Kamery do auta + videa z SK ciest

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: Kamery do auta + videa z SK ciest

Príspevok od používateľa STENLY »

riadne debilná krizovatka... a cez plnú šiel iba raz, čo som slepý?

undertaker007 na to pravidlo zabudni, je to blbosť... žiadny rýchlejší nie je :)
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Kamery do auta + videa z SK ciest

Príspevok od používateľa felipe25 »

No, pri prvom toceni dolava siel cez stredovy pas uz pravymi kolesami, a flip je, ze to auto som uz nevnimal, akonahle dalo smerovku doprava, a zrazu mi boci dolava predomna.. :)))
Jj, krizovatka je divna, najprv to bolo inac, ale kvoli tomu aby nikto nemusel nikomu davat prednost to urobilo takto..
Inac, na dalsej krizovatke tento vodic bielej dodavky ZASTAVIL na hlavnej ceste, kde daval prednost vozidlu prichadzajucemu sprava, aj ked mal meter predtym tuto znacku: g



Nejake info...

http://www.ssc.sk/sk/Vystavba-a-rekonst ... -etapa.ssc

http://www.vyvlastnenie.sk/clanok/a/kri ... i-kritike/
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Kamery do auta + videa z SK ciest

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Tú križovatku poznám, je dosť blbá, hlavne ak tam ideš prvýkrát. Mohol byť rozhodený už len z toho, že si uvedomoval, že viackrát zazmätkoval a preto už nejako nerozmýšľal ( reagujem na to danie prednosti z prava) .

Inak dnes som jazdil po RK, nejaký trol tam postriekal pár značiek čiernym sprejom, tak som musel občas lúštiť, že vlastne kde je hlavná cesta :D
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1182
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Kamery do auta + videa z SK ciest

Príspevok od používateľa undertaker007 »

STENLY napísal:undertaker007 na to pravidlo zabudni, je to blbosť... žiadny rýchlejší nie je :)
Takto, aby sme sa chápali.
1. na tamtej konkrétnej križovatke o ktorej sa bavíme z toho videa by som sa určite nehrabal hneď do ľavého pruhu. Veď prečo by aj - nijaký dôvod nevidím.
2. Som to nemyslel tak, že vždy sa držím v pravom pruhu ako kliešť za každú cenu. Nie. Ale pokiaľ je možnosť vybrať si, radšej volím pravý pruh. Potom niekedy sa budem ja ponáhľať a budem nadávať na toho magora predo mnou, ktorý nemusí ísť v ľavom pruhu (žiadne odbočky, výjazdy a pod...) a predsa sa v ňom trepe a bráni plynulému a bezpečnému obiehaniu... ...osobne si myslím, že takto rozmýľša viacero vodičov (ak je možnosť, tak radšej pravý pruh).
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Kamery do auta + videa z SK ciest

Príspevok od používateľa felipe25 »

undertaker.. v meste sa 70% ludi drzi v lavom pruhu, hlavne na tej rychlostnej ceste po ktorej idem.. ja chodim vlavo tiez, ak vidim auto ktore ide 100, tak sa uhnem doprava, ale vacsinou sa drzim vlavo... /dovod: je tam vela vjazdov, z benzinky, z opatskeho, od gymnazia.. atd../, ale samozrejme ze ked ide rychle auto tak sa uhnem doprava, kedze si situaciu za autom sledujem...
co je horsie, su tam auta co idu 65-75 a drzia sa silou mocou v lavom pruhu, stoj co stoj...
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Kamery do auta + videa z SK ciest

Príspevok od používateľa Papek »

co ti brani ich obehnut sprava? na dialnici nepoviem ani slovo, to radsej bliknem alebo trubim, ale v meste so smerovkou mi mozu fukat...
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1182
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Kamery do auta + videa z SK ciest

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Nikto mi nebráni... ...a áno, v prípade potreby obieham v meste sprava. (ale pozor - nehovorí sa tomu obiehanie - jedná sa o súbežnú jazdu).
Príde mi to už ale ako OT, zmysel môjho príspevku nebol ten, že v meste je prikázaná jazda v pravom pruhu (čo som ani nenapísal, len vy to tak komentujete, akoby áno...)
Zmysel môjho komentára k tomu videu bol ten, že určite by som sa ako neznámy vodič v neznámom meste bez navigácie, ktorá mi to dopredu povie nemal najmenší dôvod trepať sa hneď do ľavého pruhu (ako to v podstate urobil vodič, z ktorého auta záznam pochádzal). Je to tam jednoducho dosť hlúpa križovatka s ešte hlúpejším značením (resp. bez neho - zvislá značka nikde (resp. neskoro), vodorovná napr. pod vrstvou snehu bude nanič...)
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Kamery do auta + videa z SK ciest

Príspevok od používateľa felipe25 »

undertaker... policajta za tebou by to nezaujimalo, prejdes bielu plnu ciaru a mas smolu...inacx, nevidel si v tv markiza spor toho co v blave prekrocil speed, a siel na najvyssi sud s tym, ze tam nebola znacka zaciatok obce, a ze ju tam dali az po polroku,.. a co napisal na zaver sud? vodic porusil predpisy, lebo citujem "vodic ma byt znaly miestnych pomerov".. proste. ides do modry prvy krat? nevies ze uz si v modre bo chyba znacka? mas problem, mas ist 50 bo mas byt znaly miestnych pomerov. :D ano smiesne, ale policiu to nezaujima, a sudy jej daju za pravdu... kocurkovo asi nie... to mi pripomenulo mna, ako som siel 135 cez ba po dialnici, kde je len 90tka, ktora je RAZ na vstupe do ba, nikde inde... ani pri vjazdoch na dialnicu, a ja ako pnak z vychodu co siel prvykrat v zivote po dialnici na slovensku v obci som si to hnal 135.. zato vo viedni, je znacka 80-90 pri tuneloch na obchvate kazdych 300metrov... flip je ze ja si ani nepamatam znacku kde by bolo dialnica v obci 90tka.. je dost mozne ze tam nebola, ale malo by zmysel hadat sa? ten posledny pripad hovori jasne.. sranda je ze policajt po zastaveni a opytani sa ci viem aka je to rychlost vytiahol taky notepad, a tam vytlacenu fotku pred BA so znackami.. Dobra priprava, na nachytanie soferov..
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Kamery do auta + videa z SK ciest

Príspevok od používateľa Papek »

Ked zijej v BA, tak ti to je jasne, ze je na obchvate 90, lebo sa s tym denne stretavam. Kto sa s tym v zivote nestretol, tak to po par rokoch vypusti z hlavy, ze daco take ako dialnica v obci vobec existuje, lebo hadam okrem BA to nikde inde na slovensku nie je. Aj tak je to podla mna chobotina, akurat to pletie ludi. V Rakusku aj v Nemecku pojem dialnica v obci neexistuje, iba obmedzia rychlost znackami, pripadne podla potreby elektronickymi tabulami.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2235
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Kamery do auta + videa z SK ciest

Príspevok od používateľa mirjak »

zas aby nebol pocit, ze vsetko je len v BA :) ...dialnica cez mesto mozno inde nie je, ale v rychlostnom ponimani je R-ka to iste, R1 ide v BB cez mesto... nova cast na Brezno ma natvrdo 80, no od Zvolena je po znizeni na 100 o par sto metrov len znacka "obec" t.j. presne ako v BA, dalej plati max. 90km/h (aj ked Poliaci idu dalej svojich 140)
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Kamery do auta + videa z SK ciest

Príspevok od používateľa felipe25 »

Joo, beriem.. Ja som siel po dialnici v meste prvykrat... na SVK... Kedze po SVK po dialniciach nechodim, maximalne po Zilinu..

ale nikto mi nepovie, ze dat raz tuto znacku:
http://goo.gl/maps/LOCwO
pocas celeho prejazdu BA smerom na Trnavu staci .. Na vjazdoch som pozeral, znacky vobec niesu.. Som v BA, idem na dialnicu, znacka 90 NIE JE! Ani po vjazde na dialnicu. Proste, cloveka to vobec neopomenie ze aha, nezabudol si ze tu je 90?

A to poviem presne preco som siel 125.. lebo ma pri auparku obehovali auta aj rychlejsie.. no ja som bol ten, na koho nacapili fizli ktory vysli na dialnicu za dunajom... a okamzite s majakom zamnou..

V rakusku.. vkuse znacky.. 80 80 80 80, stale dookola, clovek musi vediet ze ide rychlo. Aj ked je pravda ze som mal za sebou 900km cesty z Nemecka, a bola skoro polnoc, a asi som tu znacku prehliadol, ale v Rakusku som siel poctivo 80-85 podla znaciek. zrazu vojdem do ba a uz policia. proste, tato pokuta ma poucila, ale zasa bola z tych, ze toto som naozaj nerobil umyselne, a keby ma dali na detektor, tak by ukazal, ze som si fakt myslel ze je tam min 110tka,..
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Kamery do auta + videa z SK ciest

Príspevok od používateľa Papek »

Z pohladu zakona tam oznacenie rychlosti netreba, kedze si v obci. Mne osobne to netreba tiez, kedze to tu poznam a jak uz raz vojdem do obce, tak viem, ze som v obci. V Bystrici je tiez dialnica v meste a automaticky brzdim na 90 a tusim neskor na 80 podla znaciek. Ono je to v podstate to iste ako ked vojdes do ineho mesta - znacky mas len na vjazde a vyjazde z mesta.
To, ze niekedy chodia po obchvate aj viac ako 120 je uz druha vec, sem-tam to pustim aj ja, kedze meravaju na tych istych miestach, pripadne zo superbov, leonov a podobnych znamych aut.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Kamery do auta + videa z SK ciest

Príspevok od používateľa felipe25 »

Mne sa stale a stale potvrdzuje to co hovorim.. silne auta, soferi jazdia ako sa im zachce


Pocas 1minutoveho videa, 2x porusenia predpisov, dost zavazne...

http://www.youtube.com/watch?v=qBSgDq86 ... e=youtu.be :facepalm:
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Kamery do auta + videa z SK ciest

Príspevok od používateľa Papek »

to bol urcite snejk :D
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Kamery do auta + videa z SK ciest

Príspevok od používateľa Snake »

...





.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"