Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa felipe25 »

zoom napísal:landrower: Dalsie vyhody AT oproti MT: auto ide samo dopredu, takze na semafore das nohu dole z brzdy a kym presunies nohu na plyn, auticko sa pekne rozbieha.
Inak, kedze som skusal len dve auta s automatom - Kia so 4stupnami v roku 2005 a tento rok F430tku - to kazda bezne montovana automaticka spojka sa rozbieha sama?? Okrem F430tky?!
Tam sa zaradi neutral, pravou packou preradim na 1dnotku no auto nezdochne aj bez plynu a auto sa nerozbehne... Auto stoji, na akekolvek pohnutie musite pridat plyn - co povazujem za lepsie pre vodica, najma takeho ktory nepotrebuje vkuse slapat na brzdu :) Neutral sa zaraduje pritiahnutim oboch pacok k sebe.
Funguje takto napr. DSG ci nie? Tiez sa samo rozbieha? A ostane automaty?

panasonic650:
Ani nahodou nezdielam nazor ktory je vyssie :) Octavia je ak porovname nove auta v danej cene momentalne jedna z naj moznosti na priestorne auto. Chod si skusit sadnut do zadu, prelozis si tam nohy. Tolko miesta v takej cene som nevidel. K motoru - 5 stupnovu prevodovku by som dnes uz urcite nebral, chce to minimalne 6 stupnov. DSG nieje povinnost, ak mas rodinu tak za tie love mozno radsej Combi. Ak jazdis po dialnici tiez nechapem zooma ako Ti moze napisat ze to chce benzin :) Vobec nevieme Tvoje potreby, ak jazdis po meste ma pravdu, ak chces jazdit hlavne mimo, tak benzinom budes viac dotovat stat a benzinky. Na dialnicu je akykolvek diesel ovela lepsi hlavne spotrebou. Tiez som teraz isty cas kazdy tyzden robil 500km cestu jeden den, kedy som si prial mat naftaka, no uz som s tym skoncil a teraz som rad ze mam benzin. Fakt to zalezi od dlzky cesty napr. do prace, ci s tym chces chodit do prace vobec a tak. Ak mas kazdy den za rok chodit do prace 6km tam a 6km nazad je diesel blbost. Ak budes chodit dlhe trasy mimo mesta, je diesel naj volba.
Inak, len o +500€ je drahsi tento motor: 2.0 TDI CR DPF 81 kW (110 k) 6° MP, tak ked uz diesel v octavii, tak urcite ten. Alebo rozmyslas nad poistkou na 1,6stku a 2liter? :) Podla mna ak by som si mal vybrat naftu, urcite so 6stupnovym manualom minimalne.

Cenovy rozdiel medzi benzinom 1.2 TSI 77 kW (105 k) a tym 2.0 TDI je nejakych 2000€. To je ovela menej ako v minulosti, ak si vyratas usporu spotreby na dlhych trasach, vrati sa to ovela skor ako to bolo v minulosti kde bol rozdiel medzi benzinom a naftou este vyssi. Nehovoriac o tom ze ten 2liter diesel bude sviznejsi motor ako 1,2jka. Na ktoru je dost kritickych ohlasov, lebo je to male turbo a zozaciatku boli problemy s praskanim retazi atd. Aj ked to uz asi koncern vyriesil..

Ale niet nad vyskusanim. Daj si skusobnu jazdu a vyskusaj si benzin, diesel jeden druhy, a trebars benzin s DSG... Podla mna uz davno nema vyznam pytat sa vseobecne aky je ten a ten motor. Jazdne vlastnosti, na co si zvyknuty. Ako jasne cez 10minutovu skusobnu jazdu toho vela nezistis, ale tak aspon porovnas.

BTW este dodam: jedina nevyhoda dieslu, po kazdorocnych zmenach teplot cez zimu s tym ze kazdy rok tu mame vacsi a vacsi mraz, ak bude vonku -20, a nebudes mat v nadrzi arctic diesel - arkticku naftu, tak sa niekde vydas a ostanes stat na ceste. Toto som po KE videl v mrazoch, kde nove novucicke auta ostali stat s vystraznymi v lavom rychlo pruhu a mohli si tak piskat. To je podla mojho nazoru jedina velka nevyhoda v poslednych rokoch co sa dieslu tyka. Arkticka nafta je o dost drahsia ako kvalitnejsi benzin na shellke, ale zima netrva cely rok :) Aj ked zasa by ma fest nasralo, keby som si kupil nove auto a ostat stat na ceste. Po dalsie moze to upchat filter, pretoze z nafty sa ti vytvoria krystaliky. A kedze sme na Slovensku, silne pochybujem ze ked pride zima, ze cerpacie stanice sa poucia z minuleho a roka a budu do beznej nafty davat nieco co tomu zabrani. Proste pekne nechaju arkticku naftu v stojane nalavo o 0,25€/liter drahsiu a ked nechces stat budes brat tu. Ale ze je 1,6stka maly motor k nicomu, tak ako dakujem pekne za taky nazor. Potom 89% slovenska jazdi s malym motorom k nicomu :rofl: :good:

Pri dnesnych pokutach, a o chvilu ked sa Slovenska policia rozbehne a zacne robit to co robia Rakusaci a Nemci v malom - ze na dialnicnom vyjazde nechaju zaparkovany stary Opel, ktory ale vobec nieje stary a vzadu ma vybavicku za par tisic € - kameru, radar, zariadenie na prenos dat, nikto v nom nieje, krasne nas odfotia a domov pride pozdrav s fotkou a rychlostou, ludia prestanu kupovat silne auta ktore su im pri dodrziavani predpisov na nič pretoze na 50tku alebo 130tku sa mi rozbehne aj 1,4tka, aj slaba 1,2jka benzin. Davam tomu 2roky, uz teraz mam predbezne info kolko foto-radarov ma byt rozmiestnenych len v BB podla predbezneho planu a niektorym by sa tu zakrutila hlava tak ako mne ked som pocul to cislo. + sa maju kazdy tyzden premiestnovat na miesta kde nikdy neboli. Aj ked sme na Slovensku a taky pocet sa mozno dokopy ani nekupi, ale s planom s akym rataju dopravaci maju vybrat 17x viac na pokutach v BB kraji ako teraz. A ze ako? Uz aj Vam sa stalo ze ste sli rychlo, no policajti co prave merali tam mali odstavene 2 auta a riesili pokutu s nimi, a teda nestali pri radare? Foto radar odfoti aj 8 aut za sebou, teda mna minimalne by takto 3x potesila policia postou, ked vedome viem ze som siel 70 no policajt prave nestal pri radare. Nechcem strasit ani nic vypustat ale videl som nieco ako future plan ktory ma SR policia, a tam mi sucasny sadzobnik pokut vyznieva smiesne, pretoze najprv cloveka musia chytit. Ak ale porozmiestnuju bezobsluzne fotoradary ako planuju + ich budu premiestnovat, zanedlho budeme pototo vobec niekoho obehnut. Tak naco si mam kupovat silne auto, aby som s nim jazdil 90tkou 4jke a bal sa pridat a vyskusat co to da lebo mi domov pride posta? Nemam tolko vplyvnych znamosti na DIckach a menit trvaly pobyt si nemienim, :hysterical: Ale tak poniektori z Vas tu asi maju ked povazuju 1,6stku za maly motor k nicomu :) Tak prajem vela € na vyber auta a nasledne vela € na seky od statu.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa felipe25 »

Tak ked sa clovek vyziva v radeni, tak nedoprajes mu tu radost? :) Ja nevravim ze sa mi nechce radit, ale som ochotny zaplatit za to aby som nemusel. Myslim ze uz som sa "naradil" dost pocas poslednych 8rokov a 100 000km :OO=
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
panasonic650
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1329
Dátum registrácie: Ut 13. Jan, 2009, 23:24
Bydlisko: Bratislava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa panasonic650 »

Mne islo skor o kazivost, standardne poruchy a podobne....
Spoiler: ukázať
[PC] WinXP Home ENG CPU: C2D E8200 2.66GHz RAM: 2x1GB CORSAIR TWINX XMS2 800MHz PC6400 CL4-4-4-12 MB: ASUS P5KC GPU:SAPPHIRE Radeon HD 3450 256MB HDD: Samsung SpinPoint F1 750GB HD753LJ PSU: Seasonic S12II 430W CASE: Thermaltake SOPRANO silver VB1000SNS LCD: 22" LCD Samsung 2243BW silver
[NB0] Asus EEE PC 1000HE Black WinXP Home SP3
[HTPC] Win7 Ultimate ENG CPU: AMD Athlon II X4 600e RAM: 2x1GB CORSAIR TWINX XMS2 800MHz PC6400 CL4-4-4-12 MB: GIGABYTE MA785GM-US2H GPU: on board HDD: 1000GB PSU: SEASONIC S12II-330 Bronze CASE: ANTEC Fusion Remote Black TV: Panasonic TX-P42G15E Tuner: TechniSat SkyStar HD2 + CI slot
http://www.buzzle.com/articles/mongoose ... e-pet.html
anonym_a8

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa anonym_a8 »

xH4wk napísal:Manual tu bude vzdy uprednostnovat kazdy vikendovy/sviatocny vodic ako tak vidim :)
Lebo neverim ze clovek co najazdi ~20 000+ rocne vyslovene chce manual..
Amen, velebnosti. Manual je v pohode ak sa nejazdi moc, ale ak niekto sedi v aute kazdy den minimalne 3 hodiny, DSG velmi potesi.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa felipe25 »

panasonic650 napísal:Mne islo skor o kazivost, standardne poruchy a podobne....
Podla mna je dnes velmi tazko zovseobecnit jedno auto s danym motorom na vsetky dalsie. Kvalita aut posledne roky klesa, na jednej linke mas sice rovnake auta za sebou, rovnaky motor ale prakticky kazde jedno bude mat iny problem/alebo aj ziadny pocas dalsich 10rokov. Popozeraj fora vw, skody, najdes tam majitelov s jednym motorom ale x roznymi problemami. Jednemu auto vydrzi 50 000km a okrem oleja a standard servisu nemusi nic menit, iny bude mat problemy uz pocas zaruky. Sam mam na svojom aute sice blbostinky, ale take, ze ked inemu pri tom istom probleme pomohlo toto, mne to nepomoze. Jeden problem x pricin.
Je to podla mna jedno co kupis, co sa poruchovosti tyka, je to uplne jedno ci kupis 1,2TSI DSG alebo 1,6TDI CR - ak natrafis na dobry kus budes spokojny, ak na zly tak zbytocne Ti bude niekto pisat ze auto slape ako hodinky. A ten motor na trhu nieje dlho, tazko hladat nejaku serioznu poruchovost, malo ludi na nom ma vela km aj ked vseobecne diesle nabehaju vela. Ale je rozdiel ci to ma firma, ktora ma na salame cenu servisu a auto je kazdy 15 - 20 000km na servisnej prehliadke v autorizaku, alebo ci to ma sukromna osoba ktora auto po zaruke do autorizaku neda.
Inak v rodine mame presne Octaviu s tym motorom, kedze 2liter so 6stupnami nebol dostupny. Co viem, uz to nieje klasicka 1,9TDI na ktoru ma vela ludi pekne spomienky. Ekologia, predpisy EU nutili vyrobcu znizit emisie, CO2 a to sa podpisovalo ze to auto ma vyssiu spotrebu ako 1,9tdi. Jo, pride mi to smiesne, ze EU nakaze znizit CO2, ale tym padom sa zvysi spotreba auta a koniec koncov neviem ci je znizenie CO2 prinos ak je spotreba vyssia. Ale jasne, ma to nove technologie, v podstate by to mal byt lepsi motor ako 1,9tdi az na spotrebu. Pozri fora skody, tam sa dozvies najviac. Tu vidis ze kazdy preferuje nieco ine, a najviac ludi tu ma motory nad 2litre ako citam a s 1,6tkou sa podla nich ani nepohnu :)
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa felipe25 »

No to je dost za 2roky, ja mam za 4roky 55 000km len na mojom aute, ale to rovno poviem ze 35 000km je mimo obce, len dialnice, alebo cesty I. triedy. A tam ide clovek len na 5tke a nemusi radit, jasne, pokym sa nejaka Tatra nerozhodne ze odbocuje :D

Ale zasa, co sa tyka komfortu, ak by som si mal vybrat medzi tempomatom a DSG, na 99% beriem tempomat. Ale to su veci ktore su cenovo uplne v inej hladine.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
mbc
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 344
Dátum registrácie: Ne 28. Sep, 2008, 23:23
Bydlisko: Kosice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa mbc »

pri tychto kilometroch rocne a dostupnosti dialnic, cize zapad :P, je automat aj tempomat pochopitelny
mne to ale nechyba
tych 15km rocne si vychutnavam aj pri radeni
mam rad ten kopanec ked radim pri 6t proste :)
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa quicky »

kopanec mas lebo mas auto ake mas :) ale 99percenent ludi tu ma octavie a pod ,kde o kopanci zrovna hovorit nemozeme:)
mne po poslednej S4 s manualom, jazde 15km po meste ,denne mozno 20km, sa chcelo vracat,keramicka tvrda spojka,kratke sprevodovanie ,po meste ciste peklo a doslova som bol rad,ze do neho nemusim sadnut a ist napr do obchodu...ostatne automaty mesto hocikde top:) ako bolo spomenute v jednej ruke pitie mobil zena hocico a druha na volante ,ked sa chcem vysantit aktualne mam packy takze neni o com,ale tiez je to tak 2percenta casu za volantom,nehovoriac o tom ,ze tie packy su rozhodne "zabavnejsie" ako manual... ;)

btw v tej F430 sa mi nelubilo nist :( nemozem si pomoct ale neuchvatilo ma ani trosku-nehovoriac ,ze ma pas neobciahol :D ,hned po tom som presadol do galarda cabrio a to bolo nieco ,to ma chytilo za srdco ... ale zvykol by som si na take auta v garazi :)))
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Papek »

skus si raz zabrzdit lavou a uvidis ;)
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
anonym_a8

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa anonym_a8 »

Da sa aj lavou brzda, ked si zvyknes, ale je to hlupost, lebo normalne auto ti vypne plyn pri zoslapnuti brzdy, takze medziplyn si nedas / musis opetovne slapnut ak chces reakciu. Normalne je to uplna zbytocnost, aj na frajerinu je to hlupost. Pouziva sa to len vo fakt ostrych prejazdoch zakrut okolo apexu, ale to auto na to musi byt nastavene, cize bez sance vyuzitia.
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa ZoranICS »

:D no, lavou przdit vobec nie je jednoduche ale naucit sa to da. Prvych asi 10000000 pokusov si obijes celo o volant :D a ozaj to ma vyznam len pri autosporte.

Qicky: aj mna riadne kope, no tiez mam take auto... kratke prevody mi tiez trosku lezu na nervy :) 3000ot v 6ke pri 90ke hovori o vsetkom ;)
felipe25 napísal:Tak ked sa clovek vyziva v radeni, tak nedoprajes mu tu radost? :) Ja nevravim ze sa mi nechce radit, ale som ochotny zaplatit za to aby som nemusel. Myslim ze uz som sa "naradil" dost pocas poslednych 8rokov a 100 000km :OO=
vyzivam sa v radeni, tiez som sa uz naradil dost, radit nadalej chcem, ale uz len packami pod volantom ;) a ked budem chciet zjest sendvic (ano aj ja som prasa a zeriem a pijem v aute), alebo drzat manzelku za ruku tak tam dam to D ako Debil aby som siel Dopredu a neriesim ;)
Používateľov profilový obrázok
mbc
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 344
Dátum registrácie: Ne 28. Sep, 2008, 23:23
Bydlisko: Kosice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa mbc »

to su dost kratke prevody potom
ja mam napriklad v 6tke pri 3000ot presne 130kmh

jediny raz keby sa mi zisiel automat bolo ked som si vytkol clenok, v robote, na schodoch, ja debil :)
bolo dost otazne ci pojdem z prace autom, alebo taxikom (mhd ani za svet)
nakoniec som to prezil, s bolestami, ta spojka v STI je dooost tvrda
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa ZoranICS »

velmi kratke, ale stavane na i-VTEC... tocim do 8apol... ;) tam to v 6ke dava 260 :D

EDIT: ta tvrda spojka... moja je tiez celkom dost tvrda... cele auto je take; pedale, volant, proste vsetko. Sadol som do tatkovej oktavky na ktorej som sa vozil rad a som mal smrt v ociach :D najprv sa to nechcelo pohnut a potom to nechcelo brzdit... nehovoriac o tom ze prevodova paka spravi medzi prevodovymi stupnami asi kilometer :D Manzelka zhodnotila ze uz asi budem pi*ovat na kazde ine auto, okrem asi ostatnych sportovcov...
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa quicky »

Tak aj riadenie v tejto z4 coupe 3l je kruto krute tvrde a presne. ziadny posilovac ala mercedes kde som tocil a soferoval malickom:) auto poctivo taha po vsetkych vymoloch na ceste,nehvoriac o podvozku... ale zas uplne iny pocit z jazdy :D ale aj tak najviac top su tie Mkove sedacky +AT/packy
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa ZoranICS »

nuz, sportove auta su sportove auta :) Jedina vec ktora ma serie je ze ani pri kludnej jazde nemozem pustit volant ani na chvilku... kazdy kamienok na ceste by ma skrutil :D ale zas to co to robi vdaka tomu v zakrutach za to stoji ;)

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"