeh a atmosferu, za to vyvojarom :good: yahooo :cool:
z tejto hry som a ja mal dobry dojem, ale fakt ako vravis staci odohrat po koniec piateho levelu a potom zaver lebo ostatne kapitoly sa mi zdaju len kombinacia predoslych.
NB: Lenovo Thinkpad T570 win 10 pro x64
Mobil: Apple Iphone 13 pro Max gold 128 GB
Používateľov profilový obrázok
Memnon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3923
Dátum registrácie: Po 11. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: DEAD SPACE

Príspevok od používateľa Memnon »

mne sa celkovo najviac pacila 5 kapitola
niektore kapitoly nemaju napad a nic nove v nich neni a hlavne tie posledne sa vyzivaju s situciach kedy odrazu zacne naskriptovane prichadzat zastup mutantov da to sem tam zabrat ale efekt ziadny resp. atmosfere to moc nesvedci viac sa mi pacili situacie kedy napr. po vysutej lanovke si sa prevazal na druhu stranu a uz z dialky si videl jak sa tam na teba kamarati tesia div im od radosti nenarastu dalsie pahyle

inak kto by chcel savy na hard vsetky kapitoly nech sa ozve :)
MB:ASUS Maximus XI Hero / CPU:i9 9900k@5.1(4.8cache)@1.234V / CPUcooler:AC Liquid Freezer II 240 + CM Maker Gel / RAM:4x8GB Patriot Viper 4133Mhz@4oooCL18 / GPU:Gigabyte RTX 4070ti Eagle@0.925V/2670/24600 / SSD:Samsung 970 Evo Plus 2TB / HeadSet:Steelseries Arctis 7 / mouse:Steelseries Rival 650 / keyboard:Fnatic Streak RGB / PSU:Seasonic Focus Plus 850 gold / case:Fractal Design Define R6 Black + Noctua NF-A14 PWM / monitor:Acer Predator XB323UGP
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: DEAD SPACE

Príspevok od používateľa faugusztin »

Tak som si nedal povedat a skusil som si to zahrat (ano, po takejto dlhej dobe, lebo nedavno to bolo za lacno na STEAMe). Osobny nazor - najzbytocnejsia kupa aku som kedy urobil. Toho dementa, ktory urobil pohyb mysky zavisly na FPS (ano, je to zavisle od FPS, cim vyssie tym pomalsie myska reaguje) by som zavesil viete za co a dal mu 20 bicom... Hra moze mat perfektnu atmosferu, ale jednoducho nie som ochotny kvoli jednemu otoceniu o 360 stupnov prehadzovat mysku 10x. Tuto hru ovladanie zabilo, minimalne na PC.
Používateľov profilový obrázok
mattoxx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 654
Dátum registrácie: Po 18. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Sabinov

Re: DEAD SPACE

Príspevok od používateľa mattoxx »

Tato hra je urcite skvela aj na PC,len treba na to x360 gamepad
PC: NULL
LAPTOP: Lenovo ThinkPad T450
TV: Panasonic TX-55AS650
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: DEAD SPACE

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

faugusztin napísal:Tak som si nedal povedat a skusil som si to zahrat ...
skus si vypnut vsync
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: DEAD SPACE

Príspevok od používateľa faugusztin »

@mattoxx:
Mam aj gamepad, a ovladanie je este horsie ako s myskou. Ako pre konzolistov je to mozno rozumne ovladanie, ale pre kohokolvek, kto je odchovany na normalnych strielackach je toto ovladanie absolutne dementne, nepouzitelne a pre PC hru nevhodne. Plus nie som sam, kto to kritizuje, staci pokukat po nete.

@r.b.class :
1) ak mas zapnuty vsync v hre, tak je ovladanie oneskorene o 2 sekundy (minimalne)
2) ak mas vypnuty vsync, tak je ovladatelnost hry nepriamo zavisla od komplexnosti sceny, resp. FPS (cim vyssie FPS, tym horsia ovladatelnost)
3) ak mas NVIDIU a zapnuty vsync v ovladacoch, tak sa to vraj da hrat aj na silnejsich kartach. Lenze ja nvidiu nemam, takze tato moznost pada.


Bohuzial, ak nemate extremnu trpezlivost tak tato hra je na PC nehratelna. Niekto to v EA odflakol, a riadne. Mozte sa aj na hlavu postavit, je to tak.
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: DEAD SPACE

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

faugusztin napísal:@mattoxx:
Mam aj gamepad...
neviem teda,ja som stym na radeone 4870 take problemy vobec nemal,skusil si patch,alebo ine ovladace..hmm
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: DEAD SPACE

Príspevok od používateľa faugusztin »

Patch ? Mam najnovsiu verziu hry. Ovladace ? Mam najnovsie ovladace na vsetko (mam W7). A ako som napisal - problem s hrou je, ze pri vypnutom vsync je odozva na fyzicke pohnutie mysou zavisle od FPS - cim vyssie FPS tym mensi vykonany pohyb. Pri zapnutom vsync je zas vsetko oneskorene. Obe su to zname "feature" tejto hry, co sa nebude opravovat. Viac info tu : http://techreport.com/discussions.x/16061" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
nobody
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 417
Dátum registrácie: Ne 07. Sep, 2008, 10:23
Bydlisko: Bytča

Re: DEAD SPACE

Príspevok od používateľa nobody »

mne to tiez tato hra robila a preto som ju ani nedohral.. :( skoda tej hry, lebo je to fajn hra a ten pohyb mysou ju kazi, teda aspon mna to tak nebavilo hrat..
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Core i7-9700K + NZXT Kraken X62
MB: MSI MAG Z390 TOMAHAWK
RAM: HyperX 16GB KIT 3600MHz DDR4 CL17 Predator
GPU: ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING 10GB
SSD: 2 x Samsung 970 EVO PLUS M.2 SSD (500GB)
PSU: Corsair HX850
CASE: NZXT H5 Flow Black
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: DEAD SPACE

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

mozno ste len lmalo flexibilny vy..myslim ze tomu sa da pomoct ked sa chce :)
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: DEAD SPACE

Príspevok od používateľa faugusztin »

Malo flexibilny ? Sorry, dosiel som do 2. kapitoly, ale tam sa to uz proste nedalo... Prepac mi, ale pocujem nieco za mnou a trva mi 30 sekund kym sa obratim - to v ziadnom pripade nie je normalne.
Používateľov profilový obrázok
bassgenerator
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1502
Dátum registrácie: So 30. Aug, 2008, 08:28
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: DEAD SPACE

Príspevok od používateľa bassgenerator »

taktiez treba brat do uvahy, ze hlavny hrdina ma predsa na sebe nejaky skafander, ktory tiez nema 200g. Nemozte chciet aby sa obracal ako X-men. je to predsa horor. Myslel som si ze ked hram RE5 ze uz nic snad horsie nemoze byt a aj na to som si zvykol a ajhla-u mna hra roka a momentalne si to idem zahrat uz stvrty krat. RE5 go-go... :cool:
NB: Lenovo Thinkpad T570 win 10 pro x64
Mobil: Apple Iphone 13 pro Max gold 128 GB
Používateľov profilový obrázok
Memnon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3923
Dátum registrácie: Po 11. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: DEAD SPACE

Príspevok od používateľa Memnon »

bass to co hovoris by bolo pekne keby ze si moze vybrat ci chce hrat realisticky hardcore zapricineny spackanym ovladanim alebo normalne ovladanie ako vacsina ludi
ja som to napr dohral so zapnutym vsyncom nakolko bez neho mi skakal obraz co som neskor vyriesil novymi drivermi na grafiku, ale ak si prisposobivy tak sa da zvyknut si na tie "2sekundy"

bez vsyncu mne hra robila/robi ze ked sa pohnem v reale pomaly v hra sa pohnem extremne pomaly, ked sa ale hybam rychlo alebo normalne uz hra reaguje v pohode

hral som to na 1600dpi a nemusel som ani raz prelozit mysku, tvoja situacia ma vcelku mrzi nakolko si tak prisiel o velmi originalny a zaujimavy titul
MB:ASUS Maximus XI Hero / CPU:i9 9900k@5.1(4.8cache)@1.234V / CPUcooler:AC Liquid Freezer II 240 + CM Maker Gel / RAM:4x8GB Patriot Viper 4133Mhz@4oooCL18 / GPU:Gigabyte RTX 4070ti Eagle@0.925V/2670/24600 / SSD:Samsung 970 Evo Plus 2TB / HeadSet:Steelseries Arctis 7 / mouse:Steelseries Rival 650 / keyboard:Fnatic Streak RGB / PSU:Seasonic Focus Plus 850 gold / case:Fractal Design Define R6 Black + Noctua NF-A14 PWM / monitor:Acer Predator XB323UGP
Používateľov profilový obrázok
bassgenerator
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1502
Dátum registrácie: So 30. Aug, 2008, 08:28
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: DEAD SPACE

Príspevok od používateľa bassgenerator »

pockaj, pockaj memnon ja som dead space hral po 10 level, potom som uz to nezvladal herne. tusim to bol opat level kde sa objavil znamy nezabitelny kamo, ktoreho som uz v 5 leveli poslal do krematoria a aha co tu mame: zase on a nenajboh ho zakillovat, tak som zakilloval hru. nakoniec to aj tak dohram.
NB: Lenovo Thinkpad T570 win 10 pro x64
Mobil: Apple Iphone 13 pro Max gold 128 GB
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: DEAD SPACE

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

ja som to dohral na supu,co je u mne dost nezvykle :)je pravda ze dpi na myske som musel zvysit,ale nebol problem

Návrat na "Hry a problémy s nimi"