Pneumatiky :)

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa werwest »

Vsak to je jasne, ze sa s tym da zit, o to ani tak nejde. V nemecku keby ste videli co maju “cudzinci” na mercedesoch a bmwckach tak ostanu iba oci pre plac… Opice veru banany nejedia

Pointa 1 bola ze v podobnej cene su lepsie gumy. Neexistuje teda dovod obhajovat horsiu gumu.
Pointa 2 bola ze argument ze s tym ludia jazdia a nezabiju sa je rovnaky ako ze jazdia na cinakoch a nezabiju sa, cize uplne zbytocny. Ked niekto povie ze nieco ma v teste tragicke vysledky, znamena to ze je to velmi zle oproti niecomu inemu, nie ze to sposobuje tragedie. Ivko si vzdy vytiahne len jednu vec aby vyvolal flame, neda sa s nim normalne diskutovat.
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1828
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Ivko »

patro16 napísal: Po 17. Okt, 2022, 17:28 pani mam na tych hp3-kach odjazdenu jednu sezonu a nebol problem ani za mokra ale ja chodim z 99% kludnu-pohodovu jazdu, kto chce byt pretekar a nahanat kazdu minutu pre toho asi niesu, samozrejme, ak su v rovnakej cene lepsie pneu, nieje o com rozmyslat.
Takže ak by si tomu nechápal čo hovorí nejaký "werwest", tak ti to preložím polopate, tie tvoje Krisalp HP3 sú v podstate velmi zlé až tragické gumy.
Vo mne tie výrazy velmi zlé a tragické evokujú doslova to, že musia byť v podstate nedostatočné a nepoužitelné a odporúčil by som ich okamžitú výmenu...
Ale za mna v pohode, vôbec si z toho nerob ťažkú hlavu, kludne ich dojazdi, to len chlapci sa nevedia vyjadrovať a používať vhodnejšie výrazy
Používateľov profilový obrázok
Jerry
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2761
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenčín

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Jerry »

Chalani prosím vás, neútočte na seba. Prišlo na túto tému viacero upozornení, že to tu trocha vrie pod pokrievkou ako sa hovorí. Nepoužívajte hrubé výrazy, nesnažte sa presadiť jediný názor, diskutuje ako kultivovaný ľudia. Ďakujem
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa werwest »

Vidis ze sa s nim neda, myslim si ze pisem dost kultivovane a bez nejakych urazok vramci moznosti ale co je vela to je vela, pytam sa priamo ked zavadza a ajtak si ide svoje viz sprava hned vyssie.
Preco s tym nieco nerobite? Ci sa caka kym niekomu prasknu nervy a vynada mu, aby sa rozdavali bany za nadavky? Ze nevyprovokovane uraza nevadi? Koho ma bavit skusat diskutovat ked sem pride ako obohrata gramofonova platna, pouzijes nejake argumenty na oplatky sa dockas sa len urazok?

Ano jedno riesenie je nanho nereagovat.
Ale ked si sem pride niekto nezainteresovany po radu, a je zbytocne zavadzany, tak sa vela spravit neda
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Chris »

ake su teda lepsie gumy ako tie krisalp hp3 ?
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1977
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Miso122 »

Hankook W462 Winter i*cept RS3
ITX >>> ATX
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1828
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Ivko »

werwest napísal: Po 17. Okt, 2022, 21:21 Vidis ze sa s nim neda, myslim si ze pisem dost kultivovane a bez nejakych urazok vramci moznosti ale co je vela to je vela, pytam sa priamo ked zavadza a ajtak si ide svoje viz sprava hned vyssie.
Preco s tym nieco nerobite? Ci sa caka kym niekomu prasknu nervy a vynada mu, aby sa rozdavali bany za nadavky? Ze nevyprovokovane uraza nevadi? Koho ma bavit skusat diskutovat ked sem pride ako obohrata gramofonova platna, pouzijes nejake argumenty na oplatky sa dockas sa len urazok?

Ano jedno riesenie je nanho nereagovat.
Ale ked si sem pride niekto nezainteresovany po radu, a je zbytocne zavadzany, tak sa vela spravit neda
Otázka je prečo nikto nerobí nič s vami čo tu trepete také teorie bez vlastnej skúsenosti že až...
Vy si dovolujete označovať výrobky takými výrazmi akými si to nedovolí ani novinár čo to priamo testuje.
Označiť nejaký výrobok za tragický? Za tragický označuj NONAME čínsky výrobok a nie výrobok čo bez najmenšieho problému spokojne užívajú stovky motoristov...
Chodte vykladať svoje múdrosti o pneumatikách na forum venujúce sa autám a uvidíme ako tam dopadnete...
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa werwest »

A tvoje skusenosti su uplne bezcenne tak co z nich.
Ked je raz odmerane ze su vyrazne horsie ako ina guma, co viac chces? Zjazdis 10 inych sad a na zaklade toho posudit uplne inu gumu?
Stale ingorujes fakt ze noname cinske gumy spokojne uziva este viac motoristov pretoze su najlacnejsie. Ak by to o niecom malo vypovedat, tak by to potom znamenalo ze aj tie su ok. Co nie su.
Stale si mi nevysvetlil aky ma zmysel brat meratelne horsie gumy za rovnake prachy ako lepsiu gumy. Len sa tu snazis ohanat vacsim pipikom lebo “mam uz dlho vodicak”
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1828
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Ivko »

Dáš ruku do ohna za výsledky tých testov? Držíš sa výsledkov jedného testu a riešiš to tu ako keby tu ludia riešili výber pneu na nejaké upravené beštie s ktorými budú nahánať stotiny na okruhu
Nevyjadruj sa v zmysle výrazne horšie, lebo výrazne horšie to nie je, môže byť v určitom pohlade o niečo horšia a v inom zasa o niečo lepšia.
Je to klasická štandardná pneu, ktorú jazdia stovky motoristov - to je ten nespochybnitelný fakt
Meratelne horšie je "papierový údaj" z testu, v reálnych podmienkach použitia ho vodiči nevidia a necítia
Ja som nikde nepísal že ignorujem spokojnosť užívatelov čínskych gúm, to je zasa to tvoje typické argumentovanie niečím čo som nikdy nepovedal. Ja vždy hovorím že by som to nekupoval

Keby si chcel, tak určite by si našiel test kde by ten Krisalp dopadol lepšie a a teraz ako čo? Mali tam asfalt, ktorý sedel lepšie Krisalpu? Alebo len marketingovo mu prikrášlili údaje?
Naposledy upravil/-a Ivko v Ut 18. Okt, 2022, 00:02, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa werwest »

Preco by som ich mal spochybnovat? Test nam aspon poskytuje nejake objektivne informacie. Nie subjektivne dojmy z generatora nahodnych cisel.
Casy na okruhu nikoho netrapia neviem co to sem zase pleties.
To ci ked typek pred tebou da plne brzdy a ty nedobrzdis na mokru len o blby 1 meter hej.
Argument z poslednej casti prispevku som vyvratil niekolko krat. Je nerelevatny. To jak keby sme sli tvrdit ze 9400f je paradny procak lebo ho pouzivaju stovky ludi. Pricom 5600 mame za rovnaku cenu.
Odpovedz mi konecne preco by si kupoval horsiu pneu za rovnake peniaze ked mas za ne lepsiu. Dik.

Vsak tak najdi
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1828
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Ivko »

Odkial ty vieš že je horšia? O tolko horšia že nedobrzdíš na mokrej?
To sú všetko len tvoje bujné teorie nepodložené absolútne ničím (podložené neoveritelným údajom z testu). Ludia s nimi jazdia aj za mokra a nikto z nich hromadne nehavaruje len preto že nedobrzdil...
Znovu ti zopakujem, nájdeš iný test kde dopadne lepšie a čo ako?
Ludia prídu do pneuservisu a sú im odporučené, kúpia si ch a nemajú problém
Niekto si kúpi k novému autu aj sadu zimných kolies a napríklad tieto konkrétne mu zrovna predajú...
Predajca predá zákazníkovi výrazne horšie gumy!!!
Spamätaj sa čo trepeš...
Naposledy upravil/-a Ivko v Ut 18. Okt, 2022, 00:11, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa werwest »

To nie su teorie, to su merane vysledky.
Jedine nepodlozene teorie tu davas ty.
Neviem co to zase prehanas. Ci akoze ludia vobec neburaju? Zijes v utopii? Vela krat staci malo. Niekedy maju ludia viac stastia, niekedy menej. Niekedy pomoze lepsia guma, niekedy ani to. Preco si ale nepomoct?
Kludne najdi tie testy a budes mat aspon nejaky argument.
Nerelevantne, mnoho pneuservisov ti odporuci to co maju prave po ruke. Aj ked ja rad verim ze sa snazia vzdy poradit dobre. Ale mozes mi poskytnut nejake cisla, kolko pneuservisov a skade odporuca prave tie klebery a nie hocico ine.
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1828
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Ivko »

Si bol pri tom meraní?
Ked v inom teste získajú lepšie hodnotrenie, bude nejak prehádzané poriadie, tak to vysvetlíš ako?
V oboch prípadoch sa meralo!!!

Ja testy nepotrebujem pozerať , tak ako ich nepozerá 80% užívatelov áut, jednoducho kúpia a používajú a bez PROBLÉMU
Naposledy upravil/-a Ivko v Ut 18. Okt, 2022, 00:13, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa werwest »

Dokaz to. Ukaz tie testy s diametralnymi rozdielmi
Nejake rozdiely tam budu vzdy. Ale nic priepastne.
Jeden test z xy moze byt kludne chyba merania
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1828
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Ivko »

Spokojný??? https://www.test-pneu.sk/autobild/zimne ... 05-55-r16/

Kedy vy deti pochopíte že testy sú len hra z číslami a hlavne ide o biznis a že medzi pneu zdaleka nie sú reálne také rozdiely o akých hovoríte vy...

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"