COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Nechali by ste sa zaockovat ruskou vakcinou Sputnik?

Ano
29
39%
Nie
46
61%
 
Celkom hlasov: 75

Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5520
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Coronavirus a co si o tom myslite?

Príspevok od používateľa SKiLEX »

HellAngel napísal: Ut 24. Mar, 2020, 21:38 preco by si ho nenosil? aky mas k tomu dovod? ci hrdinstvo? Nerozumiem tomu. .
Tazsie sa v tom dycha, po par minutach to navlhne, je v tom teplo

Z bytu odchadzam s ruskom, na postu/do obchodu etc. aj s rukavicami

Ale mat ho ked v okruhu 30m okolo teba nikto neni/ides v aute mi pride znacne kontraproduktivne

Nehovoriac o tom ze zakon vlastne porusujes aj ked bez ruska ories zahradku
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5392
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: Coronavirus a co si o tom myslite?

Príspevok od používateľa kllr007 »

I think it's time we say it.... https://imgur.com/gallery/rbaTod6
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Coronavirus a co si o tom myslite?

Príspevok od používateľa Snake »

Ivko napísal: Ut 24. Mar, 2020, 22:57 Ale dnes už sa bez rúšky nedostaneš ani do obchodu
gramatiku vieme? :D





.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Coronavirus a co si o tom myslite?

Príspevok od používateľa faugusztin »

kllr007 napísal: Ut 24. Mar, 2020, 23:12 I think it's time we say it.... https://imgur.com/gallery/rbaTod6
Citovat National Review je ako citovat Zem a vek.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12345
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Coronavirus a co si o tom myslite?

Príspevok od používateľa HellAngel »

skilex: ja to vidim tak, ze na tie ruska si budeme musiet zvyknut. aj ked toto prejde, co ratam ze prejde, asi sa noseniu rusok, nevyhneme v buducnosti. Treba sa pozriet aj na tie pozitiva. Napriklad znizeny vyskyt chripky. Co je tiez jeden zo svetovych zabijakov a mame tu kazdorocne niekolko vln. Akurat casom, sme si vypestovali celkom silnu globalnu imunitu, ale koli mutovaniu, je stale chripka problem.

Scream: a ty vies co je racionalne v tomto stave? Nova vlada si srpavila krizovy stab s odornikmi na virusy a epidemie a to svetoveho formatu. Myslim, ze ked oni povedia, ze tie rusky maju zmysel, aj ked v niektorych pripadoch je to hodne pritiahnute za vlasy, tak to asi zmysel ma. Beriem to tak, ze ochranujem tymto hlavne druhych a nie seba. Lebo ty ani nemusis vediet, ze to mas, mozes byt len prenasac bez priznakov.

Osobne sa nejako Corony nebojim, verim tomu keby sme to nahodou chytili tak to prekoname bez vacsich problemov, skor sa obavam kolabsu zdravotnictva a ked nahodou ja, polovicka alebo deti budu potrebovat naozaj urgentnu pomoc, tak ju nemusia dostat v case. Ja si tu rusku nacapim aj na hajzli ked to bude potrebne
Správa od vedenia:

V tomto prispevku boli zvyraznene slova ktore autor nevie spravne gramaticky napisat

NB: Asus ROG Strix G16
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Coronavirus a co si o tom myslite?

Príspevok od používateľa faugusztin »

No, mam pocit ze asi budeme zavadzat karantenu pre obcanov USA - Trump chce mat plne kostoly a nastartovanu ekonomiku na Velku noc.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5520
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Coronavirus a co si o tom myslite?

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Nemyslim si, hned ako tak odzneje nebezpecenstvo corony tak po ruskach nestekne pes

Kvoli chripke ich urcite ludia nosit nebudu
Používateľov profilový obrázok
LeaR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 831
Dátum registrácie: Pi 09. Sep, 2011, 19:31
Bydlisko: BA

Re: Coronavirus a co si o tom myslite?

Príspevok od používateľa LeaR »

Ja si praveze myslim, ze ruska sa nosit budu pocas chripkoveho obdobia. Opadol ten ostych nosit rusko na tvari a ludia sa uz na teba nebudu pozerat ako na blbca z inej planety.
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5896
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Coronavirus a co si o tom myslite?

Príspevok od používateľa wingo »

Občas neviem či sa mám smiať či plakať keď to tu čítam a radšej som nereagoval, ale nedá mi.

Ohľadom dôchodcov, sme tu IT komunita, google snáď vieme používať? Aktuality.sk:
7. Dôchodcovia nad 65 rokov budú môcť nakupovať len v čase pre nich špeciálne určenom, konkrétne od 9:00 do 12:00. „Sú to špeciálne otváracie hodiny pre najviac ohrozených ľudí,“ povedal predseda vlády.
Myslím že každý je schopný v stave núdze sa trošku prispôsobiť.

Ohľadom rúšok vonku, povinnosť nosiť rúška má viacero aspektov a súvislostí ktoré nikoho kto s tým nemá skúsenosť len tak z hlavy nenapadnú, stačí si pozrieť či prečítať vyjadrenia skúsených infektológov. Áno, aj pre neskladanie rúška keď naookolo nik nie je sú odborné argumenty, stačí si ich vypočuť. Ale kto chce byť rebel vždy si nájde 100 dôvodov prečo nie, však nejaký odborník so skúsenosťami z oblastí so smrteľnými nákazami predsa nemôže vedieť viac ako on so svojim sedliackym rozumom.
Čo sa dostupnosti týka, na Jojko ukazujú deti deťom ako si ušiť rúška, What's your excuse? Kto je lenivý, vždy sa dá použiť šál (stále je chladno), šatka atď. Ja keď som von vyzerám s čiernou šatkou a čiapkou, len oči mi vidno, ako keby som sa chystal vykradnúť banku :D
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4571
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Coronavirus a co si o tom myslite?

Príspevok od používateľa scream »

https://youtu.be/gG7oEmuVrH0 9:50 tolko nazor studovanej odbornicky na ruska a rukavice... nech to nenechavame na moj sedlacky rozum. Zaver uz nech si kazdy spravi sam ale hadajte, kde je vlhke a teple prostredie vhodne nie len pre covid. :bye:
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Coronavirus a co si o tom myslite?

Príspevok od používateľa Snake »

Leon stajl kopanie na okolo, daj aj daku knihu prosim, a vyjadri sa mi preco silou mocou chces byt chrapun ,dik :D





.
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Coronavirus a co si o tom myslite?

Príspevok od používateľa shajek »

no co chlapci, co hantavirus :D
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
SAJBAMA
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 296
Dátum registrácie: So 25. Apr, 2009, 11:52
Bydlisko: Nitra

Re: Coronavirus a co si o tom myslite?

Príspevok od používateľa SAJBAMA »

Ach jaj chalani, niektorí mi tu pripomínate prečo som v robote deň po zavedení povinnosti nosiť rúška vo firme musel doplniť na nástenku toto:
Ak je pracovník na pracovisku sám, vykonáva osobnú hygienu, alebo občerstvenie, alebo inú činnosť pri ktorej by mu prekážalo, smie si rúško (alebo adekvátnu náhradu) na nevyhnutnú dobu sňať.
Pretože sa ma chodili exoti pýtať ako v tom majú jesť a fajčiť, a že im to vadí pod zváračskou kuklou :facepalm: :rofl:

A teraz vážna otázka, vie niekto prosím dať link kde sú oficiálne písomne tieto opatrenia? Nemyslím transkript z nového času... Ja som sa fakt snažil to zachytiť ale Igor moc obkecáva.

Z mojej doterajšej skúsenosti, som sa totiž nikde nestretol s tým, že by som do obchodu musel mať rúško za 6 eur z lekárne...
Povinnosť bola zakrytý nos a ústa. Bolo jedno či šál, šatka, kukla, nákrčník....

Čo sa týka chodenia sám von kde nikto nie je. Ja som to napísal už predtým, ale skúsim ešte raz a po slovensky: Kde niet žalobcu, niet ani sudcu.

Tuto by sa mohol vyjadriť skôr quicky, ale predpokladám, že nenosenie bude priestupok podľa § 56 zákona č. 355/2007 Z.z., ktorý sa následne prejednáva podľa klasického zákona o priestupkoch č. 372/1990 Zb, však?

Čo v praxi znamená, že pokiaľ ma aj nachytá PZ bez rúška, tak sa to bude riešiť buď v klasickom blokovom konaní, ak bude spoľahlivo zistený a budem ochotný zaplatiť pokutu. Čo znamená v zmysle § 56 zákona č. 355/2007 Z.z.maximálne 99 eur na mieste.

Alternatívne čo vidím ako reálnejšie, je vybaviť tento priestupok napomenutím, a tým, že si následne dám niečo cez hubu... :rolleyes:

Druhá možnosť je klasické konanie, s vyššou sankciou ale aj tam bude musieť byť dokázaný. A myslím si, že by sme nemali plytvať kapacitou PZ zrovna na toto...

scream napísal: Ut 24. Mar, 2020, 22:27 Najlepsi su aj tak ti, co maju respirator s vydychovym ventilo, kde si odkaslu a vsetko nefiltrovane ide von... Imho este horsie pre okolie ako bavlnene rusko.
Ale hlavne, ze mam daco na ksichte a zastavujem pandemiu, ze? OFCE
To bude znieť blbo, ale poviem ti k tomu keďže takú masku nosím napr. do obchodu toto:
Áno, je to tak, písal som to pár strán dozadu. Preto si aj v priestore kde je viac ľudí treba držať odstup. Zo skúsenosti ti poviem, že tá celomaska ho priam generuje sama :D
AD2, nie všade sa to dá, ale pokiaľ ty budeš stáť napríklad na pokladni tak odstup pred sebou si určuješ ty, a myslím že nič sa nestane keď bude stáť za tebou niekto s respirátorom s ventilom, a ty ho poprosíš aby išiel meter dozadu, tak si myslím že väčšina ľudí v tejto situácií splní...

AD3, za toto výjadrenie ti možem samozrejme prísť ako ofca, alebo sebe-stredné havado, ktoré ohrozuje druhých. Mám doma onkologického pacienta, a je pre mňa dôležité nič nechytiť. Pokiaľ tu niekto nie je Gandhí, tak mu vždy bude záležať viac na zdraví svojom, ako na zdraví ostatných. Ak sa nájde niekto kto tvrdí, že to tak nie je tak kľudne...

scream napísal: Ut 24. Mar, 2020, 22:19 Urcite nie v pripade vencenia psa atd. ak viem KAZDEHO obist na 2 metre a tym mu spravim sluzbu urcite vacsiu ako s ruskom.
Zase ti možno prídem divný, ale bol som venčiť psa a na 10m širokej ceste, keď som videl, že ide niekto naproti, aj keď na druhej strane tak som si 25m pred tým vytiahol cez nos nakrčník... Spravila to aj osoba oproti... Nevidím na to nič hrozné, je to v rámci nejakej empatie a solidarity... Samozrejme psa nechodím venčiť v maske...
Workstation: HP Z230- i7 4770, 16gb DDR3, GTX 960, SSD RAID 2x256GB, 3x HP 24" LCD
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5896
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Coronavirus a co si o tom myslite?

Príspevok od používateľa wingo »

scream napísal: St 25. Mar, 2020, 00:15 https://youtu.be/gG7oEmuVrH0 9:50 tolko nazor studovanej odbornicky na ruska a rukavice... nech to nenechavame na moj sedlacky rozum. Zaver uz nech si kazdy spravi sam ale hadajte, kde je vlhke a teple prostredie vhodne nie len pre covid. :bye:
Kde tam spomínala že odporúča dávať rúško dole keď nik nie je naokolo? Si si domyslel čo sa ti hodilo. Pozri si aj video ako ľahko sa vieš nakaziť práve kvôli manipulácii s rúškom ;)
Vlhké a teplé prostredie pre Covid je hlavne tvoje telo, ak sa drží vo vlhku a teple pod rúškom tak je už aj v tvojom tele a je to už v tomto prípade v podstate irelevantné.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5392
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: Coronavirus a co si o tom myslite?

Príspevok od používateľa kllr007 »

faugusztin napísal: Ut 24. Mar, 2020, 23:21
kllr007 napísal: Ut 24. Mar, 2020, 23:12 I think it's time we say it.... https://imgur.com/gallery/rbaTod6
Citovat National Review je ako citovat Zem a vek.
To je síce pekné ale pokiaľ to maju všetko podložené zdrojmi tak nech je to pre mňa zamna aj v časopise Fľak.
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10

Návrat na "Debata o všetkom"