Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Bitcoin, Litecoin atď.
Všetky informácie o kryptomenách nájdete sem
jurajz
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 116
Dátum registrácie: Ut 10. Dec, 2013, 22:07

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa jurajz »

hornik:
2% rejectov na switchercoine to mas nejako vela, ci nie?
Ja sa pohybujem do 0,5%.

Stava sa aj vam, ze zlymi zamenami stracate? Alebo len ja som taky chuj.
Mojich 6 000 000 Moonov mohlo byt dneska 1,5BTC a mam sotva 0,22 a to su tam este zaratane poctivo vydolovane 4LTC :(
Používateľov profilový obrázok
hornik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 253
Dátum registrácie: Ut 03. Dec, 2013, 15:13
Bydlisko: Bratislava

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa hornik »

yesper mam tuto: http://www.alza.sk/sapphire-r9-290-d490137.htm
a je to naprd kvalita, islo to priamo z iPhone do youtube, skoda ze to takto dojebabrali. na zaciatku je ukazana frekvencia a potom ked to klesa este raz swingnem na frekvenciu, nech je vidiet, ze sa nemeni.
budem musiet k tomu urobit lepsie video a nedovolit automaticku kompresiu.

skus sa na to pozriet, mozno zistis podobne aj na 290x .

jurajz niekedy mam menej rejectov, niekedy viac. na 7970 a R9 280x mam aktualne 0.4-0.6% rejectov, tu neviem preco je to relativne vysoke percento. ale do 5% vraj nemusi clovek riesit.

hej, stava sa. ja som sa takto ototo s EAC a OGC. MegatronSK by o tom vedel pisat tiez. preto aktualne moc neriskujem a zameriavam sa na LTC cez switchercoin, ktory mi robi o dost lepsie vysledky, nez keby som doloval napriamo.
exminer :)
Používateľov profilový obrázok
yesper
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3007
Dátum registrácie: Ut 10. Jún, 2008, 20:41
Bydlisko: VT & BA

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa yesper »

Skus to natocit aj so zaberom na monitoring tool v afterburneri. Ja to mam odsledovane, ze na ref 290X pri otackach fanu na cca 55% (teplota 91-93stupnov) sa frekvencia pohybuje niekde pri 950MHz, ak znizim otacky (teplota 94) frekvencie klesaju aj na 800MHz. Pokial chcem aby to slo na 1GHz, potrebujem zvysit otacky cez 60% (teplota bude nizsia).

Este sa na to pozriem dnes ked dojdem domov.

//upravil som ti link na youtube, do yt tagov staci nakopirovat len PeOhP8MqeAA
Používateľov profilový obrázok
pipo137
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6414
Dátum registrácie: Ut 08. Feb, 2011, 17:28
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa pipo137 »

yesper: ale v tom videu pekne vidno, ze vdaka tomu otvorenemu balkonu (ci co to urobil) ma a tom jadre nejakych 73-75℃ a teda nema preco dochadzat k podtaktovavaniu pri takej teplote a protom hashrate mu stupa... :rolleyes:
DESKTOP MB: MSI B450 Gaming Pro Carbon AC CPU: AMD Ryzen 5 5600 + Nocua NH-D14 Black RAM: Patriot Viper Steel 2x8GB @ 3600MHz 14-16-16-16-36 1T GPU: Sapphire NITRO+ Radeon RX580 8GB @ 1500/8900MHz SSD: Samsung 970 EVO 500GB + Crucial M4 256GB PSU: EVGA SuperNOVA G2 750W Case: Projekt "R4R" - Fractal Design Define R4 Monitor: Dell U2415 OS: Windows 10 Pro 64bit SK Mouse: Cyborg R.A.T. 7 Mouse Pad: A4tech Bloody B-081 Keyboard: Microsoft SideWinder X4
HTPC MB: MSI Z77 MPOWER CPU: Intel Core i7 3770K @ 4,0GHz + IHS mod + Noctua NH-D15 RAM: Crucial Ballistix Tactical LP 2x8GB @ 2000MHz 9-9-9-27 1T GPU: Intel HD4000 SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD: 5x WD Red (20TB) Sound card: Asus Xonar Essence STX TV: LG OLED65CX + Xiaomi Mi TV Box S
Smartphone: Xiaomi Mi Mix 2, Xiaomi MiNote Pro
Používateľov profilový obrázok
yesper
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3007
Dátum registrácie: Ut 10. Jún, 2008, 20:41
Bydlisko: VT & BA

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa yesper »

nevedel som, ze ma ref verziu, niektore neref sa podtaktuvaju aj pri nizsich teplotach...:rolleyes:
Používateľov profilový obrázok
pipo137
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6414
Dátum registrácie: Ut 08. Feb, 2011, 17:28
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa pipo137 »

Ako ja tiez nechapem, ako je to mozne, ze sa mu to tak chova... teraz som si to doma vyskusal (tiez na ref sapphirke) a oproti 90℃ pokles na 70℃ neurobil vo vykone ziadnu zmenu :rolleyes:
DESKTOP MB: MSI B450 Gaming Pro Carbon AC CPU: AMD Ryzen 5 5600 + Nocua NH-D14 Black RAM: Patriot Viper Steel 2x8GB @ 3600MHz 14-16-16-16-36 1T GPU: Sapphire NITRO+ Radeon RX580 8GB @ 1500/8900MHz SSD: Samsung 970 EVO 500GB + Crucial M4 256GB PSU: EVGA SuperNOVA G2 750W Case: Projekt "R4R" - Fractal Design Define R4 Monitor: Dell U2415 OS: Windows 10 Pro 64bit SK Mouse: Cyborg R.A.T. 7 Mouse Pad: A4tech Bloody B-081 Keyboard: Microsoft SideWinder X4
HTPC MB: MSI Z77 MPOWER CPU: Intel Core i7 3770K @ 4,0GHz + IHS mod + Noctua NH-D15 RAM: Crucial Ballistix Tactical LP 2x8GB @ 2000MHz 9-9-9-27 1T GPU: Intel HD4000 SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD: 5x WD Red (20TB) Sound card: Asus Xonar Essence STX TV: LG OLED65CX + Xiaomi Mi TV Box S
Smartphone: Xiaomi Mi Mix 2, Xiaomi MiNote Pro
MegatronSK
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 97
Dátum registrácie: Št 26. Dec, 2013, 23:27

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa MegatronSK »

V dnesnej dobe vacsina novych mien paradne stupa (hlavne tie, co niesu na coinwarz)... takze predavat hned je proste blbost - to robia multipooly - casto aj za slabsie ceny, lebo potrebuju predat viac coinov naraz... takze realne sa tazi este viac ako uvadza ta moja kalkulacka.. :-) napriklad ked clovek tazil USDE alebo Digibyte a nepredal, tak keby predal dnes, ma o dalsich 100% vacsi zisk mozno..

Len blazni tazia na multipooloch xP
Naposledy upravil/-a MegatronSK v Pi 24. Jan, 2014, 16:33, upravené celkom 1 krát.
Kalkulačka na nové kryptomeny (100+ sk/cz minerov): http://bit.ly/kryptomeny-2014
Používateľov profilový obrázok
hornik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 253
Dátum registrácie: Ut 03. Dec, 2013, 15:13
Bydlisko: Bratislava

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa hornik »



lepsia kvalita videa + popis nastaveni vo videu
exminer :)
MegatronSK
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 97
Dátum registrácie: Št 26. Dec, 2013, 23:27

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa MegatronSK »

hornik: blbost.. stale je to ruzove :-) obcas sa len proste predava lacnejsie,vtedy treaba skusit pockat na lepsiu dobu na predaj... teraz napriklad mozme lutovat, ze sme predavli tips.... isiel z 2 satoshi ltc na 50 satoshi ltc.... takze za 1,7 miliona cca 1ltc... a to sme kedysi tazili 20-30 milionov denne.. Takze vela ltc by sme za to mali.. takze prekontrolujte penazenky ci tam nejake TIPS nemate..

a ty v zivote tazenim cez multipool tolko nedosiahnes... lebo menis hned na ltc (co mimochodom povazujem za dost biednu menu... som dokopy nikdy nepocul, ze za ltc sa nieco predava.. minimum krat) :D
Kalkulačka na nové kryptomeny (100+ sk/cz minerov): http://bit.ly/kryptomeny-2014
Používateľov profilový obrázok
hornik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 253
Dátum registrácie: Ut 03. Dec, 2013, 15:13
Bydlisko: Bratislava

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa hornik »

MegatronSK prezil som horsie veci, prezijem aj to, ze niekto tazi viac, nez ja :D

ps: aspon ma neserie, ze som predal alternativne kryptomeny ovela lacnejsie, nez je teraz kurz xP
exminer :)
Používateľov profilový obrázok
yesper
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3007
Dátum registrácie: Ut 10. Jún, 2008, 20:41
Bydlisko: VT & BA

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa yesper »

hornik nie ze by som ti neveril, ale real-time frekvencie uvidis v tom hardware monitore na pravej strane afterburnera. Len treba zoscrollovat nizsie, aby bolo vidiet aj gpu core clock v tych grafoch.
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa STENLY »

netusite, v com by mohol byt problem?

http://imageshack.com/a/img690/8638/vdpi.jpg
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa LordKJ »

MegatronSK napísal:ebo menis hned na ltc (co mimochodom povazujem za dost biednu menu... som dokopy nikdy nepocul, ze za ltc sa nieco predava.. minimum krat) :D
Mne sa staci, ze sa ltc predava za eura. :-)
jurajz
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 116
Dátum registrácie: Ut 10. Dec, 2013, 22:07

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa jurajz »

LTC by som nevidel az tak dobru menu, pozri sa ako 2 meny DOGE a MOON zakyvali s nim, jeho hodnota voci BTC klesla, poklesol vyrazne aj hasrate tazby a tym padom aj obtiaznost isla dolu. BTC pokleslo len zo vcera na dnes mierne pod 600€. Mena za ktoru sa neda kupit tovar a sluzby ma buducnost len kratkozraku.
Kako
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Št 23. Jan, 2014, 21:17

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa Kako »

MegatronSK napísal:V dnesnej dobe vacsina novych mien paradne stupa (hlavne tie, co niesu na coinwarz)... takze predavat hned je proste blbost - to robia multipooly - casto aj za slabsie ceny, lebo potrebuju predat viac coinov naraz... takze realne sa tazi este viac ako uvadza ta moja kalkulacka.. :-) napriklad ked clovek tazil USDE alebo Digibyte a nepredal, tak keby predal dnes, ma o dalsich 100% vacsi zisk mozno..

Len blazni tazia na multipooloch xP
Tazit nove meny je aj riziko. Urcite sa aj tebe stalo, ze si natazil nieco, co sa nedalo slusne predat (ja mam takto na sklade COYE a MONAcoiny). Niekedy sa ale naozaj oplati pockat. Ti, co si setrili MOONy zarobili za den tolko, ako bezny miner za mesiac. Jednoducho niekedy prehras a niekedy vyhras... Ja tiez trochu gamblujem, ale postupne sa dostavam k staremu znamemu, ze lepsi vrabec v hrsti, ako holub na streche... Mam urcitu hranicu ziskovosti tazby, a ak som nad nou nespekulujem a predavam. Neriesim, ze keby som pockal zarobim viac. Lebo casto sa stalo, ze som pockal a potom to predal za ovela menej.

Ked budem za vodou a splatim si pociatocne naklady, budem do niecoho investovat aj dlhodobo a dovolim si aj viac riskovania. Zatial sa musim drzat pri zemi....

A co sa tyka multipoolov - vyuzivam ich, ked sa par dni nemozem venovat bruzdaniu po forach, prepoctom a prestavovaniu minerov. Vtedy je to pohodlne riesenie.

Návrat na "Kryptomeny"