Pneumatiky :)

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2332
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Xeigen »

No to "best od both" bude skor "average from both". A tiež to bude tým, že som skepticky s veciam, ktoré "vedia všetko" a.k.a"univerzalne", lebo potom v realite sa väčšinou vždy ukáže, že nevedia nič poriadne, a o to viac nervov/výdavkov/času to stoji, keď sa na to spoliehaš 😃. Ale neberiem Ti tu ideu použivania ako zimné, osobne mi príde logickejsie využitie ako jedna sada, maly ročný nájazd, motanie v mestách a vymeniť ich po 5 rokoch.
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 464
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

werwest napísal: St 05. Okt, 2022, 23:27 No dalo by sa tak povedat :D
Kus som sa dneska vozil, zajtra este natocim dost km tak by mohli byt trosku zabehnute a uvidime ci hluk stupne/klesne. Ale mam ich na a6 tak tam trosku posobi aj odhlucnenie imo. Mam na octe alpiny ale na tie sa nechyta nic
Zaujímavé, no som zvedavý ako to bude na Leone bude s hlučnosťou :D Lebo fakt na starom Fiat Bravo r. v. 2008 tam tie Taurusy čo som mal tak najviac mi vadil ten hluk pri brzdení bol až extrémny. To auto keď som prezul na letné tak to bol extrémny rozdiel :D ale určite v tom hrá rolu to odhlučenie, na tom Fiate mi príde dosť biedne.
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1969
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Miso122 »

Xeigen napísal: Št 06. Okt, 2022, 09:27 No to "best od both" bude skor "average from both". A tiež to bude tým, že som skepticky s veciam, ktoré "vedia všetko" a.k.a"univerzalne", lebo potom v realite sa väčšinou vždy ukáže, že nevedia nič poriadne, a o to viac nervov/výdavkov/času to stoji, keď sa na to spoliehaš 😃. Ale neberiem Ti tu ideu použivania ako zimné, osobne mi príde logickejsie využitie ako jedna sada, maly ročný nájazd, motanie v mestách a vymeniť ich po 5 rokoch.
Ale to ze si ty skepticky nemeni surove data a fakty. Mam napozeranych desiatky testov, samotni testeri pneu s 10+ rocnymi skusenostami pouzivaju celorocky namiesto zimnych, pokial sneh nie je castejsie ako parkrat za rok.

Brzdenie na mokrom asfalte
Obrázok

Brzdenie na suchom asfalte
Obrázok

Casovany usek na snehu
Obrázok

Nehovoriac o tom, ze subjektivne spravanie celorociek je na uplne inej urovni ako na zimakoch, kedze nemusia mat tak makku bocicu (su stavane aj na leto).
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2332
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Xeigen »

A to aké konkrétne pneu tam boli použité pre tie grafy ? Máme link na to ? Lebo aj tej recenzii z Autožurnálu zaznelo,
https://www.youtube.com/watch?v=0HLPrAUWQH0&t=135s ... čas 10:25 ... že cross-climate je "pneumatika letná so zimnými záberovými vlastnosťami", čiže asi každá "celoročka" má svoju koncepciu, kde bude v určitých klimatických pomienkach o chlp lepšia/horšia. Tak predpokladám, že ten graf čo prezentuješ, nebude platiť pre každú celoročnú pneumatiku, či to je nejaký test viacerých a ich priemer ?
Z prvého grafu pekne inak vidno tú dlho omielanú teplotu +/- 7°C kedy sa odporúča prezúvať, že navrch pri vyšších stupňoch majú letné, a pri klesajúcej teplote zase získavajú zimné. Zaujímavé by bolo vidieť ešte nižšie teploty v grafe, či ozaj tie celoročky držia krok so zimnými, kedy jazdíš síce po vode (umelo roztopenej posypom), ale stále hlboko v mínusových teplotách, hlavne ráno.
Ale je jasné, že tie zimy hlavne tu na južnom Slovenku sú viac o mokrom asfalte/brečke ako o snehu, tam zmysel celoročka dáva (aspoň mne teda), zvlášť ak jazdí človek v hlave s tým, že má "celoročky" + ušetrí za jednu sadu.
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1969
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Miso122 »

Link na video mas v poste na predchadzaujcej strane, vidiet ze si ho ani neotvortil. Pouzite boli jedny z najlepsich co existuju:
- Continental PremiumContact 6
- Michelin CrossClimate+
- Continental AllSeasonContact
- Continental TS860
- Nokian Hakkapeliitta

U CrossClimate to platilo len pre + model (Michelin CrossClimate+), CC2 uz su obycajne celorocky, ktore maju daleko od "letnej pneu so zimnymi vlastnostami". Zacnes s nimi v lete tlacit na hranu a po chvili to nedavaju, rovnako ako vsetky ostatne celorocky.

Hlboko v minusovych teplotach? Kde prosimta zijes, ved tu je okolo nuly celu zimu, aj v noci. Setrit za jednu sadu nemam v plane, po jednej letnej sezone by som celorocky mohol akurat tak zahodit.
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2332
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Xeigen »

no veru, ten post som čítal, ale link neotvoril :), idem nato, ale aj tak by som rád videl ten test aj v mínusových teplotách a vo vyšších teplotách.

To "tu" myslíš BA ? https://www.meteoblue.com/sk/po%C4%8Das ... 1&month=12
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1969
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Miso122 »

Hej, myslim BA. Sa pozri kade ide krivka priemernej teploty, pod nulu klesne v jednom jedinom bode. To, ze raz za mesiac klesne v noci na -10, no strasne.
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2332
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Xeigen »

Primerná teplota ti ale bude prd platná, ak vo februári chodíš do roboty/z roboty ráno o 5tej, teploty sú hlboko pod nulou, a cestári si prdkajú do paplóna :). Ale ano, u nás u dlho zimy sú dlhodobo slabé, preto to má zmysel ísť do celoročiek.
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1969
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Miso122 »

to aby som do tych teplot hlboko pod nulou radsej zobral aj retazeObrázok
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5694
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ja osobne si reťaze kúpim pred lyžovačkou, pre istotu, a mám pokoj.

sa mi áči ako kamoš zadrbal predražené peniaze za ochcávku 4x4 lebo on rád chodí do jasnej tak mu to treba :D ale na výmenu rozvodov mešká bo drahé to je. no nič,sme OT.

chcel som tým napísať že kto jazdí naozaj extrémy, alebo ho chytí poľadovica ako sklo (zažili sme na ukrajine) tak gumy nepomôžu či sú trochu horšie lepšie. treba byť pripravený alebo prekvapený.
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2556
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Pietro sk »

ked vidim co, a kedy maju ludia obute, tak to je 100x horsie ako zobrat celorocne.
hlavne je dolezite kydat na nieco co nemam osobne vyskusane :D
Spoiler: ukázať
5800x ..b550aorus_pro 180€...6800xt stock 670€..nh-u12 am4...viper steel 32GB 4400... R.A.T. 6+
3600-16 1T 32GB#1800IF# curve per core -28max #PBO-175# <95W <65°c
ag241qx; seagate 600pro; firecuda520..
Používateľov profilový obrázok
Memnon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3923
Dátum registrácie: Po 11. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Memnon »

Kamoš kúpil aurisa, ževraj bezpečné auto, autosedačku pozeral internety snáď celý život a keď som u neho bol na grilovačke v lete, tak pozerám zimné pneu, že nemá druhú sadu tak jazdí celý rok zimné 🙂
MB:ASUS Maximus XI Hero / CPU:i9 9900k@5.1(4.8cache)@1.234V / CPUcooler:AC Liquid Freezer II 240 + CM Maker Gel / RAM:4x8GB Patriot Viper 4133Mhz@4oooCL18 / GPU:Gigabyte RTX 4070ti Eagle@0.925V/2670/24600 / SSD:Samsung 970 Evo Plus 2TB / HeadSet:Steelseries Arctis 7 / mouse:Steelseries Rival 650 / keyboard:Fnatic Streak RGB / PSU:Seasonic Focus Plus 850 gold / case:Fractal Design Define R6 Black + Noctua NF-A14 PWM / monitor:Acer Predator XB323UGP
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ja len ze bezpecne auto je obrovske, velke a hlavne demolične tazke. Ked sa Aurisík stretne napr. s Fordom F150, jeden z nich sa pojde pásť...
uhadni ktory.

e=mc2 este nikto neojeklamal.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5882
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa wingo »

Lenže keby sa stretli dva Aurisy tak dopadnú lepšie ako dva Fordy F-150. Ale samozrejme sebectvo vyhráva.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Lenže keby sa stretli dva Aurisy tak dopadnú lepšie ako dva Fordy F-150.

nie.




>> Ale samozrejme sebectvo vyhráva.

ano.

Henten sudruh občan SEBECKY chcel pre seba bezpecne auto, tak som namiesto Aurisa poradil bezpecnejsi F150. Viem ze Aurisa ma doma, viem ze si F150 nekupi, viem ze uz teraz nic nevybera - len sa zamyslime nad tym faktom sebeckosti. On si SEBECKY pre seba vybral bezpecny Auris a vobec nemyslel na tych neborakov v Korzičkách a Dáčiach Spring a Wolcgagenoch Up.
Naposledy upravil/-a mp3turbo v Št 06. Okt, 2022, 21:08, upravené celkom 1 krát.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"