Aky bicykel si mam kupit ?

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Maestro Capone
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 88
Dátum registrácie: Ut 30. Jún, 2009, 12:20
Bydlisko: Pezinok

Re: Aky bicykel si mam kupit ?

Príspevok od používateľa Maestro Capone »

brzdit viem dobre ale pri takom sklone som musel mat stlacene nadoraz obidve a stale som isiel 30km/h asi 3min
islo to so mnou dole vodou
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Aky bicykel si mam kupit ?

Príspevok od používateľa Shatterhand »

:laugh: len aby nebrzdil tou prednou moc silno a zrazu, lebo preleti a dovi ;)
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
PatrikL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7403
Dátum registrácie: Ne 15. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

Re: Aky bicykel si mam kupit ?

Príspevok od používateľa PatrikL »

pri kvalitných kotúčovkách a dobrej vidlici s bikerom čo nie je nejaký extrémny blbec je to takmer nemožné (môže sa to stať až pri núdzovom brzdení) :)
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Aky bicykel si mam kupit ?

Príspevok od používateľa galen »

Maestro Capone napísal:ok len to som chcel vediet
som si tam dal takyto provizorny chladic http://img524.imageshack.us/i/dsc02139z.jpg/" onclick="window.open(this.href);return false;
omg, to si daj dolu, lebo sa objavis na "tuning" forach o bajkoch, ako tuzer roku :hysterical:

ked zhucis kopec dolu, postoj, pockaj, rozdychaj, a hlavne sa nedotykaj kotucov .. *ja som mal vytlacenu vzorku do naslineneho prstu v priebehu 0.5s *

plus som si vsimol nadhernu vlastnost kotucoviek, ked sa zacinaju prehrievat, pistia, takze o tom vies dostatocne skoro :cool:
lava, prava, lava, prava ...
PatrikL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7403
Dátum registrácie: Ne 15. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

Re: Aky bicykel si mam kupit ?

Príspevok od používateľa PatrikL »

no ako ktoré pískajú, plus mám taký pocit že nie všetky sa prehrievajú až tak že by to bolo viditeľné na kotúči :-) jednoducho to neberiem ako vlastnosť, ale chybu....
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Aky bicykel si mam kupit ?

Príspevok od používateľa galen »

PatrikL napísal:no ako ktoré pískajú, plus mám taký pocit že nie všetky sa prehrievajú až tak že by to bolo viditeľné na kotúči :-) jednoducho to neberiem ako vlastnosť, ale chybu....
alebo aj tak, mozno iba chyba mojej toho casu mid-end, 5 rokov starej, mechanickej kotucovky predneho kolieska ...
lava, prava, lava, prava ...
PatrikL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7403
Dátum registrácie: Ne 15. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

Re: Aky bicykel si mam kupit ?

Príspevok od používateľa PatrikL »

:good: no pri takom veku je to už jedno aký to má zvukový prejav, hlavne že to brzdí :)
inak celkom zaujímavý bike: http://www.merida.sk/prodej/mission-500-d-08" onclick="window.open(this.href);return false; - síce vidlica nič moc, ale za tú cenu, celkom schopný xc full :)
Používateľov profilový obrázok
Wizik
VIP
VIP
Príspevky: 4060
Dátum registrácie: Št 06. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto (23)

Re: Aky bicykel si mam kupit ?

Príspevok od používateľa Wizik »

No tá predná vidlica aj zadný tlmič nič moc teda, sa nedivím že to má takú cenu.
Notebook : Macbook Pro Retina 15" i7 2Ghz, 8GB RAM, 256GB SSD, Iris Pro, OS X Mavericks
Phone : iPhone 6 64GB space gray + HTC One M8
SONY RX100 - kompaktny bokeh
I MUSIC !
Používateľov profilový obrázok
Genyus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 422
Dátum registrácie: Po 18. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Aky bicykel si mam kupit ?

Príspevok od používateľa Genyus »

Maestro Capone napísal:brzdit viem dobre ale pri takom sklone som musel mat stlacene nadoraz obidve a stale som isiel 30km/h asi 3min
islo to so mnou dole vodou
Inak čo máš za brzdy? Ja keď som teraz skúšal na ocovom novom bajku jeho hayesy stroker ryde (pr 180/ zad 160mm),ešte nezabehnuté tak nebol problém pri úplnom stlačení páčky zablokovať zadné a chvíle snaženia aj predné koleso na asfalte...a na svojich hayesoch stroker carbon 180mm nemám problém bloknúť koleso na hciakom povrchu pri hociakom sklone a rýchlosti.
Teda chcel som tým povedať že ak si mal naplno stlačené páčky bŕzd a nespomaloval si tak si daj skontrolovať v servise nastavenie bŕzd...
Takisto spraví svoje aj kvalitná vidla - tzn. môžeš brzdiť viac bez toho aby si dostal šmyk na predné koleso alebo preletel cez riaditka
Používateľov profilový obrázok
zwARO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2602
Dátum registrácie: So 13. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Aky bicykel si mam kupit ?

Príspevok od používateľa zwARO »

Vidla nemusi byt kvalitna,skoro kazda to "spapa"

pri plych brzdach kotucovych ryxlost 30km\h ? :hysterical: no tak to bol aky kopec? | taky? :-D

ten chladic daj dole lebo zinfarktujem na noc :-D
Maestro Capone
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 88
Dátum registrácie: Ut 30. Jún, 2009, 12:20
Bydlisko: Pezinok

Re: Aky bicykel si mam kupit ?

Príspevok od používateľa Maestro Capone »

som rad ze vzbudzujem radost yahooo ani som necakal tolko peknych odpovedi :-D
Maestro Capone
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 88
Dátum registrácie: Ut 30. Jún, 2009, 12:20
Bydlisko: Pezinok

Re: Aky bicykel si mam kupit ?

Príspevok od používateľa Maestro Capone »

sorry ze pisem znova ale musim dat link na moj bike :arrow: http://www.trekbikes.com/int/en/bikes/m ... /4300disc/" onclick="window.open(this.href);return false;
tam je popisana väčšina vecí
Používateľov profilový obrázok
zwARO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2602
Dátum registrácie: So 13. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Aky bicykel si mam kupit ?

Príspevok od používateľa zwARO »

nemusis :-D daj prec ten chladic :D to musis :hysterical:
btw pouzivaj EDIT inak to dotrha nejaky admin:)
Používateľov profilový obrázok
zachary
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3254
Dátum registrácie: Pi 23. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Martin

Re: Aky bicykel si mam kupit ?

Príspevok od používateľa zachary »

chalani, aby som nezakladal novú tému, spýtam sa tu .. som viacmenej amatér / začiatočník

potreboval by som poradiť nové plášte na bike CTM Quadra 08 (+ vymenená vidla za Suntour XCR).. tie pôvodné sú na nič ako iste viete :|

potrebujem to na univerzálne použitie, ale tak 50% cesta, 25% ľahší terén, 25% ťažší terén .. minimálne však 26x2.0 - 2.1

zatiaľ vyberám medzi:

dopredu:
Schwalbe Schwalbe Little Albert Sport alebo Schwalbe Albert Perfomance plášť (aký je rozdiel?) alebo Tioga Extreme XC 26x2,1

dozadu: Schwalbe Smart Sam alebo Tioga Extreme XC 26x2,1 ?

alebo na obe hodiť Kenda Nevegal 2.1 ?
PC:
Spoiler: ukázať
CPU: i5-7600K + Noctua NH-U12F | MB: Gigabyte GA-Z270X-Gaming K5 | RAM: 2x8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX | GK: Gainward GeForce GTX1060 6GB | SSD: Crucial MX100 256GB | HDD: Seagate Barracuda LP 2TB @ Scythe Quiet Drive | DVD-RW: Samsung SH-S223F | audio: on board + HyperX Cloud + Kurzweil KS-40A | PSU: Corsair RM 750i | fans: 3x Noctua, Enermax | case Corsair 330R carbide series| LCD Dell S2721DGFA | Rapoo E9270p + Logitech G500
LIVESTRONG
PatrikL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7403
Dátum registrácie: Ne 15. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

Re: Aky bicykel si mam kupit ?

Príspevok od používateľa PatrikL »

kenda nevegal na cestu veľmi nie...
zaraď do výberu aj http://www.hutchinson-pneus.com/us/cata ... s=5&pid=92" onclick="window.open(this.href);return false; , drôtený by mal byť za cca. 15e jeden, čo je ok cena...

Návrat na "Debata o všetkom"