nVidia GeForce GTX 970 (recenzie, informácie...)

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
UnreAll
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 189
Dátum registrácie: St 02. Jún, 2010, 23:48

Re: nVidia GeForce GTX 970 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa UnreAll »

Pisal som o piskani, vrcanie robi trebars pri Heaven bencmarku a pod.
No ale damy a pani, nedalo mi to a kartu som uplne vybral z pc a bezi mi teraz pc iba na iGPU a cuduj sa svete, piska to cele presne tak, ako som to opisoval, ziadna zmena a 970 lezi na posteli, takze sa ospravedlnujem za matuce informacie, ta karta nepiska teda vobec! Pravdepodobne to robi doska Asus Z-68 pro. Tazko sa to lokaziluze, ono ma to skor taha k disku, ten piskot, ale ten nma preco piskat a ssd take zvuky nevydava a od zdroju to tiez nejde, takze to bude asi tou doskou :hysterical:

Takze kolega, co mal v plane kupit 970, tka asi smelo do toho. ten jemny piskot, ktory mi len sem tam prekaza, nakoniec neni ani nej.
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: nVidia GeForce GTX 970 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa Leon »

nenašli by ste niekto niekde video alebo niečo, že aký to je zvuk ?
Hexaris

Re: nVidia GeForce GTX 970 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa Hexaris »

V bazari u mojej 970 som tusim daval video u 200 fps, 100 a 60 ...
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: nVidia GeForce GTX 970 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa Leon »

toto ? https://vimeo.com/134628878

... veď tam nič nepočujem a to mám repráky vybombované na maximum :D jediné z čoho som sa furt žľakol bol klik myšky :D
Hexaris

Re: nVidia GeForce GTX 970 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa Hexaris »

Zle pocujes, je pravda, ze mikrofon neni nic extra, ale rozdiel tam je ... Lepsie to zaznamenat nemam ako.
UnreAll
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 189
Dátum registrácie: St 02. Jún, 2010, 23:48

Re: nVidia GeForce GTX 970 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa UnreAll »

ved ti pisem, ze sa to moc nafukuje a vobec to neni nejak extra pocut ani v zatazi na 60 fps. COH2 hram na nejakych 100 fps a tiez uplne ticho a v klude potom nepiska vobec, ako som pisal :cool:
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: nVidia GeForce GTX 970 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa mino_85 »

Škoda sa naťahovať, ono sa to jednak líši kus od kusu, ale určite ne pravda, že GTX970 sú z posledných generácií postihnuté pískaním najchronickejšie. Druhá vec je, že nikto z nás nepočuje rovnako a nedokáže vnímať zvuky v rovnakom rozsahu frekvencií. Potom to, čo jednému človeku trhá nevry nemusím niekto iný takmer vôbec vnímať. Hlavne ak sú to frekvencie na hranici rozsahu, ktoré ľudské ucho normálne registruje /a pískanie elektroniky je často na hranici toho spektra/. Čiže všetky tie debaty sú v podstate o veľmi subjektívnom vnímaní hluku.

Videá a audio nahrávky tomu tiež nepomôžu, lebo tam zas ide o to čím sa nahráva, takže už na vstupe do zariadenia môžu ísť bokom niektoré frekvencie atď... Je to fakt všetko subjektívne a nakoniec ide len o osobnú skúsenosť. Ak to niekomu trhá nervy, tak to rieši, tí šťastnejší nepočujú nič a teda riešiť nemusia. :D
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22017
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: nVidia GeForce GTX 970 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa dexterav »

niekomu nevadia ani vetrone na 3000ot :D
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: nVidia GeForce GTX 970 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa Leon »

myslím že tých 3000 by už fakt nevydržal nikto :D keď som si vyberal fany a porovnával hlučnosť, tak tie 3000rpm teda vrieskali jak o život :D

Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12965
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: nVidia GeForce GTX 970 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa loleqboleq »

a.k.a. dávno stratený brať 290/290x referáku

Asnod napísal:Tak to asi tazko :D tykalo sa to iba prvej varky X modelov a v tom je ku*va rozdiel ci to vyrobca odstrani alebo serie zakaznikovi na hlavu lebo jemu to tak vyhovuje a usetri oproti kvalitnejsim cievkam par centov.
Some good news for potential Fury X customers – from what we have been told, Revision 2 of this card is already hitting retail – with noted pump and coil whine issues resolved.
:good:
ináč Asnod, neviem, v akom vesmíre žiješ, ale pokiaľ si myslíš, že ten OEM CM aio blud nebude mať rapkavú a hlučnú pumpu, tak to si blázon
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: nVidia GeForce GTX 970 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

Asnod
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2299
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 12:05
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: nVidia GeForce GTX 970 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa Asnod »

Vo furmarku sa karty netestuju :rolleyes: ak na defaulte artefakty nemas tak to do uvahy ber, mozu sa ti objavit hocikde inde.


Varovanie: Nepouzivajte context switch, mozete ziskat desiatky % vykonu navyse, ale nam to nepojde :hysterical:
http://diit.cz/clanek/nvidia-varuje-vyv ... ou-vypocty
Na nezmyselne komenty miestnych intelektualov nereagujem.
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: nVidia GeForce GTX 970 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

no a je to tu :cool:
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: nVidia GeForce GTX 970 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa Marek125 »

No nič moc, som zvedaví ci to budú používať aspoň kvôli AMD. Ale NVIDIA povie a nebude to používať nikto až kým nevidaju nový sériu GPU to sou zmrdi.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4586
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: nVidia GeForce GTX 970 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa scream »

Je dost mozne, ze az na par titulov to bude vyzerat takto:

''vývojáři hry Aquanox Deep Descent, kteří se proto rozhodli technologii vynechat zcela a nepoužívat jí ani na hardwaru AMD a Intelu'' :rolleyes:

Aspon uvidime nakolko je silna politika NVIDIE.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X

Návrat na "Grafické karty"