Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Jay-T
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 73
Dátum registrácie: Ut 30. Nov, 2010, 19:46

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Jay-T »

Zdravim

tak dnes som sa vyhol celnemu stretu s idiotom v protismere, ovsem som pri uhybacom manevri jemne suchol obrubnik prednym aj zadnym kolesom (stihol som to ubrzdit tak na 30 - 40km/h - stalo sa to v meste a v momente suchnutia som uz asi nebrzdil). Netrasie volantom a aj stopu drzi rovno, mal by som ocakavat nejake poskodenie, prip ist na geometriu?

Inak asi si do auta pribalim teleskopicky obusok, nakolko za posledne dva tyzdne som stretol uz dvoch idiotov (s tym jednym som mal aj chvilkovu konverzaciu na semaforoch nakolko sa dotycny pan tuner "vytuneny car a aj truuba" veeelmi ponahlal cez plnu bez ohladu na to ci zabije niekoho v protismere alebo mna ako obiehaneho - obaja sme museli prudko pribrzdit, ovsem tahalo mu to tak do 140 a potom bol trochu nervozny z toho ze mu idem meter za naraznikom so znacnou vykonovou rezervou a dost sirsimi gumami )
Spoiler: ukázať
PC: Doska: MSI P67A-GD55, Procesor: Intel i5 2500K + Gelid Tranquillo rev. 2 RAM: 2x4GB Kingston HyperX Blu 1333Mhz DDR3 1333Mhz, HDD: 500GB WD Blue Sata II, GPU: Gigabite Radeon HD4890 1GB DDR5, Zdroj: Corsair TX 650, LCD: 24" LED Iiyama ProLite E2473HDS, Repro: Genius SP-HF2.0 1800A, Logitech Attack 3, TrackIR 5
Notebook: Lenovo X220, intel i5 @2500, 8GB Ram, 320 GB
Telefon: Samsung Galaxy S3
Renault Laguna II 2.0 IDE, 103kW
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

A čo tak pištoľ? To vystrčiť z okna pomáha :-)





.
Jay-T
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 73
Dátum registrácie: Ut 30. Nov, 2010, 19:46

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Jay-T »

Plynovu mam, ale riskovat ze protistrana vytiahne ostru ale asi aj tak nebudem...

Inak posledny rok si vsimam stupajucu agresivitu vodicov na cestach, bezohladnost voci autam oznacenym ako vodic zaciatocnik a snaha predbehnut ich za kazdu cenu (obcas idem matkinym citroenom C3), nutnost vychovne trubit na kazdeho kto sa opovazi zastat na stopke, pripadne sa neodvazi obmedzit prichadzajucu 30t Scaniu iducu po hlavnej a co ma zaraza najviac - snaha o fyzicku agresiu (ako napr typek doleti na semafory, vyskoci z auta, a podho za vodicom auta stojacim pred nim -ten nastastie dostal zelenu a taky start som uz davno nevidel).
To tym ludom uz vazne sibe?
Spoiler: ukázať
PC: Doska: MSI P67A-GD55, Procesor: Intel i5 2500K + Gelid Tranquillo rev. 2 RAM: 2x4GB Kingston HyperX Blu 1333Mhz DDR3 1333Mhz, HDD: 500GB WD Blue Sata II, GPU: Gigabite Radeon HD4890 1GB DDR5, Zdroj: Corsair TX 650, LCD: 24" LED Iiyama ProLite E2473HDS, Repro: Genius SP-HF2.0 1800A, Logitech Attack 3, TrackIR 5
Notebook: Lenovo X220, intel i5 @2500, 8GB Ram, 320 GB
Telefon: Samsung Galaxy S3
Renault Laguna II 2.0 IDE, 103kW
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2241
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa zoom »

GASPi napísal:Chlapi, ma niekto z vas skusenosti s aktualizovanim jednotky RNS 510 (v ramci koncernu VW)?
Myslim, ze podbnu vec som raz niekomu riesil na aute. Ak sa dobre pamatam, jednalo sa o navigaciu MFD2, co je asi nieco starsie ako RNS-510 (MFD3?). Do VW koncernu nerobim, takze som to riesil len velmi povrchne. Moje chabe znalosti su nasledovne:
- Update firmware v navigacii som nerobil z toho dovodu, ze som si nebol uplne isty, ci mam tu spravnu verziu. Bolo to velmi zapletene a kedze ja s VW nerobim a nemam v tom prehlad, vykaslal som sa na to. Na nete som si nasiel, co novy FW odstranuje a rozhodol som sa, ze tych par oprav (ziadne viditelne novinky/vylepsena) mi nestoji za ten risk, ze nahram zly FW. Odporucam ti to iste.
- Mapy by nemal byt problem zohnat. Urcite kupis u predajcu, pripadne skusis na nete vyhladat, ehm, predajcu. Myslim, ze sa delia na Western a Eastern Europe. Ty potrebujes tie Eastern (tam sa nachadza aj Rakusko a CR).
- Dalej si pamatam, ze som mechanika v aute nechcela zozrat napalene zalozne DVD k mapam, nakolko si checkovala, ci je to originalne lisovane CD. Kedze dotycny clovek sa velmi bal o svoje originalne DVD, bolo potrebne stiahnut este taky malinky ISO image, ktory sa vypalil a vlozil do auta. Prebiehalo to asi takto: DVD s malinkym imagom sa vlozil do auta, nacital, preblikla navigacia (ocividne to vyuzivalo nejaky bug). Nasledne sa vybralo, vlozilo sa DVD s Eastern Europe mapami a vsetko fungovalo.

Mozno postup pre tvoje zariadenie bude iny, neviem. Toto su moje skusenosti s tou asi starsou navigaciou.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

Jay-T napísal:Plynovu mam, ale riskovat ze protistrana vytiahne ostru ale asi aj tak nebudem...

Inak posledny rok si vsimam stupajucu agresivitu vodicov na cestach, bezohladnost voci autam oznacenym ako vodic zaciatocnik a snaha predbehnut ich za kazdu cenu (obcas idem matkinym citroenom C3), nutnost vychovne trubit na kazdeho kto sa opovazi zastat na stopke, pripadne sa neodvazi obmedzit prichadzajucu 30t Scaniu iducu po hlavnej a co ma zaraza najviac - snaha o fyzicku agresiu (ako napr typek doleti na semafory, vyskoci z auta, a podho za vodicom auta stojacim pred nim -ten nastastie dostal zelenu a taky start som uz davno nevidel).
To tym ludom uz vazne sibe?
Toto si všímam aj ja, a bude horšie :rolleyes: .





.
okrujko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1449
Dátum registrácie: St 06. Jan, 2010, 19:15
Bydlisko: Sabinov

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa okrujko »

tak ja mam prvy zazitok s vacsou agresiou na cestach, v PL typek na mercedese obehuje po dialnici vsetko co sa da, minul aj nas a tesne pred neho vletel kamion, typek brzdil jak sa dalo, i ubrzdil mozno meter za nim, pockal si na neho kym predbehne iny kamion, predbehol ich a krute ho blokol, dialnica v plnom prude, kopec aut z jednej i druhej strany a on plna brzda pred kamion, kamionista na brzdu, skoro do boznej tmiacej steny trafil, ale nejak to uhral...my uz sme boli pred nimi nastastie, tak som len pozeral jak puk, ci tym ludom drbe nacisto, alebo to je iba tym, ze to su poliaci...
Dell E5470
Xiaomi Redmi Note 4
Edifier S330D
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

U polakow normalne, este horsie jazdia u nas.





.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5780
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa felipe25 »

Neviem ci mi niekto poradi, ale vcera som jazdil po meste s klimou cele doobedu... Aj som chvilu stal so zapnutou klimou a ked som sa vracal home, vsimol som si ze mi svieti symbol na obrazku pri tachometri... Cakal som ze to po ochladeni prestane ale rano to iste.

Auto este nema ani 4roky, na dnes poobede som sa v stredu objednal na STK kedze do 1.jula musim mat STK a EK za sebou, a teraz toto.. pochybujem ze by som presiel cez STK kedze podla manualu je to porucha vyfukoveho systemu. Auto vsak ide ako ma, ale hned po nastartovani to preblikne a vkuse svieti. Najazdil som len 15km od vcera aj to velmi pomaly, sice tah je ale idem uplne min, dnes sice aj tak idem do servisu, ale neviete co to moze byt? Moze to byt tym ze som vcera pri 36st mal zapnutu klimu, ci to by zasvietilo tak ci tak? Kua, poslednu dobu mam tolko problemov s kvazi novym autom ze ma to uz nebavi.. Clovek kupil nove aby sa tomu vyhol a mam pocit ze je to take iste ako keby som kupil jazdenku...

Len pre info, je to benzin 1,4 16v 59kW Polo...
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
GASPi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2614
Dátum registrácie: Pi 01. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava/Hlohovec

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa GASPi »

zoom napísal:
GASPi napísal:Chlapi, ma niekto z vas skusenosti s aktualizovanim jednotky RNS 510 (v ramci koncernu VW)?
Myslim, ze podbnu vec som raz niekomu riesil na aute. Ak sa dobre pamatam, jednalo sa o navigaciu MFD2, co je asi nieco starsie ako RNS-510 (MFD3?). Do VW koncernu nerobim, takze som to riesil len velmi povrchne. Moje chabe znalosti su nasledovne:
- Update firmware v navigacii som nerobil z toho dovodu, ze som si nebol uplne isty, ci mam tu spravnu verziu. Bolo to velmi zapletene a kedze ja s VW nerobim a nemam v tom prehlad, vykaslal som sa na to. Na nete som si nasiel, co novy FW odstranuje a rozhodol som sa, ze tych par oprav (ziadne viditelne novinky/vylepsena) mi nestoji za ten risk, ze nahram zly FW. Odporucam ti to iste.
- Mapy by nemal byt problem zohnat. Urcite kupis u predajcu, pripadne skusis na nete vyhladat, ehm, predajcu. Myslim, ze sa delia na Western a Eastern Europe. Ty potrebujes tie Eastern (tam sa nachadza aj Rakusko a CR).
- Dalej si pamatam, ze som mechanika v aute nechcela zozrat napalene zalozne DVD k mapam, nakolko si checkovala, ci je to originalne lisovane CD. Kedze dotycny clovek sa velmi bal o svoje originalne DVD, bolo potrebne stiahnut este taky malinky ISO image, ktory sa vypalil a vlozil do auta. Prebiehalo to asi takto: DVD s malinkym imagom sa vlozil do auta, nacital, preblikla navigacia (ocividne to vyuzivalo nejaky bug). Nasledne sa vybralo, vlozilo sa DVD s Eastern Europe mapami a vsetko fungovalo.

Mozno postup pre tvoje zariadenie bude iny, neviem. Toto su moje skusenosti s tou asi starsou navigaciou.
Hej, RNS 510 je momentalne predposledny radio navigacny system. Co som tak pozeral, existuje viacero revizii, podla toho sa potom dava FW. Hej, o mapach viem, ze sa delia na zapad a vychod Europy. Momentalne mam V3 (origo) a posledna je tusim V8, co bude asi znatelny rozdiel.
No skusim najprv tie mapy, ked nie, budem musiet vymysliet tu aktualizaciu FW.
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Core i5-4670K (3,4GHz@???), CPU cooler: Cooler Master Hyper 212+ EVO, MB: ASUS Z87-A, GPU: MSI GeForce GTX 1080 Ti GAMING X, DDRAM: 2x4GB Kingston DDR3 1600MHz CL9 HyperX X2 Grey Series, SSD: CRUCIAL M4 256GB + SAMSUNG 850 EVO 500GB HDD: SAMSUNG HD501LJ 500GB SATA, DVD-RW: ASUS DRW-24B1ST, SOUND: ASUS Xonar Phoebus + Logitech Z-2300 + Sony MDR-1RBT, CASE: Fractal Design Define R5 Blackout, PSU: EVGA SuperNOVA 750 G2, LCD: 34" Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor
BattleTag
STEAM
Používateľov profilový obrázok
Tomasjerry
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2273
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA (work) Velke Levare (home)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Tomasjerry »

To felipe25:
to s vyfukovym systemom nema nic, ale s motorom. Urcite by somto nepodcenoval, ale typoval by som, ze ti odysla lambda sonda, ci uz vyfukovba, alebo palivova. Ucite s tym nezazdi, nakolko to bude zrat jako smedna tava. Chod s tym na diagnostiku, mozno je to len banalita, mozno dolezita cast, ktora moze viest, k poskodeniu motora.
Inak kupil som 740i velke, krasne auto, ktore na ceste ma budit respekt. Ja som si nekupil na to auto, aby som lamal rekorby v pokutach, ale aby som sa pohodlne a BEZPECNE dopravil z bodu A do bodu B. Krasnym pripadom je ak vychadzam zo sitiny, je tam priupajaci pruh pre auta, ktore sa chcu dostat na dialnicu, jenda dementna zenska, ktorej by som urcite nieco spravil, si to supne z pripajaku rovno predomna, cez plnu, ciaru a este zacne surovo obiehat auto, ktore islo v pripajaku prednou. Este stastie, ze tam bol volny pruh, inak by som musel platit novu prednu masku + chladic. Ale co je najhorsie. TELEFON na UCHU a iba 1 RUKA VOLNA :!:
AMD Ryzen™ 7 3700X, ASROCK X470 Taichi, 16 GB RAM 3200 MHz, ASUS 2080Ti, Samsung SSD 256GB + Samsung Evo SSD 256GB + 2TB HDD,LG DVD +/-rw, Frakcial 600 W Newton R3
To vsetko v LIAN LI PC-X1000 :)
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5780
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa felipe25 »

Bol som v servise, nastastie to stalo iba par € za diagnostiku a vymazanie chyby... Diagnostika vypisala Chyba ventilu odvzdusnenia palivovej nadrze - Chyba sporadicka. Teda stalo sa to raz - mozno kvoli teplote a odvtedy vkuse svietilo.

Takze je to resetnute - vymazane z pamate chyb a uz to nevypisuje. Inak viac info k tomu som nasiel na linku nizsie - presne to co mi povedali v servise. Ze v nadrzi je nejaky aktivny uhlik ktory zachytava palivove vypary, a nasledne ich pri slabom vykone auta motor "berie" a spaluje - setri sa tym benzin a emisie. Ak sa z toho priestoru do motora nedostane to co motor chce, motor si vezme viac paliva a vypise chybu, pretoze aj emisie CO2 stupnu. Ja len dufam ze to bola nahoda aj kvoli 36st vonku a nebude to vypisovat, totiz nerobim to co popisuju na stranke: nepretankuvavam nadrz, maximalne som to urobil parkrat do pollitra ale oddnes to uz robit nebudem, kedze ta cast nadrze kde je aktivny uhlik stoji cez 300€...

http://forum.skodahome.cz/topic/51542-n ... ge__st__25
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
Tomasjerry
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2273
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA (work) Velke Levare (home)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Tomasjerry »

Co ti hrabe, ved ho dodavaju k nam tusim za 35 alebo za 45 ecok :hmmm:
Pekne rizuju chlapci to je tuz sila normalne nas ojejekabatia :facepalm:
AMD Ryzen™ 7 3700X, ASROCK X470 Taichi, 16 GB RAM 3200 MHz, ASUS 2080Ti, Samsung SSD 256GB + Samsung Evo SSD 256GB + 2TB HDD,LG DVD +/-rw, Frakcial 600 W Newton R3
To vsetko v LIAN LI PC-X1000 :)
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5780
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa felipe25 »

No danemu servisu maximalne doverujem, takze v pripade problemov - ak mi to zasvieti znovu - asi nebude stacit vymenit len tu cast s tym uhlikom... Je mi jasne co stoji ta samotna "vec", tiez som si to nasiel na nete :)

a len dodam k Tvojej prvej reakcia: To ze som napisal porucha vyfukoveho systemu - toto mam napisane pri danej kontrolke v manuali auta. Prakticky je to porucha vyfukoveho systemu, pretoze ked je problem a dane vypary motor nemoze spalit - kedze k nemu nepridu, zvysia sa emisie - vyfukovy system. Tiez je to zaujimave, lebo tiez by som dany problem priradil pred samotny "motor", a nie k vyfuku, ale ako mi v servise povedali - to si napisal aj Ty, kontrolka signalizuje vsetko, co suvisi s vyfukovym potrubim a zvysenymi emisiami. Aj nefunkcna lambda somba je prakticky porucha vyfukoveho systemu kedze motor prejde do nudzoveho rezimu, zvysia sa spotreba a tym padom by auto nepreslo cez emisnu. Len je to kus divne, ze vyrobca da jednu kontrolku na 25roznych pricin.

Verim ze keby som auto odniesol do autorizovaneho servisu, urcite mi chybu ktoru ma diagnostika v pamati zavad ako sporadicku nevyriesia vymazanim, ale vymenenim par dielov...samozrejme zbytocne :rolleyes:
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Toman »

- dnes som siel na New Castlu a odchitili policajti...
- ciel som pomali tak som sa cudoval ze preco....
- a ze mi nesvieti jedna ziarovka...
- ze pokial si ju vymenim na mieste tak ma pusti, ak nie ze za 60....
- tak nahradnu som akosi nenasiel... (minula sa minule.....)
- tak policajt vypisal protokol o zadrzani technickeho preukazy lebo auto nieje schopne prevacky....., ze to mam tuto podpisat...
- potom to takde dole presktrol a povedal ze to teda riesi dohovorom...
- na koniec som bol vcelku rad.... v dalsej dedine bola pumpa a tam kupil za hrst zairoviek....

T.
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6226
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa icefire »

Buzeracia cista...
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"