Ebay - Postrehy, Skusenosti, Rady,Predaj, Paypal atd

Všetko o vašich skúsenostiach s predajcami HW ...
Používateľov profilový obrázok
glirpi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1270
Dátum registrácie: Ne 09. Máj, 2010, 03:36
Bydlisko: Handlova / okres PD

Re: Ebay - Postrehy, Skusenosti, Rady, Paypal atd

Príspevok od používateľa glirpi »

no dneska asi nemila skusenost ma postihla .. zhanam totizto urcitu vec a na slovensku sa nepredava, preto som mrkol na ebay a tam som to nasiel. chodim ale na ebay.de (nemecky) no po vyhladani mi naslo to co hladam, ale predajca nebol z nemecka, ale zrejme z ameriky. takze som si bol vedomi ze nenakupujem z nemecka ale od inakadial. samozrejme som si pozrel naklady na prepravu priamo na slovnsko. predajca ma nastavene ze predava do celeho sveta a v zozname som samozrejme nasiel aj ze posiela na slovensko. teda zvolil som slovensko a klikol na GET RATES a dostal som sumu za kolko to na slovensko posiela. sice nie mala, ale dobre. takze som klikol na BUY NOW a nasledne na zaplatit teraz. no ked som sa dostal k formularu kde vypnam moju adresu dorucenia v zozname krajin sa zrazu slovensko nenachadzalo a teda som ho nemohol zvolit a tak som dal k nam nablizssiu cesku republiku (ta sa ale mimochodom nenachadzala v zozname krajin este v nahlade, no tu uz ano) cena za prepravu bola rovnaka a tak som este predajcovi napisal kde som mu upresnil moju adresu a vysvetlil, ze niesom z CZ ale zo Slovenska. hned som teda aj zaplatil cez paypal a cele ma to vyslo nieco cez $50.

no a stalo sa co .. stalo sa to, ze platba bola Confirmed a taktiez mi prisiel mail od predajcu (zrejme automaticky) ze to co som si objednal mi bolo odoslane. tak isto mi prisiel automaticky email z ebay, ze polozka bola nastavena ako odoslana a tiez som dostal od predajcu pozitivne hodnotenie. tak isto mi prislo nejake cislo zasielky ktorej stav mozem sledovat. nasledne som ale dostal dalsi email od predajcu (bola to vlastne jeho odpoved na moje upresnenie adresy), ze na slovensko neposielaju a ze mozem vyuzit nejake sluzby stranky (ich partnera) www.bongo.com,alebo objednavku zrusit.

cize som odpisal blablabla a som zvedavy ako to cele dopadne.

mimochodm predajca mal hodnotenie 99,7 a preda tam uz nejaky ten piatok.
I♥C64 0,97Mhz CPU, 64KB RAM, VIC-II GPU (320x200 multicolor / 16 farieb) a aka zabava..
Spoiler: ukázať
PC: CPU: INTEL Core i5-9600KF / CPU-COOLER: NZXT Kraken X52 / MB: GIGABYTE Z390 M / RAM: Corsair 16 GB KIT DDR4 3600 MHz CL18 Vengeance LPX / SSD: WD Black SN750 NVMe SSD 1 TB / DVD-RW: - / PSU: Seasonic X-Series 560W / CASE: NZXT H400 / VGA: GIGABYTE GeForce RTX3060 GAMING OC 12GB / SOUND: SOUND BLASTER AE-7 / SPEAKERS: - / HEADPHONES: BEYERDYNAMIC DT 770 PRO (80 ohm) / LCD: DELL UltraSharp U2717D 27" / KEYBOARD: DELL Premier Wireless Keyboard / MOUSE: DELL KM717 / GAMEPAD: MICROSOFT Xbox 360 wireless controller / OS: MICROSOFT Windows 10 PRO 64Bit
Používateľov profilový obrázok
Miso_
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 321
Dátum registrácie: So 28. Nov, 2009, 17:55
Bydlisko: Brno/Stará Ľubovňa

Re: Ebay - Postrehy, Skusenosti, Rady, Paypal atd

Príspevok od používateľa Miso_ »

Práve včera som tiež objednával 2x z USA, dnes pozerám že všetko už odoslané, ale otvorím správu o potvrdení odoslania, a čo nevidím. Odoslané na adresu ... Stará Ľubovňa, 064 01, Slovakia a pod tým napísané Russia. Ihneď som napísal predajcovi, či sa náhodou v správe nepomýlil a aj že nie som z Ruska ale zo Slovenskej republiky(ebay v adresách ponúka len Slovakia, nie Slovak republic) a odpísal, že prepravca nemá v databáze štát Slovakia ale po mojej správe našiel v db štát Slovak republic a dnes to odosiela na Slovensko(aspoň verím, že už nenastanú problémy).
Používateľov profilový obrázok
glirpi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1270
Dátum registrácie: Ne 09. Máj, 2010, 03:36
Bydlisko: Handlova / okres PD

Re: Ebay - Postrehy, Skusenosti, Rady, Paypal atd

Príspevok od používateľa glirpi »

hm dik .. tak som mu napisal este slovakia = slovak republic :) a uvidime. ak je iba toto problem .. tak budem spokojny.
I♥C64 0,97Mhz CPU, 64KB RAM, VIC-II GPU (320x200 multicolor / 16 farieb) a aka zabava..
Spoiler: ukázať
PC: CPU: INTEL Core i5-9600KF / CPU-COOLER: NZXT Kraken X52 / MB: GIGABYTE Z390 M / RAM: Corsair 16 GB KIT DDR4 3600 MHz CL18 Vengeance LPX / SSD: WD Black SN750 NVMe SSD 1 TB / DVD-RW: - / PSU: Seasonic X-Series 560W / CASE: NZXT H400 / VGA: GIGABYTE GeForce RTX3060 GAMING OC 12GB / SOUND: SOUND BLASTER AE-7 / SPEAKERS: - / HEADPHONES: BEYERDYNAMIC DT 770 PRO (80 ohm) / LCD: DELL UltraSharp U2717D 27" / KEYBOARD: DELL Premier Wireless Keyboard / MOUSE: DELL KM717 / GAMEPAD: MICROSOFT Xbox 360 wireless controller / OS: MICROSOFT Windows 10 PRO 64Bit
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: Ebay - Postrehy, Skusenosti, Rady, Paypal atd

Príspevok od používateľa Toman »

- jo to je vecny problem americanou.... vsetky nezname krajiny su prenich "Rusia"
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
Miso_
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 321
Dátum registrácie: So 28. Nov, 2009, 17:55
Bydlisko: Brno/Stará Ľubovňa

Re: Ebay - Postrehy, Skusenosti, Rady, Paypal atd

Príspevok od používateľa Miso_ »

Zdravím.
Takže objednal som Udac2 z ebayu. Všetko bez problémov, dokonca predávajúci súhlasil, že to pošle ako darček, poslal mi aj tracking number a tak som bol spokojný, že sa vyhnem platbe DPH. Ale včera som podľa tracking number zistil, že sa zásielka zastavila na colnici v Košiciach. Dnes sa moje obavy potvrdili, keďže mi prišiel od nich list.
Takže mám na vás pár otázok: Ako mám postupovať? Vyhnem sa platbe DPH? Ono tých 15€ nie je až tak veľa, ale ma to naštvalo, keďže to ide ako gift. Ďakujem.

//Ešte k tomu Rusku: Náhradná zásielka dorazila do týždňa, no na moje prekvapenie, po 2 týždňoch dorazila aj pôvodná zásielka, ktorá smerovala do Ruska :D
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Ebay - Postrehy, Skusenosti, Rady, Paypal atd

Príspevok od používateľa faugusztin »

Nie, plateniu DPH nevyhnes. Gift uz pradavno nefunguje.
Používateľov profilový obrázok
Miso_
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 321
Dátum registrácie: So 28. Nov, 2009, 17:55
Bydlisko: Brno/Stará Ľubovňa

Re: Ebay - Postrehy, Skusenosti, Rady, Paypal atd

Príspevok od používateľa Miso_ »

Ak ten gift nefunguje, tak ma napadlo: napr. keby som mal v USA známych, a tí by mi niečo poslali, tiež by som platil DPH/CLO?
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Ebay - Postrehy, Skusenosti, Rady, Paypal atd

Príspevok od používateľa faugusztin »

Musel by si dokazat, ze to naozaj je darcek.
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2235
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Ebay - Postrehy, Skusenosti, Rady, Paypal atd

Príspevok od používateľa mirjak »

pridal som si debetnu kartu na paypal, strhlo mi hned z uctu 0.73EUR... az potom som dal verifikovat kartu, tam islo 1.5EUR, co by sa malo vatit. Je tych 0.73EUR normalne? Za co to je? Vyzera to ako 1USD...
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Ebay - Postrehy, Skusenosti, Rady, Paypal atd

Príspevok od používateľa faugusztin »

Ten 1$ ti nestrhlo, iba dalo poziadavku na danu sumu, aby otestovalo platnost karty. Realne ti to z uctu nezobrali. Je mozne ze tvoja banka to bude par dni blokovat, ale realne prevod neprebehol.
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2235
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Ebay - Postrehy, Skusenosti, Rady, Paypal atd

Príspevok od používateľa mirjak »

Predtym som s paypal pouzival kreditku. Nevedel som, ze aj s debetnou kartou sa daju "viazat" prostriedky ako ten 1$. Dik.
Používateľov profilový obrázok
commodore64
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 636
Dátum registrácie: Ut 15. Sep, 2009, 19:05
Bydlisko: Cinobaňa (okolie LC)

Re: Ebay - Postrehy, Skusenosti, Rady, Paypal atd

Príspevok od používateľa commodore64 »

Idem si objednat soft. balik za 980$. Myslite si, ze budem musiet platit nejake cla/DPH ??? Teoreticky - ja som platca DPH a ked nakupujem za hranicami, malo by to byt bez DPH.
Spoiler: ukázať
PC: Case: Fractal Meshify 2 Gray TG Light Doska: ASUS TUF X570-PLUS GAMING (WiFi) Proc: AMD Ryzen 9 5900X RAM: Kingston FURY 64 GB DDR4 3200 MHz CL16 Beast Black GPU: GTX1070 PSU: Seasonic Focus 650W modular Cooling: ARCTIC Liquid Freezer II 280 LCD: Lenovo ThinkVision P32-U10 + Samsung S32D850 Disky: ADATA XPG SX8200 Pro SSD 1 TB + Toshiba 500GB nVME + WD Black 640GB + Seagate IronWolf Pro 4TB CMR Keyboard: Ligitech Craft Mys: Logitech MX Master 3 Zvuk: Sony XB-900 System: W11 x64 PDA: Samsung Galaxy S21 Most important: Adobe CC
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Ebay - predaj vecí

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Ahoj, potrebujem zistiť, že čo všetko musím splniť, resp. aké sú podmienky, aby som mohol predávať veci cez Ebay? Má s tým niekto skúsenosti?

Ďakujem :)
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6222
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Ebay - Postrehy, Skusenosti, Rady, Paypal atd

Príspevok od používateľa icefire »

Ziadne. Akurat sa to neoplati. Co som predal napr. naposledny iPhone 3G S 32GB za 290€, tak si strhlo skoro 40€... Samozrejme listing s rezervou pri 1€ vyvolavacej ceny.

Ide o to, co budes predavat.
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Ebay - Postrehy, Skusenosti, Rady, Paypal atd

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Je to pre oca, preto by som to chcel vedieť... Ale myslím, že aj autá a pod.

Návrat na "Skúsenosti s predajcami"