Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Borec
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: Št 04. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice (19)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Borec »

super, vďaka. Popozerám ešte niečo o nich ale zrejme ich už teda zoberiem. Diaľkové nechám obyčajné, tieto hodím na stretávačky... a uvidíme :)
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12482
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa HellAngel »

Borec napísal:no, práve som niečo googlil a tiež sa mi zapáčili tieto nightbreaker žiarovky. Sú samozrejme aj H7 len ma zarazila tá životnosť. Niekto 4 mesiace, niekto 8 mesiacov, niekto rok aj čosi... Chcel by som aby to vydržalo aspoň ten rok. Vyjdú do 20 euro, čo nieje zas také hrozné (niekto predáva aj do 15€). Ale meniť to po pol roku by bolo už trocha finančne náročné :D
Vravíš teda, že rozdiel bol badateľný poriadne? Ako sa správajú za daždivého počasia? Nieje to horšie ako klasika? Díkes

o philipsoch som sa dočítal tiež niečo, vraj super. Ale nie som masochista dávať až také bubáky za žiarovky :bleh:

doporucujem nightbrakre, pouzivam ich asi 1,5 roka a max spokojnost. Svietivost velmi dobra. Hlavne v total tme je to krasne svetlo a vidiet naozaj daleko.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Borec
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: Št 04. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice (19)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Borec »

kolko krát si ich už menil za toho 1,5 roka?
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12482
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa HellAngel »

mam 3 sadu. Je to zapricinene tym ze sa musi furt svietit.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Borec
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: Št 04. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice (19)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Borec »

To by chcelo úpravu elektroinštalácie auta na tieto žiarovky :-D cez deň 10V a večer 13,5 ako treba :D hneď by bola životnosť
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12482
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa HellAngel »

alebo namonontovat denne led :D
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Borec
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: Št 04. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice (19)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Borec »

no aj tak sa dá a vcelku nad tým rozmýšlam v spojení s tými prskavkami od osramu :D
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

len si nedávaj tie priteplené ledky do nárazníku,za to by som vraždil :rolleyes:





.
Používateľov profilový obrázok
Thief
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1185
Dátum registrácie: Pi 14. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Dubravka

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Thief »

Su vobec tie denne ledky povolene? Ja mam vo svetlach aj ledky, len tie nechavam vypnute odkedy sme mali taku silnejsiu debatu, ci ma zato nemozu zeleny lubit.
CPU: Ryzen 5 5600X, MB: MSI MPG B550 Gaming plus, RAM: 2x16GB Patriot Viper Steel DDR4 3600 Mhz, GPU: XFX Speedster QICK 319 RX6750XT CORE, Monitor: HP OMEN 27q, HDD: Seagate Ironwolf Pro 4TB, M2: Samsung 970 Evo plus 1TB, Crucial P5 plus 2TB SSD: Apacer Panther AS350 512GB PSU: Corsair RM850X Gold, Case:Fractal Define S, NET:Orange FiberNet 500Mb, OS: Win 10 pro 64
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

1. Denné prevádzkové svietidlá musia byť na vozidlo montované vo dvojici. Fotometrické vlastnostioboch svietidiel dvojice musia byť zhodné. Orientované musia byť smerom vpred a svietiť svetlombielej farby. Umiestnené musia byť podľa podmienok uvedených v prílohe č. 1.
2. Svietidlá musia byť namontované tak, aby nimi vyžarované svetlo nepôsobilo rušivo na vodičabuď priamo, alebo nepriamo, prostredníctvom spätných zrkadiel a reflexných plôch na vozidle.
3. Svietidlá musia byť schválené a označené príslušnou schvaľovacou značkou. V blízkostischvaľovacej značky musia mať označenie „RL“. Príklady označení sú uvedené v prílohe č. 2.
4. Elektrické zapojenie svietidiel musí zabezpečiť:a) automatické zapnutie denných prevádzkových svietidiel, keď je zariadenie na štartovaniealebo vypínanie motora v polohe umožňujúcej chod motora,b) automatické vypnutie denných prevádzkových svietidiel pri zapnutí predných hmlových,stretávacích alebo diaľkových svetlometov okrem prípadu, keď sa svetlomety rozsvietia nakrátky interval ako svetelné výstražné zariadenie,c) spolu s dennými prevádzkovými svietidlami nesmú svietiť obrysové svietidlá a svietidlá naosvetlenie zadnej tabuľky s evidenčným číslom vozidla. (Požiadavka sa vzťahuje len navozidlá schválené podľa predpisu EHK č. 48, série zmien 04, účinnej od 7.8.2008, aleboneskoršej.
Skôr schválené vozidlá spravidla túto požiadavku takisto spĺňajú, i keď pre ne nie jezáväzná.)Zákon č. 725/2004 Z. z. o podmienkach prevádzky vozidiel v premávke na pozemných komunikáciácha o zmene a doplnení niektorých zákonov v § 21 ods. 2 písm. b) zakazuje v premávke na pozemnýchkomunikáciách ustanovuje prevádzkovať vozidlo, ktoré sa nezhoduje so schváleným typom, alebo naktorom boli vykonané neoprávnené zásahy do systému, komponentu alebo samostatnej technickejjednotky, alebo ktoré je dodatočne vybavené neschváleným systémom, komponentom alebosamostatnou technickou jednotkou.
Ak sa zistí, že k takejto úprave vozidla prišlo, môže byťprevádzkovateľovi vozidla od obvodného úradu pre cestnú dopravu a pozemné komunikácie uloženápokuta 331,94 eur podľa § 107 ods. 3 zákona a vozidlo v konečnom dôsledku podľa § 24 ods. 3 písm.b) a c) zákona vyradené z premávky na pozemných komunikáciách natrvalo. Tieto ustanovenia savzťahujú aj na denné prevádzkové svietidlá.01-rozmery Príloha č.1


Obrázok

Umiestnenie denných prevádzkových svietidielDenné prevádzkové svietidlá musia byť umiestnené
na prednej časti vozidla vo výške 250 až 1500mm nad rovinou vozovky. Nesmú byť vzdialené viac ako 400 mm
od bočného vonkajšieho obrysuvozidla. Dvojica svietidiel musí byť umiestnená súmerne oproti strednej pozdĺžnej
rovine vozidla, ichvzájomná vzdialenosť nesmie byť menšia ako 600 mm, prípadne 400 mm, ak je celková šírka
vozidlamenšia ako 1300 mm.Vyššie uvedené dĺžkové údaje sa vzťahujú k okrajovým bodom svietiacej plochy svietidla.
Pri údajochminimálnej výšky nad rovinou vozovky je to spodný bod a maximálnej výšky horný bod svietiacejplochy.
Pri údajoch bočnej vzdialenosti sa vzdialenosťou od obrysu vozidla rozumie vzdialenosť bodusvietiacej plochy
, ktorý je najvzdialenejší od strednej pozdĺžnej roviny, a roviny vymedzujúcejnajväčšiu šírku vozidla,
pričom sa neprihliada k prečnievaniu spätných zrkadiel, smerových svietidiel apodobných častí vozidla za túto rovinu.
Vzájomnou vzdialenosťou dvojice zariadení sa rozumievzdialenosť dvoch najbližších bodov ich svietiacich plôch.
Údaje o výške umiestnenia sa vzťahujú nanezaťažený stav vozidla, to znamená vozidlo bez vodiča, posádky a nákladu,
avšak s plnou palivovounádržou, náhradným kolesom a s bežným náradím.

Príloha č. 2
Schvaľovacie značky a označenie denných prevádzkových svietidiel
Príklady schvaľovacích (homologizačných) značiek EHK OSN (vľavo) a ES (vpravo) akceptovaných
pre zariadenia vonkajšieho osvetlenia vozidiel v Slovenskej republike. Číslo v značke je
rozlišovacímznakom štátu, v ktorom bolo príslušné schválenie udelené, a môže byť
Obrázok
V blízkosti schvaľovacích značiek bývajú uvedené symboly bližšie popisujúce účel a niektorévlastnosti zariadenia.
Denné prevádzkové svietidlá musia byť pri schvaľovacej značke označenésymbolom „RL“.
Príklady oboch druhov akceptovaných schvaľovacích značiek vo vyhotovení predenné prevádzkové svietidlá
(rozmiestnenie symbolov okolo značky, schvaľovacie číslo a číslo štátusa môžu líšiť od znázornených spoločných so stretávacím a diaľkovým svetlometom:
Podobne i v prípade denného prevádzkového svietidla, ktoré je súčasťou predného skupinového
svetla, býva schvaľovacia značka spoločná:
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
čiže z umiestnenia sa dozvieš, že Audi prípadne Devil´s eyes to nemajú v súlade s vyhláškou :) rovnako ako cornering svetienie nie je v súlade s vyhláškou...





.
Používateľov profilový obrázok
Thief
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1185
Dátum registrácie: Pi 14. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Dubravka

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Thief »

No, podla tohto mam starsie vozidlo a teda aspon tie blbiny so zapinanim a vypinanim nemusim mat, ale aj tak asi radsej budem dalej palit klasicke ziarovky, nez to vysvetlovat. Aj ked verim, ze by problem nebol.
CPU: Ryzen 5 5600X, MB: MSI MPG B550 Gaming plus, RAM: 2x16GB Patriot Viper Steel DDR4 3600 Mhz, GPU: XFX Speedster QICK 319 RX6750XT CORE, Monitor: HP OMEN 27q, HDD: Seagate Ironwolf Pro 4TB, M2: Samsung 970 Evo plus 1TB, Crucial P5 plus 2TB SSD: Apacer Panther AS350 512GB PSU: Corsair RM850X Gold, Case:Fractal Define S, NET:Orange FiberNet 500Mb, OS: Win 10 pro 64
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6643
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa hawkeye »

tak toto su tie moje rozvody resp remen
http://img4.imageshack.us/i/imag0248q.jpg/
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12482
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa HellAngel »

tak tak, staci si dajme tomu zavolat do servisu tvojej znacky a oni ti poradia. Napriklad Honda to ma aj na svojich strankych ak sa nemilim, ze ake svetla mozu byt.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Borec
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: Št 04. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice (19)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Borec »

Snake napísal:len si nedávaj tie priteplené ledky do nárazníku,za to by som vraždil :rolleyes:
ja si zatiaľ nedám nič, lebo po kúpení prskaviek na to nemám :D
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

hawkeye napísal:tak toto su tie moje rozvody resp remen
http://img4.imageshack.us/i/imag0248q.jpg/
ako, nehnevaj sa, ale ja by som to vrátil... to čo je za číslo dielu 038 109 243 H/N/D/F/G ? tie písmená za tým sú náhrady jak vychádzali von (Nko je posledné), oni predávajú halabala či čo? Fko sa ukončilo v 2002, Gčko bolo Fko zväčša pre benzínové motory (diesle majú väčší točák - viac sú kladky namáhané). potom že 1ks remeň, no to je jasné, aký remeň? povarili ponožky azijčanov a dali to potom? kde je číslo?

Vráť to, dobre ti radím, chceš ušetriť 50€ ale keď ti to drbne prerobíš 600€, stojí ti to za to? Ten obchod je bordel, veľký, majú bordel v dodávke, súpiske dielov a všetkého potrebného pre zákazníka...





.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"