Pneumatiky :)

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nebude, lebo po 4-5 rokoch ich zahodi a kupi nove.

Takto, budget nemusia byt okamzite zle a urcite univerzalne neplati ze su extremne nebezpecne na mokrom : nikto nevravi kupit to najlacnejsie LingLongŤingťong co existuje. Drtiva vacsina ludi nejazdi na Alpinkach ale na nejakom beznom budgete a este sa uplne vsetci nezabili.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6629
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa hawkeye »

Auto bude jazdit Galanta a Trnava...cize ak sa zrazu nic nestane zima o nicom a sneh bude mozno 3dni
V lete mozno nejake Tatry...na hocijaku dlhsiu dovolenku mame druhe auto.

Povodne som mal vybrane celorocky Hankook H750 4S2 ale podla skusenosti ludi pri 15.000km maju thread na 4mm co mi pride extremne opotrebenie...
Budget zimne zatial Nordicca (je to na auto co ma 120k, v zime to najazdi cca 3000km asi max) dufam ze lepsie ako super low cost cinania

Fakt neviem na ktoru stranu sa priklonit :)
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa mp3turbo »

akekolvek riesenie prijmes, bude v poriadku. Pouzijes hlavu, na mokrom nebudes palit 130 lebo ved take su rychlostne limity ale pojdes 105 a prides o sest minut neskor domov.

Je lepsie brzdit na beznej normalnej (nie podradnej) pneu zo 105 nez na premiovej zo 130, brzdna draha bude kratsia. Navyse neratame reakcnu dobu - dokial rychlejsie auto na superturbopneu LEN ZACNE brzdit, preleti desat, dvadsat metrov (pri 130km/h mas rychlost 36 metrov za sekundu, dajme si reakcny cas 0.4 az 0.7 sekundy a mas z toho taketo vzdialenosti). Takisto moze byt ze budget pneu na 105km/h bude menej nachylna na akvaplanning a podobne cirkusy nez premiova na 130 a podobne detaily.

Fakt by som to nehrotil az do samozničenia :) rozhodni sa tak alebo onak, spozorni (alebo manzelka nech spozornie) pri mokrej / nasnezenej ceste. Moja skusenost z Bubliny - ajtak vsetci idu ako posrati ked nasnezi 0.7mm snehu, takze mozes mat pneu ake chces a pojdes v kolone.

Zober to takto : doteraz ste mali co ? Celorocne alebo dve sady ? A velakrat zivot visel na vlasku ?

Easy.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1818
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Ivko »

Stačí sa pozrieť niekedy po parkovisku čo majú ľudia poobuvané a ja s prehľadom poviem že na Matador / Barum jazdí kľudne 1/3 áut a sú tu, nemajú žiaden problém. Ale oni ani nestrávia týždeň onanovaním nad testami pneu, kúpia a jazdia, neriešia...

A platí čo napísal turbo, všetci idú v jednom vláčiku pod limit a môžeš mať aké chceš pneu, aj tak sa len málokto odváži ísť dopredu. Môžu si to dovoliť viac-menej len tí čo majú pohon oboch náprav a v nejakej ideálnej situácii dokážu využiť lepšiu trakciu, ostatný idú pekne so sklopenými ušami pretože to riziko že to šlahneš niekde mimo cestu za to nikomu nestojí (okrem idiotov, ktorých potom rieši odťahová služba a polícia)
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5502
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Nehovorim ze to treba hrotit. Ale hovorim ze v tejto situacii podla mna o dost lepsie posluzia celorocne

Co sa tyka obutia, vacsiu vypovednu hodnotu bude niekedy pozriet co majú obute auta ktore parkuju v priekope.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4558
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa scream »

Ja som dost dlho jazdil na matador zimakoch aj letnych, tie gumy nexxcelovali v zidnom teste, bol to skor podpriemer a beztak som nikdy nemal problem ani pri rychlejsej jazde. Rovnako som nemal najmensi problem na 6 rocnych alpinoch a 7 rocnych sportcontaktoch a 6 rocnych pilot sportoch. Je to skor len o tom, ze v case kupy chce clovek o najlepsie za danu cenu, preto tu riesime marginalne rozdiely v testoch na x stranach.

Jediny problem som mal s gumami WANLI zimne, ktore sice mali dezen, nemali viac ako 4 roky ale ako to smykalo na vode, to bolo nieco absurdne.

Cize za mna od barum, matador vyssie je to z hladiska bezpecnosti uplne v poriadku a ked ma clovek hlboko do vrecka a jazdi defenzivne, nemusi nutne kupovat pneu za dvojnasobok.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Co sa tyka obutia, vacsiu vypovednu hodnotu bude niekedy pozriet co majú obute auta ktore parkuju v priekope.

ale vyhradne v kombinacii so spovedou pilota : mal si premiove pneu a mal si premiovu rychlost ? Jeden chalan z autobazaráckého fora predal Fétona, a o hodinu ho stretol za stromom - debilko neprisiel ani domov zato dobrych 60 [!} metrov do pola vydalo.

Bez ohladu na to ake mal pneumatiky, hentu fyziku by nevyriesil ani Čak Noris. Vo tom to je : mam premiove pneu, mozem rubat daleko viac nez ostatna lúza na cestach. Nech sa paci. Samozrejme neriesime po 4 rokoch stvrdnute Wanli.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5502
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Nepoznam ani jedineho cloveka na svete co by rozmyslal stylom ze "mam dobre pneumatiky, mozem jazdit rychlo"

Okrem toho, na suchu ten rozdiel nie je taky velky. Ak na matadore prejdes suchu zakrutu 80tkou, tak na UHP pneu to zvladnes mozno v 85tke... Ak tam vpalis 110 tak ti nepomoze ani svetena voda. Na snehu tiez nezvyknu byt marne

Kde imho nastava najvacsi rozdiel je mokry, mazlavy, hladky asfalt. Tam potrebuješ aby pneumatika bola makka, lepiva. Taka ze ked do nej zajdes nechtom tak je to prijemny pocit. Na to potrebujes do gumy pridat siliku. Silika je drahsia ako sadze, takze v budgetovej pneu ju nepouziju. Potom sa na ceste jak v KE bola napr. Slanecka po dazdi smykas ako puk a pri rozbehu zo semafora to hrabe este na stvorke.
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa werwest »

Vsak nech maju ludia poobuvane co chcu. Nejde o to ci sa zabijes alebo nie, ale ci po krizovke zhanas nove auto alebo nie lebo nedobrzdis. Ale ano idealny svet, drzite odstupy, idete pod mpr, predvidate az na 3 dni dopredu, neexistuje ze sa moze nieco stat.
Nwm preco mate pocit ze dobra guma znamena jazdit ako zmyslov zbaveny. Preberte sa trochu
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa mp3turbo »

a ja neviem, preco niektori zase maju dojem ze guma ktora nie je vitaz minimalne troch testov znamena absolutne isty jarok alebo mucivu smrt v ohni.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2556
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Pietro sk »

mp3turbo napísal: Št 13. Okt, 2022, 10:44 nebude, lebo po 4-5 rokoch ich zahodi a kupi nove.
vela ludi takto nefunguje.
aha, este kolko mm ! to predsa nevyhodim! :D
Spoiler: ukázať
5800x ..b550aorus_pro 180€...6800xt stock 670€..nh-u12 am4...viper steel 32GB 4400... R.A.T. 6+
3600-16 1T 32GB#1800IF# curve per core -28max #PBO-175# <95W <65°c
ag241qx; seagate 600pro; firecuda520..
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5502
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Myslim ze za situacie ked som len za tento tyzden soferoval 5druhov pneumatik mozem testy vynechat :)
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6629
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa hawkeye »

Turbo - doteraz som mal vzdy 2 sady na aute (premiove letne, premiove zimne) ale to na aute co najazdilo 25-35tis km rocne...Na tom aute to tak aj ostane. Akurát teda druhe co vacsinou bude jazdit mesto a 80km diaľnici (GA-TT) uvažujem
o celorockach

Cenovo je viac.menej jedno... 280 matador, 400 pirelli
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4558
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa scream »

Pietro sk napísal: Št 13. Okt, 2022, 22:15
mp3turbo napísal: Št 13. Okt, 2022, 10:44 nebude, lebo po 4-5 rokoch ich zahodi a kupi nove.
vela ludi takto nefunguje.
aha, este kolko mm ! to predsa nevyhodim! :D
Mam 4 rocne zimne (nokian) dezen 6-7mm, dam to do kosa?
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5694
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Jednoduska »

to musíš povedať ty, ty na tom jazdíš/brzdíš. možno sú v pohode, možno tvrdé a na vode nezabrzdia na prvom prechode.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"