Aku mate spotrebu?

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Aku mate spotrebu?

Príspevok od používateľa maniak »

Werwest: v nemecku mozes mat to iste ako ja, Awattar. Musis mat smartmeter a zvaz si, ci sa ti to oplatí. Ja som mal alternativu vo fixnej cene na urovni 48c/kWh
FVE 12.45 kWp V/Z
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Aku mate spotrebu?

Príspevok od používateľa mp3turbo »

to su "krasne" cisla...

aj ked ma niekto dnes doma/v robote/hocikde eletriku za 13 centov, to este neznamena ze v auguste nebude napriklad za 39...
takisto je otazka, ci je lepsia robota s "elektrikou za 12" kde zarobim 3000 alebo ina robota kde zarobim 3600 ale to uz su velke onanie na nedelny vecer.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Aku mate spotrebu?

Príspevok od používateľa maniak »

Turbo, awattar.at, denne ceny elektriky, kludne si prejdi aj futures na EPEX burze na dalsie mesiace. Ak pojde hore opat elektrika, pojdu aj paliva. Ako pisem, doma aktuálne okolo 26c nabijanie. Fotovoltaika pride onedlho, v principe pojdem uz iba na distribuciu alebo este menej.
FVE 12.45 kWp V/Z
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Aku mate spotrebu?

Príspevok od používateľa mp3turbo »

fotovoltaika je uz nutnost v takomto pripade... a tepelne cerpadlo na kurenie prakticky tiez.




>> Ak pojde hore opat elektrika, pojdu aj paliva.

ano, pravda, otazka je ci paliva pojdu na dvojnasobok ked elektrika pojde na dvojnasobok (0.13 -> 0.29). Odpoved je samozrejme nie, pretoze elektrina nie je jediny vstupny faktor do ceny paliva.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5517
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Aku mate spotrebu?

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Obrázok

Na taketo dni by bol elektromobil tip top(ak by som byval v dome a mal stale elektriku za 0,2€)
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10042
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Aku mate spotrebu?

Príspevok od používateľa stiv »

Gratulujem, prave si minut eventualny dojazd 400km uz po 100.
.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5517
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Aku mate spotrebu?

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Ale na elektro by som ho neminul, lebo vacsina by 180+ nesla.
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Aku mate spotrebu?

Príspevok od používateľa lopo1 »

Ford Ranger wildtrak 2,0 biturbo na celoročných AT gumách dnes za 8l ZA - RK a späť jazda taka normálna moc sa obiehať nedalo.
K tomu aerodynamicka pohroma vzadu nad korbou na 157kW motor a krabicoidný tvar celkom spokojnost
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Aku mate spotrebu?

Príspevok od používateľa werwest »

Obrázok
okreskoidna jazda, cisto na benzin bez hybridu
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Aku mate spotrebu?

Príspevok od používateľa lopo1 »

Okreskoidna jazda na severe slovenska s permanentnou 4kolkou 3l atmosfera cisty benzin rocnik 2006 xP
Jasne priemer je niedke inde ale to je tam aj mesto
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
opto
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 686
Dátum registrácie: St 21. Sep, 2022, 16:02

Re: Aku mate spotrebu?

Príspevok od používateľa opto »

DUSTERII TCE100/LPG za február krátke trasy okolo Senca a 2x do BA a späť 5,9E/100km tj 7.2L LPG na 100km.

Koľko Euro na 100km vám vychádza rýchlo dobíjanie ?
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Aku mate spotrebu?

Príspevok od používateľa maniak »

Cez Enel X Pass 31c/kWh, pri mojej spotrebe okolo 20 kWh/100km je to tych ca. 6 eur/100km.
FVE 12.45 kWp V/Z
opto
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 686
Dátum registrácie: St 21. Sep, 2022, 16:02

Re: Aku mate spotrebu?

Príspevok od používateľa opto »

maniak napísal: Ne 12. Feb, 2023, 21:31 Turbo, awattar.at, denne ceny elektriky, kludne si prejdi aj futures na EPEX burze na dalsie mesiace. Ak pojde hore opat elektrika, pojdu aj paliva. Ako pisem, doma aktuálne okolo 26c nabijanie. Fotovoltaika pride onedlho, v principe pojdem uz iba na distribuciu alebo este menej.
Ja som začul expertov štebotať že práve distribúcia žiaľ pôjde hore. Je to trochu aj logické lebo práve FVE a VB zvyšujú nároky napr. na to aby sa el. energia preniesla po vedeniach a aj cez trafačky z miesta kde slnko práve svieti do miesta kde slnko práve nesvieti alebo zo striech prázdnych rod. domov do kancelárií a dobíjacích stojanov v meste.
Naposledy upravil/-a opto v Ut 14. Mar, 2023, 08:13, upravené celkom 1 krát.
opto
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 686
Dátum registrácie: St 21. Sep, 2022, 16:02

Re: Aku mate spotrebu?

Príspevok od používateľa opto »

maniak napísal: Ut 14. Mar, 2023, 07:15 Cez Enel X Pass 31c/kWh, pri mojej spotrebe okolo 20 kWh/100km je to tych ca. 6 eur/100km.
Ale auto Ťa stálo troštíčka viac ako 15 tisE ?

Ale na druhej strane uznávam že svet potrebuje investorov a každému ďakujem že pomáhajú rýchlo likvidovať vytlačené papieriky.
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Aku mate spotrebu?

Príspevok od používateľa maniak »

Opto: distribucia u nas isla zo 7c na ca. 9.96c, kde najvacsi narast bol kompenzácie strat vo vedeni, ten isiel o 700% hore (na nejakych 2.7c/kWh). Toto by malo ist opat dole, pravdepodobne az od januara, kedze iba raz rocne upravuju. Lokalnu siet mame ale asi silnejsie postavenu ako na SK, kedze tu sa dlhodobo kurilo elektrikou (lebo at nemalo plyn), dlhodobo sa tu montuju veterne elektrárne (nedavno zvysovali instalovany vykon len v mojom okolo asi na 2.5-3x), ...
Co sa tyka toho dalsieho, sice je to porovnatelne, ale rychlonabijanie ja potrebujem tak do 10x rocne, zvysok nabijam doma (napr. dnes bola v noci elektrika za 0.5c/kWh + dist) a v praci (12c/kWh) a takto spravim ca. 35-40k km. Tiez Duster a Tesla Y su trosku ine auta (velkost, komfort, urcenie, ...)
LPG u nas je len výnimočne, najskor je to uz vacsi problem ako najst nabijacku.
FVE 12.45 kWp V/Z

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"