Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa quicky »

dufam,ze nie nejaku velkost 15-16 :O lebo to vyzera jak tesco kosik :( na vlastne oci som videl tie kolesa v tom malom rozmere,sused z velajsieho vchodu ich ma
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6629
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa hawkeye »

16 bohuzial
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
Wizik
VIP
VIP
Príspevky: 4060
Dátum registrácie: Št 06. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto (23)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Wizik »

Tie Dotz Mugelo su velmi pekne, nie je to sice BBS, ale nevadi. Potom hod fotky, sam som zvedavy, ako to bude vyzerat vo velkosti 16".
Notebook : Macbook Pro Retina 15" i7 2Ghz, 8GB RAM, 256GB SSD, Iris Pro, OS X Mavericks
Phone : iPhone 6 64GB space gray + HTC One M8
SONY RX100 - kompaktny bokeh
I MUSIC !
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6629
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa hawkeye »

hned ako budu nahodene, auto navoskovane tak spravim foto vonku ;)
ET na lancera sa robi 35 takze budu mierne trcat...podla mna to bude super :)
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa _Mato_ »

Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11515
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Andre »

hawkeye - :down: jak z hrackarstva
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Papek »

Tiez mam obavy, ako ukaze takyto drobny vzor v takom relativne malom rozmere
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6629
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa hawkeye »

a videli ste také 16“ na lancerovi?
na každom aute to bude vyzerať inak.nevravím že to bude úplne super, jasne že na.18“ to nemá, ale ako som písal,18tky na naše cesty a česku D1 sú nepoužiteľné.
+ kupovať nove letné pneu keď mi v garáži stoja letné čo majú 450km.momentálne nemám ani toľko prachov
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa quicky »

nemyslim si,ze 18 su nepouzitelne ... 18/19 na lepsie auta davaju v zaklade a nie len tak pre nic za nic ...

videl som ti kolesa v tom rozmere a vyzera to smiesne,lebo ten vzor ani nevynikne a potom to jak z cirkusu . ale tak kolko ludi tolko chuti,len sme napisali svoj nazor :) a pokial to auto nemas znizene na pruzinach tak to bude origo tesko vozik :) s tou fugou co ti zrejme vznikne medzi kolesom a blatnikom.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Papek »

Tiez si myslim, ze na 17 alebo 18" kolesach by to ukazalo lepsie a komfort by nemusel ist dole. 16" rozmer na lancera by mal byt 205/60 R16. 205/50 R18 by mal byt este v pohode pri tej sirke pneu. Ale beriem to, je to jeho auto, jeho peniaze a jeho rozhodnutie. Co by este trochu mohlo nahravat vzhladu, je pomerne nizke ET. V kazdom pripade len aby potom nelutoval, ze predsalen nekupil vacsie kolesa. Ako v mojom pripade, ked som s nadsenim kupil pomerne tazke OZ s nizkym ET. Nizke ET sice vyzera fajn a licuje mi akurat s blatnikmi, ale ked mi trochu rozhasi geometriu, u mi to pri pruzeni sucha o blatniky. Navyse tie kolesa su pomerne tazke, co je aj citit pri jazde. Na druhej strane su to este stare poctive OZ vyrabane v europe a pri poslednom challengi s obrubnikom sa sice trochu ohli, ale nepraskli ani pri narovnavani a drzia odvtedy uz tri roky.
Co sa tyka 18" koliesa na novych autach, tak na novom Golfe sa prakticky neprejavia na komforte, aj ked Golf je sam o sebe naladeny velmi makko oproti ostatnym autam od VW.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6629
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa hawkeye »

no na lancera iný rozmer ako 7x16 ani nieje od dotz certifikovaný. a ďalšia výhoda pneu 205/60 R16 je oveľa väčší výber ako na 18.
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Papek »

Nezalezi, co tvrdi vyrobca kolies. Ty musis dodrzat to, co je v TP, tzn. rozmer kolies, pneu, rychlostny index, pripadne ET. Ak bude policajt cock, tak si bude musiet lahnut pod auto a rozmer kolesa si pozrie z vnutornej strany. Neviem, co mas v TP, ale tatkov znamy si kupoval 2-3 roky dozadu Lancera z Polska a mal tam 16" a 18" kolesa.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6629
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa hawkeye »

podľa TP:6.5x16,205/60 R16, ET46 a 8x18 a tuším 215/45, ETa neviem.
problém toho rozmeru na 18 je to, že pneu stoja takmer 200e a vybrať sa dá z 2 značiek.
či sa tyká iného rozmeru diskov. k mugello sa dodáva TUEV certifikát na základe ktorého mi ich zapíšu do TP a zároveň je na tento disk certifikované dať pneu 205/60
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
LoPiO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1474
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa LoPiO »

Obrázok
Obrázok

Moj nazor je ( ja viem, ze to nikoho nezaujima :D ) radsej to nechat na plechacoch ako tam dat 16". Proste take auto si to nezasluzi.
I found paradise, it`s Ibiza.
I found heaven at Decibel Outdoor festival - Beekse Bergen , ilvarenbeek, Netherland
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Papek »

hawkeye napísal:podľa TP:6.5x16,205/60 R16, ET46 a 8x18 a tuším 215/45, ETa neviem.
problém toho rozmeru na 18 je to, že pneu stoja takmer 200e a vybrať sa dá z 2 značiek.
(rozumne) pneu v tomto rozmere od cca 150 €, co je v podstate 2x tolko ako pri 16". Pneu v tomto rozmere vyraba vacsina vyrobcov ako Bridgestone, Goodyear, Uniroyal, ... Pripadne pod 100 € mas Nankang, ktore ma inak celkom prijemne prekvapili nizkou hlucnostou a ovladatelnostou. Za mokra su na tom citelne slabsie a tento rok ich caka posledna sezona.
či sa tyká iného rozmeru diskov. k mugello sa dodáva TUEV certifikát na základe ktorého mi ich zapíšu do TP a zároveň je na tento disk certifikované dať pneu 205/60
Na zaklade ziadneho TUV ti nezapisu disky, inak by som mal v papieroch aj 15", 17" a 19" rozmery. Resp. na zaklade TUV ti mozu (aj ked by nemali) ale NEmusia zapisat rozmer kolies do TP - to zavisi na benevolencii konkretneho uradnika, ale v BA okolo toho robia dost cirkus.
Pre zapis je zavazne vyjadrenie vyrobcu/dovozcu vozidla, ze vobec na auto taketo rozmery mozu ist - v tom pripade su povinni zapisat tieto rozmery bez zbytocnych natahovaciek. To, ze ty si tam das potom disky Dezent, Rota alebo Buddy Club uz TP neriesi a pre policajta aj poistovnu je podstatne, aby bol dodrzany rozmer disku a pneu a zaroven tento disk mal schvalovaciu znacku (vyzera to ako pismeno Pi), co ma 99% diskov na nasom trhu a nevypoveda to nic o kvalite diskov, iba to, ze to preslo byrokratickym procesom europskych institucii.
Iny pripad je zapis rozmeru na zaklade certifikatu od MDPaT, ktore si vybavila spolocnost ETOP, v tom pripade ti zapisu aj konkretne znacky diskov.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"