COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa beardie »

Ivko napísal: Ut 05. Okt, 2021, 18:12strašný problém je nechať sa zaočkovať.
Naozaj strašný...
Nejde o to, že by to bol problém, ale o to, že to ti ľudia nepovažujú za dôležité

Vies si predstaviť, že niektorí ľudia covid vôbec neriešia?
Používateľov profilový obrázok
Mani
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1364
Dátum registrácie: Ut 20. Dec, 2011, 08:23
Bydlisko: Košice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa Mani »

beardie napísal: Ut 05. Okt, 2021, 16:29 lenze to moze byt pre iste vekove skupiny nevhodne, viz myokartitida u deti 6-14 rokov, pricom prave na tuto skupinu ma covid zanedbatelny dopad, prekonanie covidu ma u nich mensie nasledky ako vakcinacia
Chapem tvoj point, no mame relevantne a porovnatelne data ktore by potvrdzovali ze risk myokarditidy je vyssi po vakcinacii ako po prekonani covidu (u tych deti)?

Okrem ineho, tusim pre deti pod 12 napr. Pfizer odporuca podavat polovicnu davku (15ug), kde by to riziko malo byt nizsie, ci?
Spoiler: ukázať
PC 1: 13600K +Thermalright Phantom Spirit 120 SE + Thermalright Contact Frame | MSI B760M Mortar | 2x16GB Fury Renegade DDR5 6800 MT/s | RTX 4070 Super |Seagate FireCuda 530 2TB| 2x P14 PWM in + 2x P12 PWM out | Corsair RM750x 2021 | Lancool 205M | Dell G2724D

PC 2: R5 5600 + Endorfy Fera 5 | Gigabyte B550M DS3H | 2x16GB XPG DDR4 3600 MT/s | Pulse 6700 XT 12G | Samsung 970 EVO 1TB| 2x P12 Slim PWM in + 2x P12 PWM out| XPG Core Reactor 850W | Jonsbo D30
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa beardie »

mp3turbo napísal: Ut 05. Okt, 2021, 19:35totalna debilina.
ja ti to viem podlozit studiami seroprevalencie, ty mas nejaky argument?
Mani napísal: Ut 05. Okt, 2021, 19:39Chapem tvoj point, no mame relevantne a porovnatelne data ktore by potvrdzovali ze risk myokarditidy je vyssi po vakcinacii ako po prekonani covidu (u tych deti)?
samozrejme, pravdepodobnost myokarditidy je 4-6x vyssia u zaockovanych deti proti covidu ako mat tazky priebeh po nakazeni sa covidom
Their analysis of medical data suggests that boys aged 12 to 15, with no underlying medical conditions, are four to six times more likely to be diagnosed with vaccine-related myocarditis than ending up in hospital with Covid over a four-month period.
Naposledy upravil/-a beardie v Ut 05. Okt, 2021, 19:43, upravené celkom 2 krát.
ANONYM_a7

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »


trocha humoru do tejto rozpoltenej debaty :hysterical:
Ivko tvoj postoj je rovnako extremny ako postoj niekoho kto by sa dal radsej strelit do cela jak pichnut. Nie kazdy moze - hlavne ludia co maju problem so srdcom. Ja k nim patrim a po diskusii s obvodnym a kardiologom dosli ku konsenzu ze mi to jednoducho odporucit nemozu. Ze z dostupnych infomacii by bolo pre mna viac nebezpecne "skusit co to povie" ako dostat kovida a prekonat. Aj vzhladom k tomu ze virusove influenzy prekonavam bez problemov som sa sedliacky a totalne sebecky rozhodol zatial neockovat. A za to som pri dnesnom dialogu radeny medzi antivaxerov. Je to fakt ppc super lebo seci su vacsi odbornici na moj zdravotny stav ako moji lekari a ja sam ze ano... :good: A to se vyplatí :D :rofl:
Naposledy upravil/-a ANONYM_a7 v Ut 05. Okt, 2021, 19:54, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa Blackhawk »

beardie napísal: Ut 05. Okt, 2021, 19:41
Mani napísal: Ut 05. Okt, 2021, 19:39Chapem tvoj point, no mame relevantne a porovnatelne data ktore by potvrdzovali ze risk myokarditidy je vyssi po vakcinacii ako po prekonani covidu (u tych deti)?
samozrejme, pravdepodobnost myokarditidy je 4-6x vyssia u zaockovanych deti proti covidu ako mat tazky priebeh po nakazeni sa covidom
Their analysis of medical data suggests that boys aged 12 to 15, with no underlying medical conditions, are four to six times more likely to be diagnosed with vaccine-related myocarditis than ending up in hospital with Covid over a four-month period.
Pokial dobre citam, tak to na co sa pytal Mani a to co si postol su dve odlisne veci.
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa beardie »

deti maju po ockovani proti covidu 4-6x vyssiu sancu na myokarditidu, ako by mali byt hospitalizovane na ochorenie spojene s covidom po neockovani a nakazeni sa, vratane obdobia az 4 mesiace po nakazeni sa

lepsie?
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1827
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa Ivko »

beardie napísal: Ut 05. Okt, 2021, 19:36
Ivko napísal: Ut 05. Okt, 2021, 18:12strašný problém je nechať sa zaočkovať.
Naozaj strašný...
Nejde o to, že by to bol problém, ale o to, že to ti ľudia nepovažujú za dôležité

Vies si predstaviť, že niektorí ľudia covid vôbec neriešia?
A nie si to ty komu vadia obmedzenia? Vieš že tie obmedzenia sa zavádzajú práve pre plniace sa nemocnice?
Odkial ty vieš kto je a nie je riziková osoba? Komu sa majú venovať, kto sa má očkovať...
Ty máš na to nejaký patent?

Vieš kolko ludí podlahlo ktorých brali dovtedy ako úplne zdravých bez akýchkolvek komplikácií a neboli všetci vo veku 70+?

Pozerám ale že ty si už múdrejší ako Bukovský ked vieš že decká po očkovaní majú 4-6 vyššiu šancu na myokarditídu...
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa beardie »

mam na to data, kedze sme mali celosvetovo par desiatok milionov pripadov, to je dostatocne velka vzorka
zdravych mladsich chudych pod 60 nezomrelo prekvapivo vela, z toho vyplyvaju rizikove skupiny

ci som mudrejsi ako Bukovsky neviem, nesledujem ho, viem si ale precitat vedecke studie

protipravne obmedzenia by mali byt problemom vsetkych, nie len mna, uprimne, som smutny, ze to nikto iny neriesi
problem totiz je, ze je do restauracii zakazany vstup, napriklad v ciernej faze, vsetkym, bez ohladu na to, ci chori su, alebo nie
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1827
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa Ivko »

Akurát aj porozmýšlaj že sú tie okresy čierne aj pre nízku zaočkovanosť, teda aj kvôli tebe...
Tak láskavo nefnukaj, také opatrenie sú na celom svete, len vy ich beriete ako protiprávne...
Fico by ti ukázal protiprávnosť keby bol pri moci, by rozdával pokuty že by si sa nestíhal čudovať
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2235
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa mirjak »

pls. mozete mi niekto vysvetlit alebo nasmerovat na zdroj ci info, ako/preco sa urcuje davka vakciny podla veku? 12r. dieta s hmotnostou 35kg dostane davku ako dospely 120kg chlap, 11 rocne dieta s vahou 45kg dostane 1/3 davky tej istej vakciny. Laicky mi to vrta hlavou...
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa beardie »

Ivko napísal: Ut 05. Okt, 2021, 20:15 Akurát aj porozmýšlaj že sú tie okresy čierne aj pre nízku zaočkovanosť, teda aj kvôli tebe...
Tak láskavo nefnukaj, také opatrenie sú na celom svete, len vy ich beriete ako protiprávne...
Fico by ti ukázal protiprávnosť keby bol pri moci, by rozdával pokuty že by si sa nestíhal čudovať
kvoli mne tazko...
neviem ako Fico, ale Matovicova vlada rozdavala likvidacne pokuty pre spoluobcanov bez problemov
taketo opatrenia na celom svete samozrejme nie su

skus znova
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1827
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa Ivko »

Nie nie sú, len o 2-3 strany dozadu sa píše že v AT pri vstupe do reštiky sa kontroluje s covid passom aj totožnosť a registruješ sa aby ťa v prípade šírenia covidu vedeli ihned poslať na test či do karantény...
To by bolo u nás protizákonné, protiústavné a neviem ešte aké...

Celý tvoj problém je že si posadnutý Matovičom a nejdeš sa očkovať presne ako môj kolega Kotlebovec "lebo Matovič" a naivne si myslíš že keby vládol niekto iný že by to tu bolo inak, že by sa netestovalo, že by sa neočkovalo, že by neboli obmedzenia, alebo že by nebol núdzový stav
To určite...

Si spomen ked Pelé zriadil karanténu v Gabčíkove a čo odkázal ludom v karanténe Lučanský...
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa beardie »

slovo Matovic som napisal dnes prvykrat po pol roku od 30.4.2021
existuju krajiny, ktore taketo obmedzenia nemaju, Polsko, Madarsko, Cesko len z tych najblizsich

nechcem, aby neboli obmedzenia, chcem, aby boli obmedzenia, ktore pomozu krajine
zakaz vstupu zdravym do fitiek a restauracii krajine vonkoncom nepomoze
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa faugusztin »

Ze akurat argumentujes tymi krajinami - percento zaockovanych oboma davkami:
Polsko 52%
Cesko 56%
Madarsko 59%

Slovensko 42%.
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1827
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa Ivko »

Trepeš ako môj kolega Kotlebovec, tam nemajú to, tam nemajú hento, alebo že on mal často neaktuálne informácie, alebo také čo niekto zámerne podsúval klamlivé to nevedel...
Radšej spochybnoval tie overené informácie, že ako vieme že sú pravdivé

Ako ty vieš ktoré obmedzenia krajine pomôžu a ktoré uškodia, si už riadil nejakú krajinu a niesol si zodpovednosť za všetko?
Znova sa pýtam máš na to nejaký patent?
Ako vieš kto je zdravý bez testu, kto môže a nemôže do fitka či reštiky?

Vieš ako sa tu rozvláka covid? Tak že sa netestuje...
Tak že zrovna tí čo sa očkovať nechcú, sa nechcú ani testovať

Preto sa očkuje aby sa ten vírus u očkovaného človeka nemal takú možnosť šíriť ako u neočkovaného

Návrat na "Debata o všetkom"