Pneumatiky :)

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5685
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ja som taktiež včera prezul na cross climate 2, nepočujem necítim rozdiel od primacy 4 (rovnaké rozmery ako DanOne ale r17, nechal som ich v pneuservise za 20 eur kus nehc sa nemusím bazošom naťahovať).

teším sa na zimu a hlavne na 3-4 roky pokoja, raz do roka skočím prevážiť maximálne.

Crossclimate 2 majú zimné výsledky lepšie ako mnohé zimáky podľa testov :D
DanOne
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 285
Dátum registrácie: So 09. Máj, 2009, 15:09
Bydlisko: Bratislava/Kosice

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa DanOne »

Raz za rok ked sa nedokazes vyhnut poladovici proste pojdes pomalsie. Kvoli tomu prezuvat nevidim dovod, ak ma pneu snehovu vlocku, musi byt spokojna aj poistovna.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5685
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Uvidime po zime, ja sa neplanujem nicomu vyhybat, mam doveru v plnohodne moznosti vyuzitia tej gumy.

Uvidime.
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1967
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Miso122 »

Normálne s tým môžeš ísť aj do zasneženého lyžiarskeho strediska a všetko bude fajn. Nejaké obavy zo snehu/ľadu sú maximálne neopodstatnené.

Na nové auto budem brať UHP/UUHP letné a k tomu celorocky za zimu. Športovú jazdu na suchom aj mokrom asfalte zvládajú lepšie ako zimné, a na tých pár lyžovačiek čo uvidia sneh budú dostatočné.
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2332
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Xeigen »

A to prečo nekúpiš potom rovno zimné, keď to budeš tam či tak prezúvať ? Uniká mi pointa celoročiek.
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1967
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Miso122 »

Precitaj si to este raz, pomaly a poriadne. Urcite na to prides.
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2332
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Xeigen »

Jak čítam tak čítam, stále nenachádzam zmysel dvoch sad, ked jedna z nich su celoročky. Ved pointa celorociek je v tom, ze nemusis mat dve sady. Ci to tie uuhp budes prezuvat kedy ?
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1967
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Miso122 »

staci tak?
Miso122 napísal: Ut 04. Okt, 2022, 13:55... Športovú jazdu na suchom aj mokrom asfalte zvládajú lepšie ako zimné ...
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2332
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Xeigen »

Sice sa mi tomu nechce veriť, ale tak držím palce.
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1967
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Miso122 »

Verit tomu nemusis, ale je to tak.
ITX >>> ATX
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1814
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Ivko »

Miso122 napísal: Ut 04. Okt, 2022, 10:50 ked sa minu argumenty, treba prejst na osobne urazky. naozaj na urovni
Obrázok
Nie Miško mne nedochádzajuú argumenty, ale tie tvoje argumenty sú ako ked dáva tlačovku Putin, Lavrov, alebo Peskov, že sa normálne každý príčetný človek chytá za hlavu...

Odcitujem ti z článku o rozdiele medzi štandardnou a zosilnenou pneumatikou, ale tebe to zosilnená nič nehovorí, pre teba je to len viac vzduchu v pneumatike a v podstate za príplatok ešte dostávaš horšiu "údajne tvrdu a menej komfortnú" variantu pneumatiky:
Aký je rozdiel medzi zosilnenými a štandardnými pneumatikami?
Z vonkajšej strany sa zosilnené pneumatiky od klasických nelíšia. Ich rozdiely sú skryté vo vnútri. Zvýšenie indexu nosnosti pneumatiky sa dosiahne zásahom do časti pod behúňom alebo do pätky pneumatiky. Takýto zásah môže spočívať v použití odolnejších materiálov, zosilnení základných prvkov pneumatiky alebo v použití dodatočných prvkov. Jedným z riešení používaných na zvýšenie indexu nosnosti je napríklad použitie ďalšej vrstvy kostry. Takéto pneumatiky sú tuhšie, a preto aj stabilnejšie. Lepšie prenášajú silu vozidla na povrch vozovky a lepšie znášajú aj zaťaženie spôsobené zrýchlením, brzdením alebo v zákrutách.

Jasné ale ty aj so Skilexom ste najmúdrejší na svete, lebo máte VP možno aj 4 roky, kde sa na vás skúsenostami hrabú ludia čo majú VP viac ako je váš vek, ludia čo natočili 20x viac km za volantom ako vy...
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2556
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Pietro sk »

zodiaq napísal: Ut 04. Okt, 2022, 08:46 Prepáčte že Vám vtrhnem do búrlivej diskusie ale vedeli by ste odporučiť nejaký prípravok na ošetrenie gúm pred uskladnením po sezóne?
Je rozdielny prípravok keď zaskandujem letne na zimu alebo zimne cez leto?
unika pointa naco to robit, ak si nerobil nic ked boli obute...prave vtedy uv, zivly, bordel posobia na zmes najviac.
v pivnici sa nic extra nedeje.
Používateľov profilový obrázok
zodiaq
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1915
Dátum registrácie: Po 17. Aug, 2009, 09:14
Bydlisko: Nové Zámky/Galanta

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa zodiaq »

Su to nove gumy, po prvej sezone. O stare som sa vobec nestaral, nemal som na to ani miesto. Teraz uz mam tu moznost a kedze su nove chcem aby vydrzali co najdlhsie. Zimne su tiez, nove este nepouzite. Ten pripravok teda aplikovat skor na zimne a letne len poumyvat, vybrat bordel z dezenu atd..?
AsRock DeskMini H470 - Pentium G6400 4Ghz, Noctua NH-l9i, Ballistix 2x8GB 2666Mhz, WD Blue SN520 256GB, 2xToshiba L200 2TB, Intel AX200
Sony PS4 Slim - 870 QVO 1TB, Samsung QE55QN90B, Redmi 10C
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1967
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Miso122 »

Čo najdlhšie? Po 4 rokoch ich aj tak treba vymeniť. Aplikovať môžeš na všetky, po umytí. Je jedno či si to doteraz robil alebo nie, lepšie neskôr ako nikdy.
ITX >>> ATX
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2556
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Pietro sk »


carpro perl je jediny produkt co ma sklamal. na vodnej bazi vsetko relativne rychlo zdechne.
za mna soft99 tyre wax, matne cernidlo :) dobre kryje a sadze su proti uv.
Jednoduska napísal: Ut 04. Okt, 2022, 11:56 Crossclimate 2 majú zimné výsledky lepšie ako mnohé zimáky podľa testov :D
cc+ som zazil mnoho bielych km, za cerstva ist bomby nebol problem. utrhnut (naschval) sa dali ale stacilo sa skludnit a chytili grip.
budu 4roky, blizim sa § minimu. mokra jesen, ostre zakruty uz je citit ze trakcia klesa. postupne casom hluk++.
tot otazka: cc2/conti/g-y vector3... :?: +-70€

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"