Pneumatiky :)

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1827
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Ivko »

Ty si zasa 20 ročný premudrovaný chlapec čo si myslí že vie viac... Nevieš, nemáš skúsenosti a mudruješ na základe cudzích poznatkov a nie vlastných skúseností...
Si myslíš že si jediný na svete čo bol na okruhu? A tým si myslíš že si zažil viac ked si doslova zhumploval seriové pneumatiky?
Aj tvoj foter chodí jazdiť na okruh, že...
Vieš to je ten rozdiel medzi dospelým čo už má rozum a medzi premúdrelým pubertiakom
Ty si bol na okruhu, tak kto je viac...

Však si počkáme až si kúpiš konečne tú 130i a potom sa budem zabávať ako budeš hlásať aké to je super auto (potom uznáš aká ko**tina bola SSS, my to vieme aj bez toho aby sme to museli vlastniť)
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa werwest »

Nemas nahodou letne matador hectorra ak sa dobre pamatam?
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1976
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Miso122 »

Ivko napísal: Pi 07. Okt, 2022, 17:44A tým si myslíš že si zažil viac ked si doslova zhumploval seriové pneumatiky?
Ja som nic nezhumploval, kupil som UHP pneumatiky, ktore su na to stavane, lebo som vedel co s nimi budem robit. A vobec im to neublizilo. V takomto stave isli na predaj:
Spoiler: ukázať
Obrázok
Ivko napísal: Pi 07. Okt, 2022, 17:44potom uznáš aká ko**tina bola SSS, my to vieme aj bez toho aby sme to museli vlastniť
Neuznam, pretoze SSS bolo perfektne auto na moje vyuzitie. Pocket rocket s fun factorom, ktory som zatial nikde inde nezazil.
ITX >>> ATX
DanOne
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 285
Dátum registrácie: So 09. Máj, 2009, 15:09
Bydlisko: Bratislava/Kosice

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa DanOne »

scream napísal: Pi 07. Okt, 2022, 08:38 Ale ja to proste musim vediet, lebo mam tie geny, ze miestami musim ist tu zakrutu rychlejsie ako treba ...
Tak to neries pneu ale ries hlavu (bez urazky). Kto chce pretekat, nesmie setrit, urcite nie na pneumatike. Celorocne gumy su kompromis, bodka.
Miso122 napísal: Pi 07. Okt, 2022, 17:40 U CrossClimate to platilo len pre + model (Michelin CrossClimate+), CC2 uz su obycajne celorocky, ktore maju daleko od "letnej pneu so zimnymi vlastnostami".
Niekedy jazdim rychlo, ale nie ako scream, rozdiel 1 vs 2 som si nevsimol. Prvy test, co mi vyvratil gugl mi dava za pravdu. Mas odkaz na clanok, kde popisuju to co ty? Vzor/dezen ostal skoro bezo zmeny, menili tak radikalne zmes?
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1976
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Miso122 »

ITX >>> ATX
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1827
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Ivko »

werwest napísal: Pi 07. Okt, 2022, 18:04 Nemas nahodou letne matador hectorra ak sa dobre pamatam?
Nie, zimné som mal Matador, posledné letné som mal Barum a teraz celoročky Hankook...

Miško až si kúpiš závodné pneu, teda také čo nemajú homologizáciu do bežnej premávky, tak potom sa môžeme baviť o tom že si kúpil pneu na to určené...
Bono83
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 151
Dátum registrácie: Ne 04. Sep, 2011, 08:12

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Bono83 »

Ivko, ty si strasne mimo. Pises hluposti. Podla tvojich prispevkov to vyzera ze skusenosti nemas ty.
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1827
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Ivko »

Miško k tým akože testom, napríklad ten čo si zavesil...
Kde máš záruku, že počas testovania, úplne rovnako tlačil na plyn, úplne v rovnaký moment a rovnakou silou brzdil a šiel úplne identickú stopu?
Trošku inak nabehneš do zákruty a zrazu si stratil 2 sekundy
Ty sa ohánaš výsledkami, akokeby to boli nejaké labolatórne testy kde nemohlo prísť za žiadnych okolností k zmene určitých premenných, ktoré mali vplyv na rozdiely vo výsledkoch...

Ty ked ideš 5x za týžden do práce, tiež ti nikdy netrvá cesta presne rovnaký čas a ty sa pri tých testoch ohánaš akokeby to boli nepriestrelné údaje.
Toto je prvé a hotovo!!! A pritom tam sú niekedy až totálne zanedbatelné rozdiely, ale ty iba toto je najlepšia, nič lepšie nie je...
Si asi reálne všetky vyskúšal na sám...
Vieš to je to čo ludia neberú vôbec vážne a to som do toho nezahrnul vplyv marketingu
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1976
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Miso122 »

Obrázok
samozrejme, vsetko je to marketing a rozdiel medzi pneumatikami neexistuje
ITX >>> ATX
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 464
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Tak dnes prišli už Hankooky, prekvapivo rýchlo, v stredu večer objednané a včera odoslali a dnes prišli. Ale predsalen sezóna ešte ako tak začala a asi nie je toľko roboty, ale zase pri pneumatikách nie je moc čo baliť, napr. mne prišli po dvoch zabalené vo fólii a to je všetko. Ale mám aj skúsenosť, že niekedy neboli schopné niektoré stránky poslať ani do 3 dní od objednávky.

Som teda zvedavý aké budú keď obujem. Inak ma prekvapilo "Made in China", čo mám letné tie tuším sú asi z Maďarska. @werwest - tebe tiež prišli z Číny vyrobené? :D
Naposledy upravil/-a JacobSteven v Pi 07. Okt, 2022, 18:53, upravené celkom 1 krát.
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1827
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Ivko »

Vieš Miško na čom by som sa zabavil najviac? Keby si mal obuté ty tie najlepšie a niekto iný na totožnom aute o niečo horšie a v priamom porovnaní na tom istom okruhu by bol on rýchlejší ako ty...
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1976
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Miso122 »

Vieš čo, vôbec by ma to netrápilo :D čas si nemerám, chodím tam preto, že ma to baví.
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa werwest »

JacobSteven napísal: Pi 07. Okt, 2022, 18:52 Tak dnes prišli už Hankooky, prekvapivo rýchlo, v stredu večer objednané a včera odoslali a dnes prišli. Ale predsalen sezóna ešte ako tak začala a asi nie je toľko roboty, ale zase pri pneumatikách nie je moc čo baliť, napr. mne prišli po dvoch zabalené vo fólii a to je všetko. Ale mám aj skúsenosť, že niekedy neboli schopné niektoré stránky poslať ani do 3 dní od objednávky.

Som teda zvedavý aké budú keď obujem. Inak ma prekvapilo "Made in China", čo mám letné tie tuším sú asi z Maďarska. @werwest - tebe tiež prišli z Číny vyrobené? :D
Fuha neviem, nejak ma to nezaujimalo, len som pozrel dot 2322 a bolo.
Ale nemam nejake vyhrady zo 500km som nabehol, myslim si ze maju okej pomer cena/vykon.
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 464
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Však ono to ani nie je tak dôležité kde boli vyrobené, to som len pre zaujímavosť pozeral :D DOT k tomu som sa akosi nedostal akurát sú otočené tak, že na tej strane nie je DOT :D

Tak super potom, ako nedá sa čakať (ani nečakám :D) od nich zázraky ale na tú cenu stále lepšie ako Barum/Matador.
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1976
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Miso122 »

Prejdi sa na druhú stranu auta, tam DOT bude zvonku
ITX >>> ATX

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"