Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Papek »

Pri tvrdsom aute clovek viac vnima rychlost a celkove spravanie auta, lenze to ma nevyhodu v tom, ze skor ci neskor ti zacne hrkotat interier a vsetky spoje treba podotahovat nanovo. Po nahodeni pneu s nizsim profilom mi zacal Civic sem-tam hrkotat. Rozobral som, dotiahol niektore spoje a bolo ok. Ked sa k tomu minuly rok pridali tvrdsi povodzok + tuknuty lavy bok a nasledne skladanie u mechanika, ktory to tam vsetko len tak nahadzal, tak mi hrkoce kopa inych veci. Najnovsie sa k tomu pridalo obcasne rezonovanie spod pristrojovky a hrkotanie spod toho opravovaneho miesta vzadu. Najblizsie ma aj tak caka tlmenie interieru, uz mam nakupene STP silver a este k tomu dokupim nejake penove materialy a ide sa na vec. Uz sa mi len musi chciet a musi byt pekne.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa ZoranICS »

Bamma_boy napísal:Predpokladám, že si mal v rukách Apriliu RS125 Extrema + ešte tam môže byť PWK carb s PowerJet tryskou.
Presne tak :D, s tou tryskou to malo maximalku niekde okolo 180. Mal som ju pozicanu na jedno kolecko iba a to bolo 14 rokov dozadu kedy som tych skusenosti este tolko nemal. Teraz by som sa jej uz nebal :). Vodicak na velke A mam no nemam vela odjazdene kedze vlastnu som nikdy nemal. Na ["JEMNE" upravenom Mustangu som sa vozil asi od 11tich rokov kazde leto [maximalka niekde okolo 95kmh - HODNE za koncom tachometra :D], takze co to som mal za sebou ale zlakol som sa ked mi to zdvihlo ten predok :D. logicky.

Keby si idem kupit motorku pre seba tak Hornet alebo CBR pripadne CBR-R 600 alebo GSX(R)750 aj ked Honda je mojmu srdcu blizsia. Nepredpokladam ze by mi niekedy bolo toho vykonu malo (pre zaciatok :D ).

Geralt: Ta alfa musela byt parada :) tesim sa ako trochu prezeniem svojho CviRika ked si nanho zvyknem.

Apropo: Snake, Slovakiaring v lete niekedy? Nasetrim na sadu novych pneu a na brzdy a mozme sa ist previest :) Pripadne Hungaroring alebo Euroring...?!?!?!?
Používateľov profilový obrázok
Bamma_boy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 610
Dátum registrácie: St 05. Aug, 2009, 19:33
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Bamma_boy »

Mňa z tých superšportov po 300km bolí riť.. :) Nehovoriac o tom, že keď ideš pod 100km/h tak aj ruky. Osobne by som bral asi nejakého turistu, V-strom, Transalp (imo dosť otrepaný), Versys, alebo aj GSF..
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa ZoranICS »

hornet nie je zrovna supersport :D
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa quicky »

Ja osobne som mal kawu ZX636,RV04... behal som s chalanmi tak 400km denne a vobec ma neboleli ani predlaktia ani chrbat,asi je to len sila zvyku a to zrovna nie som chuda postava :)
ale momentalne aj tak skorej by som siel na nejaky power cruiser:)
Používateľov profilový obrázok
Bamma_boy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 610
Dátum registrácie: St 05. Aug, 2009, 19:33
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Bamma_boy »

toho je zase problém udržať na 2och kolesách.. :D nehovoriac o tom, že ísť na ňom vo dvojici do Chorvátska stále 150 po dialnici nie je nič príjemné.. :)

2quicky - jj, známy má CBR600RR a tiež tvrdí, že ho po 100-200km nič nebolí a to má asi 190cm.. závisí od človeka. Mňa bolí chrbtica aj po hodine na skútri keď nie som vystretý..
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa quicky »

neviem ja mam 183 a 130+- :) a akjo vraivm behali sme po slovensku take mensie "tury" okolo 400-500,ale nebolelo ma nic. fakt zalezi od skusenosti .
musim konstatovat ,ze stale milujem ktm duke a yamahu warrior :D
p.s. a aby som nezabudol HD night rod :good:
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

Včera som zažil vrchnolnú pri**banosť a neváženie si vlastného života, šiel som za kamošom že ideme na kávu, tu, o pol deviatej večer, traja neosvetlení cyklisti bez akýchkoľvek reflexných prvkov, všimol som si odrazky pedálov asi tak keď som od nich bol už 20-30m. Navyše! Šli vedľa seba, nie za sebou, oproti mi šlo auto, takže myšička jak sviňa. Ja neviem či už tým ľuďom vážne drbe alebo čo, ale v tom momente som mal adrenalín na strope, strach, nervy, pot. Neprajem nikomu zažiť, lízol som ho dobrých päť centimetrov. Normálne som mal chuť zastaviť a tie k**vy nafackať!
ZoranICS napísal:Apropo: Snake, Slovakiaring v lete niekedy? Nasetrim na sadu novych pneu a na brzdy a mozme sa ist previest :) Pripadne Hungaroring alebo Euroring...?!?!?!?
Ja som tam bol vo štvrtok vyskúšať nové Bridgestone T001, a musím povedať že držia fakt parádne, plus pobyt tam si odniesla hydroštela ktorá bola už načatá takže ich všecky vymením :D. Ale kľudne, ja sa nebránim :-)





.
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa ZoranICS »

najprv si musim zvyknut na auto, potom sa mozme pozbierat 4-6ti a dohodnut kedy a kam :D
ANONYM_a7

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Ludia prosim vas, vie mi ktosi zohnat PDFka ku :


Technický popis použitého prevodového mechanizmu

Rozbor označenia použitých diskových kolies a pneumatík

Technický popis použitých náprav a typov zavesenia kolies

Technický popis mechanizmu riadenia

Technický popis mechanizmu brzdenia

Technický popis mechanizmu pruženia a tlmenia kmitov

Automobil: Fabia Active 1.2 TSI 77 kW 5-stup. mech.

Dakujem
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

Neni, nebolo, nebude. DPčka sú u VAGu už iba online, rieši sa to login systémom kde si to prezeráš online vo flashi, takže ti to ani nikto neexportne.

Môžem ti ale ťuknúť DPčka na Roomster, tam je dosť vecí podobných, prevodovku si dohľadáš podla kódu a do ktorých vozidiel sa dávali. Inak ti nepomôžem.





.
ANONYM_a7

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

tak ak mozes pisni ss prosim :)
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa landrower »

este k tym motorkam, no akoze ked si hentaku fakt sportovu 125ku vyskusas, jasne ze to je ine, ale 90% su lenochody.
imho 250tka je idealny zaciatok, vecsina ma tak 16kW co je celkom primerane, ani malo ani vela, a ked chces tak to aj vie zrychlit :)
(co sa tyka postavenia na zadne, uz aj 50tku som postavil na zadne cize to je fakt jedno :D )
ked si aj tak na to musi spravit VP, tak tam sa na 125ke co to najazdi a neskor na 250tke (aspon tak to bolo u nas, prvych par jazd na 125ke (YBRka), potom na 250tke (CBF, Marauder), a ti schopnejsi dostali prilezitost aj na 660tke (MT03)), cize nebude potrebovat sa "ucit" na 125ke...
a podla mna by sikovnejsi clovek v pohode zvladol hned ja nejaku 600vku typu Diversion (spominam preto, ze ak zozeniem nieco kde budem moct parkovat, tak prave taku si kupim :D )
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Používateľov profilový obrázok
Wizik
VIP
VIP
Príspevky: 4060
Dátum registrácie: Št 06. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto (23)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Wizik »

Do 25kW akurat vychadza Kawasaki Ninja 250R, vela ludi ju radilo ako dobru motorku pre zaciatocnika. Ja uz dlho snivam o Kawasaki ER-6n, ale zatial peniaze z neba nepadaju. :laugh:
Notebook : Macbook Pro Retina 15" i7 2Ghz, 8GB RAM, 256GB SSD, Iris Pro, OS X Mavericks
Phone : iPhone 6 64GB space gray + HTC One M8
SONY RX100 - kompaktny bokeh
I MUSIC !
Používateľov profilový obrázok
Bamma_boy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 610
Dátum registrácie: St 05. Aug, 2009, 19:33
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Bamma_boy »

CBR250R je v pohode a vychádza lacnejšie ako Kawa, čo je plus v prípade, že u nej človek nechce dlho zostať. Každopádne, Kawasaki ponúka ER6-n/f, Versys aj vo verzii 25kW.. ;)

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"