ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Kaper

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa Kaper »

Ťažko Ti tu niekto odpovie na tvoju otázku. To je taký problém zdvihnúť telefón, prípadne si dať žiadosť a spýtať sa na preverenie dostupnosti služieb? Je možné že u teba dobudovali DSLAM ale neviem, nejak tomu neverím.
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

Môže to byt nová ústredňa, celkom sa do toho investovalo..
DioN
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2016, 20:53

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa DioN »

Díky za odpoveď..Myslím,že možné to je...Aktuálne som stále pripojený na starú ústredňu podľa vzdialenosti. Dúfam to nie je len nejaký joke..ale pravdepodobne nie,keď to uvádzajú všetci operátori vrátane telekomu...No som zvedavý,ale tak dúfam sa mi nakoniec splní môj malý sen a už budem na VDSL...
Naposledy upravil/-a DioN v St 23. Nov, 2016, 22:37, upravené celkom 1 krát.
zijo155
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: So 19. Nov, 2016, 18:10

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa zijo155 »

DioN napísal:Chalani,dá sa spolahnúť na dostupnosť pripojenia na orange stránke? Pravdepodobne spustili konečne VDSL na mojej adrese. Doteraz mi vždy ukazovalo max. 8mbit/s dosiahnuteľných..Po novom to už všade píše aj na mape pokrytia že som pod pokrytím VDSL 80. Dokonca aj na Orange stránke. Ale nechápem,ako by to bolo reálne dosiahnutelne,kedže som 3,3km od ústredne.Jedine,že by nás prepojili na novú ústredňu. Modlím sa,aby to bola pravda a nemusel som už dalej trčať na 6mbps.
tu dostupnost beru z telekomu, ked si vsimnes na telekom overovaci dostupnosti je skoro vsade nezmyselne 80 vdsl, aj v takych lokalitach kde to mozne absolutne nie je...ja som volal do orange, ci sa da zvysit rychlost u mna, hned operator ze jasnee vy tu mate dostupne 80/8, ze posunie to na telekom, o dva dni odpoved ze zamietnute, tak som tam znova volal, ze chcem aspon 30/3 - zamietnute, kedze vdsl je do 700m a ja som od ustredne 800.
DioN
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2016, 20:53

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa DioN »

Ide o to,že pravidelne tú mapu pokrytia kontrolujem každý mesiac a doteraz som mal dostupné len 8mbps-aj to ide len 6...Včera bola mapa aktualizovaná,a až odvtedy ukazuje dostupnosť VDSL...Takže neviem či to je reálne,mne osobne by stačilo aj 15mbps... Zajtra tam zavolám ako to je,a či nemajú nejaké info ako to naozaj je. Keby bola tá nová ústredňa tak to Vdsl by aj reálne bolo... Ja osobne pochybujem,že by Telekom do toho investoval niečo,ale nechám sa prekvapiť...
Naposledy upravil/-a DioN v St 23. Nov, 2016, 22:36, upravené celkom 1 krát.
zijo155
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: So 19. Nov, 2016, 18:10

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa zijo155 »

Ved jasne, treba skusit, daj si ziadost o zrychlenie, potom napis ako si dopadol..
DioN
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2016, 20:53

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa DioN »

Jasne,zistim a dam vedieť.
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

Telekom musí investovať kapacita siete by už dávno nestačila.
zijo155
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: So 19. Nov, 2016, 18:10

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa zijo155 »

Ved uz ani nestaci, co chodim po zakaznikoch, dost pocuvam, ze si skusali davat ziadost o DSL a bolo to zamietnute kvoli nedostatocnej kapacite ustredne. Presne preto su dobre nejake alternativy napr. to LTE. Ako bodaj by do toho investovali, ved sme v 21. storoci a v niektorych lokalitach (hlavne novostavby na dedinach) si nemozu dat nic zapojit (nemaju viditelnost na vysielac a dsl mozu snivat) len mobilne 3G - obmedzene a s vypadkami...
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

V novostavbách neni ani dôvod ťahať telefón... klasická linka konči a jej natiahnutie je drahšie než optiky
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1654
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa MaxMan »

Lenže do novostavby rodinného domu nikto nedotiahne optiku. Iné je to do zástavby bytoviek.
Mne idú 2 optiky okolo domu. Prvá je od Orange a je tak 50m odomňa (bohužiaľ cez cestu), druhá je od lokálneho providera a je tak 200m odomňa (bohužiaľ cez niekoľko pozemkov). Nikto z nich ma nepripojí... Bývam v RD (ešteže mám aspoň VDSL)
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
Kaper

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa Kaper »

Musím len súhlasiť so Zijo155: Tiež som na dedine, novostavba, a bol veľký problém ukecávať chalanov z externej firmy, aby mi zo stĺpu natiahli kábel do bytovky. Mám to riešené po svojom, kábel ide priamo ku mne do bytu (Kábel 2x páry) a aj sused berie odomňa connect na DSL. Takže mám u seba 2 zásuvky. Chvaľabohu aj za to DSL lebo inak neviem čo by som tu robil, pretože NET potrebujem k práci :). Smutné nie je to, že by neboli niektoré obce pokryté LTE-čkom, aspoň u mňa napr sú LTE od 2 operátorov, ale čo z toho, keď nemajú žiadny internet na doma? A tie ich 5 a 10GB objemy? Veď to je SMIEŠNE! ... 10GB dám za deň len keď pozerám IPTV... A to sa musím krotiť pretože FUP 300GB. Ak by tu bol aspoň SWAN LTE, tak nie je očom, síce majú FUP 200GB ale lepšie ako drátom... A lokálny provideri, sorry, česť výnimkám tu stoja ze veľke Ho***o. To som dokonca komunikoval s rôznymi konateľmi, čo tu majú natahané FiFiny, a každý jeden mi povedal, "Nie, nechodí nám to dobre..." - tak o čom to je? Kua poskytujú služby a aj tie sú na prd. Aj Wi-Fi spoje sa dajú spraviť na úrovni, ale nie takým spôsobom, že to tahajú z baráku na barák cez 5G spoje, do dediny, ktorá je za rohom, to berú len cez nejaký odraz a ja neviem ako, nie som expert na siete, ale je to smiešne.
Používateľov profilový obrázok
Andrew007
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1735
Dátum registrácie: Ne 28. Dec, 2008, 20:14
Bydlisko: Senec

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa Andrew007 »

Wi-Fi spoje sa dajú spraviť na úrovni, ....že to tahajú z baráku na barák cez 5G spoje... nie som expert na siete
5Ghz je dneska totálne zarušené a ISP nezaručia vačšie balíčky ako 20-30mbps, keďže to je magická hranica bezdráátu ...ISP vedia o čom hovorím . A áno, ťahajú to z baráku na barák, čo je absolútne normálne pokiaľ sa jedná o licencované pásmo .

//Mal som na mysli 5Ghz pásmo, zle som si to prečítal .
Naposledy upravil/-a Andrew007 v Št 24. Nov, 2016, 11:22, upravené celkom 1 krát.
5800X3D - ROG strix B550-A gaming - 4090 GS - Corsair 32/3600 - 970 evo 1TB - Corsair RM850 - Dell 2716DG 2K/144 / Dell Gaming G3223Q 4K/120
Kaper

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa Kaper »

Chcel som napísať z Domu na dom, v podstate to je jedno, a neviem o akých 20/30Mbit balíčkoch hovoríš. A 5G nie je licencované pásmo keď už.
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

Akurát som sa logol do routra, dnes bol výpadok (nastavili SNR na 6dB +/-)
DSL_zrychlenie.JPG
2. kolo zrýchľovania:

http://www.speedtest.net/my-result/5823884065

Návrat na "Siete"