COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa Blackhawk »

do pitche, uz sa mi to tu ani citat nechce, @beardie pochop konecne ten rozdiel medzi nami a inymi statmi. V inych statoch stacia odporucania a lahke obmedzenia, pretoze tam si ludia uvedomuju, ze ich ciny maju nejaky efekt a veria autoritam a posluchaju ich rady. U nas to nepomoze, lebo tu sa snazi kazdy clovek oj€bat system a hladat akeklvek cesticky ako nieco spravit inak ako stat/autority nariadili.

Proste u nas sa musi ist trdo inak by nikto nic nedodrziaval, a to je nasou prij€banou mentalitou.
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1828
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa Ivko »

A taký ako beardie tomu len pomáhajú....
Netreba opatrenia, lebo krajina je viac ako z polovice premorená, lebo nie je predpoklad že by prišiel zákernejší variant...
Sa čudujem že to nie je beardie kto vynašiel liek voči covidu...
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10043
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa stiv »

Tak nevychadzaj zase do dalsieho leta :D
.
Používateľov profilový obrázok
DesRe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 528
Dátum registrácie: St 29. Mar, 2017, 19:43
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa DesRe »

na teraz pandémia vyriešená!
2022 bude už hádam pokoj ,iba že by ste zmutovali na tú omegu...
Spoiler: ukázať
MB: GIGABYTE AORUS X470 Gaming 7 WIFI CPU: AMD Ryzen 7 5800X default RAM: 4* F4-3200C14D-16GFX 3200 MHz CL14 GPU: EVGA 12G-P5-3967-KR SSD: Samsung 970 EVO 500GB ,Crucial P1 1TB ,Crucial MX300 275GB PSU: Be quiet! Dark Power 12 850W (cable sleeving MDPC-X parakord) CASE: Be quiet! DARK BASE 900 black Monitor: AOC AG271QG Keyboard: K95 RGB Platinum MX Speed Mouse: Razer Naga Pro / ROG Spatha Mouse pad: MOTOSPEED P40 atd.

RAD: Alphacool NexXxoS XT45 Full Copper X-Flow 420 + XT45 280 Pumpa: EKWB EK-XRES 140 Revo D5 Glass CPU: HEATKILLER® IV PRO COPPER NI GPU: EK-Quantum Vector FTW3 FAN: 5x be quiet! SilentWings 3 140mm PWM 1000rpm/1600rpm
NoteBook: Predator PH517-61-R54R

Kód: Vybrať všetko

https://imgur.com/a/QxS36gc
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6878
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa stefan222 »

ked bude mutovat, tak sa.pridu s tebou poradit ako dalej. vymazes zmizikom a bude dobre..kde je inac ten zelovocar?uz nezije zdravo?ojn mne tak smakuje na lacnompuknut dve psenicne pivecka
hry- ps5
doma-HP probook
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> takze som dezolat, ale schopny argumentacie? :) diky, na vedlajsom fore som antivaxer (plne zaockovany, co je tiez pekny oxymoron)

nepovedal som ze si dezodolat. Povedal som teda napisal uplne presne takto "Rozumiem tvojmu nazeraniu na problem, i ked ho nepovazujem za výsostne spravny - na rozdiel od 99.9% dezodolátov dokazes relevantne argumentovat, ziadne mimozemske nezmysly a taraniny z vlastneho čreva."

tato veta neimplikuje ze ty si dezodolat - ta veta uplne presne hovori ze na rozdiel od 99.9% dezodolatov ty osobne dokazes relevantne argumentovat. Nic viac. Nevsugerúva ze ty si v dezodorantnom... err... dezodolantnom ... no tom onom tabore. Neopakujes nejake sproste frazy, nie si zalozeny na subjektivnych hovadinach a'la "5G siete nam skodia a chcu nas cez ne ovladat mikročipmi" (ano zjavne a dana osobna byva moc blizko vysielacu), "vsetko je to zaplatene Bylom Gatesom z Majkrosoftu v tom horsom pripade, v tom lepsom len Sorošovým bratrancom" atd.





>> znizenie je medzi 0 a 50 %, v zavislosti od studie, nikdy nie nula, to je z fyzikalneho hladiska nemozne ak nebude vyvinuta
>> vakcina ci liek, ktora voci virusu vytvori sterilizujucu imunitu

jasne, nikto netvrdi opak. Nikto netvrdi ze nieco je 100% pomoc. Ani nejaka supervakcina alebo liek nebudu 100%, proste ludia su rozlicni, analogove kopie nikdy nie su dokonale atd, atd. To je proste ako s chripôčkou - ked sme sa v roku 2017 este nebali kychnut nahlas ci neprileti odvolakade dýka do chrbta tak jednoducho ked vsetci okolo teba kychali, tak si mal daleko vacsiu sancu / pravdepodobnost ze budes kychat aj ty. Nie je garantovane ze si musel, nefunguju veci ze 100% sa nakazime, ale proste ked je okolo nas daleko viacej chorych ludi, tak je daleko vacsia statisticka sanca.

Co mame na zmiernenie pandemie ? Ekonomicky prepocet to nebude. Ekonomicky prepocet totizto nestaci.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Hexaris
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 790
Dátum registrácie: Št 11. Júl, 2019, 19:35
Bydlisko: Nekde na zahori

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa Hexaris »

Ja som povedal tu u nas, ze toto je kvazi posledna vlna ako taka. Ak bude este nejaka tak len preleti ... este je otazne ci to hrubovibracni zidojasteri na cele s Astanom Seranom dovolia :D ... peace

Na margo tento stat vs zbytok. Vazne mate energiu porovnavat to? Ved uplatky sa beru ve spitali aby ste sa dostali na rad, primar predava bokom lieky pre svojich. Tak tu proste fungujeme. Dnes je clovek dezolat lebo sa neda ockovat, zajtra to bude opacne (prehodia sa strany) lebo to zas bude napr o ekologii. Kazdy tu ma svoju pravdu. Za tie roky nasa mysel funguje kto nekradne, okrada svoju rodinu :) Ja uz to nemam nikomu za zle, proste spadame mentalne k balkanu a mozno dalej, aj ked sme v EU a mame euro ... asi som uz OT, prepacte.
Your value does not decrease because of someone's inability to see your worth.
BOOK: MB Air M1 2020 AMP: Topping DX3Pro+ HEADPHONES: HiFiMAN HE400SE
SAJBAMA
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 296
Dátum registrácie: So 25. Apr, 2009, 11:52
Bydlisko: Nitra

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa SAJBAMA »

Vopred sorry za OT v téme o Covide.
maniak napísal: Št 07. Okt, 2021, 09:03 Vyspelost spolocnosti potom vidime aj na tom, ze sa starame aj o tych menej stastnejsich (rizikove skupiny, ludia s postihnutim, ...).
Ja v princípe rozumiem čo si chcel povedať, aj s tým súhlasím, len tuto si "mi šliapol na otlak". Mám totiž telesne postihnutého brata na vozíku.
A tu niekde končia moje ideály o spoločnosti a môže to kľudne byť aj moja zatrpklosť, a z nej prameniť aj to čo si myslím o vyspelosti našej spoločnosti...
Brácho má to postihnutie po spackanom pôrode, krvácanie do mozgu a následné poškodenie určitých častí zodpovedných za motoriku atď, netreba to rozvádzať v tom nie je pointa. Doba 90 rokov so sebou samozrejme niesla to, že pokiaľ si nedal úplatok, tak sa opováž rodiť v nedeľu, pekne počkáte do pondelka... Bol to celé proste prúser.

Nevadí ja som vďačný za to že mám brata, a že aj keď si s ním nezahrám futbal, tak je aspoň duchom prítomný, inteligentný - rozumej mentálne OK.
V tej dobe sa samozrejme nevedelo na rozdiel od dnešnej čo s takými deťmi, a ako im pomôcť, ale výrok Primára - rada mojim rodičom hovorí za všetko: "Však dajte decko do ústavu a spravte si druhé" :furious2:
A môže ti to prísť akokoľvek extrémne odo mňa, ale to je tak na guľku takéto reči.
Jediný, kto nám vtedy ako tak poradil, bola manželka nášho prvého premiéra, inak špičková detská neurologička a skoro aj naša suseda kým ešte bývali v TN na rovnakom sídlisku, že pokiaľ vieme dať dohromady aspoň nejaké peniaze, tak ho treba zobrať do zahraničia, kde majú aspoň nejaké skúsenosti. A tak sa aj stalo, a síce o chlebe a paštéte z domu, lebo sme v tej dobe nemali, ale chalan čo sa 7 rokov plazil po zemi, sa zrazu prvý krát postavil na nohy sám. A za to som jej doteraz vďačný.

Určite ma ale z ľudského hľadiska chápeš, že niečo takéto, v tebe zanechá následky, a nejaký názor na to, ako to tu asi funguje...
Ja plne chápem čo si chcel povedať, ale nejako som si zvykol, že sa o seba musíme postarať sami, celý život som nič iné totiž nevidel.
Ja som len hovoril o tom, že už som prežratý zodpovedných ľudí, čo sa dali očkovať lebo je to správne a zodpovedné.
Ja si to vážim, keď to niekto povie tak ako to naozaj je, a nech kľudne povie že chcel mať pokoj, ako napr. tu beardie vyššie kvôli služobným cestám.
Workstation: HP Z230- i7 4770, 16gb DDR3, GTX 960, SSD RAID 2x256GB, 3x HP 24" LCD
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa Blackhawk »

ale to zas porovnavas 90te roky, teraz je to inak, verim, ze lepsie
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4571
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa scream »

Na... Sweden suspends Moderna vaccine for those 30 and under.

https://nypost.com/2021/10/06/sweden-su ... %20buttons

Mozete sa porovnavat s vyspelymi statmi..
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa beardie »

Ivko napísal: Št 07. Okt, 2021, 18:57Netreba opatrenia, lebo krajina je viac ako z polovice premorená, lebo nie je predpoklad že by prišiel zákernejší variant...
nie, ze netreba opatrenia, ale treba adekvatne opatrenia
citanie textu s jeho pochopenim je u teba na velmi nizkej urovni
necakam, ze slovu 'adekvatny' pochopis, pisem to pre ostatnych :)

taky mp3turbo moje texty chape, i ked na zaciatku sa tiez tvaril odmietavo
mp3turbo napísal: Št 07. Okt, 2021, 21:31Co mame na zmiernenie pandemie ?
vnimanie out-of-the-box
priklad 1.: vlada chce obmedzit sirenie virusu (co je nonsens sam o sebe, ale pripustme na minutu, ze je to realne) ak su do restauracii vpustani chori zaockovani a zdravi neockovani nie, niekde je pri nastaveni opatreni chyba
priklad 2.: existuje semafor, ktory na zaklade vstupnych udajov priradi okresu farbu, napriek tomu, ze su tie udaje jednoducho uchopitelne, a teda vystup by mal byt priamociary, existuje entita, ktora moze vystup zmenit, v com je toto deterministicke (slovnik cudzich slov pre Ivka)?
priklad 3.: cielom je motivovat ludi k ockovaniu, vlada zriadi loteriu, do ktorej zahrnie aj vsetkych ockovanych za poslednych x mesiacov, a teda novy ockovany ma zanedbatelnu sancu nieco vyhrat, je to motivujuce? nebolo by jednoduchsie dat tam len tych, ktori su nanovo ockovani? pre kazde kolo nova sada?
priklad 4.: na konci aprila su nemocnice poloprazdne, ak sa ma premorit obyvatelstvo, optimalne by bolo uvolnit vsetky opatrenia najneskor v polke maja, reality check - opatrenia su uvolnene v juli, cim sa efektivne prislo o 3 mesiace letneho premorenia, kedy ma obyvatelstvo najvyssiu mieru obranyschopnosti
priklad 5.: restauracie a domaci cestovny ruch ziju (okrem horskych oblasti) len z letnych mesiacov, co spravi vlada? nasype na hranicne priechody strk a zo dna na den zmeni kriteria pre vstup, v lete!!! ked je obranoschopnost populacie najvyssia, takze polovica Cechov, ktora planovala stravit leto na Slovensku, pobyty zrusi

takychto prikladov vytiahnem na posedenie desiatky

povedzme si uprimne, ta banda na hradnom vrchu je plna hlupakov, keby bol miesto nich nasadeny google translate, automaticky prekladal rakuske nariadenia a nasledne ich aplikoval, situacia by nemohla byt horsia [/joke]
najhorsie je, ze ich alternativa by bola pre spolocnost este destruktivnejsia
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> taky mp3turbo moje texty chape, i ked na zaciatku sa tiez tvaril odmietavo

ale coby, ja to len predstieram - jak starej v posteli... aby som nevyzeral za blbeho, vies jak to chodi.

Pruser je ze kormidlovat taku bandu ako tu my mame je trosicku zlozitejsia uloha ako sa da dvomi odstavcami obsiahnut. Presne o tom je ten rozdiel "v spolocnosti" ako pisal hore Ivko alebo nejaky iny moj spolubojovnik : ked v Švédsku zahlasis ze doriti bude sa treba picnúť tak oni sa proste nevzpieraju ZA KAZDU CENU - aj im je to neprijemne, aj oni vedia ze vakciny mozu mat vedlajsie ucinky ale proste kolektivna zodpovednost a spolocensky duch im zaveli urobit to, co urobili. Ked ich vlada na zaciatku povedala ze nenoste na hube nic, nezatvorime nic, behajte kade chcete kolko chcete, nezdvihol sa spolocensky odboj ze co vam hrabe, to takto nemozete, zabijete nas, vrahovia atd.

Proste ta mentalita je ina. Ci je to uplne dobre alebo uplne zle je zase na viac nez dva odstavce :) bolo to vyjadrene v tom "my verime vlade, vlada veri nam". Uprimne, nevyslo im to uplne podla ocakavania, boli straty. Mohli byt mensie ? Absolutne rozhodne - samozrejme keby boli tie "popularne" opatrenia. Bola by spolocnost menej spokojna ako je teraz ? Urcite ano. Frflali by, robili by demonstracie v centre Osla (hops, to asi neni Švédsko, co ?), blokovali by cesty, chodili by pred dom epidemiologov, hygienikov a inych -ikov a kricali by do megafonov ze pod von, zabijeme ta ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1828
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa Ivko »

beardie napísal: Pi 08. Okt, 2021, 10:34
Ivko napísal: Št 07. Okt, 2021, 18:57Netreba opatrenia, lebo krajina je viac ako z polovice premorená, lebo nie je predpoklad že by prišiel zákernejší variant...
nie, ze netreba opatrenia, ale treba adekvatne opatrenia
citanie textu s jeho pochopenim je u teba na velmi nizkej urovni
necakam, ze slovu 'adekvatny' pochopis, pisem to pre ostatnych :)
Ty sa stále vyhováraš a zámerne používaš neurčité slová...
Čo sú to adekvátne opatrenia? Kľudne to môže byť podľa niekoho v zmysle odporúčania a podľa iného zatvoriť prevádzky

Tvoje názory sú akoby som čítal DesRe-ho obhajobu Ivermektinu
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12345
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa HellAngel »

vpustani chori zaockovani a zdravi neockovani nie, niekde je pri nastaveni opatreni chyba
zaockovany sa u teba rovna chori? zaockovany znamena nizsie riziko prenosu ako nezaockovany. Teraz nejde o to ci je niekto chory alebo nie. Takisto ak Pride do restauracie zaockovany chory clovek a v restike su len zaockovany, tak riziko ze sa stane z tej restauracie liahen chorych, je vyrazne znizena. Nie uplne eliminovana, ale znizena. Ine to je, ak by v tej rastauracii boli len nezaockovany. Cast to zvladne, cast to zvladne ale horsie a cast mozno si dalo poslednu kavu alebo kolac.
Virus sa siri nie len vzduchom, ale aj cez povrchy. Ockovany clovek chory, infekcny rozniesie slabsiu davkupo restike. Dajme tomu na zachode. Chytil klucku na dverach od wc, na kohutiku a vsade mozne. Ak po nom ide zaockovany clovek a dotkne sa toho co ten chory a dostane virus do seba, tak z velkej casti sa nic nedeje. No ak to spravi nezackovany je to problem. A teraz berme, ze v tej restike na slovensku sa premele mozno tak par stovak zakaznikov denne.

Cize otvorene prevadzky iba pre ockovanych to beriem. Je to sposob ako znizit pocet hospitalizacii v nemocniciach a druhotny efekt je ten, ze ludia sa stretnu s virusom, ale ich telo je na to pripravene.
semafor
tam sa zohladnuje tolko veci, ze je v tom riadny gulas
Loteria
ze je to kkt-ina na entu sa zhodneme asi vo vacsine. Ale priznavam, zaregistroval som sa tam aj ja s polovickou. Povazujem to za vtakovinu, ale ak sa daju vyhrat prachy takouto cestou, preco nie :D
priklad 4
nie nemozme si dovolit naraz zacat premorovat cely stat. Zijeme tam kde zijeme a staci nam par stovak tazkych pripadov a sme v coko dierke. nemame na to zdravotne ani ekonomicky. A neviem ci nejaka vyspelejsia krajina uvazuje o tejto ceste. Bez urciteho percenta zaockovanosti si nedovoli plne otvarat asi ziadna normalna krajina

pozeras sa na to iba cez cisla, cista statistika. Vobec nezohladnujes mentalitu krajiny, stav v akom sa krajina nachadza, jej ekonomicku a zdravotnu schopnost atd. Neda sa na to divat len cez cisla. Suhlasim s tym, ze opatrenia u nas boli dost na hnedy smrdiaci objekt vykonany vacsinou na WC, ale ani zas uplne otvorenie nie je cesta. Z celeho tohoto komplotu ale vysli najhorsie ludia, co by sa dali aj zaockovat, ale nemozu, respektive im to lekar nedoporucuje. Oni si na tom dost blbo z mojho pohladu a su diskriminovany. Su hadzany spolu do vreca sludmi, co vedome odmietaju ockovanie, lebo veria v neviem co a neviem komu a agresmormi, co namiesto mozgu maju kocku magi a napriklad blokuju cestu sanitke.
NB: Asus ROG Strix G16
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa maniak »

HellAngel napísal: Pi 08. Okt, 2021, 12:16 Virus sa siri nie len vzduchom, ale aj cez povrchy. Ockovany clovek chory, infekcny rozniesie slabsiu davkupo restike. Dajme tomu na zachode. Chytil klucku na dverach od wc, na kohutiku a vsade mozne. Ak po nom ide zaockovany clovek a dotkne sa toho co ten chory a dostane virus do seba, tak z velkej casti sa nic nedeje. No ak to spravi nezackovany je to problem. A teraz berme, ze v tej restike na slovensku sa premele mozno tak par stovak zakaznikov denne.
Toto bolo uz viackrat z vela zdrojov spresnovane. Sanca nakazit sa z povrchu predmetu je absolutne minimalna, to by si musel vyslovene olizovat povrch predmetu, na ktory niekto pred chvilkou doslova naflusal. V podstate cela vedecka komunita siroko upozornuje, ze fokusacia na dezinfekcie ruk a povrchov je uplne zbytocna, primarny vektor sirenia zodpovedny za >99% pripadov je kvapocka vo vzduchu (v zime aerosoli) a primarne v uzavretych miestnostiach.
FVE 12.45 kWp V/Z

Návrat na "Debata o všetkom"