COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Nechali by ste sa zaockovat ruskou vakcinou Sputnik?

Ano
29
39%
Nie
46
61%
 
Celkom hlasov: 75

Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Coronavirus a co si o tom myslite?

Príspevok od používateľa Snake »

stiv napísal: Ut 24. Mar, 2020, 21:48 utriem ruky s gelom a odchadzam. :D
Dalsi pohonkavac :D. Som zvedavy kolko to vase ruky vydrzia :D. Umy si ruky pred jedlom a nechytaj si xicht zbytocne, na umytie ti staci mydlo a voda, nie alkohol v geloch.





.
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5572
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: Coronavirus a co si o tom myslite?

Príspevok od používateľa Odar »

HellAngel napísal: Ut 24. Mar, 2020, 21:38preco by si ho nenosil? aky mas k tomu dovod? ci hrdinstvo? Nerozumiem tomu.
Teraz vazne a bez srandy. Aky ma vyznam, ze vyjde z vchodu, vonku nikto a ma mat na ksichte rusko, alebo respirator? Nie sme v Tokyu, kde sa podkynas o ludi. Ked ide na frekventovane miesto (vymyslam si namestie), tak si to proste da na ksicht. Vsak ak je nakazeny (nevie o tom) a vyduchuje okolo seba vzduch - to nedofukne 10 kilometrov preboha. Ako sorry, ja naozaj v tomto nevidim logiku.

SAJBAMA --> OK v pohode. Pride mi to prehnane, ale tak samozrejme tvoja volba. Nic na tom nie je zle.

BTW ako pise Snake, s tymi gelmi opatrne. Dost to drazdi kozu. Akurat dnes niekto na CZ Twitter pisal, ze ako si ma osetrit ruky podrazdene castym pouzivanim dezinf. gelu. Proste vsetko s rozumom . . . lebo si este s dobrym umyslom spravite aj horsie.
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4568
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Coronavirus a co si o tom myslite?

Príspevok od používateľa scream »

Ja som bol naposledy nakupit 11 dni dozadu, este ruska neboli ani v mode, ziaden extrem, bezny nakup do 50e pre dvoch. 3 hodky doprajem denne dochodcom kedykolvek.

Nesledoval som ako to vymysleli ale rusko si teda pri kazdej prilezitosti davat nebudem. Urcite nie v pripade vencenia psa atd. ak viem KAZDEHO obist na 2 metre a tym mu spravim sluzbu urcite vacsiu ako s ruskom. Oflusavat, olizovat a chytat si rusko xkrat dene je VELMI ZDRAVE. Ak ma pan policajt zastavi a poskytne mi rusko super, dam si ho a podakujem ale pride mi chore, nariadit ruska, ked proste nie su. Posledne v lekarni stali 6e/kus...
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Coronavirus a co si o tom myslite?

Príspevok od používateľa Snake »

Zbieras hovna po psovi ale oprat rusko je problem 😂😂 fakt sa divim ze to ako krajina davame ako davame





.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4568
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Coronavirus a co si o tom myslite?

Príspevok od používateľa scream »

Ty sa zamysli nad tym aku funkciu to rusko plni. Ked raz viem obist ludi, tak nebudem mat bakterie pred ustami a je jedno, ci 5minut, hodinu alebo cely den.
Najlepsi su aj tak ti, co maju respirator s vydychovym ventilo, kde si odkaslu a vsetko nefiltrovane ide von... Imho este horsie pre okolie ako bavlnene rusko.
Ale hlavne, ze mam daco na ksichte a zastavujem pandemiu, ze? OFCE
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Coronavirus a co si o tom myslite?

Príspevok od používateľa HellAngel »

Odar: lebo je dokazane, ze virus nejaky cas ostava aj vo vzduchu. Takze ak prejde nakazeny clovek, kuchne a ty pojdes za nim, tak to mozes dostat Keby mal rusko, tak sa nic nedeje. Si pozri tie karantene opatrenia napriklad v taliansku. V bytovkach maju povolene chodit von po jednom a uz z bytu idu s ruskom na ustach.

Scream: vyrobit si rusko fakt nie je problem. Stazovat sa na to, ze ruska nie su v obchodoch mi pride uz teraz ako velmi primitivna vyhovorka. A ked uz nie rusko, tak staci aj sal.

Ako mozno su tieto opatrenia trochu prehnane, ale tak my si nemozeme dovolit to tu prepuknut ako v krajinach zapadnejsie od nas. U nas by to znamenal asi zrejme kolabs celej krajiny, keby to to nekontrolovane vypuklo.
NB: Asus ROG Strix G16
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1827
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Coronavirus a co si o tom myslite?

Príspevok od používateľa Ivko »

scream : neboj rúšok za chvílu bude všade, jednak sa dovážajú (štát nakupuje) a tiež oficialne aj neoficialne šijú.
U nás v obci je niečo málo cez 1000 obyvatelov a čuduj sa svete dnes som mal v schránke od obce rúšku - homemade a fakt teda pekná robota, nie kus handry s gumičkou.
Rúšku dostal každý občan s trvalým bydliskom, najskôr cez poštu poroznášali starším a druhý den zvyšok. Kto to šil netuším, ani kto platil material, pretože aj material niečo stál,aj prácu bolo asi treba zaplatiť.
Do obalu vložili aj papier s informáciami o opatreniach + budú poskytovať služby pre seniorov (donáška potravín, liekov), prípadne pre kohokolvek kto o to požiada
Naposledy upravil/-a Ivko v Ut 24. Mar, 2020, 22:37, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10042
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Coronavirus a co si o tom myslite?

Príspevok od používateľa stiv »

Snake napísal: Ut 24. Mar, 2020, 21:59Dalsi pohonkavac.
Nj, zase to nie je nieco co som zacal robit pred tyzdnom a s mojou poslabsiou imunitou davam prednost cistym rukam. Hlavne teraz pocas pandemie. Pouzivam sanytol s aloe. Ziadnu homemade zieravinu. :D

Ale je fajn, ze sa niektori aspon teraz naucili umyvat ruky.
.
Používateľov profilový obrázok
Hexaris
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 790
Dátum registrácie: Št 11. Júl, 2019, 19:35
Bydlisko: Nekde na zahori

Re: Coronavirus a co si o tom myslite?

Príspevok od používateľa Hexaris »

Hade, mna to prekvapuje tiez, ale to bude asi tym, ze sa ohneme a ideme dalej a toto nas aj mozno zachrani. Uprimne ak porovnas disciplinu inde a u nas :) ... vsetko zle je na nieco dobre. (:

p.s. aky pekny spam mi prisiel od SarahMuse do PM (:
Your value does not decrease because of someone's inability to see your worth.
BOOK: MB Air M1 2020 AMP: Topping DX3Pro+ HEADPHONES: HiFiMAN HE400SE
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Coronavirus a co si o tom myslite?

Príspevok od používateľa Snake »

scream napísal: Ut 24. Mar, 2020, 22:27 Ty sa zamysli nad tym aku funkciu to rusko plni. Ked raz viem obist ludi, tak nebudem mat bakterie pred ustami a je jedno, ci 5minut, hodinu alebo cely den.
Najlepsi su aj tak ti, co maju respirator s vydychovym ventilo, kde si odkaslu a vsetko nefiltrovane ide von... Imho este horsie pre okolie ako bavlnene rusko.
Ale hlavne, ze mam daco na ksichte a zastavujem pandemiu, ze? OFCE
A ty si uvedom ze jedina moznost ako zastavit sirenie niecoho je spolupraca a ludskost, nie tu ludom nadavat do oviec a byt geroj. Ano tyzden dozadu som aj ja tak rozmyslal, ze mna sa toto netyka, ze ja nie som chory a nepotrebujem rusko, a ze od kazdeho budem robit audi kruhy a budem v pohode, lenze ked si zas na druhu stranu vezmem ci si chcem zabit rodicov/okolie/najblizsich, tak zrazu mi to rusko az tak nevadi. Navyse, ja mam dost problem s autoritami, ale zas nebudem stoj co stoj za kokota "ved lebo henten ma respirator a slaha mu z neho ohen", ked netreba. X ludi to robi lebo chce byt safe pre seba a pre okolie, a potom su takito chlapci co maju tristo milionov argumentov preco nie a kedy nie.

V aute sam to nenosim, s niekym v aute uz ano, viem to minimalizovat? Viem, boli ma to? nie, 6€? Denne predrbem 8€ na cigy a tyzdenne 120 na tankovanie, aky argument mi ostal? Jaj, nebyt k0k0t...

Suit yourself





.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4568
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Coronavirus a co si o tom myslite?

Príspevok od používateľa scream »

Ja budem robit stale to, co mi pride racionalne. Nebudem kychat, kaslat, kricat ked su okolo ludia, ci mam rusko alebo nie. Vo vytahu z vlastnej iniciativy prebehnem dezinfekciou tlacitla aby ludia, co si nasadzuju a davaju dole rusko v aute, spinavymi paprcami nemali na nom coronu.... Samozrejme neodsudzujem nosenie ruska, je to vec nevyhnutna najme v obchodoch a v praci.

Taliansko nemozete porovnavat s nasou dedinou, hustota obyvatelov kdekolvek sa neda porovant ani len s BA nie to s KE alebo roznavou. Tam by som mal respirator od rana do vecera :D

Edit: OFCE staci len sledovat, isto najdes... Ma rusko ine ho nezaujima, lebo ma RUSKO ! Proste IDDQD na coronu, raz dole, ciga, dvere, rusko hore, ruky na zabradlie, druha ciga do papule ale ma rusko a este bude hejtovat ludi bez. Na toto som ja narazal.
Uz som tu pisal, ze nas pochova debilita. Takze ruska ano ale zohladnit, za akej situacie a akym sposobom.
Naposledy upravil/-a scream v Ut 24. Mar, 2020, 22:53, upravené celkom 1 krát.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Coronavirus a co si o tom myslite?

Príspevok od používateľa Snake »

Opat sracky...sorry :)





.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4568
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Coronavirus a co si o tom myslite?

Príspevok od používateľa scream »

By ma zajimalo ako s ruskom kuris 40 cig denne :D
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1827
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Coronavirus a co si o tom myslite?

Príspevok od používateľa Ivko »

Ale dnes už sa bez rúšky nedostaneš ani do obchodu
Používateľov profilový obrázok
Hexaris
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 790
Dátum registrácie: Št 11. Júl, 2019, 19:35
Bydlisko: Nekde na zahori

Re: Coronavirus a co si o tom myslite?

Príspevok od používateľa Hexaris »

scream, ale stale je to lepsie ako byt bez nej. Chapem na co narazas, ale toto svinstvo si poleti desiatky metrov jedna basen, Takze cim menej si bez nej tym lepsie.

p.s. asi si tu napisem nejaky hw clanok, ved z tohto citania ma mrle zeru ...
Your value does not decrease because of someone's inability to see your worth.
BOOK: MB Air M1 2020 AMP: Topping DX3Pro+ HEADPHONES: HiFiMAN HE400SE

Návrat na "Debata o všetkom"