COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa beardie »

maniak napísal: St 06. Okt, 2021, 14:32Co sa BA a zelena/zlta tyka, nie je to jedno? Vzhladom na vysoku zaockovanost tych par zmien aj tak nikoho poriadne neobmedzi.
aky signal to ukazuje tym, ktori vahaju s ockovanim?
budu sa ockovat, ak si jedna osoba aj tak zmysli nesledovat vopred dohodnute rozdelenia? nemyslim si
Pri vysokej preockovanosti rizikovej populacie vies velmi dobre odhadovat, ze ti nepretecu kapacity nemocnic.
zabuda sa predsa na to, ze nadpolovicna vacsina Slovenska bola premorena a kedze vieme, ze prirodzene ziskana imunita je trvacnejsia ako umelo ziskana (co plati u Astry nasobne), preukazatelne nastane nesulad

stefan222: chcem ti odpisat, ale v tvojom poste naozaj nevidim nic relevantne, prepac
mp3turbo napísal: St 06. Okt, 2021, 14:33A teraz otazka - preco to u nas dopadlo tak uzasne ako to dopadlo ? Sme chorlavejsi ako Svedi ? Mame menej vodky s bromhexinom alebo nas Sorosov bratranec menej financuje ? Alebo nasa vlada viac financuje tie nove virusy aby mohla svojich obcanov terorizovat doma pod zamkom ? Aha uz viem - JE TO PRESNE KVOLI TOMU, ZE SME SA NECHALI OCKOVAT. Keby sme sa vobec neockovali, ale len chodili sportovat do prirody, bolo by to uzasne lepsie. Ze ?
zial, nie je to kvoli tomu
musis si pozriet, kedy rastli obete vo Svedsku a kedy na Slovensku

umrtia od 1.1.2021
sk_se_death.jpg

ockovania od 1.1.2021
sk_se_vacc.jpg

Slovensko malo istu dobu viac zaockovanych ako Svedsko, napriek tomu to nepomohlo

chodenie do prirody samozrejme vplyv nema, ale premorenie nerizikovej populacie microdosingom by mal urcite zelany efekt
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
Naposledy upravil/-a beardie v St 06. Okt, 2021, 14:47, upravené celkom 1 krát.
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa maniak »

beardie napísal: St 06. Okt, 2021, 14:42 zabuda sa predsa na to, ze nadpolovicna vacsina Slovenska bola premorena a kedze vieme, ze prirodzene ziskana imunita je trvacnejsia ako umelo ziskana (co plati u Astry nasobne), preukazatelne nastane nesulad
Toto mozes povedat tak maximalne o Cesku, tam su nejake zmysluplne data a este vyrazne vyssi pocet doteraz mrtvych nez na SK. Hypoteza o premorenosti SK pokrivkava s aktualnymi cislami ludi novych infekcii (napr. aj v porovnani s CZ), s poctom ludi v nemocniciach a postupne aj s umrtiami. Seroprevalenciu na SK nemame skumanu, cize jedine nasledujuce tyzdne ukazu realitu.

Ohladom Svedska a poklesu umrtnosti na jar, podobne grafy ma aj AT, DE, a kopec dalsich krajin. Stacilo na zaciatku roka ockovat plosne od domovov dochodcov (v AT/DE tvorili 45% umrti), nasledne nahanat starych ludi zaockovat sa, ...
Naposledy upravil/-a maniak v St 06. Okt, 2021, 14:49, upravené celkom 1 krát.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa beardie »

presne preto som o seroprevalencnych studiach pisal vcera, ked mi bolo vytknute, ze neviem, ako by som to riadil
Ohladom Svedska a poklesu umrtnosti na jar, podobne grafy ma aj AT, DE, a kopec dalsich krajin. Stacilo na zaciatku roka ockovat plosne od domovov dochodcov (v AT/DE tvorili 45% umrti), nasledne nahanat starych ludi zaockovat sa, ...
presne tak, zase ta adresnost!
nahananie cisel ockovanim studentov ma pramaly vyznam

presne to tvrdim, ale nepada to na urodnu podu

mozno by stacilo tie moje posty citat bez krvavych oci a mat aspon aky-taky prehlad o svete okolo
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1832
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa Ivko »

beardie napísal:zabuda sa predsa na to, ze nadpolovicna vacsina Slovenska bola premorena a kedze vieme, ze prirodzene ziskana imunita je trvacnejsia ako umelo ziskana (co plati u Astry nasobne), preukazatelne nastane nesulad
berdie: Ako ty vieš kolko percent populácie sa premorilo? Kludne ešte môže zomrieť dalších 12000 ludí, alebo aj 20000 ludí v behom pár mesiacov
beardie napísal:objektivne chory clovek musi mat priznaky, inak sa za choreho povazovat nemoze
Takže podla teba je lepšie všetko nechať tak a riešiť len príznakových, to že to dostal od niekoho kto príznaky nemá netreba riešiť, treba nechať nech to rozvlákajú krížom krážom. Na čo dávať do karantény osobu ktorá covid má, ale nemá príznaky...

Ale evidentne sa s tebou nedá, ako s mojim kolegom Kotlebovcom... Aj on zdiela články z "cz24news"
Dnes nás presviedčal o tom že všetko je na velké H...., že to len u nás sú opatrenia že ťa nútia očkovať, testovať lebo inak nemôžeš do prevádzky, alebo decká do školy. Že to inde vo svete nie je... :facepalm: :facepalm: :facepalm:
A vrchol všetkého bolo ked nám začal hovoriť že on sa určite nakazil na testovaní, lebo však on bol doma. Prišiel na test, tam mu vyskočilo že je pozitívny, ale zároven to bol moment kedy sa nakazil. :OO= :OO= :facepalm:
Akurát pár mesiacov dozadu ked mal potvrdený covid, tvrdil že žena chodila do práce a kedže sa necítila dobre, tak sa šli otestovať a obom sa potvrdil covid.
Sranda debata s ním...
Vtedy ho nakazila žena, dnes hovorí že sa nakazil na testovaní
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa beardie »

odhad premorenia, to je na Slovensku okolo 70, mozno este viac, percent
kedze nemame ziadne seroprevalencne studie, mozeme odhadovat porovnavanim s inymi krajinami, ktore studie na populacii robia
pre porovnanie, niekedy v polke leta mali vo Svedsku cez 70 %, ceske cisla su tiez okolo 60 a viac percent, jedna studia z CZ hovori o 60+ z leta

taktiez mozeme vyuzit hodnotu IFR, ktora je vseobecne akceptovana => 0,3
kedze na Slovensku zomrelo nieco cez 12000 ludi, orientacne maximum pre Slovensko podla IFR vychadza na asi 16000 umrti, z toho uz to ma 12k za sebou, zostava 4k moznych umrti, pri aktualnom premoreni a ockovani rizikovych skupin sme schopni stiahnut to na asi polovicu, preto plati moj tip, ze pocas tretej vlny zomrie na Slovensku na covid dalsich 2000 ludi, drviva vacsina z toho neockovani

pisat, ze moze zomriet dalsich 12000, ci viac ludi, je nepodlozene strasenie, dovolim si napisat az zavadzanie

ten tvoj kolega kotlebovec, aky mal on a jeho zena priebeh a nasledky?

P.S.: je to beardie, odvodene od medveda, viz moj avatar
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5897
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa wingo »

beardie napísal: St 06. Okt, 2021, 14:27
wingo napísal: St 06. Okt, 2021, 11:19 Plne zaočkovaní môžu vždy okrem kritickej situácie (čierny okres). A okresy kde je zaočkovanosť rizikovej skupiny (50+) nad 65% sa do čiernej ani nedostanú, a tam kde je nad 75% (aktuálne BA) sa nedostanú ani do fázy zatvorených reštík pre OTP čiže presne to čo chceš. Prípadne to po zvážení situácie môže o stupeň upraviť aj regionálny hygienik.

Inak Beardie nechápem prečo voláš po štandardných WHO opatreniach pre respiračné ochorenia, očividne keby fungovali tak by sme tu túto celosvetovú pandémiu ani nemali, či nie? :D
sorry, teba som si nevsimol, lebo som pisal ten dlhsi post

ano, je pravda, ze cierna faza nebude tam, kde bude zaockovanych aspon 65 % rizikovych, mam k tomu 2 vyhrady:
- regionalny hygienik moze lokalne semafor modifikovat a preradit okres do inej fazy na zaklade pocitu, videli sme to minuly tyzden v BA
- tych okresov moze byt a aj bude vela, lebo, povedzme si uprimne, na vychode vela okresov 65+ asi nebude

moj problem je v tom, ze sa riadenie pandemie posuva inym smerom ako by sa malo
cielom je predsa spomalit sirenie, aby sa virus nedostal k rizikovym skupinam, no nie? (je to iracionalna tuzba, ale na chvilu sa tvarme, ze je to OK)
kedze mozu virus sirit aj chori zaockovani, ockovanie nema byt smerodajne, prave naopak, spoliehanie sa na ockovaci status ako jediny indikator je krajne nevhodne

takmer standardne WHO opatrenia dodrziava v Europe asi len jedna krajina - Svedsko, u nich uz pandemia nie je od zaciatku februara, viz druhy graf
K preradeniu Bratislavy hygienikom:
Čo viedlo k takému rozhodnutiu regionálneho hygienika doplnila hovorkyňa. "Pri tomto svojom rozhodnutí bral do úvahy, že epidemiologická situácia v hlavnom meste má naďalej zreteľne zhoršujúcu sa tendenciu. Tiež sme brali do úvahy veľmi úzke funkčné prepojenie so susednými oranžovými okresmi (Malacky, Pezinok a Senec), vysokú dynamiku pohybu obyvateľstva medzi jednotlivými okresmi Bratislavského kraja, vysokú spoločenskú aktivitu v podmienkach hlavného mesta a tiež aj veľmi vysoký počet školských zariadení v hlavnom meste."
Keby naopak nikto nemal šancu do toho zasahovať, frflalo by sa že sa neberie do úvahy trend a iné ťažšie kvantifikovateľné parametre. Keď bude zase klesajúci trend a hygienik preradí okres o stupeň nižšie bude naopak všade chvála, klasika.

Cieľom je aby nenastal kolaps zdravotníctva, Lengvarský to neustále opakuje stačí počúvať, len to sa nenosí, každý počuje len to čo chce. Ak myslíš stav zaočkovania tak to ani zďaleka nie je jediný faktor, práve naopak je len korekčný. Ak tým myslíš že očkovaní nie sú tak obmedzovaní je to z dvoch dôvodov - motivácia očkovať sa + očkovaní nepreplnia nemocnice. Takže tam je ten nesúlad s tým čo ty cítiš, zameral si sa na čiastkový cieľ, nie konečný.

A už prestaň s tým tvojim Švédskym fetišom, už 100x sme ti písali a nevieš pochopiť že oni sú niekde úplne inde mentalitou i kvalitou zdravotníctva. Tam keď vláda len odporučí niečo, nie prikáže, tak to ľudia dodržiavajú poctivejšie ako u nás príkazy pod hrozbou vysokej pokuty. Však na Slovensku dezoláti už útočia a vyhrážajú sa smrťou zdravotníkom, a ty nás chceš porovnávať so Švédskom :facepalm:

Na záver trochu na odľahčenie :D
Obrázok
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1832
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa Ivko »

beardie - ty nerieš veci, ktoré nevieš....
Myslím tým aká je premorenosť...
Najlepšie urobíš ak sa dáš zaočkovať a nás prestaneš otravovať tvojimi vyčítanými štúdiami, ktoré môžeme brať len teoreticky.
Konečne pochop že ty nenesieš žiadnu zodpovednosť a preto si môžeš dovoliť trepať to čo trepeš...
Niekto kto tú zodpovednosť za celú krajinu nesie sa nemôže spoliehať na teoretický údaj o premorenosti, lebo to jednoducho dnes nikto nevie či zomrie 1000 ludí, alebo 5000 ludí, alebo dokonca 15000 ludí, pretože sa objaví totálne zákerný variant a nemocnice budú v totálnych sračkách


A kolega Kotlebovec mal bežný priebeh aj jeho žena, ale to je nepodstatné...
Podstatné je to, že nám dnes klamal že ho nenakazila žena ako to hovoril pol roka dozadu, ale že sa určite nakazil na testovaní...
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Celkovy pruser totizto je ze jedno jedine percento obyvatelstva u nas znamena 55.000 ludi [!!] z ktorych sa samozrejme lahko vytrubi velky pocet mrtvol.
Nic lepsie ako ockovanie ajtak nemame v ruke. Ziadnu inu realnu alternativu.

Bol by som velmi rad keby uz nezomrelo ani 2.000 ludi. Neviem kolko pojde, nikto z nas to nechce skusat.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa beardie »

wingo napísal: St 06. Okt, 2021, 16:16 K preradeniu Bratislavy hygienikom:
Čo viedlo k takému rozhodnutiu regionálneho hygienika doplnila hovorkyňa.
pretoze ludia z inych okresov a krajov do inych miest necestuju...
ved ked ma Bratislava 75 %, tak jej zopar tisicov pracujucich (pod kritickou vekovou hranicou) nemoze ublizit
ak ano, tak je semafor zle nastaveny
Keby naopak nikto nemal šancu do toho zasahovať, frflalo by sa že sa neberie do úvahy trend a iné ťažšie kvantifikovateľné parametre. Keď bude zase klesajúci trend a hygienik preradí okres o stupeň nižšie bude naopak všade chvála, klasika.
zmeny su aplikovane kazdotyzdenne, za tak kratku dobu sa situacia nemoze dramaticky zmenit

ak ma byt cielom motivovat nerozhodnutych, toto je presny opak toho, co sa ma diat
A už prestaň s tým tvojim Švédskym fetišom, už 100x sme ti písali a nevieš pochopiť že oni sú niekde úplne inde mentalitou i kvalitou zdravotníctva.
pripisovat ich vysledky len mentalite a kvalite zdravotnictva je zavadzajuce
i ked mam k niektorym ich pristupom problem (volny priebeh na uplnom zaciatku, bez izolacie ohrozenych skupin, atd), boli schopni splostit krivku a znizit tak pocty umrti
se_sk_nem.jpg


argumentovat odstupom, co je skor typicke pre Finsko, v krajine, kde je 1/10 povodom z inej krajiny je taktiez zavadzajuce
swe_pop.png
Ivko napísal: St 06. Okt, 2021, 16:38 beardie - ty nerieš veci, ktoré nevieš....
Myslím tým aká je premorenosť...
hlavne, ze ty mas presne data
Najlepšie urobíš ak sa dáš zaočkovať a nás prestaneš otravovať tvojimi vyčítanými štúdiami, ktoré môžeme brať len teoreticky.
keby si vedel citat s porozumenim, z predchajucich 2 postov na tuto temu by si pochopil, ze som plne zaockovany uz par mesiacov
to neznamena, ze nebudem upozornovat na protipravne konanie a totalitne obmedzenia
Konečne pochop že ty nenesieš žiadnu zodpovednosť a preto si môžeš dovoliť trepať to čo trepeš...
Niekto kto tú zodpovednosť za celú krajinu nesie sa nemôže spoliehať na teoretický údaj o premorenosti, lebo to jednoducho dnes nikto nevie či zomrie 1000 ludí, alebo 5000 ludí, alebo dokonca 15000 ludí, pretože sa objaví totálne zákerný variant a nemocnice budú v totálnych sračkách
preto sa ma ten vyskum spravit, resp sa mal robit priebezne
ak by bola moznost prispiet k rozhodovaniu, rad to spravim
evolucne sa virus sprava tak, ze sa chce co najviac sirit a co najmenej zabijat svojich hostitelov, preto sa bude casom jeho letalita v ramci novych variantov blizit skor k nadche ako k ebole
A kolega Kotlebovec mal bežný priebeh aj jeho žena, ale to je nepodstatné...
Podstatné je to, že nám dnes klamal že ho nenakazila žena ako to hovoril pol roka dozadu, ale že sa určite nakazil na testovaní...
bezny priebeh, nic prekvapive, teraz je premoreny a jeho telo ma imunitu lepsiu ako mnohi zaockovani, ktori sa s virusom este nestretli
treba to brat pozitivne
mp3turbo napísal: St 06. Okt, 2021, 16:45 Celkovy pruser totizto je ze jedno jedine percento obyvatelstva u nas znamena 55.000 ludi [!!] z ktorych sa samozrejme lahko vytrubi velky pocet mrtvol.
Nic lepsie ako ockovanie ajtak nemame v ruke. Ziadnu inu realnu alternativu.
to nie je pravda, viz predchadzajuca citacia smerujuca k Ivkovi v tomto poste
Bol by som velmi rad keby uz nezomrelo ani 2.000 ludi. Neviem kolko pojde, nikto z nas to nechce skusat.
ja by som chcel svetovy mier, to je tuzba na podobnej urovni

treba konecne otvorit oci a akceptovat neodvratnu realitu
virus tu s nami zostane uz navzdy, rizikove skupiny sa maju ockovat, ti, co sa boja, taktiez
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5897
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa wingo »

beardie napísal: St 06. Okt, 2021, 17:14
wingo napísal: St 06. Okt, 2021, 16:16 K preradeniu Bratislavy hygienikom:
Čo viedlo k takému rozhodnutiu regionálneho hygienika doplnila hovorkyňa.
pretoze ludia z inych okresov a krajov do inych miest necestuju...
ved ked ma Bratislava 75 %, tak jej zopar tisicov pracujucich (pod kritickou vekovou hranicou) nemoze ublizit
ak ano, tak je semafor zle nastaveny
Keby naopak nikto nemal šancu do toho zasahovať, frflalo by sa že sa neberie do úvahy trend a iné ťažšie kvantifikovateľné parametre. Keď bude zase klesajúci trend a hygienik preradí okres o stupeň nižšie bude naopak všade chvála, klasika.
zmeny su aplikovane kazdotyzdenne, za tak kratku dobu sa situacia nemoze dramaticky zmenit

ak ma byt cielom motivovat nerozhodnutych, toto je presny opak toho, co sa ma diat
Zase si zámerne odignoroval čo sa ti nehodilo, napr. že trend je rastúci a že motivácia k očkovaniu nie je jediný cieľ. Minulý týžden bola oranžová, tento je oranžová, pri neistote vývoja sa zachoval status quo, tu sa fakt nestalo že by bola predtým zelená a hygienik sa z roztopaše rozhodol že tento už bude oranžová. BTW priamo v COVID automate je spomenuté že pri zmierňovaní opatrení sa čaká extra týždeň pre potvrdenie trendu.
Inak porovnávať dochádzanie ľudí do BA s akýmkoľvek iným mestom v SR pôsobí prinajlepšom veľmi úsmevne :)
beardie napísal: St 06. Okt, 2021, 17:14
A už prestaň s tým tvojim Švédskym fetišom, už 100x sme ti písali a nevieš pochopiť že oni sú niekde úplne inde mentalitou i kvalitou zdravotníctva.
pripisovat ich vysledky len mentalite a kvalite zdravotnictva je zavadzajuce
Nehovorím že to je jediný rozdiel, zato ty sa tváriš ako keby vôbec neexistoval ;)
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa Blackhawk »

vie mi niekto vysvetlit co ma Beardie stale s tym Svedskom? To odlisnejsiu krajinu uz nevie najst ci ako?
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa beardie »

wingo napísal: St 06. Okt, 2021, 17:58Zase si zámerne odignoroval čo sa ti nehodilo, napr. že trend je rastúci
nato som predsa reagoval tym, ze mapa je aktualizovana raz za tyzden a teda nebol dovod menit to hrrr
motivácia k očkovaniu nie je jediný cieľ
ciel je mat co najmenej hospitalizacii a umrti, nie?
tomu pomaha ockovanie alebo uspesne prekonanie choroby, kedze realna reinfekcia je pozorovatelna pri minime pripadov
carovne slovicka microdosing spolu s premorenim
Nehovorím že to je jediný rozdiel, zato ty sa tváriš ako keby vôbec neexistoval ;)
viackrat som popisal dovody "uspechu"
Blackhawk napísal: St 06. Okt, 2021, 18:54 vie mi niekto vysvetlit co ma Beardie stale s tym Svedskom? To odlisnejsiu krajinu uz nevie najst ci ako?
neviem, ci ti odpoved odomna bude stacit, ale skusim:
- (povacsine) dodrziavanie beznych epidemiologickych opatreni (BEO)
- ziadne lockdowny
- ziadne dlhodobe zatvaranie celych skol, ale len obmedzene uzatvarania tried podla BEO
- ziadne povinne uzatvarania restauracii, posiliek, obchodov a inych prevadzok, iba obmedzenia poctu zakaznikov
- volnost, sloboda a neporusovanie zakladnych prav obyvatelstva
- o 1/3 nizsi pocet umrti v porovnani so Slovenskom

spravili mnoho chyb, ale ich pristup mi pride optimalny vzhladom na velkost hrozby, nastavili adekvatne opatrenia

v skratke, mozno keby sme mali opatrenia ako oni, mali by sme mozno sice rovnaky pocet umrti, ale vyrazne lepsiu atmosferu v spolocnosti, deti neukratene o 1,5 skolskeho roka vo veku, kedy je to nenahraditelne, vyssie danove prijmy, atd

to fakt nikomu nevadi, ze oni mali viacmenej volnost bez lockdownov len s normalnymi obmedzeniami a na Slovensku boli lockdowny spolu v trvani niekolko mesiacov a mame este aj viac mrtvych? ziadne spochybnovanie nariadeni, ktore boli preukazatelne skodlive?
Používateľov profilový obrázok
bepetko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 562
Dátum registrácie: Št 11. Apr, 2019, 11:08
Bydlisko: Bratislava

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa bepetko »

Nuž Slováci hľadajú chybu v kolegoch, kamarátoch, susedoch. Zničia si vzťahy očkovaný/neočkovaný. Pritom kovid odhalil problémy, ktoré tu sú roky. Len niekto sa tvári akoby za SMERU neexistovali a teraz zmŕtvychvstane.
Ach tie slovenské mamičky
shiro napísal:blba mamicka s kocikom sa mi vdrbe do cesty a pre istotu kocikom napred, nech najprv zrazim dieta a mam o to vacsi trest....
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2556
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa Pietro sk »

vtipne ze rozdiel v totalnom zastepeni sk je len -20%, skandinavia ~65%
Spoiler: ukázať
5800x ..b550aorus_pro 180€...6800xt stock 670€..nh-u12 am4...viper steel 32GB 4400... R.A.T. 6+
3600-16 1T 32GB#1800IF# curve per core -28max #PBO-175# <95W <65°c
ag241qx; seagate 600pro; firecuda520..
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa HellAngel »

@beardie a preco potom Svedsko, aj po ich vybornom experimente so ziskanim kolektivnej imunity v nom nepokracuju dalej? Ano zvladli to aj bez vacsich ombedzeni prvy krat, ale zrejme ich to aj dost stalo a ak by sli opatovne do "nic nerobenia" asi by to tak dobre nedopadlo. Radsej siahli po ockovani a maju celkom pekne cislo. Mam v rodinu vo Svedsku a mozem ti povedat, ze ich mentalita, pristup k zivotu, navyky, dovera vo vladu a odbornikov je niekde uplne inde ako u nas. Tu nema "sedliak" co nedokoncil ani len zakladnu skolu dokoncenu, vysmiat cloveka co venoval studiu a praxi dve dekady a poniektori aj viac, ze rozprava hluposti a nebude ho pocuvat, lebo jeho zdravy rozum mu tak vravi. Tam sa to nestane. Slovensko by som neprirovnal ohuzial ziadnej krajine smerom na juh, zapad, sever. Dokonca ani s bratmi Cechmi. Mozno tak ukrajina. Myslel som ze sa to zmeni po zhodeni vlady Smeru, ale ako vidi, tak nenavist a to aj medzi rodinou dosiahla vysoku uroven a obavam sa, ze to nebude lepsie
NB: Asus ROG Strix G16

Návrat na "Debata o všetkom"