Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10039
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa stiv »

Ale su priplatky za roky, funkcie, tituly, projekty, spoluprace v zahranici, 14 platov...
.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa LordKJ »

ale u nas je to aj tak problematicke...

v IT mas neraz studentov s vyssim platom ako ludia co ich vyucuju
Používateľov profilový obrázok
geroswen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1272
Dátum registrácie: So 03. Jan, 2015, 23:54
Bydlisko: Bratislava, Cifer

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa geroswen »

Neviem, co vsetko berie banka do uvahy ale mne dali 100% hypo na apartman v BA. V case, ked mi ju schvalili som na ucte este nemal ani tretiu vyplatu ,rucim len danou nehnutelnostou a nemam ziadne poistenie.

Urcite brali do uvahy fakt, ze som kupoval priamo od developera, pretoze hypo na podobny apartman (mensi a lacnejsi ) na inom poschodi, ktory som chcel kupovat od nejakej firmy mi schvalili len na 60%. Pravdepodobne beru ohlad aj na povolanie, zamestnavatela a TPP na dobu neurcitu.

Jedine, co ma serie je fakt, ze som ku tomu nezobral aj parkovacie miesto v garazi :D
Dell M4500 - i7-920xm @3.87Ghz, quadro 1800m
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5571
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa Odar »

Chlapci, ked su take vyborne podmienky vo vedeckych oboroch (co trebars zahrna aj posobenie na VS), preco tam nepracujete? Schvalne - kolko z Vas robi v nejakom podobnom obore? Isto existuju vynimky, ako napisal Broslo, ale neverim, ze je to typicky priklad a ze je to iba o snazeni sa. Velmi, este raz velmi zavisi od toho, ci mate stastie na projekt, ci su v tom projekte prachy a ci je zadavatel motivovany, aby vas zaplatil.

Pravda je taka, ze absolvent sa moze mat po par rokoch praxe v IT sektore ovela lepsie, ako vedecky pracovnik kdekolvek inde.
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa felipe25 »

Ved ja som nikde netvrdil, ze som na tom zle. Nemam problem dat dokopy 10 000€ za rok dva, to je najmenej. Ved 2auta mi nespadli z neba (vzal som ich na uver, kde som prakticky MUSEL dat dokopy 10 000€ naraz...- dovolim si tvrdit, ze tolko penazi, kolko som ja dal dokopy ako 21 rocny za rok nedal dokopy nikto smojim platom v tom case.... Ano, keby som nekupil druhe auto, tak teraz by som asi mal vlastne byvanie. Ale nemal by som auto. Kazdy ma svoje priority. Ja zarabam vacsinou najma vdaka autu. Xyz veci, ktore mam "pomimo" prace, za to dakujem moznosti, ake mi dava to auto. Takze to vobec nieje ze auto nepotrebujem, a je to navyse. Skor nepotrebujem riesit byvanie, ale chcem. Mam kde byvat, ale chcem svoje, vlastne byvanie.

A uz fakt nechapem, naco stale dzubes do toho, ze mal som 2auta. Co to nevies prehltnut? Ano, samozrejme vidim ako nefer, ze pred 2rokmi dosiel clovek jak ja do banky, a na druhy den obrazne bral byt, a mal na ucte 1000€, a teraz musis mat na ucte 15 000€. Ano, je to rozdiel. Bohuzial, som kupil druhe auto v blby cas, preplacat a investovat stovky eur do prveho auta na ktorom sa raz daco dodrbalo, clovek to vyriesil a zasvietila dalsia kontrolka som uz nemohol.
Ja som obe auta kupoval s tym, ze som doniesil cash 33% ceny, a zvysok som splacal. Prakticky, rovnako, ako budem byt. Len je rozdiel dat dokopy 5000€ a za dva roky splatit zvysok, a je rozdiel splacat daco 30rokov....
Auto som bral preto, lebo som vedel, ze o dva roky som zasa financne slobodny, a mam stale cca 60-70% hodnoty "v aute". Ked kupim byt, prakticky mam "noz na krku" do 60tky +-
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
ANONYM_a7

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

dobre si kral. Toto je už ale dost OT - späť k téme
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa Chris »

quicky napísal: Št 26. Apr, 2018, 10:06 len tak bokom ja uz buduci tyzden zacinam stavat, hypo mi dali na 4te poziadanie (3x zamietnuta ziadost) a to som advokat :) proste joke...
ako si ich presvedcil po 4. krat ? :)

btw. zacni zdanovat poriadne prijmy, okradas nas !!! ( ako vravia sudruhovia :hysterical: :hysterical: :hysterical: :D )
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa quicky »

praveze ich poctivo zdanujem a v tom bol problem (preto som nesedel do tabuliek) :) ja som to neriesil, ale pani v banke, ktorej na tom zalezalo :)
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6875
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa stefan222 »

Kt banku teraz riesis na hypo?a felipe. Kamos 21rocny si otvoril jazykovku a restiku a robil so mnou u operatora. A neni povolanie syn. Ale vzal si milfku ;)
hry- ps5
doma-HP probook
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa quicky »

pistik aj to je riesenie :D :D

VUB
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6222
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa icefire »

dendroid napísal: Št 26. Apr, 2018, 09:41 A chudoba tu na vychode moze byt,...
Toto si riadne zadrel... Ze sa nehambis za seba. Na vychode nie je nic! :hysterical:

Apropo, dnes som bol ziadal aj hypo vo VUB a tie ich podmienky, riadne som sa nasmial. Dali mi na moj setup predschvalenych 1.69/5 rokov fix/30 rokov, inde mam na papieri uz predschvalene 1.39. Tetuske som ukazal ponuky a ona nic :D

0.0 ochota. Idem za dalsou riaditelkou, kedze pobocka v Eurovei je prispata.

Najlepsie na tom, ako mat nulovy poplatok vo VUB za vedenie uctu pri hypo: nestaci vam len hypo, ale 500 na ucet, trvaly, 10k na ucte, kreditka, sporiaci ucet a este nieco (samozrejme nakombinovane). Na toto sa napriklad VUB nechyta voci UniCreditu.

A to mi este v Q4 minuly rok dali najlepsie podmienky. Teraz odpad.
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Sugyi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 480
Dátum registrácie: Št 24. Nov, 2011, 15:17

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa Sugyi »

Preco sa ides tlacit do VUB ked inde uz mas lepsiu ponuku predschvalenu?
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6222
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa icefire »

No lebo dana ponuka moze byt inde lepsia.
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa quicky »

A mne dali 1.29/5r/30r pri 160t-180t eur... :O ozaj neviem jak to maju...
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5695
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Treba pytat hypo teraz ku koncu mesiaca ak niekde nemaju plne kvoty tak to potlacia. ale to je su gadzovske praktiky :D

Návrat na "Debata o všetkom"