Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3696
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa fobos »

k tým dieslom, ja mám E90 320d ktorý na voľnobeh trochu rapká (to je problém všetkých 4 valcov, 6 hrniec to je už iná káva), ale v behu je to super motor, hlavne vysoký kruťák, to auto má odpichy a žerie mi to 6,5L teraz cez leto na 17" 235 gumách. Keď to porovnám s Audi A3, ktoré som nedávno na služobke šoféroval, tak to bol TFSI benzín 118kW, teda identický výkon ako mám ja (1.8 tuším objem) no ten motor to bol o ničom. To auto šlo, len keď sa to vytočilo do úplného maxima a potom bola priemerná spotreba 10.2L. To je dosť rozdiel si myslím. Takže tvrdiť, že diesel je gay, môže len hlupák. Sorry.
Xbox Series X...
Samsung S24 ...
Intel Core 8600K ...
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6878
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa stefan222 »

Snake napísal:nehnevaj sa ale tebe musí pekne šibať keď dobrovolne ideš do 1.2 HTP, ten motor je hovno, 1.4 ti dá takú istú spotrebu, lepšiu dynamiku a vyšší výkon a nebude to znieť jak vysavač.
brat ma 1.4 a zvuk je rovnaky, spotrebu ma okolo 6L co je 1L navyse a to je podla mna dost. mame maly prijem s manzelkou a pozerame na kazde euro. Ja nepotrebujem dynamiku a ani vykon. A ak by som potreboval tak ako pises by som bol somar ak by som siel do 1.2.
hry- ps5
doma-HP probook
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa shajek »

tak preco si potom nenechas tuto fabiu co mas ? ked s nou nemas ziadny problem ..
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6878
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa stefan222 »

to je skvela otazka. bojim sa ze sa cosi pokazi alebo oddide. kazdy mi hovori aby som sa jej zbavil. doteraz (143tis ) km som okrem brz dosiek a oleja nemenil nic, samozrejme parkrat ziarovky a nejaka poistka.a strednu cast vyfuku. 40ecka.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6222
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa icefire »

Inak nic si z toho nerob, ze ta tu od toho odhovaraju. Ak si spokojny so Skodovkou, kludne do nej chod. Samozrejme, ak chces predat stare z toho dovodu, ze ho mas dlho, kludne tak sprav, ked su peniazky na nove :)

Horsie to bude s kupou toho noveho - chces bazar, ale tak ja by som sa skor popozeral po prvom majitelovi (sukromnikovi).
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa STENLY »

stefan.koval ak chceš auto, tak pobehaj v meste po pár autoservisoch sa poradiť... ;)
hádam si nemyslíš, že dostaneš dobrú odpoved od mladých ludí na pc fóre :D
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6222
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa icefire »

Autoservis - to co mu tam akurat poradia? To, co uz pocul - ze za tie peniaze dostane ine vozenie ako Fabiu 2.

Ak to auto chce, tak nech si ho proste kupi.

Tu ma zaujimave citanie, ak to este nevidel:
http://www.autorubik.sk/kupujem-ojazden ... kusenosti/
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2151
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa zoom »

Asi tak. Nikto sa tu nechyta za hlavu, ze niekto nechce dat X tisic € za auto, ktore nema. Zijeme na Slovensku, vsetci sme chudobni. Ale pokial nemam peniaze navyse, jazdim s autom, ktore mam a funguje mi. Z predosleho opisu vyznieva, ze tvoje terajsie je viacmenej bezproblemove. Zaplatit peniaze, aby som mal rovnaky (o hovne) motor a rovnaku hnusnu krabicu... to je silna kava aj na mna. Radsej si kup nieco uzitocne do tvojho auta (tlmice alebo co ja viem co). Takyto nakup by snad mal zmysel, iba keby si mal velmi hrdzavu karoseriu a aj to by som rozhodne nesiel do toho isteho.

Kym som toto napisal, uz tam pribudol dalsi tvoj prispevok, dovol mi, aby som sa opytal: Bojis sa, ze nieco odide. Takze tuto neistotu, pri ktorej mozno zaplatis niekolko penazi v blizsie neurcenej buducnosti vymenis za istotu ze das X tisic € navyse do noveho auta okamzite a vlastne tiez nevies, v akom je stave, takze sa nieco moze pokazit a zaplatis dalsie peniaze za opravu. Dobre tomu rozumiem?

Co sa tyka toho BMW... ja zas mam opacne skusenosti. Aj ludia z mojho okolia akosi presedlavaju z diesloveho BMW (tahne to vocpoda pyco) na benzin. Na konkretne dovody by som sa mohol spytat. Dokonca aj jeden clen rodiny, ktoreho som pred asi 5 rokmi pri kupe auta nemohol presvedcit, nech si nekupuje diesel teraz hovoril, ze jeho dalsie auto uz bude benzin, nakolko diesel nesplnil ocakavania a ani cena paliva sa nevyvijala podla predstav. Jedna sa o cloveka, ktory najazdi niekolko tisic km mesacne.

Takze este raz: diesel do malych osobnych aut JE gay. I'm sorry too.

EDIT: Jezis Maaaria... hentake clanky... ach. Typicky Skodovkar, kupi kravinu, tak to do neba vychvali radsej. Perly ako "Interiér Fabie pôsobí kvalitne, ergonomicky a dizajnovo nápaditejšie ...", ci "Naladenie podvozku prepožičiavalo predchodkyni na tú dobu špičkové jazdné vlastnosti ..." -- to je fakt silne kafe. Rad by som vypichol chutovky: prehrievajuci sa olej, katalyzator umiestneny blizko motora, preskakujuca retaz (na motoroch do jula 2009), vypalujuce sa ziarovky H7, odchadzajuce cievky zapalovanie (toto mozem potvrdit - kolega mal taky dvojvalcovy minitraktor kym dosiel do servisu). Ale inak super auto!
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6878
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa stefan222 »

no mal som ponuku za 5tis na fabiu II. a svoju som myslel ze stretlim za 3tis. 2jku by som dolozil plus prepis. ta fabka II mala 20tis km. radsej by som dal 2tis do noveho ako 2tis hadzat do starej fabky
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6222
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa icefire »

zoom napísal: EDIT: Jezis Maaaria... hentake clanky... ach. Typicky Skodovkar, kupi kravinu, tak to do neba vychvali radsej. Perly ako "Interiér Fabie pôsobí kvalitne, ergonomicky a dizajnovo nápaditejšie ...", ci "Naladenie podvozku prepožičiavalo predchodkyni na tú dobu špičkové jazdné vlastnosti ..." -- to je fakt silne kafe. Rad by som vypichol chutovky: prehrievajuci sa olej, katalyzator umiestneny blizko motora, preskakujuca retaz (na motoroch do jula 2009), vypalujuce sa ziarovky H7, odchadzajuce cievky zapalovanie (toto mozem potvrdit - kolega mal taky dvojvalcovy minitraktor kym dosiel do servisu). Ale inak super auto!
Zoom, ten clanok je uplne normalny. Normalny asi nebudes ty. Navyse su tam tie negativa vypisane, ale ty nevies ocividne vobec citat, ze? :rolleyes: Skus scroll smerom dole.

@Stefan: ak dolozis dvojku, smelo do toho chod. Ale za 3000 Euro chodia Fabie 1.2 HTP 2005 s elektronmi (najazdene cca 120t km), cize neprehanas to s hodnotou tvojho auta? Aby si nebol neprijemne prekvapeny.
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6878
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa stefan222 »

jj, predat to za 3tis by bol sen. ma 143tis km ale zase fakt bezproblemove auto, po vychode co beham na nej tak jedna basen.

edit: niekto ma skusenosti s aaa auto?
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5192
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Chris »

stefan.koval napísal:jj, predat to za 3tis by bol sen. ma 143tis km ale zase fakt bezproblemove auto, po vychode co beham na nej tak jedna basen.

edit: niekto ma skusenosti s aaa auto?
z AAA nekupuj auto, vacsinou tam predavaju uz pozliepane, stocene km. Neraz sa stalo, ze vykupili auto a potom predavali so 100 tis. km menej.....


a k tomu vyssie:

ano vsetci si kupme <a class="inlineAdmedialink" href="#">BMW</a>, najlepsie 4.2 V8, hoci to nepotrebujeme, ale sak urcite bude ekologickejsie, ked bude zrat 13-15 l ako 100 konovi diesel s 6litrovou spotrebou.
Takisto vsetci soferuju s uchom na motore a pocuvaju ako "rapka" a budeme porovnavat limuzinu z 92, ze je rovnako "ticha" ako novodobe auto z nizsej strednej triedy

hoci sa drzim pravidla, ze vykonu nikdy neni dost, ale treba aj trochu ZDRAVO premyslat, co realne potrebujem a co sa mi realne oplati.

stefan, byt na tvojom mieste ostal by som pri starej F1, kedze ako si pisal vela nenajzdis a mas ju dlhsie a nic sa ti nekazilo, tak sa ti to ani neoplati predat, a ak sa ti nieco pokazi, tak diagnostiku VAG si kupis kabel z jebaju za 5e a mozes sa hrat...

takisto je kopec tutorialov, ako co vsetko pomenit atd a fobia je az primitivne jednoducha, ak by si chcel ist do niecoho silnejsieho tak pochopim, ale z HTP do HTP sa ti neoplati...
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6878
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa stefan222 »

no kukal som na toto
http://autobazar.autovia.sk/volkswagen- ... m5-1077670

ale ta cena mi pride velmi dole a brzdi ma tam spotreba :(
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5192
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Chris »

to je len tretina (4300e)
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6878
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa stefan222 »

aha, a to kde pisu? hovorim ze mi bolo divne ze ta cena je dole
hry- ps5
doma-HP probook

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"