Pneumatiky :)

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1976
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Miso122 »

Samozrejme, zodraný motor. Nabudúce to budú vysvietné svetlá, vyblikané smerovky, alebo vysedené sedačky.

Pneumatiky sújediny kontakt auta s asfaltom, a asi najdôležitejší upgrade zo všetkých komponentov na celom aute pre zlepšenie jazdných vlastností. A je úplne jedno či chodíš s autom 5km do roboty, alebo každý víkend na okruh.
ITX >>> ATX
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1827
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Ivko »

Nie ja nespamujem, vy trollujete nepodloženými faktami...
Lebo výsledok nejakého meraného úseku dvoch (papierovo rovnakých) áut, sa nedá založiť iba na pneumatikách ked tie autá neboli nové = teda každé bolo inak opotrebené (inak opotrebený motor, iný stav tlmičov či podvozku všeobecne), ked v nich sedeli dvaja rozličný jazdci a každý z nich má iný skill...
Bono83
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 151
Dátum registrácie: Ne 04. Sep, 2011, 08:12

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Bono83 »

Ivko, jazdil si niekedy UHP ,semislick alebo slick pneu? Ak nie tak potom nemas ani ponatie aky rozdiel je v pneumatikach.
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1827
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Ivko »

Zasa odbočenie od témy, tu je reč o pneumatikách schválených do bežnej premávky...
Za druhé - kto a kde písal že nie je rozdiel medzi štandardnými a závodnými pneumatikami? Ja určite nie...
Naposledy upravil/-a Ivko v So 08. Okt, 2022, 20:36, upravené celkom 1 krát.
Bono83
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 151
Dátum registrácie: Ne 04. Sep, 2011, 08:12

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Bono83 »

Jazdil si aspon UHP pneu?
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1827
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Ivko »

Nie, lebo nikto príčetný si nebude také pneu kupovať do bežnej premávky a na bežné auto...
Mimochodom diskusia sa ťaha na posledných stranách o celoročkách
Bono83
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 151
Dátum registrácie: Ne 04. Sep, 2011, 08:12

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Bono83 »

OK, tak teraz si to vysvetlil, nemas o pneu ziadny prehlad.
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1827
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Ivko »

Vysvetlil čo?
Niekto sa tu dopytoval na také pneu?
Sa asi bavím s mongolmi...
Debata tu je posledné strany o celoročkách, potom tu príde pacient, ktorý zayebe že kamoš s rovnakým autom na testovacej dráhe mal horšie pneu a preto mal horší čas, čo je argument jak otlak na bolavej päte, lebo tých dôvodov prečo ten čas mohol byť horší je hned niekolko a ty pacient prídeš a začneš tu miešať pneumatiky pre športiaky typu Audi R8 vrátane slickov s celoročnými pneumatikami pre bežné použitie ako keby ti niekto vyvracal že tam nie je rozdiel...
Bono83
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 151
Dátum registrácie: Ne 04. Sep, 2011, 08:12

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Bono83 »

Vyzera ze tebe nieco vysvetlovat nema zmysel. Bez urazky, ale ako mozes napisat ze uhp gumy si da iba nepricetny na auto do beznej premavky. Toto je taka blbost, vidno ze nemas skusenosti.
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa werwest »

Tak to si nemal… ved ma 30 ci kolko rokov vodicak!!!!!!1!1!1!!1
Si proti nemu nic len smietka. Lebo len to jak dlho mas vodicak o vela vypoveda. Alebo aj nie.

Ale ine som chcel, uz ked mam tie zimne nove, chcelo by to asi aj letne, z nudze som kupil davnejsie matadory ale to su tak mizerne pneumatiky ze si musim vzdy odplut ked tu znacku vyslovim. 225/45 r17.. nechce sa mi uplne davat 130 za gumu
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10042
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa stiv »

Uz som to tu pisal nejaky spam dozadu.

https://www.pneucom.sk/michelin/letne-m ... 45-r17-94y

93 kus
Naposledy upravil/-a stiv v So 08. Okt, 2022, 21:00, upravené celkom 1 krát.
.
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1827
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Ivko »

Bono83 : Nie, vidno že ty nevidíš čo majú ludia poobúvané a nemajú žiaden problém...
Tu nie je diskusia o tom ktoré gumy sú najlepšie, tu je diskusia o tom ktoré si ide niekto kúpiť
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1827
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Ivko »

werwest napísal: So 08. Okt, 2022, 20:58 Tak to si nemal… ved ma 30 ci kolko rokov vodicak!!!!!!1!1!1!!1
Si proti nemu nic len smietka. Lebo len to jak dlho mas vodicak o vela vypoveda. Alebo aj nie.

Ale ine som chcel, uz ked mam tie zimne nove, chcelo by to asi aj letne, z nudze som kupil davnejsie matadory ale to su tak mizerne pneumatiky ze si musim vzdy odplut ked tu znacku vyslovim. 225/45 r17.. nechce sa mi uplne davat 130 za gumu
No počkaj, ty chceš šetriť na pneu? Akých 130€? Pre teba jednoznačne treba len to najlepšie, takže počítaj tak 200€+ za gumu...
Bono83, Mišo, aj Skilex ti to jednoznačne odsúhlasia, snád si nebudeš kupovať nejaké horšie pneu, pre teba jednoznačne len nejaké UHP...
Bono83
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 151
Dátum registrácie: Ne 04. Sep, 2011, 08:12

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Bono83 »

Ivko ty stale nechapes ze kazdy clovek vyuziva potencial auta inak. Niekomu staci univerzalna pneu, niekomu uhp a pod.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10042
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa stiv »

Ivko napísal: So 08. Okt, 2022, 21:00 Bono83 : Nie, vidno že ty nevidíš čo majú ludia poobúvané a nemajú žiaden problém...
Tu nie je diskusia o tom ktoré gumy sú najlepšie, tu je diskusia o tom ktoré si ide niekto kúpiť
A potom raz naprsi a stale na piatich rovnakych miestach v meste sa ludia vytrepu. Ale ich vec. Clovek sa aspon pobavi. :D

Ludia jazdia na roznych autach a v roznom stave, nosia rozne veci, byvaju na roznych miestach, ziju od vyplaty k vyplate.. ich vec a ja im to neberiem. Ved kazdy ma ine standardy. Niekto ma rad kvalitne veci co citi pri kazdej jazde (UHP pneu), a niekto jazdi upatlane matadory. :D
Ivko napísal: So 08. Okt, 2022, 21:05 No počkaj, ty chceš šetriť na pneu? Akých 130€? Pre teba jednoznačne treba len to najlepšie, takže počítaj tak 200€+ za gumu...
Bono83, Mišo, aj Skilex ti to jednoznačne odsúhlasia, snád si nebudeš kupovať nejaké horšie pneu, pre teba jednoznačne len nejaké UHP...
Ved uz som mu poradil to naj co moze kupit. Co lepi na suchu aj na vode, co drzi pri 30tke aj pri 250. Co ma nizku brzdnu drahu na suchu aj na vode. A este skoro zadarmo. :)
.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"