nVidia GeForce GTX 970 (recenzie, informácie...)

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Asnod
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2299
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 12:05
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: nVidia GeForce GTX 970 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa Asnod »

ja koukal ze AMD celkem zamakalo na vykonu R9 390X celkem prohani i 1550Mhz edici GTX980Ti od Kingpina :)
http://www.hardwareluxx.de/index.php/ar ... l?start=15
Slušný, ale víc než postarší Catalyst 15.150 tam udělal Patch 2.5, který vyšel 17.7., předchozí testy s tím samým driverem takové nárůsty výkonu nehlásí.

Takže další uměle bržděná hra pro AMD karty... aneb "za všechno může AMD" - prostě to svedeme na AMD drivery ale výkon fixnem updatem hry po pár měsících když už nám to nV zaplatila - stejný scénář jako AC: Unity. Je až do očí bijící co se s TWIMTBP programem dá sabotovat :mrgreen:
Tu mas quote z pct fora. Neviem co je na tom pravdy, otestovat to nemozem.
Na nezmyselne komenty miestnych intelektualov nereagujem.
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22017
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: nVidia GeForce GTX 970 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa dexterav »

jo zlá nv ako sme tu písali už aj predtým :-)
aj tak je prinajmenšom divné 290x vs 390x a výkon 2x vyšší, zdá sa že amd tiež zvysoka kašle na 290/x ako nv na keplerov
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Asnod
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2299
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 12:05
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: nVidia GeForce GTX 970 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa Asnod »

Rozdielne ovladace a rozdielny patch v hry. Co na tom nechapes?
Na nezmyselne komenty miestnych intelektualov nereagujem.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4580
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: nVidia GeForce GTX 970 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa scream »

No v release notes patchu 2.5 ku Pcars nie je ani zmienka o vylepseni vykonu na AMD kartach. Ak ten patch ozaj robi tak vyrazne zlepsenie a ani sa to neunuvali zmienti, tak to trosku smrdi, tym co tu bolo spominane. :red:

Na druhu stranu mi logika hovori, ze ak by patch riesil vykon, tak rozdiel medzi 290X a 390X nebude 105%. Takze bez novych driverov od AMD by to aj tak neslo ( to len na margo konspiracnych teorii). Ja tomu testu zatial neverim.

Pockal by som si na niekoho, kto to vie realne odskusat, ci stale plati, ze 290X=390X < GTX970 (v Pcars).
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
UnreAll
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 189
Dátum registrácie: St 02. Jún, 2010, 23:48

Re: nVidia GeForce GTX 970 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa UnreAll »

Tyzden dozadu som kupim GTX 970 Strix. Karta je to nadherna, kvalita spracovania od Asus je jedna z najlepsich, ake som kedy videl, konecne karta, ktora sa mi vazne paci a zaroven posobi kvalitnym dojmom. Po nic neoslnujucom Gigabyte a prilis plastovom MSI a radsej sem nebudem ani tahat Lightning spracovanie, je Strix taky maly zazrak :good:

Pisem ale preto, ze mi trochu vadi piskot cievok. Ono keby piskali v zatazi, tak mi je to v podstate fuk, pretoze pocas hry mam vzdy na usach sluchadla. Problem je ale v tom, ze ona paradoxne ani tak nepiska v zatazi, ako skor v klude, cize na ploche (W10). Najvtipnejsie na tom je, ze ona v zatazi prave naopak ztichne. To ked uz mi ten piskot vazne lezie na nervy, tak spustim nejaku hru a hned je ticho. Ten piskot je skor tak jemny, nie nejak extra vyrazny, ale casom sa to dostava do hlavy a vazne to zacina prekazat. Navyse sa neprejavuje stale, ale narazovo, napr. ked som zacal pisat tento text, tak si piskala uz v stadiu neprijemnosti a teraz uz zase nepiska vobec, nevyda ani "hlasku", ale ono sa to zase vrati a uz to tu chvilu so mnou zostane.

Divne na tom je, ze vsetci pisu o tom, ze im piska v zatazi a to by kludne mohla, no moja karta skor zapiska v 2D rezime a v tom 3D ztichne, dokonca aj spustenie HD videa pomoze, aby konecne ztichla.
Viem, ze to sposobuje rezonancia cievok pri vysokom odbere, kde dochadza k fyzickemu kontaktu, ale preco si tak jemne bzuci v klude mi pri tejto teorii nejde do hlavy. Neviete, co by to este mohlo sposobovat, pripadne ako to eliminovat? ale eliminacia asi nebude mozna a reklamovat to nechcem, aspon zatial nie. :? :help: :facepalm: :-D
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: nVidia GeForce GTX 970 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa Leon »

najhoršie na tom je, že jednu tiež budem brať, a keď takto pískajú tak to ju rovno môžem vymazať z košíka,... to takto pískajú všetky ?
Používateľov profilový obrázok
Zubesuch
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1045
Dátum registrácie: Ut 23. Okt, 2012, 18:32
Bydlisko: Bratislava

Re: nVidia GeForce GTX 970 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa Zubesuch »

ano piskaju viac ci menej vsetky
Spoiler: ukázať
PC1=> MB: Asus X99-Deluxe/USB3.1 <|> CPU: Intel Core i7 5820K @ 4,6 GHz / 1.28V <|> Cooler: Cryorig R1 Ultimate <|> RAM: Kingston HyperX Fury Black 4x8GB DDR4 2666 MHz CL15 <|> GPU: furt sa meni <|> SSD1: Samsung 840 Pro 256GB <|> SSD2: Samsung 850 Pro 1TB <|> HDD1: Seagate SV35.5 1TB <|> ext.Storage: AXAGO EE35-XA3 ALINE + WD 1TB RE4 <|> PSU: SuperFlower Golden King 550W + Silverstone Black Singlesleeve Extensions <|> Case: Define R4 + Noiseblocker PK1 a PK2 fans <|> Mouse: Razer Deathadder BE <|> Mouse Pad: Razer Goliathus Alpha Speed <|> OS: W10 pro

PC2=> MB: MSI H87i <|> CPU: Intel i5 4590 <|> Cooler: be quiet! Shadow Rock TopFlow SR1 <|> RAM: Kingston 2x8GB 1600MHZ CL9 <|> GPU: Asus R9 270x 2GB <|> SSD: Samsung 830 128GB <|> HDD1: Hitachi DeskStar 320GB <|> HDD2: WD RED 3TB <|> PSU: be-quiet! Pure power L8 430W CM <|> Case: Define Nano S windowed + Venturi fans <|> OS: W10 pro
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: nVidia GeForce GTX 970 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa Leon »

tak ja už neviem,... na 960ky niesú waterblocky, 970ky pískajú a 980ku kupovať nemienim :D
UnreAll
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 189
Dátum registrácie: St 02. Jún, 2010, 23:48

Re: nVidia GeForce GTX 970 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa UnreAll »

Ale ako ono to neni az take hrozne, len v tom klude to je casom pocut, kedze mam vetraky same o sebe dost tiche a najvacsi hluk asi robi disk, tak to vnimam asi viac a navyse mam PC hned vedla hlavy a v skrinke CM 690 II Advanced, ktora je derava jak sito a pocut z nej uplne vsetko. vrim,ze keby som tuto skrinku mal pod stolom, tak o tom ani neviem a keby som mal nejaku odhlucnenu, tk to zrejme tiez neni pocut, ani vedla hlavy.
Inak ide o vazne vybornu kartu a okrem toho mierneho piskania sa nemam na co stazovat. Piskali mi aj karty predtym, len vtedy som to tak nevnimal uz len kvoli tomu, ze PC som bezne pocul z izby do kuchyne :D
Ja to napr. ako tak zavazny dovod, ze by som to utekal dat reklamovat nevidim a neni to len koli tomu, ze by mi pravdepodobne poslali inu piskajucu kartu :D Len to miestami lezie trochu na nervy no
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: nVidia GeForce GTX 970 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa Leon »

veď o to práve ide, že keĎ si raz začneš všímať, že to trocha píska, tak to už nedostaneš z hlavy :D
UnreAll
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 189
Dátum registrácie: St 02. Jún, 2010, 23:48

Re: nVidia GeForce GTX 970 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa UnreAll »

Ahaa a ja ze preco sa mi to zda stale castejsie a vyraznejsie :D
Ale ako vazne, napr. teraz drzi hubu a pocujem tocit platne disku, takze ten piskot je vazne jemny a mam v plane neskor kupit skrinku Fractal Design Define XL R2 a verim,ze tma to bude dost utlmene a na nejake cievky aj zabudnem
Inak tiez som chcel 980 a nakoniec usudil,ze su to vyhodene peniaze. Nevidel som hru v ktorej by 970 za nou zaostavala nejak vyrazne, urcite nie tak vyrazne, ze by to malo ospravedlnit tych zhruba 200e navyse. To radsej nech si trosku popiska :D
Hexaris

Re: nVidia GeForce GTX 970 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa Hexaris »

Lenze ono piska aj 980, aj 980ti a verim, ze aj titan ... ja som to proste zacal ignorovat. Respektíve skorej vrci ako piska.
Asnod
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2299
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 12:05
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: nVidia GeForce GTX 970 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa Asnod »

Tak si platte za piskajuce tovary a potom cudujte sa ze sa to stane bezna vec a jedneho dna to zacne mozno aj spievat :D
Na nezmyselne komenty miestnych intelektualov nereagujem.
Používateľov profilový obrázok
Zubesuch
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1045
Dátum registrácie: Ut 23. Okt, 2012, 18:32
Bydlisko: Bratislava

Re: nVidia GeForce GTX 970 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa Zubesuch »

mal som doma 4 GTX980Ti a veru nepiskala ziadna... co som cital sa stazovat tak len na GB
Spoiler: ukázať
PC1=> MB: Asus X99-Deluxe/USB3.1 <|> CPU: Intel Core i7 5820K @ 4,6 GHz / 1.28V <|> Cooler: Cryorig R1 Ultimate <|> RAM: Kingston HyperX Fury Black 4x8GB DDR4 2666 MHz CL15 <|> GPU: furt sa meni <|> SSD1: Samsung 840 Pro 256GB <|> SSD2: Samsung 850 Pro 1TB <|> HDD1: Seagate SV35.5 1TB <|> ext.Storage: AXAGO EE35-XA3 ALINE + WD 1TB RE4 <|> PSU: SuperFlower Golden King 550W + Silverstone Black Singlesleeve Extensions <|> Case: Define R4 + Noiseblocker PK1 a PK2 fans <|> Mouse: Razer Deathadder BE <|> Mouse Pad: Razer Goliathus Alpha Speed <|> OS: W10 pro

PC2=> MB: MSI H87i <|> CPU: Intel i5 4590 <|> Cooler: be quiet! Shadow Rock TopFlow SR1 <|> RAM: Kingston 2x8GB 1600MHZ CL9 <|> GPU: Asus R9 270x 2GB <|> SSD: Samsung 830 128GB <|> HDD1: Hitachi DeskStar 320GB <|> HDD2: WD RED 3TB <|> PSU: be-quiet! Pure power L8 430W CM <|> Case: Define Nano S windowed + Venturi fans <|> OS: W10 pro
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12964
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: nVidia GeForce GTX 970 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Asnod napísal:Tak si platte za piskajuce tovary a potom cudujte sa ze sa to stane bezna vec a jedneho dna to zacne mozno aj spievat :D
detto s Fury a Fury X, ak si si chcel šťuchnúť do tímu zelených
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305

Návrat na "Grafické karty"