COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12345
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa HellAngel »

a co by si navrhol za riesenie? neriesit Covid vobec? Ako dlho by to vydrzalo? Ratam ze cochvila by bol kolabs nemocnic a nasledne ekonomiky. V podstate krach statu. My nie sme pripraveny na takto riesenie. Skusili to Svedi, ustali to, ale aj tak idu cestou ockovania. A rovnako ako ine staty, nie len chorych, tlstych a starych, ale globalne vsetkych.
Polsko ide do tretej davky vakcinacie, maju stvrtu vlnu. Madarsko dosiahlo ockovanost cca 60%. Maju napriklad povine ockovanie v zdravotnom sektore, rovnako spustili uz davnejsie ockovanie 3 davkou a aj deti. Cesi su na tom podobne ako madarsko aj s opatreniami. Urcite nezalozili si ruky na hrud a nic nerobia.
Opatrenia u nas od zaciatku zle aplikovane a nefunkcne. Kopirovali sme opatrenia, ktore aplikovalli u susedov. Ohladne politickych stran, katastrofa napriec poitickou scenou, urobili si z vakciny politicku sutaz a hru. Oni a media mozu z velkej casti za aktualnu situaciu u nas.

@Broslowski koleina v praci sa tiez nemoze ockovat. Nedoporucil jej to jej kardiolog a gastro lekar. Lenze nikto jej to neda na papier. Bratranec ma vysoke stadium psorky a este nejake problemy so srdcom. Rovnako mu nedoporucili sa ockovat. Nie su zaockovany nie z dovodu, ze si o sebe myslia ze su mudrejsi ako ludia v odbore, ale zo zdravotnych dovodov. No ale vzhladom na situaciu, ich ludia zaraduju na druhy breh a antivaxerov, aspon teda ti jednoduchsi
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa beardie »

faugusztin napísal: Ut 05. Okt, 2021, 21:11 Ze akurat argumentujes tymi krajinami - percento zaockovanych oboma davkami:
Polsko 52%
Cesko 56%
Madarsko 59%

Slovensko 42%.
samozrejme, celkovy pocet ockovanych ludi nie je vysoky, som ale rad, ze vo vyssich vekovych kategoriach sa to dostava k 70+ percentam
preto by mali byt opatrenia nastavene adekvatne, pride ti normalne, ze plne zaockovany nemoze ist do restauracie?
netreba zabudat, ze vacsina krajiny uz tomu bola vystavena a ma protilatky

Ivko: zatial davas pocity, ziadne data
Ako ty vieš ktoré obmedzenia krajine pomôžu a ktoré uškodia
zacal by som tymi, ktore su desatrociami preverene
napriklad doporucenia WHO ako zvladat pandemie respiracnych virusov
si už riadil nejakú krajinu a niesol si zodpovednosť za všetko?
to nikto z nas, neznamena to, ze by som sa neobklopil ludmi, ktori tomu rozumeju a vyhadzal vsetky tie Brazinove a Krcmerych, ktori preukazatelne klamu
Ako vieš kto je zdravý bez testu, kto môže a nemôže do fitka či reštiky?
testuju sa ti ludia? nie, maximalne si spravia test na pritomnost RNA virusu na sliznici
nebudem ta zatazovat detailami, ale pozitivna pritomnost neznamena, ze je clovek chory
Vieš ako sa tu rozvláka covid? Tak že sa netestuje...
rozvlakavaju ho vsetci, i plne zaockovani
Tak že zrovna tí čo sa očkovať nechcú, sa nechcú ani testovať
to tiez nie je pravda
Preto sa očkuje aby sa ten vírus u očkovaného človeka nemal takú možnosť šíriť ako u neočkovaného
ale stale sa sirit bude, takze je najvyssi cas pripravit sa na realitu a akceptovat, ze tu s nami virus zostane uz naveky
HellAngel napísal: Ut 05. Okt, 2021, 21:22 a co by si navrhol za riesenie? neriesit Covid vobec? Ako dlho by to vydrzalo? Ratam ze cochvila by bol kolabs nemocnic a nasledne ekonomiky. V podstate krach statu.
zacal by som seroprevalencnou studiou na vzorke celej populacie a podla toho nastavil pravidla
nikdy sa nebojuje proti nepriatelovi naslepo, musis mat predstavu, kde sa nachadza
taktiez by som okamzite zrusil protizakonne a diskriminacne opatrenia, motivoval k ockovaniu, ale nie vyhadzovanim penazi do vzduchu cez rozne loterie, ale priamo, zrusil obmedzenia v skolach, atd, atd
moznosti je velmi vela
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2332
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa Xeigen »

Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1828
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa Ivko »

beardie: si pekne mimo
taktiez by som okamzite zrusil protizakonne a diskriminacne opatrenia, motivoval k ockovaniu, ale nie vyhadzovanim penazi do vzduchu cez rozne loterie, ale priamo, zrusil obmedzenia v skolach, atd, atd
Ako je možné že v AT s covidpassom musíš preukázať aj totožnosť (to kvôli tomu aby 10 neočkovaný pacienti neukazovali odfotený QR kód očkovaného)?
Ako je možné že v AT to nepovažujú ža protizákonné?
Alebo ako je možné že v AT testovali decká 2x za týžden?

No tak, že tam majú menej de***lov čo do toho rýpu a nikto nerieši že to teoreticky porušuje nejaký zákon...
Ludia sa zaočkojú a nemajú sa problém preukázať covid passom, či preukázať sa ešte aj občianskym...

Ako ty chceš motivovať k očkovaniu, ked Kotleba pri každej príležitosti organizuje protest, tak isto je proti Fico aj Pellé, Harabin, Mazurek, Slovenské Hnutie obrody, Bukovský a mnoho dalších...
Chyba bola že im dávno nezavreli hubu
A to nehovorím že ty sám si proti, kto by už len teba premotivoval...
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa maniak »

Ivko, trosku opatrne narabaj s tymi info. CovidPass je aj na SK platny len s dokladom totoznosti (ale na SK ti to smie asi kontrolovat iba policajt?). Tu som za 3-4 mesiace s CovidPasom ukazoval k nemu doklad totoznosti asi 2x (?), inak stacilo len ukazat QRko. Samozrejme, su aj podvodnici, vzdy budu. Decka sa stale testuju, aj v skolkach (aktualne 1x tyzdenne PCRko, 1x tyzdenne Ag), v skolach netusim ako, ale testuje sa. A tie vyhlasky/zakony pravidelne chodia na sud, nesledujem ale rozhodnutia. Pamatam, ze minulorocny lockdown (ten prvy) bol protizakonny, potom to nejako osetrili. Ale rype do toho v podstate trvale FPÖ (nieco ako SNS, mozno radikalnejsia, su tam nejaky pohrobkovia nackov). Uprimne, pomaly sa temy menia, cisla su aktualne stabilne (7d PCR incidencia je okolo 140/100t, denne umrtia okolo 10-15, celkova preockovanost okolo 61% (65% prvou davkou)) a do toho teraz predstavili velku reformu dani (CO2 dane), takze sa zmeni radikalnejsie narativ. Uvidime co spravi november so situaciou.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa beardie »

Ivko napísal: Ut 05. Okt, 2021, 21:57Ako ty chceš motivovať k očkovaniu
ako som pisal vyssie, adresne
ked sa neda inak, tak priamym vyplacanim penazi novoockovanym, nie rozdavat stovky a tisice ludom pol roka zaockovanym, tych nie je dovod odmenovat, je to sprostost
A to nehovorím že ty sám si proti, kto by už len teba premotivoval...
mozno keby si vedel citat s porozumenim, tak by si pochopil, preco mna motivovat netreba

deti su zo vsetkych vekovych kategorii najmenej rizikove, vieme, ze na Slovensku zomrelo myslim 7 deti, aj tie boli tazko chore
preto je zatvaranie tried po jednom pozitivne testovanom blbost, hlavne ked sa na plnu hubu hovori, ze sa deti maju premorit
SAJBAMA
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 296
Dátum registrácie: So 25. Apr, 2009, 11:52
Bydlisko: Nitra

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa SAJBAMA »

DesRe napísal: Ne 03. Okt, 2021, 12:53 to isté dvory nad žitavou

samozrejme pod dohľadom lekára
Prepáč, len mi to nedá, to myslíš to ako Braňo po tom čo už odmietol testovať plošne, tak nakúpil ivermektín?
Vieš koľko ľudí ním bolo liečených tam? A vieš koľko ľudí, z tej obce, čo ten test aj tak potrebovali, lebo napríklad robia v JLR, alebo na nemenovanom družstve kde to aj tak vyžadovali, tak sa nechali otestovať inde?

Aby si ma chápal, ja proti pánovi starostovi nič nemám, keďže ho poznám, je to celkom rozumný chlap. Ale napadlo ti niekedy prečo prišiel s týmto nápadom?
Vox populi, Vox dei...
Je to predsa len starosta. A starosta chce byť aj naďalej. Okrem toho, že politiku majú v rodine, že?
Testovanie nebolo zrovna populárne opatrenie. Tak sa postavil voči nepopulárnemu opatreniu. O tom ako to bolo s dovozom ivermektínu v tej dobe som písal v predošlej už zamknutej téme. Hlavne o fakte, že pokiaľ vtedy ešte nebolo platné dočasné schválenie tak jeho dovoz a zaobchádzanie s ním, by mohlo niesť známky určitého TČ, potvrdil to tu vtedy aj miestny JUDr. ;)
Je to taký PR stunt na hrane, rozhodne to však nie je riešenie problému. Aj načasovanie bolo fajn.

Ostatne, pán starosta má moju podporu, lebo nepoznám iného starostu čo by jazdil na G63ke, to hneď vidíš, že je to cool chlap :rofl:

Ja to plne chápem, že zúfalí ľudia robia zúfalé veci. Hlavne keď bol u nás spôsob liečby aký bol, rozumej zostaňte doma, pite čaj. Sú ľudia s rakovinou čo dávajú 30 euro za jednu fľašu vody lebo si myslia, že im to pomôže, a to je len špička ľadovca všetkých týchto "snakeoilov". Ale zase nechceš aby to vyzeralo ako niekto kto Ivermektín bral preventívne, lebo niekde čítal, že pri určitej hladine už nechytí Covid :rolleyes:

@Ivko , ja netvrdím, že v Rakúsku to nefunguje o chlp lepšie. Ale zase si netreba myslieť, že aj tam nie sú len ľudia. Bol som v nemenovanom hodinárstve vo Viedni, úmyselne nebudem uvádzať či to bol Bucherer, Wagner atď. je to úplne jedno. Mal som tam dohodnuté stretnutie s predajcom, čo ma pozná dlhšie keďže tam sem tam nakupujem. Očkovanie ukazovať nechcel, lebo však sa poznáme. Tak sme chvíľu kecali, že sme sa dlho nevideli, a hovorím mu to je dobre na chu... že tu musíme sedieť v tých respirátoroch. Na čo mi hovorí, že ja nemusím, že mi donesie kávu a mám ju veľmi pomaly piť :facepalm: Ohromne riešenie :D

Nechápem celkom, prečo stále spomínaš politickú príslušnosť, keď podľa mňa to nemá s tým nič spoločné, byť hlúpy môže byť niekto bez ohľadu na to koho volil. To isté aj čo sa týka protestov. Týmto si nemysli že ja nejako schvaľujem to hádzanie vajíčok čo si spomínal, podľa mňa je to úplne zbytočné. Ak to niekomu stojí za to, že tam najbližšie poletí tehla, a u bude mať útok na verejného činiteľa tak prosím.

Ale protesty ako také, sú v každej demokratickej krajine, neboli len u nás, boli aj v Rakúsku proti opatreniam, a nemyslím si, že aj tam by ich organizoval len kotleba alebo jeho obdoba :D

Právo vyjadriť svoj názor a právo na protest je neoddeliteľnou súčasťou systému v ktorom fungujeme, a buďme radi, že u nás je aspoň ako taká sloboda slova, a že môžeš ísť na ulicu vyjadriť svoj názor a nepostaví ťa niekto za to k stene.

Mne čo príde scestné je skôr absencia kritického myslenia niektorých jedincov. Je to tu často spomínané v tejto téme, a aj sám to hovoríš, že ich treba umlčať. Príde mi to na hlavu postavené, že namiesto toho aby sme sa snažili komunikovať s jedincami a nejako ich usmerniť, tak radšej vynakladáme námahu na myšlienkovú políciu a boj proti hoaxom. Pre mňa je totiž stále neuveriteľné, že by som mohol napísať na FB, že HCL intravenózne v malých dávkach pomáha ako prevencia Covidu, a niekdo by tomu uveril... :facepalm:

Historicky, konšpirácie vznikali vždy, keď sa nedalo nájsť priameho vinníka. (Samozrejme poznáme aj extrémy ako si niekto v USA myslí že dvojičky odpálil Bush, ale tam až zachádzať nechcem) No a tak vznikajú aj teraz, a vznikať aj budú. Ja ale nechápem ako sa tu niektorí dokážete nahnevať len za to, že niekto kto tvrdí, že svet je doska? (To bol príklad...)

Problém je u nás podoba tých opatrení, a to že nie je nikde presne napísané ako a čo sa má robiť. Vláda tak ako počas celej pandémie, celkom pohodlne prenáša povinnosť na podnikateľa a ľudí a to správne nie je.

Normálne ti uvediem príklad z toho čo som zažil a povedz mi čo je správne:
V BA pýtali v reštaurácií potvrdenie aj ho chceli vidieť.
V PP detto, ale nechceli ho vidieť, lebo to že vraj nemôžu, že oni potrebujú odo mňa čestné prehlásenie o tom, že spĺňam podmienku OTP, ale vidieť to nechcú. Vieme si asi predstaviť, ako účinné je to čestné prehlásenie pri zohľadnení slovenskej mentality.
Do úplného absurda sa to podarilo dotiahnuť v Kempinskom. Tam si od teba pýtajú potvrdenie pri každom vstupe do wellness, takže kľudne aj 4x za deň, na otázku prečo, mi bolo povedané, že lebo nemôžu uložiť moje zdravotné údaje. Je to maximálne otravné.

A čo z toho je teraz správne?

A samozrejme najväčšia pakáreň, vrelo odporúčam vyskúšať, je prechod cez hranice. Tam sa dá natrafiť na také prípady, že sa z toho normálne mohol spraviť YT kanál.
Workstation: HP Z230- i7 4770, 16gb DDR3, GTX 960, SSD RAID 2x256GB, 3x HP 24" LCD
Používateľov profilový obrázok
DesRe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 528
Dátum registrácie: St 29. Mar, 2017, 19:43
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa DesRe »

@Ivko
už vieš ako bude po štvrtej piatej šiestej dávke?
SAJBAMA napísal: Ut 05. Okt, 2021, 22:41
Vieš koľko ľudí ním bolo liečených tam?
neviem možno nikto - dal ľudom ďalšiu možnosť? dal! ak vieš koľko prosím.

@mp3turbo
k porovnávaniu - mRNA a 25r staré očkovanie nemá okrem jednej veci spoločne absolútne nič!

"blbý lúdia" ľudia nie sú "blbý"! ale zblbnutý! nie je to trvali stav/realita!

Nemocnice sú preplnené! Zdravotníctvo skolabuje! Už zomrelo XYZ000! Nakazilo sa XYZ000! Covid19 Omega! Školy zatvorime! Nemocnice zatvorené! Lockdown! Policajné kontroly! Ivermektin nefunguje! Vakcína nefunguje! atď

žiadna vláda nechce mat chorých ludi a preto financuje vývoj vylepšených vírusov aby sa to nestalo (logicky) ,tiež vyberá nehorázne dane za cigarety ,diplomacia nefunguje treba vojnu! Politická propaganda ,dogmy - len si to opakujte ak potrebujete vieru aby sa van nezrútil svet.
Spoiler: ukázať

áno nedokážem vás pochopiť musel by som sa nechať mrňa zaočkovať aby som mal v makovici ten správny vietor.

prave preto je slovensky semafor demotivujuci, lebo ani plne zaockovani nemaju volnost
koho zaujíma výtvarná vychová na ministerstve zdravotníctva? aj keby to všetko bolo rtpcr tak je to blbosť. kašlať na to :-)
Spoiler: ukázať
MB: GIGABYTE AORUS X470 Gaming 7 WIFI CPU: AMD Ryzen 7 5800X default RAM: 4* F4-3200C14D-16GFX 3200 MHz CL14 GPU: EVGA 12G-P5-3967-KR SSD: Samsung 970 EVO 500GB ,Crucial P1 1TB ,Crucial MX300 275GB PSU: Be quiet! Dark Power 12 850W (cable sleeving MDPC-X parakord) CASE: Be quiet! DARK BASE 900 black Monitor: AOC AG271QG Keyboard: K95 RGB Platinum MX Speed Mouse: Razer Naga Pro / ROG Spatha Mouse pad: MOTOSPEED P40 atd.

RAD: Alphacool NexXxoS XT45 Full Copper X-Flow 420 + XT45 280 Pumpa: EKWB EK-XRES 140 Revo D5 Glass CPU: HEATKILLER® IV PRO COPPER NI GPU: EK-Quantum Vector FTW3 FAN: 5x be quiet! SilentWings 3 140mm PWM 1000rpm/1600rpm
NoteBook: Predator PH517-61-R54R

Kód: Vybrať všetko

https://imgur.com/a/QxS36gc
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa maniak »

Tak som dnes dostal mail z lokálnej vlády, na 3. dávku (booster) sa ja môžem prihlásiť už 6 mesiacov po druhej (mi to vychádza na koniec novembra), najneskôr sa odporúča v rozmedzí 9-12 mesiacov (nateraz + tam zaradili aj všeobecnú populáciu 16+). Uvidíme, čo povie lekár aj vzhľadom na situáciu s dcérkou.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa Blackhawk »

beardie napísal: Ut 05. Okt, 2021, 19:59 deti maju po ockovani proti covidu 4-6x vyssiu sancu na myokarditidu, ako by mali byt hospitalizovane na ochorenie spojene s covidom po neockovani a nakazeni sa, vratane obdobia az 4 mesiace po nakazeni sa

lepsie?
Presne a on sa pytal na to, ako je na tom riziko na myokarditidu vakcina vs prekonanie COVIDU. Cize nieco uplne ine ako si napisal.
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> žiadna vláda nechce mat chorých ludi a preto financuje vývoj vylepšených vírusov aby sa to nestalo (logicky)

ano, ano, ano, slovenska vlada uz zafinancovala tych virusov kokso aby mi z toho necvrklo do tangacov. Inak dneskaj som si zobral take tesnejsie tak pomaly na mna lebo štekám uz od rana kade chodim, zatial som bol len v obyvacke a kuchyni.

Mam 14 a 10 rocne dieta v skolach, Bublina, testovanie ani nahodou. Minuly tyzden som si bol vyzdvihnut 5 testov - su "zadarmo" (z mojich dani). Deti sa maju testovat doma, kazdy tyzden 2x
Decka neumieraju na ten virus, semtam nejaky kus alebo dva, ale budu ho kraaaasne roznasat tuto zimu. Co som mal nascipanych kamaratov, vzdy to doniesli decka a to nebola delta...
Naposledy upravil/-a mp3turbo v St 06. Okt, 2021, 10:02, upravené celkom 1 krát.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa beardie »

po prekonani covidu nebola v tejto vekovej kategorii pozorovana moznost trpiet myokarditidou, takze vakcinaciou sa sanca na myokarditidu zvysuje, a to 4-6x

lepsie?
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6878
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa stefan222 »

v ziline lezi 21r chalan bez inych diagnoz. nemocnica uz kvazi nema dost personalu. a este neni zima. lepsie? zastavime sirenie v restikach? kludne. bo radsej mat volnu nemocnicu s prazdnou restikou jak obe plne. ci?
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10043
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa stiv »

Pre ludi co ich nezlozi chripocka sa obmedzovat? Nikdy.
.
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa beardie »

preco nie su do restauracii vpustani zdravi?

Návrat na "Debata o všetkom"