Pneumatiky :)

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1969
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Miso122 »

werwest napísal: So 08. Okt, 2022, 20:58Ale ine som chcel, uz ked mam tie zimne nove, chcelo by to asi aj letne, z nudze som kupil davnejsie matadory ale to su tak mizerne pneumatiky ze si musim vzdy odplut ked tu znacku vyslovim. 225/45 r17.. nechce sa mi uplne davat 130 za gumu
Michelin PS5 / GoodYear F1 Eagle Assymetric 6

Obe stoja medzi 90 a 95 za kus podľa obchodu, Michelin pohodlnejšie, ale GY športovejšie. Obe perfektné pneu, vyber si ktorú vlastnosť preferuješ viac. Trochu lacnejšie sú Hankook S1 Evo3, tiež dobré pneu, ale podľa testerov už skôr touring guma a nie UHP.

V tomto teste sú všetky 3, vyhodnotenie začína cca 15:30 ak nechceš pozerať celé video https://youtu.be/yqXQgBdqVqI
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
Rob3Rt0
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 112
Dátum registrácie: Pi 17. Sep, 2010, 21:39
Bydlisko: Brezno

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Rob3Rt0 »

Ivan si ocividne myli pneu typu Michelin Sport Cup 2 resp. 2R co idu na supersporty s kategoriou beznych UHP pneu, kde proste kupis napr. Hankook za 70 eur. Ale ktovie, predsalen vie vsetko najlepsie.
A ze by bezny sofer mozno uprednostnil klasicku pneu, ktora mu ponukne oproti UHP napr. vyssi najazd je snad normalne, kazdy nech si zvoli svoje preferencie, kedze pneumatiku, ktorej ide vsetko na 100%, este nevyrobili.
PC » i5-9600K | Corator DS | ASRock Z390 Phantom Gaming-ITX | 32GB HyperX 3200Mhz CL18 | Gigabyte RTX 3060 Ti Gaming Pro | Samsung 970 EVO Plus 1TB & Crucial MX500 500GB M.2 | Fractal Node 304 | EVGA G3 650W27" Dell U2719D | Gamdias Hermes P3 | Logitech G300s
NTB » MBP 13" | Mid 2014
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1969
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Miso122 »

Cup2 nejde len na superšporty, z továrne bola aj napr na Megane RS alebo na Golf R po príplatku. Je to skvelá guma, veľmi obľúbená na okruhové jazdenie. Dokonca celkom dobre zvláda aj vodu (pri rozmýšľaní človek neskončí v prvom strome).
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4558
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa scream »

mp3turbo napísal: So 08. Okt, 2022, 10:54 >> A leju do toho nizkooktan, technický benzín... :D

fuha ty si velky znalec. https://www.cappo.cz/caste-dotazy/dotaz ... isla-v-usa
Takže benziny v USA by v podle evropského způsobu značení byly označovány oktanovými čísly přibližně 91/92, 94/95 a 97/99.

Kde prosim natankujem u nas 91/92? Hmm?
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa HellAngel »

Avensis obuvam roky gumy cene 70€/ks, leto zima. Za cca 7 rokov som vymenil po 2 sady leto/zima. A aj na takomto "sucharskom" aute je velmi citit vymen pneu za nove. V zime som mal problem vyliezt do briezka na chatu. Po prehodeni pneu za nove som to daval na supu. Letne citit hlavne na vode. Kedze je to dlhe a tazke auto, prechadzanie zakrut za dazda ( ziaden fitipaldi styl, vozim vacsinou rodinu) na starsich pneu bolo opatrne. Nove pneu, hoc nie zavodne, mi dovolia prechadzat tu istu zakrutu podstatne istejsie a mierne rychlejsie. Nemam na to studiu, ani porobene porovnavacie testy, je to moj pocit. Na gumach velmi zalezi
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4558
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa scream »

Ale jasne, ze na gumach zalezi, zrovna na avensise som dnes siel 4 rocne zimne nokiany na suchu 15 stupnov a bolo to lepsie ako som cakal. Riadenie mrtve ale slo to zakrutami slusne.

Potom som prehnal wrx a za 10 minut som to odstavil lebo sa mi mi nieco nezdalo, trosku som ich asi prehrial, uz som myslel, ze mam defekt.

Viem o cloveku co na 400ps obuva matator, lebo to vraj lepsie lepi na odpichu...

Ivko sa nechal uniest ...na zaciatku to myslel dobre, na zaver uz len zavriet vsetky okruhy, uhp pneu do kosa akoze dpc .. sak si sadni do auta, je jedno kolko mas mas koni, najdi najklukatejsiu cestu v okoli, chod 30min bomby a pozri sa ako dostali pneu zabrat...potom to.iste s uhp a porovnaj. Nebudes tu pisat nezmysly.

To je ako ked chces ist lesom na dacii logan alebo pajere. Jedno z toho bude na konci cesty viac na kasu ako to druhe.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa mp3turbo »

inak zrovna tie "Gúdjír Ígl Asymetrik Šesť " su za velmi velmi prijatelnu cenovku, mam ten dojem... vidim 225/45/r17/94y za 65,- bez dph cize 77,- s danou : obut cele auto za 4x 65 = 260,- eur mi zase nepride az taka tragedia vzhladom na to, ze menej kvalitne pneu v tom rozmere budu stat cojaviem 200,-eur minimum.

Boli tu linkovane "Mišeliny Pilotky Peť " za 93,- s danou kus, cize 310,- bez dane cela sada. Viem že peť sa nepíše peť, to mi nepíšte :) jazykove dogabance na zahnanie nudy.



>> Kde prosim natankujem u nas 91/92? Hmm?

neviem, take auta uz nemam - a rovnako v Ameeerikeee zrejme nenatankujeme ich 81čku. Moze byt ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5502
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa SKiLEX »

PS5 su sice drahsie, ale tiez treba brat v uvahu ze by sa mali zjazdievat pomalsie ako ine pneu. Cize kto najazdi vela, moze na nich v konecnom dosledku usetrit
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1818
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Ivko »

scream...
Chod 30minút bomby.... Vysvetli mi kde sa v bežnej premávke dajú ísť 30 minút bomby???

Z domu napríklad do TN to mám cca necelých 30km a zhruba 25minút, okreska a niekolko obcí... Môžem to fúknuť po dialnici a som tam za 20...
Bez najmenšieho problému viem ísť mimo obce cez limit že to je na pokutu 50€ a to sa dá ísť ešte rýchlejšie, len sa pozri kolko vyfasuješ ak ti namerajú nejakých 125km/h, čo je to najmenej ked trochu viac pridáš plyn ... Čo to je 125km/h...
Máš tam kludne aj plnú čiaru, ale však čo ideš bomby... (to je za 100€) a aby si sa nečudoval dnes má kameru za oknom vela ludí

Aký má zmysel ísť totálne na hranu? Akože zdravý rozum nechýba? Má má hriať potom pocit že som zku*il gumy? O toto celý čas ide?
Ako ja neviem kde vy v akom svete žijete... Pretekárov ukazujú pravidelne vo večerných správach, hlavne ak sa vodič nechá vyhecovať vypatlanými hlavami v puberte
Nemám problém šlapnúť na plyn, ale všetko v rámci zdravého rozumu a na úseku kde viem že nikto nebude merať, trebárs je to nejakých +-5km , potom skludniť hormon a znovu... (v rámci toho čo sa na SK udialo za posledný týžden verím že sa bude kontrolovať nad rámec)

Ono by sa to dalo vyriešiť jednoduchšie, môžeš sa na velkom placi točiť v čo najmenšom kruhu pri čo najvyššej rýchlosti, za pár minuť ošlahneš gumy a môžeš ísť spokojne domov, debilizmus v plnej paráde (pri troche šťastia ešte zhumpluješ diferák a homokinetáky)

Kto má potrebu jazdiť totálne na hranu nech si kúpi aj slicky a ide na okruh, tam mu aspon nehrozí že dostane pokutu za rýchlosť
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5502
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Pre ludi co este nemali tu cest s ivkom na inom fore - nemate inu moznost ako sa na neho vykaslat. S nim je kazda debata len strateny cas. Jedine riesenie je prestat mu odpisovat a ked zisti ze sa rozprava sam so sebou tak je vacsinou na par tyzdnov pokoj. Potom zas dolezie.

Je to taka menej inteligentna kombinacia shira a harabina. Dokaze si ist svoje kludne 5, 10, 20, 30... stran. Uplne nezavisle od argumentov. Jeho znalosti su sice nulove, ale sebavedomie a vydrz nekonecna.


Vidis ze aj ked ho po 3dnoch pracne dostanes do argumentacnej núdze, tak proste uplne odboci od temy a radsej zacne pisat o vyske pokut a diferakoch.


Na druhom fore to uz kazdy pochopil a nema si s kym pisat, tak mu prosim nerobte tu sluzbu ze ho zacnete krmit tu.
Naposledy upravil/-a SKiLEX v Ne 09. Okt, 2022, 00:03, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5694
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ivko,
že spolu nesúhlasime je v poriadku, ale ak ma ešte raz nazveš pacientom len preto, že som ti, v dobrom úmysle, opísal situáciu ktorej som bol účastníkom, tak ťa pošlem do ignore listu za ďalšími (subjektívne) ignorantmi.

aj ja som si na bývalého Tourana kúpil UHP, lebo prečo nie? chcem nech to sedí. teraz mám celoročky, uvidíme po zime, rád zhodnotím, opäť, moje subjektívne pocity, tie akože objektívne si vieme už dávno nájsť v testoch.

opakujem, v pohode maj iný názor ale nie sme kôli tomu pacienti a podobne...
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1969
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Miso122 »

mp3turbo napísal: So 08. Okt, 2022, 23:07vidim 225/45/r17/94y za 65,- bez dph cize 77,- s danou : obut cele auto za 4x 65 = 260,- eur mi zase nepride az taka tragedia
keď budem nabudúce kupovať, napíšem ti a určite mi veľmi rád zoberieš bez dane, keď tu tie ceny tak veselo dávaš (nie len pri pneu, všimol som si to úplne všade)..
ITX >>> ATX
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1818
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Ivko »

Jednoduska : ty si to začal tak argumentuj!!!
Znovu otázka: je vysoko pravdepodobné že rozdielny čas dvoch akože rovnakých áut na meranom úseku je spôsobený aj tým že každé auto má iné opotrebenie motora , podvozku, tlmičov a brzd a tiež preto, že za volantom sedel iný jazdec s inými jazdeckými zručnosťami?
Ano, alebo nie? Inak sa nemáme o čom baviť...

A že ja sa dostanem do argumentačnej núdze a že ja odbočujem od témy, povie nejaký Skilex a že sa vyhováram na výšku pokút a podobne...
Skilex urobme to inak, dáš si do auta kameru a argumentačne mi dokážeš že pôjdeš kludne 30 minút bomby, berieš? Okresky, dediny, hlava nehlava, chem to vidieť...
Videl som jedno tvoje trápne video, ako si s dalším pubertiakom túroval auto a rezal neprehladné zákruty, kde ty tvrdíš že režeš len tie kde máš istotu a hlavne že hned tá prvá bola taká cez ktorú si nevidel a zarezal si ju a kde zaznievajú komentáre "čo ti j*be, formula 1..."
A ty si ten čo mi písal tieto múdrosti do SS: a ano, ked ides tak ako na danom videu niekolko kilometrov vkuse tak je bezne ze brzdy prehejes, cim zacne vznikat plyn medzi dostickou a kotucom a znizis trenie... Ked vychladnu dosticky prestanu plynovat a brzdia dalej
A mne ideš hovoriť niečo o znalostiach či skúsenostiach...
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5694
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Čo som začal? som ti opísal moju skúsenosť. Snáď ma nejdeš presvedči´t že na dvoch rovnakých autách má výhodu ten, čo jazdí na 7 ročných zjazdených gumách oproti novým, ku tomu ešte kvalitným contisportám.

Jedine že sa chceš hádať že som jednoznačne lepší šofér ako všetci okolo a tu samozrejme nebudem argumentovať proti :D
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1818
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Ivko »

Ty si to zvalil na gumy a ja len hovorím že to nie je pravda, pretože na výsledný čas vplýva daleko viac vecí ako len gumy
Od stavu podvozku, tlmičov, brzd, výkon motora a v neposlednom rade jazdec.

Dávaš reálnu skusenosť, ale jej výpovedná hodnota je NULA a s takými skúsenosťami u mna absolútne nepochodíte, to sú rozprávky pre tých čo nevedia ani trochu rozmýšlať. Ved to musí napadnúť aj 5 ročnému decku že čo všetko môže vplývať na dosiahnutý čas
A ešte smutnejšie na celej veci, že sa nenašiel nikto další kto by ti položil rovnakú otázku - to len tolko k tým miestným "odborníkom" čo sa ohánajú argumentami a chcú mať všetko niečím podložené
Tak sa nehraj na urazeného, že som ťa nazval ako nazval, pretože som sa na to okamžite pýtal a ty si hral mrtveho brouka...

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"