Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Papek »

Co ti ja viem, kamos ma teraz pozicanu 1.4MPI a urcite sa mi tam lepsie sedi ako v kamaratkinej Felde. Fabia ma komfortnejsi podvozok, lepsie odhlucnenie od okolia aj od motora, vzadu sa mi sedelo tiez lepsie.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa shajek »

odhlucnenie hej, podvozok ... ma kamaratka stabilizatory ? a v zadu ... fabia ma ovela menej priestora ... ale ovela a horsie sedacky .. (ak sa nebavime o kozennych)
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa landrower »

je pravda ze vo felicii som pri dlhsich trasach menej dolamany :) ale stale daleko od komfortu....
a miesto vzadu, felda ma o cosi viac (ved aj preto si fabku otec nekupil ale radsej astru)
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa STENLY »

nuž, je to tak :laugh:

Obrázok
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Papek »

shajek napísal:odhlucnenie hej, podvozok ... ma kamaratka stabilizatory ? a v zadu ... fabia ma ovela menej priestora ... ale ovela a horsie sedacky .. (ak sa nebavime o kozennych)
netusim, co ma zac tu feldu, ma to manualne okna, ktore narozdiel od elektrickych vo fabii aj funguju, nema posilnovac riadenia, tvrde je to jak moja honda a naklana sa to ako stara lada :D
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa STENLY »

načo ti je posilnovač na auto, ktoré má ledvoj 1 tonu :laugh:
čo sa týka elektriky, tak čím jej menej je, tým lepšie...
rozperná tyč tomu autu strašne pomôže... rozdiely cítiť... otec nemá a ja hej...
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102
yNo
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1824
Dátum registrácie: Št 04. Jún, 2009, 19:20
Bydlisko: Sv. Jur

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa yNo »

Vyborna rada predat Fabiu a kupit feliciu :rofl: Zomrem z vas. Kto by to tak realne urobil? REALNE.. nikto.
Servisne naklady na fabiu za rok a pol ma okrem klasiky/olej atd/ stali 30€. Ked sa na tom aute jazdi normalne, je to vyborne auto. Komfortne je podla mna dostatocne,ale len v predu.
Vzadu je citit viac miesta, a tak nejak, sa mi tam nesedi dobre. Dalej si myslim, ze su zbytocne tieto debaty o fabiach, kde vacsina prispievajucich to auto bud nemalo, alebo mu nevyhovovalo/1.2/,nevedel na tom jazdit, alebo proste patri medzi tych, co chcu vrazat loue do auta.
4.2015 - koncim s forom za Ban do bazaru, kde som nikoho neokaslal-ale zabudol ukončiť staré odlezane obchody.
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa shajek »

ako som vravel .... naklana sa preto ze asi nema stabilizatory:
Obrázok


a posilovac, ako vravi stenly netreba v podstate, ale novise felicie (a hlavne dieslove) ich maju, dokonca zozenies felicie v kozi s klimou ... a to je uz luxusne vozenie.

Medzitym je novy post: Vacsina mu radi nechat si fabiu, on vymysla o kupe F2 .. zbytocnost.. lebo sa boji ze sa jeho pokazi. a ked sa uz tak boji tak mu navrhli feliciu ...
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

Pár z vás tu niečo kvalitné fajčí...ako fakt :-)





.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6878
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa stefan222 »

mne to pride ako pekna a pestra debata ;) idem na jesen do skoda servisu a uvidim co povedia "experti"
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Papek »

STENLY napísal:načo ti je posilnovač na auto, ktoré má ledvoj 1 tonu :laugh:
čo sa týka elektriky, tak čím jej menej je, tým lepšie...
rozperná tyč tomu autu strašne pomôže... rozdiely cítiť... otec nemá a ja hej...
naco mi je posilnovac Stenly, naco ... domysli si. To mozme rovno jazdit na drevenych vozoch, ake vyrabal Benz, je to z dreva, lacne na udrzbu, ked sa tomu ulomi koleso, tak si upletiem nove z prvej brezy, co uvidim vedla cesty. Pise sa rok 2012, teda v dobe vyroby Fabie 1999, popripade ti stastnejsi maju s rv. zacinajucim na 2xxx, kde elektronika neznamena stovky mechanickych relatok, ktore sa zapecu, zaseknu, zhoria alebo neviemco, ale uz to ma aj nejaku zivotnost a spolahlivost. Pokial sa neurobili zasadne chyby v konstrukcii a neposeru sa kable, pripadne to niekto neutopi, tak to aj nieco vydrzi. Ako inak vysvetlis, ze riadiace jednotky v 20 rocnych autach veselo funguju dodnes, funguje abs, okna, svetla. Podla tvojej logiky, resp. aby si v tom nebol sam, tak spomeniem aj Landrowera, su vlastne dnesne auta nespolahlive, kde ked nieco odide sa clovek nedoplati. Ale ked sa pozries na najbeznejsie poruchy, tak su to prave mechanicke veci, ktore najcastejsie odchadzaju, a tie ti rovnako odidu na felicii ako aj na fabii. Pripadne by som povedal, ze to bude na felde o nieco skor, kedze tu mame pomaly viac nez 15 rocny rozdiel v konstrukcii tychto vozidiel. Tak ako si budem tvrdohlavo stat za tym, ze sa mi 6G Civic paci viac a viac mi vyhovuje na udrzbu, predsalen je 7. generacia o 4 roky novsia a je to sakra poznat ci uz na premyslenosti konstrukcie, bezpecnosti, samostatnych dieloch alebo komforte. A servis nieje o nic drahsi.
A s tou rozpernou tycou mi asi neostava nic ine, len suhlasit, kedze netusim, ci ju ta Felda mala. Kopa aut funguje perfektne aj bez nej a je mozne, ze som zhyckany z mojho auta, lebo na moj vkus sa vsetky naklanaju akosi moc :D A uz ked sme pri terminologii (toto uz ber skor ako rypnutie), tak sa bavime presnejsie torznej tyci, kedze rozperna tyc je fixna rozpera, ktora sa spravidla uchytava medzi upevnenia tlmicov (pripadne medzi chyty ramien, aj ked tu sa to zvykne nazyvat ako subframe), zatial co torzna plni funkciu stabilizatora.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa landrower »

na felde ta torzna spravi sakra rozdiel....
a co sa komfortu tyka, kamarat ma fabiu, mam v tom dost odsedene, a je to naprd....naco mi je klima ked ma po 5 minutach boli rit ? :D
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
SAJBAMA
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 296
Dátum registrácie: So 25. Apr, 2009, 11:52
Bydlisko: Nitra

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa SAJBAMA »

shajek napísal: a posilovac, ako vravi stenly netreba v podstate, ale novise felicie (a hlavne dieslove) ich maju, dokonca zozenies felicie v kozi s klimou ... a to je uz luxusne vozenie.
Luxusne... ako dobre nech ma kto čo chce a hovorí čo chce ale luxusne? kde, ako, čím?

Htpcka v autoskole u nas maju nabehane 260k+, a stale idu samozrejme majú pravidelný servis, a je to na tom aute strašne cítit ale fakt sa na to radšej vykašli, je to strašný motor, spotrebu osobne neviem, ja mal fabiu jedna na týždeň htp a spotrebu som nikdy nemal pod 8, na dialnici to bolo fakt utrpenie.To s tým vačším objemom a spotrebou je pravda radšej 1.4, mne 528 jazdilo za skoro rovnakú ako 740, a to už je slušný rozdiel v kubatúre. A hlavne keď už ideš investovať do novšieho, tak niečo trošku lepšie, ale pokial ti tvoja slúži tak by som ju ešte jazdil :good:

@landrower
Fabia je na servis detská hračka, drvivá vačšina sa dá robiť doma, záleží aj od vybavenia, diely sú lacné, a rozvody aj tak nerobí nikto pred domom na parkovisku, celá felda bez tp za 3 stovky, minule sme dotiahli z rakúska kúsok od hraníc, fabiu 1.9tdi, drbol na ňu strom, celú ako bola, s motorom, ešte sa na nej dalo aj jazdiť v hale čo sme skúšali, airbagy v poriadku, za 200, dá sa aj na fábiu lacno stačí čakať a hladať.

Felda pohodlnejšia ako fabia? asi je to otázka zvyku ale tie sedačky sú v tom ako trestná lavica, mal som "hrču" feldu 1.6 a to bolo fakt strašné vozenie čo sa týka komfortu.

@zoom, k dieslom
M57 v sedme nieje zlá, mám s ňou dlhodobú skúsenosť, vydržala mi toho dosť. Áno ten motor má typický zvuk dieslu, no v sedme to bolo slušne odhlučnené, počuť ho bolo hlavne na studeno, osobne mi to niak neprekážalo vo vnútri to počuť nebolo a čo počuje kto vonku je mi fakt jedno... Je pravda že predtým som mal t5ku volvo a tie vyssie otáčky mi pri prechode trošku chýbali, ale zase spotreba bola na takú kravu úplne super. Je to trochu slabý motor na sedmu ale na 740d by ma nikto nenahovoril to boli pomerne nevydarené motory, a pri mojom nájazde bola nafta nutnosť...
Ono aj keď je to šesťvalec tak je ho stále počuť, iné to nebude, nebudem sa dušovať o tom aká je to káva, lebo vôbec nie je ale na diesel to nebolo vôbec také strašné. O 750li som si myslel aká bude paráda až kým nezmizla, a to bolo pre mňa horšie auto ako tá 730d čo som mal, nehovorím že je to zlý motor, ale na tom mojom sa akosi všetko sralo, ešte raz nehovorím že to bolo zlé auto ale môj kus bol fakt nešťastný. Malo 140k najazdené keď začalo dymiť jak prasa, pretesňoval sa celý motor, potom sa to rozhodlo že to bude chodiť na 7 valcov, a potom že z nej bude valiť chladiaca kvapalina... To sú opravy ktoré by v autorizáku stáli cenu auta... Prevodovka žila odjakživa vlastným životom... Za 30k km sa na tom toho posralo až až. A to som dúfal že do osem valca budem liať len benzín a olej... Už na tej 730ke som menil turbo, ic, zdvihátka, vstreky, zvody... proste aj tam toho bolo mnoho ale to auto aspoň držalo keď už bolo o všetko postarané, a 750ka furt len stála lebo zohnať sa na to nič nedalo, predsa len ten trojliter je v našich končinách bežnejší., alebo som čakal na diely z autorizáku aj 2 týždne... Musel som si kúpiť kvôli tomu starú corolu, to auto ma stálo 500eur, ako záložné som ho vybral lebo predsa len je to japonec, a malo najazdené 50k keď som ho kúpil v nemecku, za dva roky najazdilo 70tis km ako záložné, čo dosť svedčí o tom ako sa hentie dve vesmírne lode je... A bolo jej treba len spotrebák za pár korún. Tiež sa mi páčia veľké motory, ale po pravde kto na to dokáže platiť servis v autorizáku ak je to novšie auto? Dostupnosť dielov z druhej ruky tiež nie je bohvie čo... A tieto veľké kravy si povedzme na rovinu nie sú športovci, zážitok z jazdy tam nieje, riadenie je preposilované, na okresky je to veľké, automat aj v s nie je nič moc, cíti sa to pohodlne v rýchlostiach na dialnici, ale na klukatej ceste mi ušiel aj golf gti...

Zo štvorvalcov dieslov si choď pozrieť nový honda 2.2 i-DTEC, ja som mal teraz skúsenosť v accorde a to som bol fakt milo prekvapený, ten motor samozrejme má zvuk dieslu a je ho počuť, ale je pod kapotou perfektne rozložený, dobrá spotreba a v tomto novšom už aj slušné odhlučnený, príjemné vozenie za 6 litrov nafty.
Workstation: HP Z230- i7 4770, 16gb DDR3, GTX 960, SSD RAID 2x256GB, 3x HP 24" LCD
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa landrower »

otazocka:
ked ma poistovna preplatit servis, tak mozem tam ist po auto bez penazi, oni poslu fakturu poistovni ze? (dufam)
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
SAJBAMA
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 296
Dátum registrácie: So 25. Apr, 2009, 11:52
Bydlisko: Nitra

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa SAJBAMA »

Radšej zavolaj do servisu a spýtaj sa, tak isto aj do poisťovne, ja som u medveďa všetko musel pri prebratí zaplatiť a potom isť s tým na poisťovňu...
Workstation: HP Z230- i7 4770, 16gb DDR3, GTX 960, SSD RAID 2x256GB, 3x HP 24" LCD

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"