Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
jammal
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 337
Dátum registrácie: Ne 21. Jún, 2009, 11:03
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa jammal »

Da, ale nezabudaj ze dovoz = prihlasenie + ak sa pojde po vlastnej osi tak aj prepravne znacky + nafta tam, a spet 2 auta + dovolenka ak robis alebo volno. Zalezi ako to sem dostanes a kto ti to bude robit.
Ked idem do AT tak tam su ceny aut priblizne to iste ako tu, mozno 1000€ hore dole. Zas zalezi ake. Skor tie lacne idu odost lacno a tu to s prepisom este nieco vyjde na kavu.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Papek »

Nerozmyslal si nad Mondeom TDCi pripadne TDDi? Velke je to az az a snad aj spolahlive. Pripadne Accord Tourer 2,2 CTDi, aj ked do 7000 budu skor benziny.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
jammal
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 337
Dátum registrácie: Ne 21. Jún, 2009, 11:03
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa jammal »

TDCi mondeo by som nebral. Ak ano tak uz s vymenenymi vstrekmi a cerpadlom. Velmi haklivy na kvalitu nafty. Hlavne pozor na slovensku kde sa stacaju auta a ty nezistis kolko co este vydrzi a kolko krat to ma nabehane 143k km. Ale inak je to pohodlne auto. + mne osobne sa paci.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Papek »

TDDi budu postarsie kusky, ktory budu mat nalietane 300000 po troch stoceniach, preto som spomenul aj TDCi. Inak okrem vstrekov tam toho vela nieje. Aj tak doteraz nechapem, preco presli zo spolahliveho motora na common-rail.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
jammal
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 337
Dátum registrácie: Ne 21. Jún, 2009, 11:03
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa jammal »

Aby splnali emisne normy. A TDCi ma vyssi vykon lebo je CR. Ktore 12 rocne dieslove auto nema 300k. Ale toto si ziada trh. Postavim dve rovnake vozidla k sebe a jeden bude mat 350k a druhy 143k a fejkovu servisku. Ktore kupi slovač ?

Ako beriem, su vynimky. Niekto si kupi diesel do roboty rano 5km z roboty tiez. Ale potom aj tak vyzeraju tie auta ked jazdia na nezohiatom aute a maju tam kktinky ako DPF filtre a potom to robi sarapatu. Mozno je auto v lepsom stave co ma 300k dialnicnych a servisovane ako to co ma 140k a iba mesto alebo kratke trasy. Niekto tu daval aj kedysi clanok/alebo pisal o octavii? ze nejaky stary chodil len do kostola a ani auto nevytocil a na emisnej ked auto vytocili do red tak klaklo.
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6222
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa icefire »

Presne tak. Kolega si kupil na 6km dochadzanie Octaviu 1.9 TDi a teraz sa chvali, ze dava na naftu 80 euro mesacne (pricom velku vacsinu tvori iba to dochadzanie do prace).
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
yNo
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1824
Dátum registrácie: Št 04. Jún, 2009, 19:20
Bydlisko: Sv. Jur

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa yNo »

ano ano s tym malo par znamych problem. ze vzdy to podtacali, alebo resp. nikdy nevytocili, a potom raz vytocili a bum, problem bol na svete.
Forda moc nie, tie auta sa ocovi moc nepacia. Ale dnes som videl jedno mondeo, celkom pekne. ale vyzeralo to skor na nejaky novsi rocnik :-(
4.2015 - koncim s forom za Ban do bazaru, kde som nikoho neokaslal-ale zabudol ukončiť staré odlezane obchody.
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa ZoranICS »

Ford mna nepresvedcil... neviem ako s benzimi ale naftove fordy su lenive. naviac, osobna skusenost so starsim fordom, ktory som vlastnil ma presvedcila ze uz nechcem ani pocut o forde.
yNo
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1824
Dátum registrácie: Št 04. Jún, 2009, 19:20
Bydlisko: Sv. Jur

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa yNo »

Takze ten VW a BMW 320 bude asi najlepsi vyber. Akurat neviem ktore z nich. :-)
4.2015 - koncim s forom za Ban do bazaru, kde som nikoho neokaslal-ale zabudol ukončiť staré odlezane obchody.
Používateľov profilový obrázok
jammal
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 337
Dátum registrácie: Ne 21. Jún, 2009, 11:03
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa jammal »

Takto sa spytam. Kde sa s tym bude jazdit ? Si si vedomy ze bmw je zadokolka a vw predok. Ja som absolvoval teraz 1. zimu na bmw a poviem ti, ze je ten rozdiel citit. Ale to nemam asc no mam samosvor. Plus su jazdne vlastnosti zadohrabu. Hlavne v lete.

A k praktickosti. 3er ci e36/46 je strasne stiesnena. Ked porovnam e46 sedan s normal octou tak akoby som bmw porovnaval s kombikom. Treba sadnut vyskusat.
yNo
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1824
Dátum registrácie: Št 04. Jún, 2009, 19:20
Bydlisko: Sv. Jur

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa yNo »

Bude sa jazdit kazdy den do prace a nas5. cca 30 kilometrov spolu. z toho 10 mimo a 20 v meste. Predo-zado kolka,to je otcovi jedno. Skuseny sofer :-) Akurat snad ja mu ho nerozbijem :D Ale ked tak citam tie BMW fora, tak tie bava maju aj o liter aj daco vyssiu spotrebu ako tie 1.9 passaty,tak vitaz je asi jasny.
4.2015 - koncim s forom za Ban do bazaru, kde som nikoho neokaslal-ale zabudol ukončiť staré odlezane obchody.
Používateľov profilový obrázok
jammal
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 337
Dátum registrácie: Ne 21. Jún, 2009, 11:03
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa jammal »

Jasne ta spotreba tam je vyssia. Ak ide fakt len o tu najmensiu spotrebu a netreba "komfort" v bmw tak je to jasna volba. :-) A ten priestor navyse oproti e46 sa isto vyuzije.
yNo
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1824
Dátum registrácie: Št 04. Jún, 2009, 19:20
Bydlisko: Sv. Jur

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa yNo »

a este som zabudol,ze ziadne kozene sedacky. Len sa bojim, u nas sme este dizla nemali, ze ten vykon nebude dostacujuci,ako je na bavu. Teraz mame 150konovy benzin a skocit na nejaky 110 konovy diesel,neviem no..
4.2015 - koncim s forom za Ban do bazaru, kde som nikoho neokaslal-ale zabudol ukončiť staré odlezane obchody.
Používateľov profilový obrázok
jammal
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 337
Dátum registrácie: Ne 21. Jún, 2009, 11:03
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa jammal »

Ja som isiel z dieslu do benzinu a poviem ti, ze mi chyba ten turbo zatah odspodu. A o spotrebe nehovorim. Diesel som tlacil a mal som skoro rovnaku spotrebu. Tu iba hladkam plyn a hlava sa mi toci pri tankovani.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

nezabudni zobrať PDčko Passata :D to bude sranda iba :D, sa naservisuješ :D





.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"