ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

MaxMan napísal:Asi som sa zle vyjadril. Oficiálne mám mať 6Mbit linku, ale večer to išlo len 1,88Mbit :(
aha, to uz je o inom....

Chcelo by to viac skusenosti.. pretoze co ja viem, nie kazdemu prepadavaju tak rychlosti..
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1656
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa MaxMan »

No uvidim po par dnoch - tyzdnoch, ako to bude chodit. Ak to bude takto padat, urcite im budem volat, nech s tym nieco robia. A odporucil by som to potom kazdemu, komu padaju rychlosti. Cim viac budu mat hlaseni, tym skor s tym budu nieco robit.
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
stevko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Ut 15. Máj, 2012, 22:36

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa stevko »

Dobrý deň.

Prosím Vás už dávnejšie ste tu spomínali problémy s routrom DSL-2641R.
Mám doma Drytek Vigor 2700 VGST od T-Com. Nemáte niekto skúsenosti
či nerobí ten Orange DSL problém s týmto modelom. Práve mi skončila
viazanosť u T-Com a rozhodujem sa či presjť do Orange alebo ostať u nich.
S tých Vašich problémov s rýchlosťou a vypadávaním siete som nemilo
prekvapený tak neviem čo robiť. Poprosím Vás o radu ale len od tých
čo mi poradiť chcú a nepotrebujú sa ukazovať akí sú múdri. Mám už
svoje roky s internetom viem pracovať perfektne ale tieto technické záležitosti
ako ping a podobne mi nič nehovoria. Mimochodom rýchlosť môjho pripojenia od
T-Com teraz 1,4 - 2,1 Mbps, včera o takomto čase stále 2,5 Mbps. Tak neviem čo
bude menšie zlo 12,99 od T-Com alebo 11,99 od Orange + USB modem aj
s kreditom 5GB.

Ďakujem
0rphu
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Ne 13. Máj, 2012, 17:53

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa 0rphu »

Ja zatial mozem len zhrnut moje skusenosti za cca 2 mesiace u Orange.

Objednanie bez problemov, vzal som 9mbit s vidinou rychleho internetu. Telekom zriadil pripojku cca do tyzdna, za dalsich par dni som mal prihlasovacie meno a heslo od Orange. Zapojil som, prvy test 8.5Mbps. Vsetko OK. Obcas sa mi zazdalo, ze mi to ide pomalsie, ale neriesil som to. Az v poslednej dobe sa mi to zdalo byt divne a zacal som merat. Na Orange 9Mbps mam realne od 1Mbps v spicke (priblizne od siedmej do deviatej vecer) po 5.5Mbps v skorych rannych hodinach, statistiky dennej prevadzky prave meriam. Stabilita tiez nic moc, v spicke sa mi stracaju packety a odozva je aj do 300ms. Moze to byt aj mojou linkou, kedysi na nej bezalo magio, ale zacalo padat, tak ho prehodili na druhe vedenie a na tom slapalo ok. Telekom mi Orange zavesil na volne vedenie (to z ktoreho prehodili magio, lebo padalo...). Mozno ked mi to prehodia zas na to "dobre", bude to lepsie.

Co sa tyka pouzitelnosti toho Vigoru poradit neviem, lebo ho uz nemam. A ohladne USB modemu a 5GB kreditnych dat - bezne sa stava, ze na predajni ich nemaju, takze musite cakat. Ked cakate dost dlho, tak vam zriadia DSL skor nez USB modem dorazi na predajnu a potom vam uz ziadnen USB modem ani 5GB dat nedaju!
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

U mna to bolo zase, tak, ze Telekom nechava akciovu cenu 30mes. U mna uz bezal 28. mesiac a kedze hard ponuku mi neponukol. A tie oficialne ceny su smiesne, tak som moc neriesil :)..
Ten USB modem ma hodnotu cca 100€, takze smejd to zase az taky nie je. U mna tie bezal Orange v pohode ani teraz to nie je najhorsie ale ocividine nieco robia s linkami. Zatial pocitam, ze je to tym zrychlovanim. Kedze kvalita linky sa mi zlepsila.
Tak mozes po skonceni viazanosti pockat 6mes. A aj na tvojom mieste by som pockal.
stevko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Ut 15. Máj, 2012, 22:36

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa stevko »

Ďakujem za reakcie.

Viazanosť nemám už druhý mesiac a ako písal Cage cenu mám garantovanú na 30 mesiacov,
to je u mňa do konca septembra. S tým USB modemom je to presne tak, že ho na predajniach
nemajú. Ale keď som volal do Orange tam ma ubezpečili, žeich majú a dokonca mi ponúkla
pani od nich, že uvedie do objednávky , že ten modem je podmienka inak nepodpíšem zmluvu.
Som ochotný ísť pre ten internet aj s modemom do Bratislavy, cesta ma stojí len 4€ a to si
myslím stojí za to, že ho dostanem pri podpise zmluvy. Počkám ešte na ďalšie reakcie.

Zatial ďakujem
0rphu
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Ne 13. Máj, 2012, 17:53

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa 0rphu »

Tak dnes vecer mi to vyzera celkom ok. Ide to okolo 3mbps, aj pingy su znesitelne, aj ked obcas je to ako na hojdacke. Nemyslel som, ze niekedy poviem, ze 3mbps je OK ked platim za 9mbps, ale budiz... Skoro to vyzera, ze s tym nieco robia.

EDIT 20:08: pingy su cez 300ms... a sme dosli, stara mama :wallbash:
Naposledy upravil/-a 0rphu v St 16. Máj, 2012, 20:08, upravené celkom 1 krát.
stevko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Ut 15. Máj, 2012, 22:36

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa stevko »

No mne ide momentálne ten Turbo 1 od T-com 2,4 - 2,5 Mbps. Ten modem Huawei E173 stojí na inetrnete
od 23€. CageJ ty si asi myslel, že k tomu dávajú ten E367 preto si písal o cene 100€. Ten by bol dobrý aj do
budúcna kvôli rýchlosti. Tento E173 je asi základný model tak asi sa vykašlem na ten Orange a zostanem
u T-com za 12,99 na tej hard kampani. Neviem keby sa ten Orange nejako dobre neosvedčil a chcel by
som sa vrátiť k T-com tak zase až za 2 roky a zase ako nový zákazník za plnú cenu. Neviem síce aká potom bude
cena ale teraz už majú konkurenciu vGTS, Orange, Slovanet a tie ceny stále držia. Neverím, že sa oni až tak
spamätajú a pôjdu nejako dole s cenou, ale aspoň sa mi za 6 rokov u nich nestávalo nejaké vypadávanie siete,
pomalé pripojenie atď. A ešte malá drobnosť, majú zadarmo podporu na ktorej mi skoro vždy pomohli, keď bol
problém. Orange ako jediný operátor má spoplatnenú zákaznícku linku!
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

Ano, ja som dostal ten E367 meral som s nim rychlosti a aj pingy je fakt skvely...

Inac ak by ORANGE mal negativnu reklamu ako ju teraz tu poniektori uvadzame, tak verte, ze by sa to postupne rozsirilo. Takze som presvedceny, ze bude s tym nieco robit.

EDIT: 20:12 - 38ms ping..
VOLAJ URCITE 939 !
knifak
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 23
Dátum registrácie: Pi 04. Máj, 2012, 13:48
Bydlisko: SN

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa knifak »

@cage
Prisiel si na to ako zmenit MSS na 1.09ke?

@stevko
Ak si spokojny s telekomom tak ostan u nich lebo za 12,99 mas rychly a stabilny internet. Pohroz im odchodom a hned ti ponuknu hard ponuku. To 1€ co usetris na poplatku za tu nestabilitu v rychlosti nestoji a teraz ked zvysuju rychlosti to bude este lepsie. Keby som vedel ake problemy budu z orange dsl a s routrom tak beriem hard kampan. Teraz mi nic neostava len pockat a ak sa rychlosti nezlepsia tak sa budem stazovat. Mozno si na chvilu prenajmem router za 1€ a uvidim co dalej.
Skusil som zmerat akt. rychlost ale test spadne pre chybu uploadu :(
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

Zajtra sa s tym pohram, mne sa ten FW1.09 nezda stabilny a neni cely nahraty.. MSS sa tam neda zmenti, aspon vo web rozhrani a zrejme sa do toho TELNET proste uz neda nijako dostat, nech robim co robim.
stevko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Ut 15. Máj, 2012, 22:36

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa stevko »

Pre knifak : ten SW 1.09 sa týka toho D-LINK DSL 2641R, čo som sa naň pýtal a robí problémy?
Pre CageJ : ten E367 si dostal od Orange teraz niekedy? Mne povedalia aj na orange stránke je
uvedený ten E173. Ten tvoj by ma potešil. Ako som písal cesta do Bratislavy ma stojí 4 € hore dole
tak by som to išiel vybaviť tam a mám istotu aj toho modemu.

Páni a ešte čo sú tie ping v ms?
0rphu
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Ne 13. Máj, 2012, 17:53

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa 0rphu »

@stevko: ping ti povie, ako rychlo ti vzdialeny server odpovie. Ty prikazom ping odosles poziadavku na odpoved na nejaky server, napr. http://www.pc.sk a on ti odpovie. Nieco na styl
otazka:"si tu?"
odpoved:"hej, som"
cim rychlejsie tu odpoved dostanes, tym by linka mala byt lepsia.
Niekedy sa stane, ze na svoju poziadavku odpoved nedostanes, to znamena, ze sa tvoj ping niekde cestou stratil - to by sa nemalo stavat vobec. Ked sa toto stane v normalnej prevadzke, cokolvek co tvoj pocitac odosle je prec a musi to odoslat znova, co vsetko este viac spomaluje.
priklad:

Kód: Vybrať všetko

ping www.pc.sk
PING www.pc.sk (37.9.170.142) 56(84) bytes of data.
64 bytes from pcsk1.vps.websupport.sk (37.9.170.142): icmp_req=1 ttl=59 time=46.4 ms
64 bytes from pcsk1.vps.websupport.sk (37.9.170.142): icmp_req=2 ttl=59 time=46.6 ms
64 bytes from pcsk1.vps.websupport.sk (37.9.170.142): icmp_req=3 ttl=59 time=46.4 ms
^C
--- www.pc.sk ping statistics ---
3 packets transmitted, 3 received, 0% packet loss, time 2002ms
rtt min/avg/max/mdev = 46.447/46.533/46.668/0.200 ms
Cage ma ping 38ms, ja v najlepsom pripade 45, ale sklzne mi obcasaj na 400 a obcas odpoved nedostanem vobec. Stava sa to hlavne vtedy, ked linku pravdepodbne aktivne vyuziva najviac ludi. Cim viac ludi, tym viac je linka zarusena, takze urcite budem volat podporu, ako poradil Cage, aj preto ze viem, ze to vedenie, ktore momentalne pouzivam uz bolo raz technikom z Telekomu vyhlasene za citujem "spatne". Snad sa mi podari ich presvedcit, aby mi to prehodili na to ktore nie je "spatne" a bude to OK.
knifak
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 23
Dátum registrácie: Pi 04. Máj, 2012, 13:48
Bydlisko: SN

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa knifak »

@cage Ja sa do telnetu dostanem aj teraz. Asi to je tym ze som nikdy nemal 1.07ku. Poskusaj a daj vediet.

@stevko Ano to sa tyka D-linku 2641R

Aktualne hodnoty

Obrázok
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

urcite je to tym

Obrázok

Návrat na "Siete"