COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
bepetko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 562
Dátum registrácie: Št 11. Apr, 2019, 11:08
Bydlisko: Bratislava

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa bepetko »

neviem čo sa čuduješ. tu existujú dva tábory. nič medzi. ľahšie sa manipulujú dve skupiny ľudí ako 10.
som zvedavý kto prvý použije slovo extrémista.
Ach tie slovenské mamičky
shiro napísal:blba mamicka s kocikom sa mi vdrbe do cesty a pre istotu kocikom napred, nech najprv zrazim dieta a mam o to vacsi trest....
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12345
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa HellAngel »

@beardie ani netvrdim ze zachrani. je jeden z nastrojov, ako spomalit Covid a asi aj najefektivnejsi. Inac by sa do toho nepustil v podsate cely svet vratene najvyspelejsich krajin sveta. Vakcina/ockovanie sa ukazala ako zatial ta najlepsia cesta, ako si nedostat krajinu do problemov. Ani krajiny, ktore to skusali premoreni (vratane Svedska) uz touto cestou nejdu. je to financne, ludsky, zdravotne velmi tazka cesta
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa beardie »

asi sa nestretavame v pojme premorenie
premorenie znamena, ze je virusu dany volny priebeh populaciou, to sa deje vsade tam, kde nie su opatrenia, vratane UK, Slovenska i Svedska
premorenie nemozes zastavit, ak sa ludia stretavaju, mozes ho maximalne spomalit opatreniami

ak opatrenia nie su, virus sa volne siri - UK uz asi 3 mesiace, Svedsko malo minimalne opatrenia, teraz od nich upusta uplne, vratane nedoporucenia pouzivat prekrytia dychacich ciest v hromadnej doprave, atd

aj na Slovensku sa pocita s premorenim, bolo to viackrat verejne publikovane, napriklad:
Šanca, že sa nejaké dieťa v škole nenakazí, je fakticky nulová.

takze nie, ze Svedsko vymenilo premorenie za ockovanie, ale nastalo spojenie - Svedsko premoruje a zaroven ockuje
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4571
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa scream »

HellAngel napísal: Št 07. Okt, 2021, 11:31 preco sa ale teda vo Svedsku ockuje ta skupina pod 50. Dokonca aj deti a pubertiaci. Preco Svedsko nepokracuje v tom, co spravilo na zaciatku, ked to bolo take genialne. Ibazeby nebolo. Ibaze ta hnusna fuj fuj vakcina je jednoduchsia, efektivnejsia a lacnejsia cesta. A pochopilo to aj take Svedsko. Experiment cislo 2 sa teda nekona
Lebo sa moze, ludia to sami chcu, politici to tlacia, pfizeru stupaju zarobky. Nikto nikde nema zaujem na neockovani. Ja z pohladu vyrobcu vakciny by som bol najradsej ak by sa ockovali novorodenci, ved je to bezpecna vakcina a ak aj uplne nie, tak tu mame spominanu kolektivnu zodpovednost... ale na vreckara si dnes nikto skriknut nedovoli...

Vela ludom tento natlak do ockovania velmi pomohol vo vlastnej nerozhodnosti, ci uz so strany zamestnavatela alebo inej situacie. Rovnako ako pri ockovani novorodencov inymi vax.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12345
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa HellAngel »

beardie napísal: Št 07. Okt, 2021, 13:44
takze nie, ze Svedsko vymenilo premorenie za ockovanie, ale nastalo spojenie - Svedsko premoruje a zaroven ockuje
ano premoruju a zaroven ockuju. Neostali len pri tej prvej moznosti, pretoze zistili na vlastnej kozi , ze to nie je cesta. Ockovanie je cesta, ci sa to niekomu paci, alebo nie. To ze z pohladu cisel ma zmysel hlavne ockovat co pises je pravda, o tom nie je pochyb, ale nie je zbytocne ockovat globalne vsetky vekove kategorie
a ktym nastavenym pravidlam na slovensku, tu suhlasim, u nas boli nastavovane od zaciatku chaoticky. Dlho sa v podstate nic nerobilo, kazdy si s nejakym doporucenim s prepacenim vytrel rit a zacalo sa pritvrdzovat az ked uz slo do tuheho a nemocnice boli na spadnutie. Som zvedavy ako sa to bude menezovat teraz
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa beardie »

HellAngel napísal: Št 07. Okt, 2021, 14:21nie je zbytocne ockovat globalne vsetky vekove kategorie
z dovodu?
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12345
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa HellAngel »

dovod tu mas na poslednych stranach niekolko krat napisany. Ty sa drzis cisel, ako katolicky knaz biblie. Je to OK, ale mas tu niekolko dalsich faktorov, ktore musis zohladnovat pri nastaveni opatreni. Dost vyrazne ti pro nastaveni opatrni ovplivni mentalita naroda. Niekde staci povedat ze toto su doporucene nariadenia a ludia ich dodrzuju. Niekde musis pri hlave cloveku drzat samopal a nariadit mu to.
Ockovanie ublizuje menej ako Covid a co je uz preukazane a rovnako tak jeho efektivita ekonomicka/zdravotna
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa beardie »

skusme ekonomicke hladisko:
ockovanie Pfizerom 1000 ludi - okolo 2000 eur + naklady na ludi, priestory, atd
pri vekovej skupine zdravych 20-30-rocnych ludi ludi ma sancu, ze niekto z nich skonci v nemocnici, asi tak 1 z nich, stoji pobyt toho jedneho viac ako 21000 eur (20 euro za 2 davky krat 1000 ludi + naklady), ak bude na kysliku a tyzden bude odpocivat? skor nie
znova podotykam, ze tlsti/chori sa maju zaockovat, bojazlivi sa maju zaockovat taktiez, ak to povazuju za potrebne

pre kazdu vekovu skupinu sa da vypocitat, kedy sa to ekonomicky oplati a kedy nie

co nam vyslo?
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa maniak »

beardie napísal: Št 07. Okt, 2021, 14:44 asi tak 1 z nich, stoji pobyt toho jedneho viac ako 21000 eur (20 euro za 2 davky krat 1000 ludi + naklady), ak bude na kysliku a tyzden bude odpocivat? skor nie
Lozko na intenzivke bez liekov a ukonov stalo v 2014 okolo 1400€ na den (AT). Na beznom oddeleni to bude niekolko stoviek eur na den. Na SK to bude asi trosku lacnejsie (mozno o 1/3), ale nie o moc.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa beardie »

@wingo a ciastocne aj @maniak: momentalne ma Bratislavsky kraj 48 ludi v nemocnici s potvrdenym covidom a 1 (slovom jedna) osoba je na ventilatore
ktore su to tie dalsie vstupy urcujuce farbu na semafore, okrem spomenuteho percenta zaockovanosti?
Zlá situácia je v Bardejove, kde je veľmi vysoká pozitivita, a okres mal byť podľa dát preradený už do čiernej fázy. Regionálni hygienici však požiadali o zmenu a ponechanie okresu v bordovej farbe, čomu ministerstvo vyhovelo. Hygienici tvrdia, že v poslednom týždni im počet pozitívnych ľudí nad 50 rokov, ktorí sú najrizikovejší, nestúpol a ostal na úrovni z predchádzajúceho týždňa. Práve staršia veková skupina je vo väčšom riziku ťažkého priebehu, hospitalizácie aj smrti.
heh
pocet hospitalizovanych pacientov v okrese Bardejov: 20 (z toho na JISke 4)

naco mame tie semafory, ked sa nepouzivaju na to, co maju, ale pouzivaju sa vynimky?
SAJBAMA
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 296
Dátum registrácie: So 25. Apr, 2009, 11:52
Bydlisko: Nitra

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa SAJBAMA »

K tej cene pobytu na JISke, kľudne ma niekto opravte, ak máte presnejšie info, naposledy som sa o tom bavil okrajovo s riaditeľom nemocnice niekedy pred rokom.

Nepočíta sa to tam zrovna na dni ako hotel, ale na ukončené hospitalizácie. Priemerný "ľahký priebeh" okolo 1100€ (bez liekov)
Rakety začínajú pri ťažkých prípadoch ktoré sú na oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny (ventilátor) tam sa pohybujeme od cca. 4500€ do kľudne 10000- 12000€, viac to nezvykne byť pretože ten človek ktorému nepomôže ani 20 dní tam, zvyčajne umrie...
Workstation: HP Z230- i7 4770, 16gb DDR3, GTX 960, SSD RAID 2x256GB, 3x HP 24" LCD
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1828
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa Ivko »

beardie napísal: Št 07. Okt, 2021, 14:44 skusme ekonomicke hladisko:
ockovanie Pfizerom 1000 ludi - okolo 2000 eur + naklady na ludi, priestory, atd
pri vekovej skupine zdravych 20-30-rocnych ludi ludi ma sancu, ze niekto z nich skonci v nemocnici, asi tak 1 z nich, stoji pobyt toho jedneho viac ako 21000 eur (20 euro za 2 davky krat 1000 ludi + naklady), ak bude na kysliku a tyzden bude odpocivat? skor nie
znova podotykam, ze tlsti/chori sa maju zaockovat, bojazlivi sa maju zaockovat taktiez, ak to povazuju za potrebne

pre kazdu vekovu skupinu sa da vypocitat, kedy sa to ekonomicky oplati a kedy nie

co nam vyslo?
Kedy ty pochopíš že očkovať sa má možné maximum obyvatelstva preto aby bola čo najmenšia šanca šírenia covidu pre rizikové skupiny...
Pretože u tých rizikových sa nie vždy vytvoria protilátky v dostatočnom množstve a pri ich pridružených chorobách mu je očkovanie často k ničomu, ked ho nakazí neočkovaný blb ako ty...

Ty si vieš všetky fakty, dáta otočiť tak aby pasovali vždy tebe, predpokladám že patent na teplú vodu si tiež vymyslel.
Naozaj zlaté švédsko, kde je trochu iná mentalita...
U nás zasa prekvitáme v mentalite, ale altletickej...

Na všetko máš odpoved, aj na to že vo švédsku sa očkouje väčšina obyvatelov bez rozdielu či patrí, alebo nepatrí do rizikovej skupiny.
Ty musíš byť Kotleba, alebo Smerák jak víno...
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa beardie »

ked uz ma teda hodnotis, skusim to aj ja smerom k teme: ty musis byt velmi jednoduchy chlapec, ked si ani na 3x nepochopil, ze ockovany som
snad stvrty pokus pomoze:
keby si vedel citat s porozumenim, z predchajucich 2 postov na tuto temu by si pochopil, ze som plne zaockovany uz par mesiacov
taktiez, kedze aj plne ockovani virus siria, ani plne zaockovanie populacie nezabrani jeho prenosu, ale to by som sa uz opakoval, detaily tu :)
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ano ale sa strasne znizi to sirenie. O tom je kolektivna ochrana. To ze si cipnuty je podla mna len dobre, i ked ta neviem zaradit ze preco. Si tlsty ? Astmatik ? bojis sa ... pri tej argumentacii ? mas 80 rokov ?
Ja som čipnutý tiez, žena je konvertovana astmatička. Tam bolo rozhodnutie hodne jednoduche. Moja stara uz totiz na pristrojoch bola v zivote, nastastie nie tie high-flow last-frontier masiny, ale ja uz som mašinky zazil. Chlapci, nikdy viac.





>> Kedy ty pochopíš že očkovať sa má možné maximum obyvatelstva preto aby bola čo najmenšia šanca šírenia covidu pre rizikové skupiny...

o toto ide. Vzdy islo a aj pojde. Darmo zaockujeme vsetkych starsich ludi ked mladi co neumieraju na nich budu kychat... potom samozrejme zakonite pojde dole daleko viac starych zaockovanych ludi, ako keby vsetci mladi boli zaockovani a spravali sa zodpovedne. Jezisi je tam toho, no nemozem ist jeden rok k moru na dovolenku (dcera ma 14 rokov, kazdy jeden rok okrem 2020 sme boli pri mori) aaaaale mozem, da sa, jezisi nemozem ist na pivo do restauracie (kurnik aby sme sa neposrali)...




>> pre kazdu vekovu skupinu sa da vypocitat, kedy sa to ekonomicky oplati a kedy nie
>> co nam vyslo?

ze pliaga nie je o ekonomike.
Ked mi zomrie zena, serem na to ci jej pobyt v nemocnici TEORETICKY stal 28572,- alebo 19347,- alebo 21487,- ; ked zdochnem ja, opytaj sa mojej zeny.

Rozumiem tvojmu nazeraniu na problem, i ked ho nepovazujem za výsostne spravny - na rozdiel od 99.9% dezodolátov dokazes relevantne argumentovat, ziadne mimozemske nezmysly a taraniny z vlastneho čreva. Cely problem je aj v tom, ze na brane restauracie nevieme real-time zistit ci je niekto chyteny alebo nie je.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa beardie »

znizenie je medzi 0 a 50 %, v zavislosti od studie, nikdy nie nula, to je z fyzikalneho hladiska nemozne ak nebude vyvinuta vakcina ci liek, ktora voci virusu vytvori sterilizujucu imunitu

ako som uz pisal, kedze bude virus kolovat v populacii, hrat sa na to, ze sa niekto nenakazi je nerealne, bude sa sirit podobne ako nadcha ci chripka a bude zalezat len od rocneho obdobia a teda dopad bude v zavislosti od pocasia a z neho vyplyvajucej znizenej imunity

zaockoval som sa kvoli mojej praci a z toho vyplyvajucemu cestovaniu, nemal som potrebu ist sa davat kazdy tyzden ci obtyzden testovat

takze som dezolat, ale schopny argumentacie? :)
diky, na vedlajsom fore som antivaxer (plne zaockovany, co je tiez pekny oxymoron)

Návrat na "Debata o všetkom"