Pneumatiky :)

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5502
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa SKiLEX »

wingo napísal: Št 06. Okt, 2022, 20:48 Lenže keby sa stretli dva Aurisy tak dopadnú lepšie ako dva Fordy F-150. Ale samozrejme sebectvo vyhráva.
Nedopadnu. A v tomto budem kludne sebec.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa mp3turbo »

hlavne pouzivat hlavu aby nikto nemusel byt sebec, hlavne nechlastat. Lenze dokial tato vec nebude splnena, tak musi nastupit sebectvo.

Za poslednych 25 rokov za volantom som sposobil nula dopravnych nehod, bol som ucastnikom siedmych, mozete mi rozpravat o sebectve kolko chcete.
Nulakrat som zazil pracovat ABS. Nulakrat som brzdil na posledny polmeter.

NEmam zakazane kupit si Ford F-250 tak si ho kupim. Ked zmetiem 5 ludi na Zochovej alebo inde, mam bez debaty dozivotie. Hotovo. Jednoduche.
Ked sa bude snazit Korzicka zmiest mna z cesty, umru vsetci v nej. Jednoduche.

Pneumatiky : to co bolo povedane bolo povedane velmi spravne.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4558
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa scream »

A teda nejaky testik celorociek vs. Letna pneu v teplote ktora nekonci na 15 stupnoch ale povedzme 30?
V podstate pre lenivost uz pojdu na druhe auto celorocky skoro urcite len ma zaujima ako velmi si pohorsim oproti beznej letnej pneu.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1818
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Ivko »

Neriešiš...
Vyberieš, obuješ, jazdíš a nemáš problém (nemusíš kupovať antidepresíva a pravidelne užívať), lebo ako tu už niekto spomenul, že keď vidí na čom všetkom ľudia jazdia...
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4558
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa scream »

Ale ja to proste musim vediet, lebo mam tie geny, ze miestami musim ist tu zakrutu rychlejsie ako treba a je jedno ci to je so imprezou, fabiou 1.2htp alebo na plťke. A mam mierne podozrenie, ze v 30stupnoch niektore celorocky toto nepreziju a ine mozno ano.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa mp3turbo »

len aby si to ty prezil... uprimne, fakt to stoji za to usetrenie 0.4 sekundy ? Nemas zenu, deti, otca mamku na ktorych ti zalezi ?
Lebo vies ten skutocny adrenalin Arri Vattanen-style nikto z nas nedokaze ajtak.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1969
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Miso122 »

Ak s nimi budes jazdit rovnako ako s GoodYearmi na WRX, vela nevydrzia :D crossclimate+ mozno hej, ale zvysok nie.

Par zakrut sem tam daju, ale akonahle pojdes tlacit celu Jahodnu, mozes sa s nimi rozlucit.

Co je presne dovod, preco budem kupovat kombinaciu celorocky + uhp letne.
Obrázok
ITX >>> ATX
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1818
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Ivko »

scream napísal: Pi 07. Okt, 2022, 08:38 Ale ja to proste musim vediet, lebo mam tie geny, ze miestami musim ist tu zakrutu rychlejsie ako treba a je jedno ci to je so imprezou, fabiou 1.2htp alebo na plťke. A mam mierne podozrenie, ze v 30stupnoch niektore celorocky toto nepreziju a ine mozno ano.
...už takmer rok mám celoročné Hankook, v lete som dokázal prášiť bez najmenšieho problému svižnejšie keď som chcel trochu adrenalínu, čo sa = ďaleko cez povolený limit po tých cestách po ktorých často jazdím a dobre poznám každý meter ...
V obci si limit ustriehnem, mimo kľudne +30..
Ale ako som písal neužívam antidepresíva z nejakej obavy že by to pneumatiky nedali, dajú a to s jedným prstom v nose a druhým v zadku.
Väčší limit je zdravý rozum, hlavne ak zapadne slnko, už som dal dolu dve srnky...
S Fabiou HTP, by ma to ani nenapadlo a s tými 47kW či koľkými mám obavu že to ani nejde
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4558
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa scream »

mp3turbo napísal: Pi 07. Okt, 2022, 09:05 len aby si to ty prezil... uprimne, fakt to stoji za to usetrenie 0.4 sekundy ? Nemas zenu, deti, otca mamku na ktorych ti zalezi ?
Lebo vies ten skutocny adrenalin Arri Vattanen-style nikto z nas nedokaze ajtak.
Ty uz si to dakedy zorad jak to mas, lebo na jednu stranu honis nad 5.7hemi v drifte na vyjazde z dialnice a na druhu moralizujes, ked trosku gumy zapiskaju.

Proste chcem test celorociek vs. letna pneu robeny niekde v californii. Len preto, ze ma to zaujima, nie preto aby to robilo zasadny rozdiel pri kupe pneu na 150ps khombi.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1969
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Miso122 »

30 stupnov vonku, 40 stupnovy asfalt: https://www.youtube.com/watch?v=gHph1mDtCbQ&t=653s

je tam len jedna letna, ale nic lepsie neexistuje
ITX >>> ATX
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nemal by si ty zoradit ? Honit nad driftom mozem kolko chcem, bol to cudzi stunt, ja s tym nic nemam. Ty si mozes tiez driftit kolko chces na prednom pohone, mozes jazdit ako chces - ja som sa ta UPLNE NORMALNE opytal ci ti za nieco stoji prejazd zakruty (co ani nie je drift).

Uplne normalne slusne som sa ta opytal. Ono je vcelku osviezujuce ked ta volakto odriftuje v zakrute... tak som to spomenul. Mohol som ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5502
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Ivko napísal: Pi 07. Okt, 2022, 10:24
scream napísal: Pi 07. Okt, 2022, 08:38 Ale ja to proste musim vediet, lebo mam tie geny, ze miestami musim ist tu zakrutu rychlejsie ako treba a je jedno ci to je so imprezou, fabiou 1.2htp alebo na plťke. A mam mierne podozrenie, ze v 30stupnoch niektore celorocky toto nepreziju a ine mozno ano.
...už takmer rok mám celoročné Hankook, v lete som dokázal prášiť bez najmenšieho problému svižnejšie keď som chcel trochu adrenalínu, čo sa = ďaleko cez povolený limit po tých cestách po ktorých často jazdím a dobre poznám každý meter ...
V obci si limit ustriehnem, mimo kľudne +30..
Ale ako som písal neužívam antidepresíva z nejakej obavy že by to pneumatiky nedali, dajú a to s jedným prstom v nose a druhým v zadku.
Väčší limit je zdravý rozum, hlavne ak zapadne slnko, už som dal dolu dve srnky...
S Fabiou HTP, by ma to ani nenapadlo a s tými 47kW či koľkými mám obavu že to ani nejde
Ak sa dobre pamätám tak rad sa spustas na bicykli dole kopcom. Dokonca mas na tento ucel nie uplne lacny bicykel.


Co by si povedal ak by som ti zacal vysvetlovat ze už roky mam 250€ bicykel. Prasim s nim bez problemov dole kopcom aj 60tkou. = Daleko cez limit kolko by tamad siel bežný clovek. A ani nepouzivam nejake antidepresiva z obavy ze by to ten bicykel nezvladol. Zvlada to s prstom v nose a druhym v zadku.


Asi by si si zacal vraviet ze tvle! Co to je za mudrlanta, ved on absolutne nevie jazdit na bicykli, netusi o kolko je moj zjazdovy bicykel lepsi, nevie o zjazdovom bicyklovani absolitne nic! Preto mu staci 250€ bicykel.
_____


Lenze ja nie som 50rocny zatrpknuty dusevny malorolnik, takze chapem ze niekto ma proste vyrazne vacsie naroky na bicykel ako ja. A keďže ani ty sa asi nepovazujes za zatrpnuteho 50 rocneho dusevneho malorolnika, tak by si mohol pochopit ze niekto ma proste vyrazne vacsie naroky na pneumatiky ako ty.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4558
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa scream »

mp3turbo napísal: Pi 07. Okt, 2022, 13:06 nemal by si ty zoradit ? Honit nad driftom mozem kolko chcem, bol to cudzi stunt, ja s tym nic nemam. Ty si mozes tiez driftit kolko chces na prednom pohone, mozes jazdit ako chces - ja som sa ta UPLNE NORMALNE opytal ci ti za nieco stoji prejazd zakruty (co ani nie je drift).

Uplne normalne slusne som sa ta opytal. Ono je vcelku osviezujuce ked ta volakto odriftuje v zakrute... tak som to spomenul. Mohol som ?
No bavi ma to, pre urychlenu kupu novych pneu to nerobi..
Ja ti len uplne normalne hovorim, ze vobec nechapem toto tvoje moralizovanie, ked na druhu stranu tu obdivujes napriklad driftujuce 8 valce v premavke.
Ked uz, tak by som to cakal od inych ludi, nie s tvojim podpisom.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1818
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Ivko »

No kamoško len že ty si pletieš jablká s hruškami...
Na obyčajnom bicykli za 250€ ani náhodou neprejdeš to čo na zjazdovom za 2000€

A ked to porovnám s tými pneumatikami, tak tam všetci jazdia rovnakým "terénom", za druhé si v premávke kde nie si sám.
Vieš ja napríklad dnes cestou z práce som šiel v podstate celý čas medzi autami, čiže kde tam chceš naraziť na aké limity pneumatík?
Si rád ked sa tá kolóna hýbe vôbec 90tkou...
K tým pneumatíkám : vieš čo je najsmiešnejšie na tom? Že ludia čo majú od vás 10x viac skúseností za tie roky jazdenia vedia že tie vyššie nároky sú len vo vašich hlavách, ale reálne nezískaš v podstate nič. Ty si to kúpiš a myslíš si že iné pneu by to nedali...
Ono čo sú to napríklad tichšie pneumatiky?
Kamoš má pridrbkanú Grand Vitaru 1.9DDIS, v práci máme Caddy 2.0SDI, teraz som šiel s kamošom zo ZV do NM na hybridnom C-HR...
A k čomu sú ti papierovo tiché pneumatiky ked prvé dve spomenuté autá sú tak biedne odhlučnené že ti ide pri 100km/h prasknúť hlava a hluk od motora prehluší aj keby si mal tie najhlučnejšie offroadové štuple a v prípade C-HR hybrid ti celú cestu každú chvílu zavíja motor v maximalných otáčkach, lebo ECU vyhodnotila že je treba trochu viac výkonu...

Takže tak, onanujete nad testami, že tam tá zabrzdí pneu o 0,5m skôr, tam tá je tichšia, tam tá je stabilnejšia a všetko je to o tom aké máš auto, lebo je rozdiel mať vyššie spomínanú Fabiu HTP, a iné ked máš strednú triedu čo stála 30k€...
Jazdné vlastnosti, odhlučnenie, či brzdný účinok budú celkom inde ako u Fabie HTP. Takže tak, daj si na lacnú Fabiu aj tie najtichšie pneu, nikdy to auto nebude tak tiché ako premiové a nikdy si s ním nedovolíš isť tak agresívne ako s autom čo má viacprvkové zavesenie...
A my to všetko vieme, my vieme že si nemusíme priplácať za najtichšie pneu, lebo vieme že auto je dostatočne odhlučnené a hluk od pneu ma nebude obťažovať ani ked budem pratať po dialnici 170km/h
A teraz si sadni do auta ako mal Mišo, teda SSS a chod po dialnici 170km/h a potom mi povedz či tá hlučnosť je z pneu, alebo z mizerne odhlučneného auta...
Alebo si sadni do nejakého tuningáča s ladeným výfukom a povedz mi kolko hučia pneu a kolko hučí do vnútra výfuk...
Vieš prečo ja na aute absolútne neotváram okná? Jedine tak ked beriem lístok na parkovisko
No preto lebo mám tiché auto a hluk z vonku je pre mna nežiadúci, myslíš že ja počujem hukot pneu?

Zves sa niekedy napríklad v Lexuse GS a potom pochopíš o čom je reč...
Naposledy upravil/-a Ivko v Pi 07. Okt, 2022, 17:41, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1969
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Miso122 »

takze si 50rocny zatrpknuty dusevny malorolnik, dakujeme za povtrdenie
ITX >>> ATX

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"