Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7256
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Kyselinka »

Gazdina mi ich zatrhla, tie sa jej nepacia :red: :rofl:
... takze budu tieto :)

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11512
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Andre »

tie su paradne :good:
viac rally style, nie garazovy tuning
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

Chris napísal:vyssie oktanove cislo ti znizi detonacie, tym padom motor menej trpi a znizujes riziko prepalenie piestov a pod...
Detonačné spalovanie nastáva, keď je benzín nižšieho octane-ratingu než má nastavený motor, moderné motory si dynamicky nastavujú predzápal. 100oktán má relatívne zmysel pri motoroch čo majú RL povedzme pri 8-9k a dostatok poníkov, tam to spraví niečo na výkone, v normálnom vozidle, to nespraví nič, keďže elektronika aj tak nastaví zapalovanie na správnu hodnotu, a kompresný pomer neosereš, ešte to teoreticky má zmysel pri ladení softwaru ECU, aj to viacmenej ako bezp. opatrenie.





.
Používateľov profilový obrázok
embe
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 189
Dátum registrácie: Št 20. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: KE

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa embe »

neptune su len 18 ... (zenith je 17 a 18) tie na obrazkoch su nieco ine... seat alebo nieco take neviem..pravdepodobne ronal - koncern ale neptune to nie su :? alebo mozno "čína! je to FAKE :laugh:
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6629
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa hawkeye »

michelin energy saver maju nabehane na oktavke cca 80tis km a dalsich 20 este vydrzia. Na vode trocha plavaju
yokohama advan A430 na mitsu maju zatial 16tis a v pohode - v zakrute drzia jak pribite, na vode su tiez dobre. Uvidim kolko vydrzia
Naposledy upravil/-a hawkeye v So 21. Júl, 2012, 12:59, upravené celkom 1 krát.
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa shajek »

stefan.koval napísal:lebo mam 10rokov 1.2 a som spokojny a potrebujem mat take slabe auto. a mam servisakov znamych na skody s lacnnejsimi dielmi. potom este na fiat, ale to je uz nad rozpocet. chcel by som nieco do 40tis km najazdene a tak do 4000e max 4500e. kolko inac stoji prepis auta? alebo ako sa to vola
a ak sa smiem spytat aku mas spotrebu? a preco chces tak slabe auto ?
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7256
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Kyselinka »

embe napísal:neptune su len 18 ... (zenith je 17 a 18) tie na obrazkoch su nieco ine... seat alebo nieco take neviem..pravdepodobne ronal - koncern ale neptune to nie su :? alebo mozno "čína! je to FAKE :laugh:
Ano, viem ze origos skodovacke Neptune su 18" a su to tieto:

Obrázok

... neviem presne co su tamtie zac, ale chalan to vozi tusim priamo z vyroby pre VW...aj mi to je v podstate jedno, lebo Zenithy mam uz objednane :P

Na ciernej octe to vyzera celkom fajn :)
Obrázok Obrázok
yNo
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1824
Dátum registrácie: Št 04. Jún, 2009, 19:20
Bydlisko: Sv. Jur

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa yNo »

Podla mna Fabie su skvele auta. 1.2 / 1.9 su asi najlepsie motory z nich. Sam mam 1.2HTTP. Jasne, nie je to nic extra, neda sa s tym machrovat, ani poriadne predbiehat. Ale ked je treba lacne auto na odvoz z A do B, ktore jazdi s nizkou spotrebou, lacnymi servis.nakladmi, nezere olej,atd...tak najlepsie asi vyjde fabia. :)
4.2015 - koncim s forom za Ban do bazaru, kde som nikoho neokaslal-ale zabudol ukončiť staré odlezane obchody.
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa landrower »

vies o tom ze vecsie motory maju casto mensiu spotrebu, ze HTP potrebuje neskutocne casto menit olej oproti normalnym motorom, a teda prevadzkove naklady su vyssie ako u inych aut, casto vykonnejsich
nehovoriac o otm ze podla tejto logiky ta najlepsie vyjde felda 1.3mpi, ked je v dobrom stave da sa jazdit za 5.5-6l
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
yNo
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1824
Dátum registrácie: Št 04. Jún, 2009, 19:20
Bydlisko: Sv. Jur

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa yNo »

Samozrejme, ze viem. jazdim najmä mimo mesta, podla predpisov, 5,5. Neskutocne casot menit olej? O tom pocujem prvy krat :-)
4.2015 - koncim s forom za Ban do bazaru, kde som nikoho neokaslal-ale zabudol ukončiť staré odlezane obchody.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6878
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa stefan222 »

ja mam 5L furt, natankujem 40l, vynulujem merac a furt mam nad 800km na nu, samozrejme mimo rezervy, vzdy tankujem pri pinuti rezervy a vynulujem merac a presne 40L fuknem do nej dnu. olej davam asi po 15tis km 1 flasu za 10e. menili sme rpave strednu cast vyfuku za 45e. inac ako hovorim, ja som spokojny a nepotrebujem na vychod silne auto. sluzi len na vikend k rodicom ist a naspet do mesta. cez tyzden vecsinou stoji pred bytovkou. nebudem si na take veci kupovat audi. viete odporucit neaky dobry bazar? do ss samozreme. uvazujem zeby som svoju pustil a kupil novsiu.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

yNo napísal:Samozrejme, ze viem. jazdim najmä mimo mesta, podla predpisov, 5,5. Neskutocne casot menit olej? O tom pocujem prvy krat :-)
Závažnejšou príčinou však je nešťastné umiestnenie telesa katalyzátora blízko hliníkové bloku motora. Čo je však ešte horšie, katalyzátor je uchytený akurát v mieste, kde blokom prechádza hlavný olejový kanál, takže olej je zohrievaný zvnútra aj z vonkajšej strany motora.





.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Papek »

tak ale to nehovori nic o potrebe neskutocne casto menit olej, 15000 je celkom dobry interval a takemu prditku netreba vela oleja, akurat je o nieco viac tepelne namahany. To mi je pri takom spotrebnom aute ukradnute.Odtoci si 100-150 risic a moze ist na recyklaciu
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa landrower »

servisaci odporucali menit pri 8t km na HTP olej, inak sa ani tych 100t nemusi dozit.... ale OK.. lebo vobec sa to tu uz x-krat neriesilo
(a teraz ked si zoberes ze posrana felda 1.3mpi ti zajazdi na podobnu spotrebu, a ma o 10kW viac a omnoho spolahlivejsi motor, kde to prezije podstatne dlhsie intervaly vymeny oleja, tak nechapem jak si to ludia mozu kupit)
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2149
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa zoom »

Mam trochu casu zase, tak sa vyhadrim k viacerym veciam:
1) Nafta patri do lokomotivy, tanku a ponorky, nie do auta. Nafta v aute je humus. Kto obhajuje naftu v aute je... divny. Naftovy motor ma o hovne zvuk, rozsah uzitocnych otacok, udrzbu a X ostatnych veci. V nasej chudobnej krajine, kde sa vacsina aut kupuje ojazdenych, je blbost chciet naftovy motor. Naftovy motor produkuje kopec bordelu, potom je vsade hluk, vsetko smrdi a je pokryte popolom.

Odporucam ist sa pozriet do velkomiest v krajine, kde su normalni ludia a nepreferuju naftu. Na velkej ulici, kde je 5x tolko aut co u nas je mensi hluk a nic tam nesmrdi. To preto, lebo sa tam clovek nevozi naftovom hrkotajucom mikromotore, ale ma normalny benzinovy 2-3 liter. Po navrate do nasej uzasnej krajiny staci ist 1 minutu za beznym naftakom a bude vam zle.

Naftovy motor ma jednu vyhodu: Ma vonkajsi indikator stlaceneho plynoveho pedalu (kudol cierneho dymu), takze vidim, ze sofer akceleruje, resp. aspon sa snazi.

2) Dobrovolna kupa Fabie je... opat divna. Je skvele, ze auto ma malu spotrebu (nema), ci lacne diely (nema). Auto je to nepohodlne a nebezpecne. Olej v HTP skutocne je velmi namahany. Nikdy v zivote by som si nekupil auto od automobilky, ktora spravi to, ze pri naraze sa poskodia kable od akumulatora a teda predpinace pasov nevystrelia a airbag vystreli neskor. Naprava? Zbastlime nejake kondiky a software, aby sme nemuseli opravovat pricinu problemu (poskodenie kablov pri naraze). Radost jazdit vo Fabii je az do prveho narazu, potom sa to posklada ako domcek z karat.

Co sa tyka spotreby oleja, auto, ktore nezerie olej neexistuje. Motor spotrebuva olej z principu fungovania. Moze ho zrat vela, menej, aj malo, ale nie ze nezere absolutne ziadny olej. Tiez by mal prima historky o fungl novych Fabiach II, ktore maju taku spotrebu oleja ako moj stary 8-valec.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"