Pneumatiky :)

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1976
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Miso122 »

Obrázok
ITX >>> ATX
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> A leju do toho nizkooktan, technický benzín... :D

fuha ty si velky znalec. https://www.cappo.cz/caste-dotazy/dotaz ... isla-v-usa
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4568
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa scream »

Ivko napísal: Pi 07. Okt, 2022, 18:19
werwest napísal: Pi 07. Okt, 2022, 18:04 Nemas nahodou letne matador hectorra ak sa dobre pamatam?
Nie, zimné som mal Matador, posledné letné som mal Barum a teraz celoročky Hankook...

Miško až si kúpiš závodné pneu, teda také čo nemajú homologizáciu do bežnej premávky, tak potom sa môžeme baviť o tom že si kúpil pneu na to určené...
Rozdiel medzi UHP pneu s homologizaciou a letnou barumkou je ten, ze ked mi ich das na 20minut, tak UHP bude umerne zjazdena a z barum bude salat.
Zmier sa s tym, ze premiova guma proste prinasa viac, niekde citelne viac nikde je rozdiel mensi, nie je to vzdy umerne vyssej cene ale je to tak.

A tie rozdiely vyzeraju mozno zanedbatelne ale ked urobis 3s rozdiel na minutu a pol, len vdaka pneu. Tak to je niekedy rozdiel triedy auta hore pezinskou a podobne. Samozrejme turbovi to je jedno a v beznom rezime aj mne aj tebe.

Tie v8 nahanal SSS s dobrymi pneu tak, ze im velmi nepomahalo byt na vyjazde 3x rychlejsi :D
Naposledy upravil/-a scream v So 08. Okt, 2022, 14:15, upravené celkom 1 krát.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1976
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Miso122 »

Na 1.5min kolo ti zjazdené vs nové UHP/UUHP pneu spravia tak 2s, rozdiel oproti Barumke bude ešte väčší
ITX >>> ATX
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2556
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Pietro sk »

Na mojich pár koní je to zbytočné, ale how about semislick -homologo?
Spoiler: ukázať
5800x ..b550aorus_pro 180€...6800xt stock 670€..nh-u12 am4...viper steel 32GB 4400... R.A.T. 6+
3600-16 1T 32GB#1800IF# curve per core -28max #PBO-175# <95W <65°c
ag241qx; seagate 600pro; firecuda520..
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1976
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Miso122 »

Nevhodné do mokrého počasia. Na suchom dokonalosť.
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5702
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ked som mal este SSS bol som garaz.tv days, testovaci okruh rasta chvalu. Bol tam aj iny SSS, pekny, ale na komplet starych gumach na odpis.

Tam je kratucky okruh, ja som ho dal za cca. 1.14, druhy typek za 1.2+, a to nejazdil zle, len prosto nemal grip.

Rovnake auto.

Nejde ani o ten cas ako to, ze si tu jazdu typek neuzil, kedze auto nesedelo vobec ako malo/mohlo.
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa CageJ »

Ivko napísal: So 08. Okt, 2022, 08:21
CageJ napísal: Pi 07. Okt, 2022, 23:06 Začal by som tým ,že Muscle car není športové auto :) ....
V Amerike bežia V8 lebo tam nie sú ekoteroristi a mali ešte donedávna super-lacný benzín.

A Myslím, že porovnávať TyperR s V8 muscle car je úplne mimo. Porovnávaš brutálne rýchly závoďák s častokrát nemotornými autami (s výnimkou našich európskych V8) :D
Ono to bolo myslené inak, neporovnávam jazdenie na okruhu, ale využitie auta ako takého...
Ten čo má toho Civica a nemusí to byť ani TypeR, bude na ceste väčšinou jazdiť ako pretekár, bude mať hlučný výfuk, športový filter, trepe kolko mu to dvihlo PS, onanuje nad pneumatikami (úplne jedno akými) ako to vdaka nim drží ako pribité, prenho je zábava ked to túruje a ešte si k tomu myslí aký je pretekár (obyčajný puberťák), akurát nikto s ním nezávodí...
Ten čo má výkonu prebytok sa vozí pianko a ked treba tak jednoducho šlapne na plyn a "stratí sa"...
Zábavne sa zvezie aj bez toho aby bol ohučaný, vychutnáva si silu a zvuk motora a či má pneumatiky čo skončili prvé, alebo 4 mu je u prdele...
Tiež mu je u prdele že v zátačkách nie je tak obratný ako nákupná taška, pretože po výjazde je 3x rýchlejší...

Ja sa len čelý čas bavím na tom ako Mišo onanuje nad pneumatikami a drvivej väčšine majitelov áut to je u prdele a tak isto sa mnoho z nich občas zvezie ostrejšie a nikto nemá problém s pneumatikami, zvezie sa s tým čo má obuté, netrpí depresiami že na aute nemá tie čo vyhrali nejaký test, alebo nerieši či má obuté letné zimné, alebo celoročné
Videl si ten TypeR v praxi? Ja som ho videl na R1 medzi Zvolenom a BB... to bolo neskutočné agilné auto..... Tam kde ja som sotva (síce na zimných) dával 160, on musel 180+.
O akom výjazde vravíš? Ten TypeR roznesie väčšinu V8 absolútne v zuboch aj pri výjazde, kde bude rýchlejšie V8 je drag, nikde inde...

Tie hothatche dneška sú na úrovni superšportov pred 10 rokmi.
https://youtu.be/38IAgvasmnI

Nech sa páči, trošku upravený TypeR - https://youtu.be/SDW1ant5cDM
U Honda je bežne, že sa to upravuje, on ten starý VTEC si Turbo zaslúži :) ...
Uvedom si jednu vec - hmotnosť auta :) ....
Ešte donedávna S2000 mala najvyšší výkon na 1L objemu motora v atmo- 125 koní ! Potom to prekonalo Enzo a potom po novom AMG A45S - 210 koní na LITER objemu s turbom a tuším nejak 145 koní bez.
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1827
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Ivko »

CageJ: ale to čo ty riešiš nikoho nezaujíma, vôbec nikoho!!!

Ja ti vysvetlujem že väčšina majitelov má iné auto ako hothatch, lebo ich dávno prešla puberta vlastniť také auto a majú iné štandardné autá, niekto s výkonom bežným , iný zasa s vyšším a vôbec ich neserie že to nie je obratné ako HH, alebo že to nemá taký pomer výkonu k hmotnosti...
A tiež je im u prdele že ich pneu skončili na 4-5 mieste, pretože nepotrebujú nahánať 2 sekundy na kolo, takže ani neviem o čom onanuješ...

Vyjadri sa k pneumatikám...
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1827
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Ivko »

Jednoduska napísal: So 08. Okt, 2022, 16:45 Ked som mal este SSS bol som garaz.tv days, testovaci okruh rasta chvalu. Bol tam aj iny SSS, pekny, ale na komplet starych gumach na odpis.

Tam je kratucky okruh, ja som ho dal za cca. 1.14, druhy typek za 1.2+, a to nejazdil zle, len prosto nemal grip.

Rovnake auto.

Nejde ani o ten cas ako to, ze si tu jazdu typek neuzil, kedze auto nesedelo vobec ako malo/mohlo.
Počkaj počkaj , toto musíme poriadne analyzovať....
1. ako vieš že si tú jazdú neužil?
2. ako vieš že to bolo zaručene pneumatikami?
3.ako vieš či nemal viac vybehaný motor a teda menší výkon = horší čas?
4. ako vieš že ten horší čas nemal preto, že nejazdil úplne ideálnu stopu?
Bono83
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 151
Dátum registrácie: Ne 04. Sep, 2011, 08:12

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Bono83 »

Ivko, moze si kazdy kupit take pneu ake chce? Alebo ked ma niekto HH tak mema pravo analyzovat ake pneu su pre neho tie najlepsie?
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5515
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Ivko napísal: So 08. Okt, 2022, 17:47 CageJ: ale to čo ty riešiš nikoho nezaujíma, vôbec nikoho!!!...
Otazka je koho zaujima to co riesis ty. Nikto s tebou uz nedebatuje. Nikoho tvoje reci nezaujimaju. Len to tu spamujes dookola ako stare pokazene radio. Si ako ten otravny opilec ktoreho najdes v kazdej dedinskej krcme, ktory si k tebe neustale prisadne a nevies sa ho zbavit.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5702
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ivko, velmi jednoducho. Bol som tam, fyzicky, a nie kratko sme sa o tom, velmi prijemne a analiticky, rozpravali.

Ako je fajn ze sa aspon bavime o gumach ale aj tak zbytocne, neviem ake zaruky chces este, to uz ani fico neslubi co hladas...

Dobra guma je lepsia ako zla guma. Bodka.
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1827
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Ivko »

Bono83 napísal: So 08. Okt, 2022, 18:06 Ivko, moze si kazdy kupit take pneu ake chce? Alebo ked ma niekto HH tak mema pravo analyzovat ake pneu su pre neho tie najlepsie?
Môže si kúpiť aké chce, ale nie vynášať závery že tieto by to zaručene nedali...
Lebo to by potom celý svet musel jazdiť iba na jedných pneu...
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1827
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Ivko »

Jednoduska napísal: So 08. Okt, 2022, 18:39 Ivko, velmi jednoducho. Bol som tam, fyzicky, a nie kratko sme sa o tom, velmi prijemne a analiticky, rozpravali.

Ako je fajn ze sa aspon bavime o gumach ale aj tak zbytocne, neviem ake zaruky chces este, to uz ani fico neslubi co hladas...

Dobra guma je lepsia ako zla guma. Bodka.
Znova sa ťa pýtam ako vieš že to nebolo tým že mal viac zodratý motor, alebo jednoducho len preto že nejazdil ideálnu stopu...
To je to najsmiešnejšie na tých vašich teoriach, hovoríš že to bolo kvôli pneu a nemáš to ako podložiť, je to len tvoj subjektívny dojem

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"