Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

Nedávno sme sa vrátili z road tripu po Balkáne. V Bulharsku sa nám prihodila taká situácia. Išli sme po diaľnici a zastavil nás policajt (riadne policajné auto, uniforma, reflexná vesta, plácačka, všetko, jak má byť). Nič nechcel, len sa opýtal, či ideme na Sofiu. My že hej a pustil nás. 5 sekundová záležitosť. Nášmu šoférovi sa to zdalo podozrivé. Vraj mu to pripomína starú balkánsku fintu. Policajt vás zastaví tam, kde vás chce mať. Dostanete defekt a keď odstavíte auto o kúsok ďalej, aby ste vymenili koleso, vykradne vám auto nejaká domáca banda. Defekt sme dostali, našťastie auto bolo pojazdné, len každých 50-100km bolo treba zastaviť na pumpe a dofúkať koleso. Keď sme defekt dali spraviť v Rumunsku, v pneumatike sme našli 3 klince a pre istotu ešte ostnatý drôt. Tak len vás upozorňujem, že takéto veci sa stávajú reálne aj v dnešných časoch.
Nam sa to stalo v Barcelone, vytipovali si nas (predpokladame rovno cez velmi podozriveho typka z pozicovne Europcaru) 2hodiny pred odletom. Stali sme na 5min na parkovisku na posledny sightseeing na plazi. Ked sme sa vydali smer letisko stale sa na nas neprijemne lepil motorkar a rozhadzoval rukami a snazil sa nas zastavit. Ked nas odstavil, zistili sme, ze je prazdne koleso vzadu vpravo a typek hrozne krical, ze garaz niekde za rohom, ze tam musime ist. Neskor odisiel do tunelu prec od nas. Ja som to otocil o 180 stupnov a podla navigacie isiel na najblizsiu pumpu(500m), ze to snad dofukam a na letisko nejak zajdeme. Nedosli sme ani tam...uz to drelo po rame kolesa. Tak som zastal, ze to vymenim ...a kde sa vzal tu sa vzal znova ten isty motorkar (vobec mi nedoslo,ze by to vlastne musel otocit v tuneli do protismeru co je samo o sebe kokotina). Hrozne na nas vrieskal senor, senora garage...garage...aby sme cumeli len na neho(v smere prec od auta, stali sme pri kufri). V tej iste sekudne z opacnej strany auta pribehli 2ja typci otvorili auto vzali vsetko na co dosiahli, naskakali na motorky a vsetci utiekli. Zrkadlovak, kabelka s dokladmi, iphonom, kartami ...vsjo v ****. Nastastie sme mali nahradne doklady v batohoch v kufri auta, ale stejne. Volal som hned na policiu, tam ma typek vyfuckoval, ze to je uplne normalne, ze tychto kradezi maju 30 denne v Barcelone, ale ustil nas, ze nas na letisku pocka hliadka kvoli zapisnici...mali v ****, nikto tam neprisiel. Doma sme zistili, ze nez sme zablokovali priatelke kartu stihli ju celu vybrat (lesson learned, v Spanu nikde nechceli PIN, iba podpis a ten nikdy nekontrolovali...napriek tomu, ze karta mala chip, etc...banka to nastastie vratila). Lesson 2 learned ak je co i len malicke podozrenie, okamzite volat policiu a pneu menit az ked pridu. Lesson 3 learned - aj pri obycajnom defekte si nechajte potvrdit papiere o vrateni auta v poriadku. Mali sme na auto full cover, takze mohlo mat klido buracku a nebola tam spoluucast, napriek tomu nam nachargovali asi 50Euro za ten defekt a 3 mesiace nechceli vratit ani to ani kauciu za auto, vsetko vratili fakt az po vyhrazkach pravnikom na centralu...priserny zazitok. Europcar v Spanu uz nikdy.

Cesky pripad: To iste sa stalo segre na Ceskej D1cke!!! Tankovala niekde pri Brne, rozbehla sa a defekt, zisla ku krajnici a do 2min u nej boli policajti s tym, ze jej sami povedali, ze to nebola nahoda, ze tam maju partu co to skusaju a uz je x ta v poradi s tym istym defektom na tom istom useku.(vsechna cest, tu gumu jej rovno vymenili :) )
Oblubena partia cigosov v medaku, co Vam ponuka prstene a vsetko mozne za cash, lebo im dosiel benzin uz operuje aj v Prahe. Naposledy som ich videl rovno pri nakupaku v Letnanoch...volam hned 158 a typek na druhej strane so smiechom hned potvrdil, ze to skusaju cely den na roznych miestach po Prahe, ze uz tam leti hliadka.
Stare pripady v Blave TU

SUM UP: tieto veci sa stavaju nie len v Bulharsku, ale aj vo vsetkych zapadnych krajinach vcetne Cesko-Slovenska. Davajte bacha a good luck! (ja si nosim od toho momentu v aute slzak a keby som menil gumu, tak len s nim v ruke a pri zamknutom aute...a ako som pisal hore, idealne volat cajtov dopredu ak mate podozrenie...vsak koniec koncov ich heslo je "Pomahat a chranit".





.
SAJBAMA
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 296
Dátum registrácie: So 25. Apr, 2009, 11:52
Bydlisko: Nitra

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa SAJBAMA »

landrower napísal:myslite ze je dobry napad ist zhruba 370km na felicii? (krakow, polsko)
a ako velmi je tam treba dodrziavat zakony?
370km je pohoda, ja som na 20 rocnom aute isiel niekolko krát do nemecka, holandska a okrem spadnutého lanka plynu nikdy nesklamalo, vzdy som došiel v pohode, s komfortom je to už horšie, ale takú trasu by si mal dat raz-dva, a vždy je dobré ajtak mať aj náhradný plán pri takýchto cestách. Ale do polska by som už ja nešiel ani za nič, zakaždým mi prinieslo len smolu, bol som 2 krát, raz odišlo turbo a zožralo skoro ihneď všetok olej, na druhom aute zase odišla automatická prevodovka... Dokonca aj meno dedinky kde sa to stalo sa presne zhodovalo s danou situáciou: Kokotów :facepalm:, kúsok od Krakowa... Zohnat autorizovaný servis na opravu "samochodu" bolo niečo strašné oproti nemecku, získal som tým veľkú averziu na Polsko.

Pojazdil som kus európy a najlepšia rada je to že v zahraničí sa držať vždy zákonov čo najviac podľa možností, obkecávať priestupok keď nerozumieš policajtovi a ani on tebe nechce rozumieť je ťažké... Teda okrem belgicka tam musíš jazdiť ako blázon ak nechceš byť zvalcovaný.

Otázka na všetkých, keď už sa bavíme o tých vzdialenostiach, akú najvačšiu vzdialenosť/čas ste odšoférovali naraz, bez spánku? Mohli by sme sa spoločne podeliť o niake typy a skúsenosti čo vám konkrétne pomáha na dlhých cestách a čo robíte preto aby ste boli fit?
Workstation: HP Z230- i7 4770, 16gb DDR3, GTX 960, SSD RAID 2x256GB, 3x HP 24" LCD
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa ZoranICS »

1600km v jednom kuse na fabii. Samozrejme s tankovanim alebo dvoma, uz nepamatam. menil som si polohu sedadla, dal som si energy drink - ale az v druhej polovicke cesty a ked som citil unavu tak som vystupil a zabehal si. Samozrejme ked uz si v koncoh tak treba zastat a pospat si aspon dve-tri hodky. Mikrospanky su svine.
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa _Mato_ »



Zaujimavy napad :).
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
Používateľov profilový obrázok
qq6600
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1651
Dátum registrácie: Št 11. Dec, 2008, 21:08
Bydlisko: Bratislava II

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa qq6600 »

970km a obmedzovac na 90km/h .. stacilo :D
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa landrower »

tak z generali mi tetuska napisala ze 1.8. ten poondiaty kryci list odoslali servisu.
pudu padat hlavy....
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa quicky »

tak nakoniec som dnes domov priniesol bmw :) konkretnejsie BMW Z4 coupe, 3.0SI - 265ps, rv 2008,nabehane 98tis km,6st. automat+packy na volante, prvy majitel,kupene v ba,vsetko servisovane pravidelne+faktury a zaznamy v bmw, Mkove kozene sedacky inak klasicka vybava, modra metaliza ,R18 pneu style 189....

pred 2mi mesiacmi v servise menene platnicky ,vodna pumpa a pod, oleje filtre, a pod.

na aute musim menit xenonove vybojky-uz kupene 70e/par, uchytky na predny naraznik-majitel chytil predok na obrubnik a kusok to vytrhlo vo vnutri,tak to nechcem lepit a kupim nove. potom zamok do skrinky spolujazdca a jeden cap na pravom kolese, a jednu parkovacku :) zrejme padnu ledkove dnu. dokopy blbosti za par korun :) , samozrejme pneu nove zadne predne,uvidim ci nedam rovno uz zimne o mesiac a na sezonu nove.

nikdy by som neveril,ze sa mi tak zapaci "tuhe riadenie" auta ,packy som miloval vzdy...ale ten prenikavy zvuk 6valca bmw,prisaham ,ze je krajsi ako na mojej ex S4 :O symfonia...

dufam,ze bude dlho sluzit :))
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa beardie »

podla toho, ako casto to menis, bych tipol na pol roka, 3/4 max :)
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa quicky »

mozno aj menej ,kedze uz teraz mam hned kupcu na neho :D aleinak je fakt super to auticko prekvapilo ma to ako moje prve bmw
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa landrower »

ak sa smiem spytat, za kolko si ho kupil? :)
(sice dlhodobo mimo mojeje cenovej kategorie, ale zaujimalo by ma ze co taketo poriadne vozitko stoji)
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa quicky »

ceny zbezne od 18tis e hore...a ktovie aky povod.
svoju neprezradim ak sa neurazis ;)
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa shajek »

tak som si vsimol, v podpiaw mas mercedes, na fotke audi a vlastnis bmw :D
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa quicky »

vidis jak sa to meni :D rychlejsie jak to stiham prepisovat :D
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa landrower »

tak nech tych par mesiacov sluzi dobre :good:
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Papek »

Asi dva dni dozadu som mal cest pocut jednu Z4, tusim LV spz. Uz ked sme sa rozbiehali od krizovatky, tak sa na mna akosi moc lepil a kedze som netocil jednotku, tak som bol prenho jednoznacne brzda a hned ma fukol sprava. Netusim, kolko tomu dal, ale paradny zvuk.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"